Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Vodné a stočné v Prachaticích zdraží o 2,31 Kč na 79,16 za kubík

Vodné a stočné v Prachaticích zdraží o 2,31 Kč na 79,16 za kubík

Vodné a stočné v Prachaticích bude od 1. ledna příštího roku dražší o 2,31 Kč. Za metr krychlový letos obyvatelé města platili 76,85 Kč, od ledna to bude 79,16 Kč. Jde o cenu s daní. Cenu zvýšila společnost Čevak, s níž mají Prachatice smlouvu do roku 2022. Městská rada dnes vzala zvýšení ceny na vědomí. ČTK to dnes řekl starosta Martin Malý (Nezávislí).

Smlouva s provozovatelem, jímž je firma Čevak, je desetiletá, vyprší v roce 2022. Obsahuje klauzuli, že Čevak má právo zvýšit cenu vodného a stočného o takzvané oborové inflace. "To přesně (Čevak) udělal, zvyšuje cenu o dvě koruny jeden haléř bez daně, což je 2,31 korun s daní," řekl Malý. Ze stejného důvodu se cena zvyšovala i loni, zhruba o korunu.

Podle starosty patří v cenách vodného a stočného Prachatice k jihočeskému průměru. "Osobně bych byl raději, kdyby se tato cena vůbec zvyšovat nemusela, připadá mi, že byla akorát. Byl bych raději, kdyby byla ještě nižší, ale bohužel, rozumím tomu, máme uzavřenou desetiletou smlouvu," dodal starosta.
 

21. 11. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE