Česká Třebová chce opravit jez na Třebovce a předejít záplavám

Česká Třebová chce opravit jez na řece Třebovce, která městem protéká. Jez je ve zúženém místě řeky a pravidelně hrozí záplavami. Oprava by měla stát zhruba 12 milionů korun a město bude chtít peníze získat od Povodí Labe. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).

2 min. čtení

"Oprava jezu je drahá, musí se tam přeložit sítě. Je ale nutná a město je připravené podílet se na ní deseti procenty. Jez se měl opravovat už vloni a nakonec nezbyly peníze. Teď doufáme, že alespoň částečná finanční podpora města pomůže při získávání peněz z Povodí Labe," uvedl Zedník.

Jez je v úzkém místě řeky, nedalo stojí domov důchodců. Při jarním tání nebo vydatných deštích se tam řeka vylévá z břehů a hrozí záplavami okolním domům. Vinu na tom má právě i úzký jez, kde tok blokují nečistoty, které řeka přinese.

Vedení České Třebové chce, aby Povodí Labe udělalo protipovodňová opatření na toku řeky Třebovky i v nedalekých obcích Třebovice a Rybník, kde voda také často stoupá. Podle Zedníka už je město dohodnuté s lidmi, kteří vlastní pozemky u řeky, a má od nich souhlas ke stavbě protipovodňových opatření.

Foto: Wikipedia:Miaow 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme