Bechyně na sídlišti 5. května opraví vodovody a kanalizaci

Bechyně letos rekonstruuje chodníky, veřejné osvětlení, vodovody a kanalizaci na sídlišti 5. května. Jedná se o druhou ze tří etap projektu. Předpokládané náklady na letošní práce činí 20 milionů korun, ale cena se může ještě změnit. 

2 min. čtení

Město projekt zaplatí ze svého rozpočtu a je to jeho největší plánovaná investice pro letošní rok. ČTK to řekla vedoucí investičního odboru městského úřadu Ilona Zvolánková.

 

"Kanalizační a vodovodní sítě jsou na sídlišti už v nevyhovujícím stavu," uvedla. Radnice na projekt vypsala výběrové řízení a zájemci mohou podávat své nabídky do 10. března. Právě soutěž může cenu ještě změnit.

Letošní druhá etapa navazuje na první část projektu. Ta se uskutečnila zhruba před sedmi lety a během ní stavbaři rekonstruovali chodníky, osvětlení, vodovody a kanalizaci v jiné části sídliště. "Tehdy se cena pohybovala přibližně na stejné úrovni jako je ta, kterou teď předpokládáme pro druhou etapu," uvedla Zvolánková.

Celý projekt skoční třetí etapou, která by se mohla uskutečnit během příštího roku a zahrnuje poslední část sídliště. Po jejím skončení bude mít celá lokalita 5. května obnovené odpady, kanalizace, chodníky nebo veřejné osvětlení.

 

Foto: Wikipedia, palickap, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme