Benátecká Vrutice zmodernizovala čističku odpadních vod

Milovice na Nymbursku zmodernizovaly v městské části Benátecká Vrutice čističku odpadních vod. V oblasti rychle přibývá obyvatel a čistička už kapacitně nestačila. Práce na modernizaci čističky trvaly déle než rok a stály 46 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.  

1 min. čtení

"Cílem modernizace čističky bylo zvýšení kapacity a úprava technologie na plnění podmínek současné, stále se zpřísňující legislativy," uvedla Mertinová. Projekt zaplatila z velké části Evropská unie. Státní fond životního prostředí přispěl téměř dvěma miliony korun a necelých 15 milionů korun uhradil investor akce, kterým byla společnost Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s.

Novou čističku, ale také kanalizaci a vodovod za desítky milionů korun má také obec Kouty na Nymbursku. Projekty financovaly z velké části dotace z evropských a státních fondů. Částečně se na financování podílely také Středočeský kraj, obec a místní obyvatelé.

 

Foto:„Průčelí kostela sv. Kateřiny, Milovice“ od AtillakVlastní díloTento obrázek byl nahrán v rámci projektu Wiki miluje památky 2012.. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme