Aleš Pikal: Hoteliéři na to rychle přijdou

Jako další v sérii rozhovorů na téma Kohoutkova.cz v českých restauracích a hotelech přinášíme rozhovor s Alešem Pikalem – F&B manažerem čtyřhvězdičkového hotelu Park Inn v Praze.

10 min. čtení

Dobrý den, můžete nám na úvod představit váš hotel? V čem je vyjímečný, v čem je zajímavý?
Hotel Park Inn je čtyřhvězdičkový hotel sítě Carlson – Radisson hotels. Dnes už funguje čtvrtým rokem a má dvě stě deset pokojů, restauraci a bar s kapacitou 150 míst, potom kongresové prostory pro zhruba 250 osob a celkově tato společnost na světě provozuje přes 1300 hotelů. Náš hotel se orientuje převážně na obchodní a kongresovou klientelu, ale samozřejmě vzhledem k tomu, že Praha je i turistickým centrem, tak se nevyhýbáme ani turistům, kteří také tvoří značnou část naší klientely.

Proč jste se vlastně připojili k projektu Kohoutkova.cz? Jak jste přišli na tuto myšlenku?
K projektu mě přivedla jedna z mých bývalých kolegyní. Víceméně jde o to, že čtyřhvězdičkové hotely vždy vodu z kohoutku nabízely. Klientela, která pochází z jižní Evropy – ať je to Itálie, Francie nebo Španělsko – je zvyklá na to, že dostane na vyžádání vodu z kohoutku. Já jsem od svých patnácti let – kdy jsem začal studovat v gastronomii zvyklý na to, že tuhle službu poskytujeme. My jsme vodu nabízeli už předtím, než začal tenhle projekt. Tak jsme se dobrovolně přihlásili, protože tam byla samozřejmě také nějaká podpora formou karaf, což nám usnadňuje servis a samozřejmě šetří i naše náklady. Pro mě to je tato věc naprosto normální, nová je spíše pro českou veřejnost.

Kde všude ve vašem hotelu zákazníci mohou vodu z kohoutku dostat?
Pokud si ji nenačepují sami, dostanou ji v restauraci, na baru nebo na banketech – prostě ve všech střediscích. Dnes už totiž také hodně zahraničních firem podporuje environmentální politiku. Jsou firmy, které mají dokonce striktně dáno to, že musí mít při kongresech vodu z kohoutku a ne vodu balenou.

Jak dlouho je u vás voda z kohoutku k dispozici?
Od roku 2009.

A v rámci projektu Kohoutkova.cz?
V rámci projektu Kohoutková od konce roku 2009.

Váš hotel je v rámci projektu specifický tím, že máte vodu k dispozici nejen v karafách, ale i ve vlastních lahvích. Jak jste na tento nápad přišli?
Ty karafy jsou strašně krásné, ale popravdě řečeno, je to spíše luxusní zboží, které se moc nehodí do běžného chodu hotelu. Hodně se ničí a rozbíjejí. Na nápad pořídit si vlastní lahve mě přivedl bývalý kolega z jednoho pražského pětihvězdičkového hotelu, který lahve má a poskytuje stejnou službu možná ještě daleko déle než my a dal mi kontakt na uměleckého sklenáře, který je pro nás opatřil logem restaurace. Nákladová stránka u těch lahví je zhruba sto deset korun za jednu včetně loga, což je určitě smysluplná investice, vzhledem k tomu, že voda z kohoutku stojí asi sedm haléřů/litr.

Co se týká vašich zkušeností s projektem Kohoutkova.cz – na co jste v průběhu let narazili? S čím jste spokojení, s čím naopak ne?
Má zkušenost je taková, že lidé z hotelové branže s tím problém nemají, protože jsou na to zvyklí. Lidé co mají restaurace nebo kavárny s tím občas problém mají a tam to i trochu chápu. Je to samozřejmě na nich, jestli vodu z kohoutku budou poskytovat a za jakých podmínek. To si každý musí rozhodnout sám. Co se týče negativ, tak ta tam žádná nevidím. Nikdy jsem se nesetkal s překážkou. Jediné, co jsme řešili, bylo, že se rozbíjely karafy, které jsme tedy potom nahradili lahvemi.

Co se týká té formy – hotelovým hostům poskytujete nejen kohoutkovou vodu, ale při snídaních například i citronádu..
Vyrábíme limonády, děláme vlastní ledové čaje.. V tomhle se kreativitě meze nekladou. Obliba těch ledových čajů, které přes léto hostům vyrábíme, mě dovedla až k tomu, že jsem kupované ledové čaje úplně zrušil.

Kromě projektu Kohoutkova.cz máte i jiné ekologické aktivity?
V rámci společnosti Carlson-Radisson hotels existuje program “Responsible business” a ten se zabývá vším od šetření energií a třídění odpadu přes podporu různých neziskových aktivit. Teď například podporujeme výstavbu školy v Africe, sbíráme pro tamní děti oblečení, hračky a podobné věci. Každý hotel sestaví ze zaměstnanců Responsible business team a ten má pak tyto aktivity na starosti.

Uvažovali jste také o myšlence dávat karafy na pokoje hostů?
Zatím ne. Máme vodu v minibaru – v lahvi, což je dobré hlavně proto, že si ji hosté mohou vzít sebou do města. Vzhledem k tomu, že máme 210 pokojů, to nevidím reálně. Důvod je také ten, že v restauraci nebo na baru, si tu vodu pohlídáte.

Jak si myslíte, že bude tento projekt, co se týká hotelnictví, pokračovat do budoucna?
Myslím si, že chytří lidé, kteří jsou orientovaní na profit, si spočítají, kolik je stojí voda z kohoutku, a kolik stojí voda balená. Hoteliéři na to rychle přijdou…

Více informací o hotelu Park Inn


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme