Brno chce ochránit areál vodáren proti stoleté vodě

Brněnský magistrát vypsal zakázku na ochranu areálu Brněnských vodáren a kanalizací v Brně-Pisárkách proti stoleté vodě. Zakázka má přepokládanou hodnotu 25 milionů korun. Zatím nemá vítěze, zbrzdilo ji správní řízení na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), zjistila ČTK z webu úřadu.

2 min. čtení

Areál brněnských vodáren leží v údolí řeky Svratky. Podle mluvčí podniku Renaty Hermanové je chráněný proti dvacetileté vodě, ale ne proti stoleté.

"V rámci protipovodňových opatření bude vybudována zídka s oplocením na její koruně a jílocementová těsnicí podzemní stěna sloužící k ochraně jižní části provozního areálu vodáren," uvedla Hermanová.

Tendrem se téměř dva měsíce zabýval antimonopolní úřad. Odvolaly se k němu společnosti Stump – Geospol a GEOtest, které podaly společnou nabídku. Firmy ale svoje podání po několika dnech stáhly a ÚOHS řízení zastavil.

"Správní řízení u ÚOHS mělo vliv na průběh a délku zadávacího řízení, ale k výraznému zdržení nedošlo," dodala Hermanová.

Brněnské vodárny a kanalizace (BVK) loni meziročně zvýšily tržby o 2,5 procenta na 1,66 miliardy korun. Zisk navýšily o devět procent na 93,7 milionu korun. Počet obyvatel zásobovaných vodou se stabilizoval na 409.000. Kromě Brna zásobují BVK vodou také Modřice, Kuřim a Březovou nad Svitavou, obce Vírského oblastního vodovodu a řadu dalších menších obcí. Většinu akcií ve firmě, 51 procent, vlastní Brno, téměř celý zbytek francouzská vodárenská společnost Suez Environnement.

 

Zdroj: Wikipedia, RomanM82, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme