Cheb jedná o zpřístupnění říčního ostrůvku pod hradem

Cheb jedná s Povodím Ohře o zpřístupnění říčního ostrůvku pod chebským hradem. Měla by tam vzniknout pikniková louka. Přístup na ostrůvek by ale měl být jen přes den, v podobném režimu, jako je nedaleký areál Krajinka, řekla ČTK místostarostka Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).

2 min. čtení

"Při nedávném jednání se zástupci státního podniku Povodí Ohře, do jehož správy ostrůvek stejně jako řeka patří, se ukázalo, že bychom se mohli dohodnout. Máme připravit nějakou reálnou koncepci a předložit ji Povodí k posouzení. Nesmí tam například být nic, co by bránilo toku vody, tedy ani pevné lavičky či lehátka. Jde totiž o záplavové území," uvedla Licková.

Přístupná v denní dobu by byla jen část ostrova blíže k Americkému mostu, kde bývaly zahrádky. Druhou část s vodní elektrárnou zpřístupnit nelze. Přesto by se tam mohly podle Lickové například čas od času dny otevřených dveří pro zájemce.

Město chce ještě s odborníky prověřit, jestli se na ostrově nevyskytují vzácné dřeviny nebo rostliny, které by mohly bránit jeho zpřístupnění, dodala Licková.

Foto: Wikipedia, Karelj, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme