Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod.
„V nepřetržitém provozu budeme o vánočních svátcích i v době oslav příchodu nového roku zajišťovat chod celé pražské vodohospodářské infrastruktury. Vánoční svátky mimo svůj domov budou trávit desítky zaměstnanců,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek s tím, že v tomto období bude upraven provoz Zákaznického centra PVK v Dykově ulici.
O vánočních svátcích bude nepřetržitě v provozu zákaznické linky 840 111 112 a 601 274 274, dále je nás možné kontaktovat přes e-mail info@pvk.cz. V případě mimořádných událostí doporučujeme sledovat webové stránky www.pvk.cz, kde v sekci havárie lze nalézt v režimu on-line informace o haváriích, postižených místech, o náhradním zásobování pitnou vodou či o předpokládané době ukončení opravy.
Provoz zákaznického centra v době vánočních svátků:
22. prosince 8 - 15 hod.
23. prosince 8 - 12 hod.
27. prosince 8 - 15 hod.
28. prosince 8 - 15 hod.
29. prosince 8 - 15 hod.
30. prosince 8 - 15 hod.
21.7.
Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.
10.12.
Pražské vodovody a kanalizace upraví v době vánočních svátků provoz zákaznického centra i oddělení technických záležitostí. Naopak v nepřetržitém provozu budou zajišťovat bezproblémový chod celé pražské vodohospodářské infrastruktury.
17.10.
Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro Pražské vodovody a kanalizace (PVK) provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS - International Business and Research Services.
12.8.
Pražské vodovody a kanalizace za první pololetí letošního roku zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod nafakturovaly částku přesahující 1,15 miliónu korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce. Ve stejném období roku předchozího to bylo 2,3 miliónu korun.
12.6.
Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia ocenily v rámci 12. ročníku MiNiGRANTů 29 dobrovolnických projektů celkovou částkou 750 tisíc korun.
22.5.
Soutěž Voda v krajině, v rámci které měli žáci základních škol navrhnout, co nejvíce opatření pro udržení vody v přírodě a v boji proti suchu, zná své vítěze.
10.5.
Začátkem 20. století se Královské hlavní město Praha dočkalo stavby své první moderní vodárny v Káraném. Za její realizací stojí řada dnes více či méně neznámých autorů. I díky nim bylo možno tak ambiciózní projekt dokončit. Káranská vodárna letos slaví 115 výročí od uvedení do provozu.
25.3.
I přes slunečné počasí si o víkendu našlo téměř dva tisíce sedm set návštěvníků cestu do Pražského muzea vodárenství, které zdarma zpřístupnily Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav Světového dne vody.
18.1.
Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě.
25.9.
Pražské vodovody a kanalizace se aktivně zapojily na do protipovodňového cvičení Karlín - Libeň 2018.
21.9.
Pražské vodovody a kanalizace mají na kanalizační síti rozsáhlé protipovodňové systémy. Činnosti spojené s manipulacemi s uzávěry na stokové síti a nasazení mobilní povodňové čerpací techniky se řídí vypracovanými povodňovými plány. Údržbu povodňových uzávěrů a čerpacích systémů zajišťují strojní čety PVK.
13.9.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou v rámci projektu Zažít město jinak prohlídku vodárenské věže Podolské vodárny. Akce se uskuteční v sobotu 15. září od 10 do 15 hodin. Vstup je zdarma.
13.9.
Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. V jejich rámci nabídnou o víkendu 29. a 30. září prohlídku Podolské vodárny a také přednášku na téma Praha žíznivá a nemocná.
10.9.
Již 85 let letos uplynulo od soutěže na novou čistírnu odpadních vod, která měla nahradit v té době již zastaralou čistírnu odpadních vod v Bubenči. Bubenečská čistírna, navržená známým vodárenským konstruktérem Williamem Heerlein Lindleyem a dokončená v roce 1906, po první světové válce přestávala rostoucí Praze stačit.
18.7.
Rozsáhlý vodárenský areál na Letné, který byl dostavěn v roce 1888, slaví letos 130 let od svého vzniku. Kromě vodárenské věže zde byl čtyřkomorový pozemní vodojem a přečerpací stanice. Původně byl napájen přirozeně filtrovanou vodou z Novomlýnské vodárny a po roce 1914 pak vodou káranskou.
27.6.
Městská část Praha 20 se stala jedenáctým členem projektu „balené vody“ – donášky přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené. Připojila se tak k Praze 2, Praze 3, Praze 4, Praze 6, Praze 12, Praze 13, Praze 14, Praze 15, Praze 16 a městská části Březiněves.
7.6.
Pravidelná kontrola vody v bazénech v průběhu parných dnů má být samozřejmostí. „Kvalita vody se může v letních měsících výrazně měnit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
31.5.
Handicapované děti z Jedličkova ústavu vyrazily na výlet do Vodního domu na Želivce. Role průvodců se zhostili dobrovolníci z Pražských vodovodů a kanalizací, kteří celou akci zorganizovali.
4.4.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro zájemce orientační rozbor vody zdarma spojené s prohlídkou laboratoří. Akce se uskuteční v sobotu 14. dubna od 10 do 16 hodin v sídle laboratoří v Dykově ulici 3, Praha 10.
19.3.
Přes tři a půl tisíce návštěvníků zamířilo o uplynulém víkendu do Muzea pražského vodárenství, které zdarma zpřístupnily Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav Světového dne vody.
6.2.
Stoková síť pod hlavním městem je pod bedlivou kontrolou. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v loňském roce v rámci preventivního průzkumu prohlédli 152 kilometrů kanalizace a zrevidovali 1 980 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
1.2.
Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 5 501 vodoměrů, což je meziroční nárůst o sedm set kusů.
24.1.
Ztráty vody v pražské vodovodní síti se i v loňském roce udržely na hranici patnácti procent. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
15.1.
Zásadní informace o pražské vodohospodářské síti prostřednictvím bezplatné služby SMS-INFO sleduje téměř 32 tisíc zákazníků Pražských vodovodů a kanalizací. Za loňský rok se jejich počet zvýšil o více než tři tisíce. „Klientům jsme loni zaslali přes 21 tisíc sms zpráv. Od startu služby v roce 2007 to bylo 875 tisíc zpráv,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
10.1.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené se rozšířil do další pražské městské části. Nejnovějším členem se stala Praha 14. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
5.1.
Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století.
19.12.
Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod. Ve svátečním období také dochází k úpravě provozu Zákaznického centra v Dykově ulici.
12.12.
Použitý olej či tuk včetně sádla patří do plastových uzavíratelných lahví a následně do speciálních kontejnerů umístěných v ulicích nebo do sběrných dvorů. Nikoliv však do kanalizace, kde způsobuje značné problémy. Proto Pražské vodovody a kanalizace varují, aby lidé tuk po smažení štědrovečerního kapra či řízku do odpadu nevylévali.
5.12.
Zájem o mobilní zákaznickou linku – 601 274 274 – mezi klienty Pražský vodovodů a kanalizací neustále roste. V posledních měsících se přes mobilní linku realizuje téměř čtvrtina všech hovorů. Jen v měsíci říjnu přijmuli operátoři 9 569 hovorů, z toho 2 238 mířilo na mobilní číslo. Tradiční bílá linka 840 111 112 samozřejmě i nadále zůstává v provozu.
14.11.
Třetí káranský výtlačný řad, kterým do hlavního města míří pitná voda od roku 1993, prošel významnou rekonstrukcí. Nově je opraveno 18 vzdušníkových šachet a armaturní objekt AO6 na břehu Labe.
26.10.
Pražští potkani dostali letos v rámci plošné deratizace, která probíhala od dubna do října, k ochutnání třináct a půl tisíce kilogramů dobrot. Ty zamířily na třináct a půl tisíce kanalizačních vstupů.
19.9.
Obrovský zájem nejen mezi Pražany vzbudila možnost navštívit unikátní místo pražské kanalizační sítě – Cizinecký vstup pod Staroměstskou radnicí. Pražské vodovody a kanalizace jej otevřely o uplynulém víkendu.
4.9.
Pražské vodovody a kanalizace zahájily spolupráci na projektu „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené s městskou částí Praha 16.
1.8.
Letos uplynulo 80 let od uspořádání technického veletrhu na pražském holešovickém Výstavišti, kde se odborná i laická veřejnost měla možnost seznámit s nejnovějšími trendy nejen ve vodárenském a plynárenském odvětví.
27.7.
Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit.
29.6.
Literární práce, fotografie a výtvarná díla propojilo jediné téma „voda pro život“. Do stejnojmenné soutěže pro žáky pražských základních a středních škol dorazilo téměř 600 děl.
27.6.
V letních měsících jsou opravy pražské vodohospodářské sítě v plném proudu. Počet plánovaných výluk ve srovnání s ostatními měsíci roste. Ideálním řešením, jak mít přehled nejen o výlukách, ale i mimořádných událostech, je aktivace služby SMS-INFO.
15.6.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené se rozšířil do další pražské městské části. Pražské vodovody a kanalizace zahájily spolupráci s Prahou 13 a projekt představily členům její bezpečnostní rady. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ sdělil tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
1.6.
Při jubilejním 10. ročníků MiNiGRANTů ocenily Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia 27 dobrovolnických projektů, mezi které rozdělily 678 822 korun.
30.5.
Padesát tisíc korun pro obecně prospěšnou společnost Asistence vynesla sportovně charitativní akce Káranský vodovodník, která měla premiéru o uplynulém víkendu. Za každého ze čtyř set účastníků Pražské vodovody a kanalizace věnovaly sto korun a svůj příspěvek pak ještě navýšily na kulatých padesát tisíc.
10.5.
Pražské vodovody a kanalizace spustily pro zákazníky nový zákaznický portál a pro všechny zákazníky a spotřebitele také novou mobilní aplikaci. Kromě modernějšího vzhledu a lepší přehlednosti mají uživatelé nově možnost platit faktury online pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, které funguje jako odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem.
4.5.
Výraznou dominantu smíchovského břehu Vltavy tvoří vyrovnávací věž Děvín, která v letošním roce slaví čtyřicet let od uvedení do provozu. Byla postavena v místech zvaných Dívčí Hrady, kam kronikář Kosmas umístil sídlo bájné vůdkyně odboje proti Přemyslovi Vlasty a kde byl umučen vladyka Ctirad. Chráněné přírodní území v sousedství věže se dnes jmenuje Přírodní památka Ctirad.
28.4.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Jak už název napovídá, uskuteční se v Káraném, a to v sobotu 27. května od 10 do 17 hodin. „Podmínkou je registrace na webových stránkách www.pvk.cz,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
19.4.
Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrol, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.
10.4.
Rozbory vody zdarma, které o uplynulém víkendu nabídly Pražské vodovody a kanalizace, vzbudily mezi zákazníky mimořádný zájem.
4.4.
Pražské vodovody a kanalizace odstartovaly začátkem dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. „Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
23.3.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro zájemce orientační rozbor vody zdarma spojené s prohlídkou laboratoří. Akce se uskuteční v sobotu 8. dubna od 10 do 16 hodin v sídle laboratoří v Dykově ulici 3.
21.3.
3700 – tolik návštěvníků o uplynulém víkendu dorazilo do Muzea pražského vodárenství, které bylo zdarma přístupné v rámci oslav Světového dne vody. „Milovníci vodárenství mohli v premiéře vidět vodní trkač z konce devatenáctého století či čerpadlo z první republiky,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.
14.3.
Pražské vodovody a kanalizace připravily při příležitosti Světového dne vody mimořádnou prohlídku. Pro veřejnost se otevře čistírna odpadních vod v Horních Počernicích, a to v sobotu 25. března od 9 do 14 hodin.
7.3.
Muzeum pražského vodárenství v Podolí ožije oslavou Světového dne vody. Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav připravily Den otevřených dveří v muzeu. Zájemci si ho budou moci prohlédnout v sobotu 18. 3 a v neděli 19. 3, vždy od 9:30 do 16:30 hodin. Vstup je zdarma. V sobotu od 15 hodin se uskuteční přednáška egyptologa a archeologa Miroslava Bárty na téma Voda a civilizace.
2.3.
Pražská stoková síť je pod stálým drobnohledem. Pražské vodovody a kanalizace v rámci preventivního průzkumu v loňském roce prohlédly 141 kilometrů kanalizace a zrevidovaly 2 854 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
23.2.
Dálkový odečet spotřeby vody si získává u zákazníků plusové body. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace tímto systémem osadily 4 809 vodoměrů. To je ve srovnání s rokem 2015 nárůst o téměř tisíc kusů.
2.2.
Počet havárií na vodovodní síti v lednu letošního roku, který byl pod meteorologů nejstudenější za posledních 77 let, a v Praze bylo 23 mrazivých dnů, kdy teplota nepřekročila bod mrazu, meziročně vzrost o jedenáct procent. Pražské vodovody a kanalizace tak musely řešit 465 událostí, z toho bylo 361 spojeno s únikem vody.
1.2.
Pražské vodovody a kanalizace nabízejí pojištění nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem. Pro každého zákazníka PVK s platnou odběratelskou smlouvou na dodávku pitné vody je k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 365 dnů v týdnu.
25.1.
Poprvé v historii pod patnáct procent klesly ztráty vody v pražské vodovodní síti. V loňském roce dosáhly 14,2 procenta, o rok dříve to bylo 17,6 procenta. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
6.1.
I hlavní město Prahu zasáhnout podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu v nejbližších dnech teploty hluboko pod bodem mrazu. Proto Pražské vodovody a kanalizaci vyzývají odběratele k zabezpečení vodoměrů.
4.1.
Bezplatnou službu SMS-INFO, tedy zásadní informace o pražské vodohospodářské síti přímo do mobilu, využívá 28,5 tisíce obyvatel metropole. Za loňský rok se zvýšil počet registrovaných uživatelů o dva tisíce.
29.8.
Pražské vodovody a kanalizace obnovily v plném rozsahu dodávku pitné vody na východ metropole. PVK se výrazně podařilo zkrátit rozsáhlou výluku v dodávkách pitné vody, která zasáhla na sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Kolodějích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy.
15.3.
Rada hlavního města Prahy rozhodla o navýšení ceny vodného a stočného od 1. dubna 2016. Pražané tak nyní zaplatí za tisíc litrů vody 85,18 korun včetně 15procentní daně s přidané hodnoty. Ve srovnání s aktuální platnou cenou od začátku letošního roku se jedná o nárůst o 7,84 procenta.
1.12.
Ostrou premiéru přímo v ulicích metropole zažil projekt dodávky pitné vody balené v sáčcích. Pražské vodovody a kanalizace sáčky nasadily v minulém týdnu při havárii první kategorie na Hradčanech v uličkách okolo Nového světa.
14.1.
Od 1. ledna 2015 je skupina Veolia v České republice řízena jednotně. Vznikla jednotná struktura řízení aktivit vodárenství, teplárenství a odpadového hospodářství pod společnou značkou Veolia. Generálním ředitelem skupiny je Philippe Guitard, který je zároveň ředitelem skupiny pro střední a východní Evropu.
20.3.
Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Petrem Mrkosem o novém systému SWiM (Smart Water integrity Management), umělé inteligenci a budoucnosti vodárenských systémů.
27.4.
Jako další v sérii rozhovorů na téma Kohoutkova.cz v českých restauracích a hotelech přinášíme rozhovor s Alešem Pikalem – F&B manažerem čtyřhvězdičkového hotelu Park Inn v Praze.
26.1.
160 let do zprovoznění a 130 let od uzavření slaví letos v lednu malá letenská vodárna. Ta byla jednou z mnoha staveb vodárenské infrastruktury, které vznikly v průběhu 19. století.
19.1.
Na pražské vodovodní síti bylo v loňském roce odstraněno 4 372 havárií. Je to o 657 událostí méně než v roce 2019. Zároveň poklesl i počet havárií na kanalizační síti z 3 507 na 2 827.
18.1.
V současné době finišují práce na obnově významného přívodního řadu DN 700 mm, který vede z největšího zemního vodojemu Kožova Hora do ulice Železničářů v Kladně. Odběratelům nebude přerušena dodávka pité vody.
15.1.
"V zimním období kombinací vlivu teplot pod bodem mrazu a nasycení půdy vlhkostí může dojít v některých lokalitách k promrzání země do technicky uznávaných nezámrzných hloubek,“ uvedl Bc. Pavel Pobříslo, provozní ředitel Středočeských vodáren.
13.1.
Ztráty vody v pražské vodovodní síti v loňském roce dosáhly výše 12,91 procenta. V celkovém objemu dokonce klesly na historické minimum, když se zastavily na 11 680 tisících m3 vody. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
6.1.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK), provozovatel městské vodohospodářské infrastruktury, a její správce, Pražská vodohospodářská společnost (PVS), spustily do ostrého provozu vyjadřovací portál.
29.12.
Obyvatelé hlavního města zaplatí v roce 2021 za tisíc litrů vody 92,36 korun bez DPH. Ve srovnání s předchozím rokem tak cena vzroste o 7,9 procenta.
22.12.
Nastává období nejkrásnějších svátků v roce a tak se ve všech domácnostech peče, smaží a nabízí se otázka, kam s použitým olejem. Zdá se, že nejsnadnějším řešením je jeho vylití do kanalizace.
21.12.
Ještě vám přece jen schází nějaký ten dárek? Pak můžete podpořit projekt "Vraťme vodu přírodě" nákupem dárkového certifikátu, který bude zároveň i krásným dárkem pro vaše blízké.
15.12.
Použitý olej či tuk včetně sádla patří do plastových uzavíratelných lahví a následně do speciálních kontejnerů umístěných v ulicích nebo do sběrných dvorů. Nikoliv však do kanalizace, kde způsobuje značné problémy. Proto Pražské vodovody a kanalizace varují, aby lidé tuk po smažení štědrovečerního kapra či řízku do odpadu nevylévali.
9.12.
Pražské vodovody a kanalizace se rozhodly pomoci vyřešit neutěšenou situaci v tzv. osadě Hostivař a pravidelně dodávat do této lokality pitnou vodu v náhradním balení.
4.12.
Teplejší počasí se pomalu začíná střídat s chladnějšími dny s nočními teplotami pod bodem mrazu. A to je pravá chvíle zajistit vodoměry proti mrazu. Stává se, že zákazníci Středočeských vodáren (SVAS) zjistí poškození vodoměru až při dalším odečtu vody nebo i za několik měsíců, kdy již došlo k velkým škodám.
1.12.
Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
24.11.
Celoplošná podzimní deratizace kanalizační sítě provozovaná společností Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) skončila. Avšak boj s hlodavci nekončí. V následujícím období bude probíhat opakovaná deratizace na podněty úřadů či občanů.
19.11.
Pro Pražské vodovody a kanalizace je kvalita dodávané pitné vody dlouhodobě naprostou prioritou. Pro lepší informovanost svých zákazníků společnost připravila „Mapu kvality vody“. Tu lze nalézt na hlavní webové stránce www.pvk.cz v sekci kvalita vody.
13.11.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly certifikačním auditem protikorupčního managementu AbMS ISO 37001. Staly se tak první firmou v České republice, která tento certifikát získala prostřednictvím certifikační autority Bureau Veritas.
10.11.
Za přísných bezpečnostních a hygienických opatření probíhala letošní celoplošná deratizace pražské stokové sítě. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací byli kromě běžných ochranných pomůcek vybaveni také respirátory. Jako již tradičně do kanalizační sítě nevstupovali a návnady pokládali z povrchu.
4.11.
Skupina Veolia koupila teplárenskou společnost Pražská teplárenská a.s., a posiluje tak svoji pozici na trhu tradičních municipálních služeb v hlavním městě Praze a v České republice. Byly splněny všechny nezbytné požadavky a transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
3.11.
Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. zahájí k 1. listopadu 2020 rekonstrukci úpravny vody na Orlici v Hradci Králové. Jejím předmětem bude rozšíření její výrobní kapacity ze současných 150 na 250 litrů za sekundu. Toto opatření je nezbytné provést z důvodu zvýšení zabezpečenosti v dodávkách pitné vody pro obyvatele a průmysl okresu Hradec Králové.
2.11.
Pražské vodovody a kanalizace získaly certifikát „Zodpovědná firma“ a staly se tak 497 subjektem, který se do projektu společnosti EKO-KOM zapojil. Hlavní cílem projektu „Zodpovědná firma“, který běží již 10 let, je vzdělávání zaměstnanců společností v oblasti třídění a recyklace odpadů a prohlubování společenské odpovědnosti firem.
29.10.
Začátkem října zahájily společnosti Veolia a Waga Energy výstavbu jednotky WAGABOX na výrobu biometanu ze skládkového odpadu. WAGABOX bude instalován na skládce Claye-Souilly v oblasti Île-de-France a od února roku 2022 bude dodávat plyn z obnovitelného zdroje 20 tisícům domácností pařížské aglomerace.
29.10.
Zaznělo v rámci digitální konference, kterou uspořádalo sdružení COGEN Europe ve dnech 12. a 13. října. Veolie zde představila kogenerační systémy, řešení centrálního zásobování teplem a technologie pro využití odpadního tepla, které mohou přispět k 55% snížení emisí CO2 v Evropě do roku 2030.
22.10.
Pražské vodovody a kanalizace uzavírají počínaje čtvrtkem 22. října 2020 až do odvolání Zákaznické centrum v Dykově ulici. Děje se ta v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu nemoci COVID-19.
21.10.
Celková spokojenost se službami Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) vzrostla. Spokojenost s celkovou úrovní služeb PVK vyjádřilo 95 procent respondentů, což je oproti loňskému roku nárůst o dva procentní body. Nejvíce práci PVK oceňují individuální zákazníci a firmy. Vyplývá to z průzkumu nezávislé výzkumné agentury IBRS - International Business and Research Services.
19.10.
9.10.
Návštěvníci Zoologické zahrady hlavního města Prahy mohou opět pozorovat své zvířecí miláčky i pod vodou. VWS Memsep ze skupiny Veolia ve spolupráci se společností Abess zde totiž instalovali novou filtrační technologii.
9.10.
Na levém břehu Blanice nedaleko centra Vlašimi vznikne nový mokřad. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) díky finanční podpoře Nadačního fondu Veolia již zakoupil vhodný pozemek a dnes představil projekt veřejnosti. Nové tůně se zde objeví příští rok.
24.9.
Z aktuálního výzkumu agentury Ipsos pro Asociaci společenské odpovědnosti vyplývá, že z cílů udržitelného rozvoje Češi nejlépe hodnotí oblast pitné vody a kanalizace.
23.9.
Kladenský vodojem, dnes Future Tower, se ve čtvrtek 17. září 2020 poprvé otevřel školním dětem. První žáci základní školy a s nimi i zástupci měst a obcí v rámci slavnostního představení nové věže absolvovali výukový program Cesta vody pod dohledem virtuálního průvodce věží - umělé inteligence Olivea.
22.9.
Od roku 1998 dobrovolníci z řad ČSOP a ČSO spolupracují na údržbě lokality s městem Smiřice. Doposud obnovené části se pravidelně udržují, plochy bez pravidelné údržby podléhají rychlé sukcesi, především zarůstání rákosem a náletovými dřevinami. Mozaikovou sečí a pravidelným vytrháváním náletů se upřednostňuje rozvoj bylinného patra mokřadních a teplomilných společenstev.
16.9.
Pražské vodovody a kanalizace začaly k vyhledávání skrytých úniků z vodovodní sítě používat unikátní technologii – satelitní dálkový průzkum Země. Pracuje na stejném principu jako při hledání vody na Marsu.
15.9.
Hradecké vodárny dnes za přítomnosti primátora Hradce Králové slavnostně otevřely informační centrum vodárenství, interaktivní expozici o vodě v přírodě a průmyslu. Prostor expozice se nachází přímo v areálu hradeckých vodáren, v budově, v níž je umístěna i úpravna vody Orlice.
9.9.
Současně vodárny upozorňují na možnost ovlivnění jakosti vody. Závěrečnými pracemi bude na podzim pokračovat rekonstrukce klíčového uzlu vodovodní sítě na křižovatce ulic Wolkerova a Železničářů v Kladně a obnova významné části přívodního řadu vedoucího z největšího zemního vodojemu Kožova Hora.
3.9.
V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v metropoli přijaly Pražské vodovody a kanalizace při komunikaci se zákazníkem nová opatření proti šíření viru COVID 19.
2.9.
Už v příštích týdnech bude zahájena nutná obnova shybky pod řekou Labe u Obříství na Mělnicku. Vodárny Kladno - Mělník, a.s. (VKM) tak dostanou mimo riziko ohrožení dodávku pitné vody pro 200 tisíc lidí na Kladensku a Mělnicku.
25.8.
V areálu pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) vznikne zařízení na výrobu plynu bioCNG. Pilotní projekt by měl začít fungovat v příštím roce. Zařízení by mělo být schopno vyrábět ročně až 600 tun bioCNG, řekl ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos.
25.8.
Vozový park Pražských vodovodů a kanalizací se rozšířil o recyklační vůz na vysokotlaký proplach a čištění kanalizace Kaiser ECO na podvozku Scania s pohonem na bioCNG. V této kategorii se jedná vůbec o první vůz ve střední Evropě na tento pohon.
24.8.
Laboratoře Středočeských vodáren, a.s. (SVAS) loni analyzovaly bezmála 180 vzorků vody ze soukromých domovních studní na základě zájmu jejich majitelů. V některých případech tak lidé ujistili, že mohou studniční vodu používat jen jako užitkovou.
24.8.
O aktuálních odstávkách vody informují Středočeské vodárny a.s. (SVAS) také prostřednictvím SMS zpráv. Tuto službu dnes využívá už 10 729 zákazníků.
12.8.
Pracovní cestu s tématy vody a vodního hospodářství ve Středočeském a Plzeňském kraji absolvoval na konci minulého týdne ministr zemědělství Miroslav Toman.
11.8.
Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která pokrývá zhruba 75 procent spotřeby vody v metropoli, je plná a v pondělí ráno byla dokonce její hladina pět centimetrů nad přelivem, jenž má kótu 377 metrů nad mořem.
28.7.
Dalších 350 zavlažovacích vaků instalují Středočeské vodárny a.s. za přímé pomoci starostů ke stromům v ulicích středočeských měst a obcí. Jde o pokračování loňské zkušební akce, kdy se vaky u městské zeleně testovaly.
27.7.
V době vrcholících dovolených doporučují Pražské vodovody a kanalizace zákazníkům aktivaci služby SMS-INFO.
21.7.
Návštěvníci budov Středočeských vodáren a.s. mají nově k dispozici u vchodu automatické dezinfekční stojany. Ty zájemci vydají dávku dezinfekce bezdotykově, tak, aby se minimalizovalo riziko přenosu virů a bakterií kontaktem s ovládáním přístroje.
15.7.
Pražské vodovody a kanalizace řešily za prvních šest měsíců letošního roku o 230 havárií na vodovodní síti méně než ve stejném období roku předchozího. Konkrétně 2 320 mimořádných událostí.
26.6.
Při řešení nedostatku vody má recyklace prioritu. Shodnou se na tom jak odborníci, tak veřejnost. V průzkumu agentury IBRS pro společnost Veolia se 95 % respondentů vyjádřilo pro větší využívání recyklované vody, a to především v průmyslu.
24.6.
Až na třiceti místech se v letošních letních měsících setkají Pražané a návštěvníci metropole s mlžícími zařízeními.
22.6.
Cílem výzkumu, který pro Pražské vodovody a kanalizace (PVK) realizovala v druhé polovině května agentura IBRS, bylo zmapovat každodenní návyky Pražanů spojené se spotřebou vody. Agentura se dotazovala zhruba 500 lidí žijících v pražských domácnostech, výsledky přepočítala na celou pražskou populaci a získala tak data, která stojí za pozornost.
18.6.
Veolia odstartovala pilotní projekt řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožnuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem.
12.6.
Louka s ohroženými druhy rostlin vévodí střeše vodojemu Flora, jednomu z nejstarších na území hlavního města.
10.6.
Léčiva, nanomateriály a hormony v odpadní vodě, jejich výskyt a dopad na životní prostředí. To je první vlaštovka společné práce Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a Středočeských vodáren a.s. Po podpisu memoranda o spolupráci mezi fakultou, vodohospodáři a městem Kladno to řekl proděkan fakulty Jozef Rosina.
