Rewrite letters from the image.
 
 
Gigantický přírodní bazén v centru Berlína?

Přírodní koupaliště dlouhé 750 metrů (stejnou délku má 15 olympijských plaveckých bazénů umístěných za sebou) hodlá vybudovat sdružení architektů a designerů Flussbad Berlín v rameni řeky Sprévy vedle Muzejního ostrova. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst německého hlavního města.

S nápadem vytvořit tento gigantický bazén přišli bratři - architekti - Jan a Tim Edlerovi v roce 1997. O osmnáct let později, díky mnoha přispěvovatelům, mohou konečně pokračovat ve svém projektu. Flussbad Berlin nezaujal jen samotné Berlíňany, ale byl podpořen také německou federální vládou částkou 2,6 milionu eur. Berlínská vláda dále slíbila přispět částku až do 1,3 milionu eur, což je celkem 3,9 milionu eur k dispozici do přípravné fáze projektu. Loni v červnu sdružení získalo 110 000 eur na hydrologickou studii, která je potřebná k návrhu designu přírodního koupaliště.

Projekt si získal širokou podporu díky tomu, že to nebude jen místo k osvěžení a plavání. Flussbad Berlin chce vytvořit veřejný přírodní prostor, který bude “obnovovat ekologickou integritu řeky”. Sdružení plánuje využít na redukci znečištění vody přírodní systém, který využívá biologické funkce rostlin k přirozenému čištění vody. Přírodní koupaliště by se mělo stát také domovem ohrožených živočichů a rostlin. Projekt nezapomíná ani na chodce a cyklisty, pro které budou vybudovány stezky podél břehu přímo do historického centra.

Ačkoli není zatím stanoveno datum zahájení prací, Flussbad Berlin má stále víc a víc stoupenců mezi Berlíňany, kteří již přispěli výraznou finanční částku. Jak to tak vypadá, sen bratrů Edlerových se asi brzy zrealizuje.


Více informací o projektu naleznete zde.
 

Zdroj a foto: Living Circular, licence

 

 

 

Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE