Čelákovice připravují stavbu vodojemu, má mít osminásobnou kapacitu

Čelákovice u Prahy pokračují s přípravou výstavby vodojemu, měl by mít osmkrát větší kapacitu než současný. V červnu zastupitelé schválili výkup poloviny pozemků, nyní město jedná o výkupu zbývající části. Počítá se s investicí 50 až 100 milionů korun, zpřesní ji ale připravovaná projektová dokumentace. Město chce využít dotaci, řekl ČTK starosta Josef Pátek (ODS).

1 min. čtení

„Aktuálně probíhá projektování a pokračujeme s výkupem pozemků. Rádi bychom příští rok, za předpokladu získání stavebního povolení a hlavně dotace, začali,“ řekl Pátek. Nový vodojem má mít kapacitu dvakrát 2000 metrů krychlových, kapacita současného je dvakrát 250 metrů krychlových.

Čelákovice, kde žije téměř 12.500 lidí, nyní dokončují také rekonstrukci čistírny odpadních vod. Opravy za 31 milionů korun bez daně mají zejména zlepšit technologii čištění.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme