$1 = pitná voda na 40 dní pro jedno dítě

V rámci světového týdne vody, který letos připadá na 20. - 26. března, budou restaurace v USA prodávat kohoutkovou vodu za $1. Výtěžek z UNICEF Tap Project 2011 pomůže zlepšit přístup k pitné vodě dětem z rozvojových zemí.

3 min. čtení

UNICEF Tap Project byl zahájen v roce 2007 a od té doby každý rok úspěšně usnadňuje přístup k pitné vodě dětem z rozvojových zemí. Restaurace, které běžně nabízejí kohoutkovou vodu svým zákazníkům zdarma, ji na jeden týden v roce zpoplatní. Za každou skleničku vody z kohoutku vyberou minimálně $1 na konto UNICEF. Tato částka symbolizuje náklady na pitnou vodu pro jedno dítě na 40 dní.

 

Čistá pitná voda je nepostradatelná, přesto 900 milionů lidí na světě k ní nemá přístup. A polovina z nich jsou děti,” říká Caryl Stern, prezidentka Amerického výboru pro UNICEF. “Proto jsme v roce 2007 začali s UNICEF Tap Project. Ukázalo se, že je to velmi efektivní způsob, jak získat potřebné finance na zpřístupnění pitné vody dětem z rozvojových zemí. V letošním roce pomůžeme dětem v Togu, Středoafrické republice a Vietnamu,” dodává Caryl Stern. 

 

 

V roce 2010 se zapojilo více než 1000 restaurací a přes 4200 dobrovolníku ze všech 50 ze států USA. Jednalo se tedy o nejpočetnější mobilizaci dobrovolníků během celého působení Amerického výboru pro UNICEF. I v letošním roce se počítá s účastí dobrovolníku. Registrace je možná přímo na stránkách projektu www.tapproject.org. Po úvodním školení budou dobrovolníci sami organizovat doprovodné fundraisingové projekty a aktivity.

 

Od roku 2007 se podařilo díky tomuto projektu získat 2,5 milionů dolarů na pomoc rozvojovým zemím. UNICEF mohl vybudovat studny a sanitární zařízení a také šířit osvětu prostřednictvím vzdělávacích programů zaměřených na základní hygienu.
 

Zdroj: www.tapproject.org


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme