Cena vody na Uherskohradišťsku stoupne příští rok o 2,5 procenta

Vodné a stočné na Uherskohradišťsku se v příštím roce zvýší o 2,52 procenta. Lidé tak budou včetně patnáctiprocentní DPH za metr krychlový vody platit 74,98 koruny. ČTK to dnes řekl předseda představenstva a ředitel společnosti Slovácké vodárny a kanalizace Lubomír Trachtulec. Cena vody na Uherskohradišťsku zůstává po Kroměřížsku druhá nejnižší ve Zlínském kraji.

3 min. čtení

Letos platí lidé za tisíc litrů upravené pitné vody, její následné odvedení a vyčištění 73,14 koruny, nárůst tedy činí 1,84 Kč za metr krychlový. Speciální ceny stočného, o něco vyšší, platí pro město Kunovice, kde lidé za odvedení a vyčištění 1000 litrů vody zaplatí 41,44 koruny místo stávajících 33,87 koruny a od příštího roku nově i pro části Uherského Hradiště Míkovice a Vésky, kde stočné přijde na 37,14 za metr krychlový odpadní vody.

Ceny již oznámily i další vodárny ve Zlínském kraji. Vodovody a kanalizace Kroměříž zvýšily cenu vodného a stočného o 2,17 procenta (o 1,56 koruny) na 73,44 koruny za metr krychlový vody. Vodovody a kanalizace Vsetín stanovily cenu vodného a stočného na příští rok na 79,47 koruny, letos stál na Vsetínsku metr krychlový vody 77,17 koruny. Nárůst tak činí necelá tři procenta.

Nejdražší voda v kraji bude nadále na Zlínsku. Společnost Moravská vodárenská zvyšuje cenu vodného a stočného o inflaci, tedy o 0,4 procenta. Za 1000 litrů odebrané a následně vyčištěné vody tak lidé zaplatí oproti letošnímu roku o 0,34 koruny více, tedy 86,46 Kč. Podle firmy Vodovody a kanalizace Zlín byl letos zlínský okres podle výše ceny na 26. místě v celé zemi.

K nejdražším regionům v České republice patří v tomto ohledu sever Čech. Severočeská vodárenská společnost, která zásobuje vodou většinu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje, oznámila, že cena vody tam příští rok vzroste o dvě procenta. Lidé tak za vodné a stočné zaplatí včetně DPH 98 korun za metr krychlový.

Foto: „Kostel sv. Františka Xaverského“ od Manka from cs. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme