Brno chce do dvou let opravit kanalizaci za 2,2 miliardy Kč

Brno chce do konce roku 2013 v několika městských částech dobudovat a rekonstruovat kanalizaci. Celkem jde o 13 staveb, které vyjdou na 2,23 miliardy korun. Brno žádá Evropskou unii o poskytnutí dotace 0,98 miliardy korun. ČTK to sdělil primátor Roman Onderka (ČSSD).

2 min. čtení

Město podle něj koncem května podepsalo dodatek k nájemní a provozní smlouvě uzavřené mezi Brnem a firmou Brněnské vodárny a kanalizace.

Právě podepsání dodatku bylo podle primátora podmínkou pro to, aby Brno mohlo dostat z Operačního programu životní prostředí dotaci. Může činit až 0,98 miliardy korun. Město by ze svého mělo investovat 1,25 miliardy Kč.

"Projekt dostavby kanalizace v Brně tvoří 13 staveb rekonstrukcí stok a jejich dostavby na území městských částí Bohunice, Ivanovice, Žebětín a Tuřany," uvedl Onderka. Podle něj se na žádné ze staveb dosud nezačalo pracovat, práce by zřejmě měly začít během letoška. Hotové by měly být do konce roku 2013.

Na jižní Moravě žilo loni v domech s napojením na kanalizaci odpadních vod více než 1,018.000 lidí. Je to meziroční nárůst o 0,8 procenta.

Za poslední čtyři roky se na různých místech Brna včetně centra opravily vodovody a kanalizace za 1,4 miliardy korun. Nejvíc se investovalo do rekonstrukcí v roce 2007, a to přes 435 milionů Kč.

Foto: Wikipedie, Sokoljan


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme