Brno dá lidem příští rok opět 20 milionů na zelené střechy a záchyt dešťové vody

Brno v příštím roce opět vyčlení pro obyvatele 20 milionů korun na vybudování zelených střech a zachytávání dešťové vody. ČTK to řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října. Oba dotační programy město vyhlásilo poprvé v roce 2019.

1 min. čtení

Programy projednali radní a následně i zastupitelé. „Oba dotační programy v praxi efektivně fungují, což dokazuje počet žádostí i pozitivní zpětná vazba žadatelů. Proto se ve výzvě na rok 2023 nic zásadního nemění,“ řekl Suchý.

Lidé mohou příští rok podat žádosti od února do konce října, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na příšlušném webu. Bližší informace najdou v průběhu prosince také na webových stránkách týkajících se ekologických dotací.

V dotačním programu na podporu výstavby zelených střech bylo dosud dokončeno přes 220 projektů, na které město přispělo částkou více než 34 milionů korun. Dotační program na využití srážkové vody využilo více než 110 žadatelů, mezi něž město rozdělilo téměř 1,9 milionu korun.

Doporučujeme