Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Výstavy VODOVODY-KANALIZACE se zúčastní téměř dvě stovky vystavovatelů

Výstavy VODOVODY-KANALIZACE se zúčastní téměř dvě stovky vystavovatelů

Unikátní technologie, doprovodný program a téměř dvě stovky vystavovatelů na ploše přes 6 000 m2. Tak bude vypadat 19. ročník výstavy VODOVODY-KANALIZACE, která se uskuteční 19. – 21. května na výstavišti v Praze Letňanech.

Největší vodohospodářská akce v České republice s hojnou mezinárodní účastí se tam vrací po dvou letech. Pořadatelem akce je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR), organizátorem společnost Exponex.


Rok plný změn. I tak by se dal označit rok 2015, který přinesl novou legislativu, nový systém regulace oboru, další programové období pro evropské dotace i řadu technologických inovací. 19. ročník mezinárodní výstavy VODOVODY-KANALIZACE by si tak neměl nechat ujít nikdo, kdo chce držet krok se všemi novinkami. Diskutovat tam o nich totiž budou špičkoví odborníci, lídři na trhu či představitelé měst a obcí.


„Výstava VODOVODY-KANALIZACE je tradičním svátkem oboru vodního hospodářství. Jde o nejdůležitější akci v oboru s mezinárodním přesahem. Technologická zlepšení a možnosti oboru, jež se zde prezentují, jsou unikátní i v zahraničním srovnání. Důkazem toho je stále rostoucí zájem zahraničních firem a institucí – letos z devíti zemí světa,“ uvedl za společnost SOVAK František Barák. Více než 20 odborných přednášek v doprovodném programu navíc přiblíží témata, která aktuálně hýbou vodohospodářským oborem.
 

Evropské dotace i malé obce v pasti
Peněz bude výrazně méně než v předchozím období a šanci na úspěch budou mít pouze ty projekty, které přinesou nejlepší efekt. Tak zní vzkaz z ministerstev směrem k potenciálním žadatelům o evropské dotace v novém programovém období, které právě startuje prvními výzvami. O tom, jaké projekty budou moci žádat o podporu, se dozvědí účastníci konference hned na několika přednáškách přímo od představitelů ministerstev.


Tématem výstavy VODOVODY-KANALIZACE nebudou ale jen dotace. „Diskutovat se bude také o nových právních předpisech – zejména o novele zákona o odpadech a odpadních vodách. Novela v konečném důsledku přinese nárůst nákladů pro provozovatele vodovodů a kanalizací, města, obce i spotřebitele,“ uvedl František Barák.

Ceny vodného a stočného v ČR bude nově regulovat nový regulační odbor, který má vzniknout na ministerstvu zemědělství. „Nový regulační odbor bude mít kontrolní a koordinační roli, ale zároveň bude rozvíjet i důležitý prvek nepřímé regulace, a to formou benchmarkingu. Nový systém zvýší transparentnost regulace cen pro vodné a stočné, zajistí dlouhodobou udržitelnost sektoru vodovodů a kanalizací a zlepší ochranu spotřebitelů,“ říká Jiří Duda, ředitel odboru vodovodů a kanalizací na ministerstvu zemědělství. S účastníky konference bude diskutovat o dopadech rozhodnutí vlády i o dalším možném rozvoji.


Výstava VODOVODY-KANALIZACE přinese i téma opatření proti povodním i suchu, plánování v oblasti vod a mnoho dalšího.


Soutěžit se bude ve zručnosti i fotografování
Účastníky a návštěvníky čeká více než 190 vystavovatelů na ploše přes 6 000 m2. „Co do počtu vystavovatelů i výstavní plochy jsme překonali minulý rekordní ročník, kdy výstavu navštívilo 8 200 lidí z 22 zemí. Opět se i letos můžeme těšit na osvědčenou kombinaci široké přehlídky inovací, technologických zlepšení, aktuálních oborových informací a bohatého doprovodného programu,“ uvedl Aleš Pohl, ředitel společnosti Exponex, která výstavu organizuje.


Doprovodný program pořadatelé a organizátoři obohatili již tradičně o řadu soutěží. Odborná komise bude vybírat nejlepší exponát v soutěži ZLATÁ VOD-KA 2015 a také Nejlepší expozici. Soutěžit se bude i ve zručnosti - úkolem bude provést navrtávku pod tlakem a sestavit domovní přípojku. Již tradičně bude probíhat také doprovodná Soutěž učňů oboru instalatér a jubilejní 10. ročník fotosoutěže – letos s tématem „Vodní skvosty“ a s rekordní účastí více než 50 autorů.


Fotografie profesionálních fotografů si mohou lidé prohlédnout na výstavě „Voda nad zlato“, kterou pořádá nezisková organizace Člověk v tísni. Právě na její účet a na podporu projektů humanitární a rozvojové pomoci s tématem VODA poputuje část peněz vybraných na vstupném.

29. 4. 2015 Sovak
Mohlo by vás zajímat
Připomínáme: Konference Úspory vody v průmyslu Vice

Připomínáme: Konference Úspory vody v průmyslu

31.10.

Přesně za týden pořádá společnost  B.I.D. services další konferenci zaměřenou na vodu. Organizátor oblíbené konference Financování vodohospodářské infrastruktury se tentokrát zaměřil na využití a úsporu vody v průmyslových podnicích.


V Praze začíná vodohospodářská výstava Vodovody-kanalizace Vice

V Praze začíná vodohospodářská výstava Vodovody-kanalizace

19.5.

Na výstavišti v Praze Letňanech dnes začíná vodohospodářská výstava Vodovody-kanalizace. Návštěvníky čeká více než 190 vystavovatelů na ploše přes 6000 metrů čtverečných a přes 20 odborných přednášek v doprovodném programu. Vyplývá to z tiskové zprávy pořadatele Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (Sovak). Výstava potrvá do 21. května.


Největší vodohospodářská akce v ČR se blíží Vice

Největší vodohospodářská akce v ČR se blíží

16.4.

Mezinárodní výstava VODOVODY-KANALIZACE představí trendy v oboru i nejaktuálnější informace, Zástupci měst a obcí, představitelé ministerstev, lídři trhu a špičkoví odborníci se sejdou 19. až 21. května na mezinárodní výstavě VODOVODY-KANALIZACE - největší vodohospodářské akci v České republice s nejdelší tradicí.


Výstava VODOVODY-KANALIZACE odpoví, 
jak na nové dotace či legislativu Vice

Výstava VODOVODY-KANALIZACE odpoví, 
jak na nové dotace či legislativu

4.3.

Peněz bude výrazně méně a šanci na úspěch budou mít pouze ty projekty, které přinesou nejlepší efekt. Tak bude vypadat nové programové období OPŽP. To, jak se dotkne vodohospodářské infrastruktury, bude jedním z ústředních témat největší vodohospodářské akce v ČR - mezinárodní výstavy VODOVODY-KANALIZACE, která se uskuteční 19.–21. května na výstavišti v Praze Letňanech.


PVK odčerpávají v Praze vodu ze stokové sítě Vice

PVK odčerpávají v Praze vodu ze stokové sítě

3.6.

(aktualizováno) Českou republiku letos opět zasáhly povodně a další zkouškou procházejí protipovodňová opatření i vodohospodáři. Aktuálně přinášíme v přesném znění prohlášení Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) k situaci v Praze a krocích, které jsou v rámci ochrany proti povodním realizovány.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE