Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Vodohospodáři investují na Novojičínsku přes 100 milionů korun

Vodohospodáři investují na Novojičínsku přes 100 milionů korun

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která je jednou z největších vodárenských firem v zemi, letos investuje na Novojičínsku přes 100 milionů korun. Finančně nejnáročnější bude modernizace a zvýšení kapacity čistírny odpadních vod ve Štramberku za více než 25 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

SmVaK dají na Novojičínsku přes 70 milionů korun do zajištění dodávek pitné vody a zhruba 30 milionů do odvádění a čištění odpadní vody. "Například ve Štramberku v ulici Drážné bude za deset milionů korun vyměněno více než 1070 metrů litinového potrubí, čímž dojde ke zlepšení kvality dodávané vody, protože současný řad je nezbytné kvůli přítomnosti železa s větší četností odkalovat," uvedl ředitel vodovodů SmVaK Milan Koníř.

V čistírně odpadních vod v Kopřivnici skončí rekonstrukce a oprava usazovací nádrže, jejíž železobetonová konstrukce a technologické vystrojení byly značně opotřebovány. Známky opotřebení po letech spolehlivého provozu vykazuje i čistírna ve Štramberku.

"Její kapacita bude navýšena ze současných 1250 ekvivalentních obyvatel, což představuje maximálně 250 kubíků odpadní vody denně, na 1800 obyvatel a 320 kubíků za den. Díky tomu budou moci být v případě potřeby napojeny na čistírnu další lokality,"
uvedl ředitel kanalizací SmVaK Jan Tlolka. Efektivita čistírenského procesu ve Štramberku se zvýší po rekonstrukci hrubého předčištění a vybudování nového stupně biologického čištění ve dvou paralelních linkách a kalojemu.

"V oblasti kanalizačních sítí je nejvýznamnější připravovanou akcí rekonstrukce stoky a související infrastruktury v délce 420 metrů v Máchově ulici v Novém Jičíně za téměř 16 milionů korun. Zahájení stavby bude koordinováno s modernizací vodovodu v dané lokalitě, ale především s rekonstrukcí místní komunikace, kterou plánuje město," uvedl Síbrt.

Společnost SmVaK dodává vodu více než milionu lidí hlavně na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku. Na investice má letos připraveno 657 milionů korun.

25. 2. 2019 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE