Českobudějovická čistírna v sobotu otevře své dveře

Čistírna odpadních vod v Českých Budějovicích se u příležitosti letošní Světového dne vody opět představí veřejnosti. Na sobotu 26. března připravil provozovatel vodovodních a kanalizačních sítí, společnost ČEVAK a.s., Den otevřených dveří.

3 min. čtení

 „Po dvouleté přestávce vynucené pandemickými opatřeními se znovu těšíme na všechny, které zajímá, co se s odpadní vodou děje. Zájemci budou mít možnost projít se naučnou stezkou charakterizující nejdůležitější činnosti procesu čištění odpadní vody. Naši pracovníci prohlídku doplní odborným výkladem,“ uvedla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Návštěvníkům, kteří se na čistírnu vydají v rámci dne otevřených dveří autem, bude k dispozici parkoviště u vjezdu do areálu čistírny. Cesta z Hrdějovic je značena směrovkami s logem společnosti ČEVAK. Návštěvou čistírny si lze ale zpestřit například i sobotní výlet po cyklostezce na pravém břehu Vltavy. Jednotlivé prohlídky začínají v 9.30, 11.00, 13.00 a ve 14.30 hodin a trvají cca jednu hodinu. Místa si není nutné předem rezervovat.

Na čistírnu, která je největší v Jihočeském kraji, přitékají odpadní vody nejen z Českých Budějovic, ale i z okolních obcí, jako je například Rudolfov, Hosín, Hrdějovice, Borek, Dobrá Voda nebo Srubec. Mimo to čistírna zpracovává i odpadní vody z celé řady průmyslových podniků. Denně na čistírnu přiteče v průměru 40 tis. metrů krychlových odpadní vody, což je v přepočtu 460 litrů za vteřinu.

Foto: cevak.cz

Zdroj: redakce

Doporučujeme