Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Z budovy německé rozvědky ukradli kohoutky, voda ji vyplavila

Z budovy německé rozvědky ukradli kohoutky, voda ji vyplavila

V budoucím berlínském sídle německé rozvědky v úterý neznámý pachatel odstranil šest vodovodních kohoutků a způsobil tím vytopení části budovy tisíci litrů vody. Informovala o tom agentura DPA. Zástupci Spolkové zpravodajské služby (BND) hovoří o možné sabotáži.

Škody na majetku BND zatím nevyčíslila, poškozena ale byla nová hlavní budova s konferenčními místnostmi a kancelářemi pro 4000 zaměstnanců. Policie údajně nenalezla stopy po vloupání.

Zpravodajská služba se měla do hlavního města ze sídla u Mnichova přestěhovat již v roce 2013, kvůli problémům s klimatizací se ale přesun několikrát odložil, aktuálně na rok 2017. Zda bude mít současný problém vliv na další posunutí termínu stěhování zatím není jasné.

Podle dosavadních plánů by mělo nové sídlo zpravodajců vyjít německou státní kasu odhadem až na 1,3 miliardy eur (35,6 miliard korun). Jedná se údajně o největší stavební projekt spolkové vlády od konce války.

Podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung budou stát opravy "nejstřeženější budovy v Německu" miliony eur.

Kriticky už se k situaci vyjádřil například poslanec za stranu Zelených Konstantin von Notz. "Jestli je možné odmontovat nepozorovaně kohoutky, je nasnadě otázka, co všechno se dá nepozorovaně namontovat," uvedl na sociální síti Twitter.

Německá média i sociální sítě mluví o kauze v narážce na skandál, který přiměl amerického prezidenta Richarda Nixonu k odstoupení z funkce v roce 1974, ironicky jako o německém Watergate. Využívají přitom skutečnosti, že pojmenování známé americké politické kauzy v sobě obsahuje anglické slovo pro vodu.

 

Foto: Wikipedia, licence

6. 3. 2015 ČTK
Reklama
Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE