BVK loni zvýšily zisk o 16 milionů na 100 milionů Kč

Společnost Brněnské vodárny a kanalizace (BVK) loni meziročně zvýšila čistý zisk o 16,3 milionu na 100,4 milionu korun. Výnosy stouply z 1,5 miliardy na 1,53 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za uplynulý rok, kterou BVK zveřejnila na internetu.

3 min. čtení

"Hospodářské výsledky za rok 2010 jsou v klíčových parametrech v souladu s rozpočtem. Dosažený hospodářský výsledek společnosti je ovlivněn kurzovými zisky ve výši 36,4 milionu korun, vzniklých ze závazků společnosti v cizí měně," píše se ve zprávě.

Vodné a stočné loni meziročně vzrostlo o jedno procento. Celková produkce vody loni v porovnání s předcházejícím rokem klesla zhruba o procento.

Společnost v roce 2010 investovala celkem 54 milionů korun, a to zejména do modernizace čistírny odpadních vod v Brně – Modřicích. Pracovníci BVK loni pracovali na desítkách vodohospodářských staveb v celkovém objemu kolem 300 milionů korun, které hradilo město Brno. Mezi největší započaté práce v loňském roce patří rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici Rybníček za celkem 94,5 milionu korun.

Během letoška by v několika městských částech měly začít práce na dobudování a rekonstrukci kanalizace, která vyjde celkově na 2,2 miliardy korun. Koncem května kvůli tomu město Brno a BVK podepsaly dodatek k nájemní a provozní smlouvě, což umožnilo žádat Brusel téměř o miliardu na dotacích.

Majoritním akcionářem Brněnských vodáren a kanalizací, které zásobují vodou nejen celé Brno, ale v přilehlé aglomeraci i dalších několik dalších měst a obcí, je s 51 procenty město Brno. Čtyřicet šest procent vlastní prostřednictvím své dceřiné firmy Ondeo Services společnost Suez Environemnt. Tři procenta vlastní drobní akcionáři.

Foto: Wikipedie, Sokoljan


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme