Balená voda je již v patnácti městských částech, nově i v Praze 7

Rodina balené vody se rozrostla o další městskou částkou část. Nově se připojila Praha 7

3 min. čtení

„Projekt balené vody, tedy donášku přímo do bytu pro zdravotně postižené, jsme odstartovali v roce 2015. Projekt je stále populárnější a letos se do něj přihlásily již čtyři městské části. Jejich celkový počet tak stoupl na patnáct,“ prohlásil tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek s tím, že s jedná o Prahu 2, Prahu 3, Prahu 4, Prahu 5, Prahu 6, Prahu 7, Prahu 8, Prahu 12, Prahu 13, Prahu 14, Prahu 15, Prahu 16, Praze 20, Prahu 22 a Březiněves.

Služba je aktivována při výlukách či haváriích delších než pět hodin. Jediné, co musí zájemce učinit, je registrace prostřednictvím předpřipraveného formuláře. „A pak už stačí v případě mimořádně události odpovědět na naši výzvu a balenou vodu si domů objednat,“ řekl Mrázek.

Všechny kontejnery s balenou vodou jsou vybaveny čipy, takže PVK mohou sledovat jejich přesnou polohu a zároveň mají přehled pohybů kontejnerů od výrobní linky přes sklady do samotné distribuce. Do každého kontejneru se vejde zhruba sto dvoulitrových sáčků.

Balicí linka je instalována v úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.

PVK využívají balenou vodu také při haváriích či dlouhodobých výlukách jako náhradní zdroj zásobování pitnou vodou. Přednostně jsou kontejnery přistavovány před školky, školy, sociální a zdravotní zařízení nebo domovy seniorů.


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme