ANKETA VODARENSTVI.CZ – Jaké jsou konkrétní zkušeností žadatelů z OPŽP?

Vodarenstvi.cz připravilo anketu určenou starostům měst a obcí - vlastníkům vodárenské infrastruktury. Získané reakce použijeme v připravovaném seriálu o konkrétních příkladech konkrétních žadatelů. Úvodní díl bude zveřejněn zítra.

4 min. čtení

VODARENSTVI.cz dlouhodobě mapuje snahu českých měst a obcí získat evropské dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) pro období 2007-13. Bohužel k dnešnímu dni se podařilo vyčerpat pouhých 9,6% určeného rozpočtu. Reálně hrozí, že přijdeme o 45 miliard korun evropských dotací, které byly určeny městům a obcím na modernizaci čistíren odpadních vod a kanalizace.

Jaká je situace konkrétních žadatelů z řad malých obcí či měst? S čím se žadatelé nejvíce potýkají? Na tyto otázky nám pomůže odpovědět právě probíhající anketa určená starostům obcí – vlastníkům vodárenské infrastruktury.

Naším cílem je tento problém medializovat a podpořit případné změny v nastavení OPŽP. Odpovědi budou prezentovány v připravovaném seriálu na VODARENSTVI.CZ, podklady dáme k dispozici dalším českým médiích.
……………………………………………………………….
 
ANKETA VODARENSTVI.CZ
 
1) Jaké jsou Vaše zkušenosti s čerpáním dotací z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP)?
 
2) Prosím vyjmenujte nejproblematičtější podmínky pro čerpání z OPŽP.
 
3) Jak dlouho trvalo Vaše jednání se SFŽP ohledně dotací OPŽP?
 
4) Používali jste pro přípravu dotační žádosti poradenské společnosti? Pokud ano, prosím které a jak hodnotíte jejich přínos…

5) Co by měl dle Vašeho názoru Státní fond Životního prostředí změnit ve své práci?
 
6) Prosím uveďte bližší informace o Vašem projektu.
……………………………………………………………….

Pokud máte s čerpáním vodárenských dotací z OPŽP osobní zkušenost, prosím zašlete své odpovědi na email: jana.babikova@vodarenstvi.cz
. Stačí uvést číslo otázky a Vaši odpověď. Prosím připojte své jméno, funkci, obec a kontaktní telefon pro upřesnění informací. Děkujeme předem za Váš čas.
 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme