Č. Kostelec na Náchodsku snížil cenu vody na 60 Kč za kubík

Cena vody v devítitisícovém Červeném Kostelci na Náchodsku od začátku letošního roku klesla o dvě koruny na 60 korun za metr krychlový dodané a odvedené vody. Důvodem nižší ceny byla úprava finančních parametrů státní dotace na stavbu kanalizace v místních částech Bohdašín a Olešnice, která snížila cenu stočného.

2 min. čtení

Bez úpravy podmínek dotace by cena vodného a stočného letos v souhrnu vzrostla na 65 korun. ČTK to řekl jednatel společnosti Voda Červený Kostelec Antonín Šlechta.

V porovnání s cenami vodáren v největších městech hradeckého kraje je cena v Červeném Kostelci podprůměrná. Nejvyšší ceny jsou v Hradci Králové a okolí, kde cena od ledna stoupla o 2,9 procenta na 93,84 koruny za metr krychlový vody. Vodárny Náchod zdražily o 1,9 procenta na 72,38 koruny za metr krychlový vody, v Trutnově cena vzrostla o 9,3 procenta na 69,61 koruny a na Rychnovsku o 1,4 procenta na 81 korun. Na Jičínsku zůstala třetí rok po sobě cena 78,95 koruny za metr krychlový vody.

Společnost Voda Červený Kostelec zásobuje vodou asi 10.000 lidí v Červeném Kostelci a čtyřech okolních obcích. Roční výnosy firmy s 15 zaměstnanci se pohybují nad 20 miliony korun.

Firma patří městu Červený Kostelec, jehož vodovody a kanalizace provozuje. Investice do infrastruktury dělá město. Výstavba kanalizace v Olešnici za 42 milionů korun je hotová od roku 2012. V Bohdašíně bude kanalizace za asi deset milionů korun dokončena letos.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme