Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Volary začaly opravovat bazén, investují 19 milionů korun

Volary začaly opravovat bazén, investují 19 milionů korun

Opravu plaveckého bazénu za 19 milionů korun, jednu z hlavních letošních investičních akcí, zahájilo dnes město Volary na Prachaticku. Ve čtvrtek začne rekonstrukce náměstí, která vyjde na 17 milionů korun. ČTK to řekla starostka Martina Pospíšilová (PRO Volary). Město si koncem loňského roku vzalo úvěr 55 milionů korun.

Bazén je 33 let starý. Má již novou střechu, budova je zateplená. "Budeme přidávat whirlpoolový bazén a bazén pro mimina. Všechno to bude v nerezu," řekla Pospíšilová. Práce potrvají do konce září.

Tento čtvrtek začne ve Volarech oprava náměstí, která skončí nejpozději na jaře 2018. Je rozdělena do tří etap: první se týká části od kostela sv. Kateřiny po hotel Bobík, druhá prostor před Bobíkem a samoobsluhou a třetí zahrne park a parkoviště. "Pokusíme se občanům udělat hezké náměstí. Zásadní změna bude, že zapustíme kostel do náměstí, kde zrušíme komunikaci, sundáme asfaltový povrch, bude to v kameni, dodáme vodní prvek, bude i parková a odpočinková zóna," řekla starostka.

První dvě etapy skončí v červenci, v srpnu jsou ve městě Slavnosti dřeva. Třetí se protáhne nejdéle do jara příštího roku. Po dobu oprav nebude možné na náměstí vjet. "To bude pro občany velké omezení," řekla Pospíšilová.

Město loni doplatilo veškeré úvěry a koncem roku si vzalo nový ve výši 55 milionů korun. Bude ho splácet deset let, dohromady podle starostky přeplatí asi milion korun. K dalším letošním investicím ve Volarech, kde žije přes 4000 lidí, se řadí oživení sídliště, v září se také otevře parkurové hřiště u základní školy. Bez úvěru je letošní rozpočet Volar vyrovnaný ve výši kolem 62 milionů korun.

Foto: Wikipedia, Ivo Lukačovič, licence

2. 3. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE