Bence Máté je opět držitelem ceny Erica Hoskinga

Byla mu slavnostně udělena v Londýně jako účastníkovi nejnovějšího ročníku jedné z nejvýznačnějších světových soutěží autorů přírodních snímků, konajícího se pod titulem 2011 Veolia Environment Wildlife Photographer of the Year.

2 min. čtení

Bence tak nastolil nový rekord v historii této soutìže, protože toto prestižní ocenění si odnáší již počtvrté. Dnes už světoznámý přírodní fotograf se svým portfoliem tvořeným šesti snímky přesvědčivě zvítězil ve věkové kategorii 18-26 let. To mu vyneslo cenu Erica Hoskinga, udělovanou za nejlepší kolekci.

Bence Máté se letos 26. prosince objeví ve vysílání televize Spektrum. Tento oblíbený dokumentární kanál natočil ve spolupráci se společností Természetfilm.hu nevšední trojdílný seriál věnovaný osobnosti slavného fotografa – a obzvláště tajemství jeho „neviditelnosti”.

Cyklus z vlastní produkce televize Spektrum je neobvyklým portrétem neobvyklého fotografa přírodních krás, který nám umožní sledovat z bezprostřední blízkosti nejhezčí druhy maďarského ptactva. Ještě nikdy jsme je neměli tak těsně před očima a ještě nikdy jsme nemohli tak detailně obdivovat jejich jemnou dokonalost, jako na záběrech dokumentárního pořadu o „neviditelném fotografovi“. Ve filmu také uvidíme, jak tento „neviditelný fotograf” zhotovoval některé ze svých snímků odměněných cenou Erica Hoskinga.

Kompletní galerie oceněných snímků

Galerie vítezných snímků Bence Mátého


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme