ČEVAK a zástupce Netolic se domluvili na úpravě smlouvy

Netolickým se podařilo vyjednat lepší podmínky s ČEVAKem. Ten ve městě provozuje vodovody a kanalizace. Původní dvouletou výpovědní lhůtu se podařilo zkrátit na jednoroční, navíc se ve smlouvě snížila i marže za nájemné a to o jedno procento.

2 min. čtení

Do ceny vodného a stočného se náklady na obnovu vodohospodářského majetku musí promítnout. Cena tak bude postupně růst.


Na letošním nájemném by se měl vybrat necelý milion sedm set tisíc korun. Pro Netolické to znamená, že za kubík vody zaplatí 64, 34 korun.

Na konci desetiletého plánu v roce 2018 už ale budou muset Netoličtí vybrat na nájemném zhruba tři miliony tři sta padesáti tisíc korun. I přes to vedení města neuvažuje o jiné firmě, která by vodovody a kanalizace ve městě provozovala. Podle slov starosty není v současné době důvod.

"Nemáme povědomí o firmě, která by nám mohla nabídnout lepší podmínky," doplnil s tím, že pokud by se nějaká taková firma objevila, rozhodovali by i na základě referencí zástupců z jiných měst, kteří by s danou společností měli zkušenosti.

Obnova vodohospodářské infrastruktury je financována i z vlastních prostředků města, včetně půjček a také z dotačních peněz.

Foto: Wikipedia, tuurq, licence


Zdroj: Ola

Zdroj: Ola

Doporučujeme