Balená kohoutková voda měla premiéru přímo v ulicích města

Ostrou premiéru přímo v ulicích metropole zažil projekt dodávky pitné vody balené v sáčcích. Pražské vodovody a kanalizace sáčky nasadily v minulém týdnu při havárii první kategorie na Hradčanech v uličkách okolo Nového světa.

4 min. čtení

„Nahrály tomu klimatické podmínky, ale zejména lokalita. Do úzkých uliček jsme se totiž velmi těžko dostávali s voznicemi či cisternami,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek. „Balená voda měla velký ohlas mezi místními, ale i mezi procházejícími se turisty,“ dodal.

Informace o tom, zda je v ulicích při havárii umístěna balené voda, zákazníci naleznou na webových stránkách www.pvk.cz v sekci aktuální havárie.

Projekt balené vody je však primárně určen jako doplněk náhradní zásobování voznicemi pro držitele průkazů TP, ZTP a ZTP/P donesením pitné vody do místa, které si zájemce zvolí. A to v době havárie vodovodní sítě na území hlavního města s předpokladem přerušení dodávky pitné vody v trvání delším než 5 hodin. S distribucí pitné vody pomáhá Český červený kříž. Osoby, které budou zajišťovat donesení vody, se prokáží průkazem.

Každý zájemce musí mít registraci služby SMS INFO pro dodávku balené pitné vody držitelům průkazu TP, ZTP a ZTP/P.

V době, kdy v místě zájemcem registrované adresy pro donesení vody v sáčku, bude z důvodu havárie vodovodu omezena nebo přerušena dodávka pitné vody a služba aktivována, obdrží registrovaný zájemce na jím zvolené telefonní číslo zprávu: „Voda PVK: máte-li zájem o donesení pitné vody v náhradním balení, zavolejte na tel. 228 883 606, nejpozději do hodiny od obdržení této zprávy.“

Následně bude zahájena distribuce sáčků s pitnou vodou na zájemcizaregistrované adresy. Balenou vodu přinese zaměstnanec PVK nebo smluvního partnera. Distribuce bude poskytována v době od 9.00 do 21.00 hod., pokud to technické a místní podmínky umožní.


Zdroj: PVK

Zdroj: PVK

Doporučujeme