200 tisíc korun z prodeje karaf putuje na účet Člověka v tísni

Společnost Veolia Voda Česká republika odeslala 21. prosince na účet Člověka v tísni celkem 200 tisíc korun. Jde o výtěžek z prodeje karaf na vodu, který byl zahájen 1. prosince 2010.

2 min. čtení

Mimořádná série karaf s africkým motivem měla u lidí velký úspěch, velmi nás to potěšilo.” řekla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro Českou republiku. “Dnes jsme  odeslali prvních 200 tisíc korun a chceme v tomto charitativním prodeji pokračovat i v roce 2011,” dodala Dvořáková.

Veolia Voda plánuje prodávat karafy až do konce března 2011. Po té bude na konto Člověka v tísni zaslán další peněžní dar.

„Člověk v tísni bude z finančního daru společnosti Veolia Voda stavět a opravovat vodní zdroje pro školy v Etiopii. První aktivitou bude oprava studny u školy v Tulle, která zajistí vodu pro přibližně 400 žáků. U školy není zdroj vody, děti si vodu na pití nosí z domova, ale nemají žádnou vodu na mytí rukou. Ve škole se proto šíří průjmová onemocnění a děti bývají velmi často nemocné. Poté budeme pokračovat v budování dalších zdrojů pitné vody ve školách.“ sdělila Michaela Burdová ze společnosti Člověk v tísni. Informace o škole v Tulle naleznede zde.

Veolia Voda spustila 1. prosince projekt Voda pro Afriku, aby podpořila vodní projekty v Etiopii, které tam realizuje společnost Člověk v tísni. Křišťálové karafy navrhli designéři Jiři Pelc a Daniel Piršč.

Vodní karafy "Voda pro Afriku"

Informace o dalším prodeji karaf najdete na www.kohoutkova.cz


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme