Cena pitné vody na Třebíčsku od ledna stoupne o dvě procenta

Cena pitné vody se stočným na Třebíčsku příští rok stoupne o dvě procenta. Za metr krychlový budou odběratelé od 1. ledna platit 87,49 koruny a v porovnání s letoškem připlatí 1,75 koruny. Novou cenu už schválilo předsednictvo svazku obcí Třebíčska. ČTK to dnes řekl Jaroslav Hedbávný, ředitel třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti, která pro obce tuto infrastrukturu provozuje.

2 min. čtení

Navýšení ceny za vodné a stočné v příštím roce je podle ředitele dáno pouze nutností dodržet podmínky u projektů, které svazek obcí uskutečnil s evropskou dotací. "Vliv provozních nákladů na jednotkovou cenu je minimální," řekl.

Třebíčská divize Vodárenské akciové společnosti zásobuje vodou území se skoro 100.000 obyvateli. Za dodávku metru krychlového pitné vody budou příští rok platit 50,66 Kč a dalších 36,83 Kč vydají za stočné u stejného objemu vody.

Nový ceník pro rok 2016 už zveřejnil také Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Cena pitné vody včetně stočného se v tomto okrese zvýší o tři procenta na 92,60 Kč za metr krychlový. Proti letošnímu roku lidé za metr krychlový celkově vydají o 2,70 Kč více.

Velké vodárenské společnosti v kraji většinou mění ceníky s Novým rokem. Firma Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, která se stará o dodávky pitné vody hlavně na Havlíčkobrodsku, zveřejní výhled na příští rok 9. prosince.

Foto: „Letecký pohled na centrum Třebíče od severozápadu“ od Marius SvobodaVlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme