Česká Lípa má zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod

Severočeská vodárenská společnost v těchto dnech dokončila poslední stavbu projektu Čistá Ploučnice. Bylá jí celková rekonstrukce čistírny odpadních pro město Česká Lípa. Čistírna za 255 milionů korun je největší investiční stavbou společnosti v Libereckém kraji.

1 min. čtení

"Jde o čistírnu s nejlepší dostupnou technologii, která hned po zahájení zkušebního provozu plní předepsané limity," řekl ředitel rozvoje a koncepce společnosti David Votava.

Po dokončení rekonstrukce čistírny odpadních vod má Česká Lípa kompletní kanalizační systém včetně dostatečné kapacity čistírny. Nové zařízení je schopné pojmout odpady bezmála 50 000 obyvatel a jsou do něj přiváděny odpadní vody z České Lípy, Dubice, Dolní Libchavy, Lad, ale i ze vzdálenějších obcí Horní Libchava, Sosnová, Okřešice a Žizníkov.

V rámci projektu Čistá Ploučnice byly rekonstruovány také čistírny odpadních vod ve Stráži pod Ralskem, Zákupech, Žandově, Jablonném v Podještědí, Kamenickém Šenově, Doksech a Novém Boru. Jejich modernizace za 650 milionů korun přispěla k výrazně lepší kvalitě vody v Ploučnici.

Foto: Wikipedia, Matěj Baťha, licence


Zdroj: Ola

Zdroj: Ola

Doporučujeme