Aplikace: Nepijete moc kávy?

Rádi si dopřáváte kávu? Klidně i několikrát během dne? Obzvláště v letních měsících by jste si měli dávat pozor na dehydrataci. S chytrou aplikací Too Much Coffee můžete zjistit jestli už té kávy dnes nebylo moc.

2 min. čtení

Kávu pijeme především pro povzbuzení, to způsobuje hlavně alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a zvyšuje tak i srdeční tlak. Kdykloli jsme tedy během dne unavení, anebo ráno "na probuzení" šáhneme po šálku kávy.

 

Pokud si kávu objednáváme v restauraci, je už standardem, že je servírována se sklenicí čisté vody, avšak doma nebo v práci na to často zapomínáme. To není dobré pro náš organismus. Káva náš organismus totiž velmi dehydratuje a může dojít až k narušení vnitřní rovnováhy organismu v důsledku snížení obsahu vody v těle. Tělesná voda odpovídá za normálních podmínek asi 70% tělesné hmotnosti.

Derhydratace organismu nastává většinou až v extrémních případech, avšak i my se běžně setkáváme s příznaky nedosatečné hydratace, jakou je například bolest hlavy.

 

Aplikace, kterou vám dnes představujeme, je ideální způsob jak svoji spotřebu kávy hlídat. Chytrá aplikace sleduje vaši denní spotřebu a zároveň vykresluje týdenní diagram. Jako bonus jsou přiloženy základní i nformace o pití a přípravě kávy.

 

 

 

 

Aplikaci Too Much Coffee můžete stáhnou na této adrese za 0,99 €.

 

Foto: Wikipedia, MarkSweep, licence


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme