Brodek u Přerova vybuduje za 145 milionů korun novou kanalizaci

Obyvatelé Brodku u Přerova a jeho místní části Luková se dočkají nové kanalizace a čistírny odpadních vod. Investice, která zřejmě potrvá od března příštího roku až do června 2013, si vyžádá podle předběžných odhadů zhruba 145 milionů korun.

2 min. čtení

Akce bude jednou z největších v posledních letech, řekl dnes ČTK starosta Brodku Jan Beneš. Většinu nákladů akce by měla uhradit dotace z evropských fondů.

"Stávající kanalizace je ve špatném stavu. V mnoha místech je zborcená a propadá se. Je to i tím, že když byla v roce 1997 povodeň, tak spodní voda vystoupala a vyplavila jemné frakce z vyzdívaných šachet," uvedl starosta.

Doplnil, že investice bude zahrnovat i vybudování čistírny odpadních vod, kterou Brodek zatím nemá. Odpadní vody z dosavadní kanalizace míří do dvou vodních toků. "Bude to tedy i ekologická investice, protože nové rozvody budou ústit do čistírny," řekl Beneš.

Náklady investice dosáhnou podle předběžných odhadů 145 milionů Kč. Zhruba 113 milionů Kč by Brodek měl na akci získat z evropských fondů, 9,5 milionu Kč od státu. "Určitě to bude jedna z největších investic v posledních letech," uvedl starosta.

Brodek u Přerova, ve kterém žije zhruba 2000 lidí, ročně hospodaří podle něj asi se 22 miliony korun.

Foto: Wikipedie, Pernak, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme