Část Bechyně bude mít novou kanalizaci

Domy v lokalitě Zářečí v Bechyni na Táborsku budou od letošního září napojeny na čistírnu odpadních vod. Nový kanalizační systém, na kterém v těchto dnech začaly stavební firmy pracovat, bude stát i s úpravou povrchu silnice zhruba 12 milionů korun.

3 min. čtení

ČTK to řekla vedoucí investičního odboru bechyňského městského úřadu Ilona Zvolánková.

Odpadní vody ze Zářečí zatím odtékaly do Lužnice. "Město však už delší dobu usilovalo o to, aby se část napojila na čističku odpadních vod," uvedla Zvolánková. V Zářečí žije zhruba 100 obyvatel, v místě je však navíc řada často využívaných rekreačních objektů, jejichž majitelé také stojí o napojení na kanalizační systém.

Práce na rekonstrukci budou trvat čtyři měsíce a měly by skončit v srpnu. Po celou tuto dobu bude místo pro obyvatele hůře dostupné, protože komunikace je uzavřena.

Náklady na výstavbu kanalizačního systému činí přibližně 9,5 milionu korun. Z toho 90 procent poskytne Fond soudržnosti Evropské unie a Státní fond životního prostředí v rámci Operačního programu Životní prostředí. Zbylých deset procent uhradí Bechyně ze svého rozpočtu. Městská pokladna také zaplatí přibližně 2,5 milionu korun na následnou obnovu komunikace.

Nejde o jediný větší projekt, který v těchto dnech Bechyně realizuje. Dalším je například rekultivace bývalé skládky komunálního odpadu u obce Senožaty. Na ploše 32.220 metrů čtverečních z ní vznikne místo určené pro sportoviště a pro veřejnou zeleň. Náklady na rekultivaci, která skončí v červnu, činí 50 milionů korun.

Foto: Wikipedie, Zkf, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme