Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Vimperk představil zrekonstruovanou úpravnu vody za 28 milionů korun

Vimperk představil zrekonstruovanou úpravnu vody za 28 milionů korun

Vimperk zrekonstruoval úpravnu vody v osadě Brloh. Oprava vyšla na 28 milionů korun. Město dalo vyměnit technologie, sanovalo akumulační nádrže a objekt zateplilo. ČTK to řekla starostka města Jaroslava Martanová (SNK/ED). Vodárna je nyní v ročním zkušením provozu. Město ji veřejnosti představilo při dnešním dni otevřených dveří.

Úpravna vody Vimperk - Brloh je hlavním zdrojem pitné vody z protékající řeky Volyňky pro Vimperk a osadu Boubská. Oprava trvala dva roky. "Technologie úpravny, která byla vybudována v 60. letech minulého století, již byla na samé hranici své životnosti," uvedl vedoucí odboru investic a údržby Městského úřadu Vimperk Michal Janče.

Modernizace vodárny začala v březnu 2014, provoz a dodávky vody nebyly pro vimperské odběratele omezené. "Díky moderní technologii bude pitná voda pro Vimperk ve vysoké kvalitě zachována i pro další léta. Nové technologie výrazně zvýší stabilitu v kvalitě dodávané pitné vody," uvedl místostarosta Vimperku Jiří Cais (ODS).

Úpravna vody v Brlohu je hlavním, nikoliv jediným zdrojem pitné vody pro Vimperk, město má ještě několik dalších. Vodné a stočné vyjde ve Vimperku zhruba na 85 Kč za metr krychlový.

Foto: Wikipedia, Sokoljan, licence

6. 10. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE