Český student vyhrál světovou soutěž v psaní dopisů o vodě

V mezinárodní soutěži v psaní dopisů na téma voda, kterou pořádala Organizace spojených národů (OSN), zvítězil český student. Informační centrum OSN včera uvedlo, že patnáctiletý Daniel Korčák uspěl v konkurenci asi 1,5 milionu mladých soutěžících do 15 let věku.

Téma 42. ročníku každoroční dopisové soutěže bylo "Voda jako drahocenný zdroj". Soutěže se zúčastnili studenti z 60 zemí světa.

Ostravský student pojal svůj soutěžní příspěvek jako dopis řece Odře, v jejíž blízkosti žije. Popsal v něm přírodu kolem ní prostřednictvím zdařilých metafor. Dopis napsal v angličtině, jejíž úroveň byla velmi vysoká.

Druhé místo v soutěži získal čtrnáctiletý Nazíf Farhat z Bangladéše, na třetím místě skončila třináctiletá Gabija Petrauskaitéová z Litvy.

Zdroj: ČTK