5.6.
Voda v krajině a na ni navázaný rozmanitý život rostlinných a živočišných druhů je jedním z důležitých témat Mezinárodního dne životního prostředí. Ten připadá na 5. června.
2.6.
První průmyslový vodovod vznikl v roce 1879 a vedl z Libně do cukrovaru v Čakovicích. Byl pojmenován podle svého zakladatele Filipa Jana rytíře Schoellera.
28.5.
Krizový štáb Středočeských vodáren rozhodl s platností od 1. 6. 2020 o dalším postupném uvolňování opatření, přijatých v souvislosti s koronavirovou krizí.
22.5.
Pražské vodovody a kanalizace jsou již několik let velmi aktivní v podpoře biodiverzity. Ta právě dnes, 22. května, slaví svůj mezinárodní den.
20.5.
Období napouštění domácích zahradních bazénů vrcholí. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
14.5.
Pražské vodovody a kanalizace obnovily příjem vzorků pro analýzu pitné vody ze soukromých studní, kterou pozastavily v době vrcholící korovinarové krize. „Zákazníky však žádáme, aby se předem ohlásili přes emailovou adresu laborator@pvk.cz,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
12.5.
Pražské vodovody a kanalizace po domluvě s investory staveb obnovují od 19. května plánované výluky v dodávkách vody.
4.5.
Pražské vodovody a kanalizace od pondělí 4. května opět otevírají zákaznické centrum v Dykově ulici. Provoz však bude v omezeném režimu kvůli ochraně zdraví zákazníků i zaměstnanců.
29.4.
Energetická divize skupiny Veolia v České republice podpoří klíčová zdravotnická zařízení ze svého klientského portfolia. Mezi 16 velkých nemocnic a záchranných služeb napříč celou republikou rozdělí celkem 3,3 miliony korun na pomoc v jejich úsilí v boji proti koronavirové pandemii.
28.4.
Jarní vlna nekonečné války Středočeských vodáren a.s. (SVAS) s potkany skončila. Vodohospodáři položili více než čtyři tuny nástrah.
27.4.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. oznamuje svým odběratelům, že na základě novelizace zákona o DPH zákonem č. 256/2019 Sb. má být s účinností od 1. 5. 2020 přeřazena úprava a rozvod vody a také odvádění a čištění odpadní vody včetně souvisejících služeb ze sazby 15 % nově na 10 %.
20.4.
Tisíc kusů transparentních ochranných štítů pro zdravotníky v nemocnicích věnovala Zlínskému kraji společnost Veolia prostřednictvím Moravské vodárenské. Dalších tisíc štítů pak putovalo do Olomouce. Celkem Veolia pořídila už 15 tisíc ochranným štítů pro české zdravotníky a další instituce, které je naléhavě potřebují.
17.4.
Pražské vodovody a kanalizace varují obyvatele hlavního města, aby nevhazovali jakékoliv ochranné prostředky proti šíření nemoci COVID - 19 zejména jednorázové a šité roušky do kanalizace.
9.4.
Středočeské vodárny, a. s. (SVAS) v této kritické době myslí i na bezpečnost hlavy státu, prezidenta ČR. V regionu zásobovaném SVAS se totiž nachází i strategicky významný objekt – zámek v Lánech, který je využíván prezidentem ČR.
7.4.
Veolia pořídila 15 tisíc ochranných štítů tuzemské výroby za 1,5 milionu korun. Tyto pomůcky postupně distribuuje nemocnicím, domovům pro seniory a dalším institucím, které je aktuálně naléhavě potřebují. Tento týden předala mj. 1000 kusů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.
7.4.
6.4.
Tisícovku unikátních ochranných štítů dnes dodali vodohospodáři ze Středočeských vodáren, a.s. a Vodáren Kladno – Mělník, a.s. (VKM) do nemocnice v Mělníku. Část štítů pomůže i samotné radnici, která musí zajistit ochranné prostředky i pro poskytovatele sociálních služeb.
1.4.
Pražské vodovody a kanalizace zahájily letošní celoplošnou deratizaci stokové sítě. Ta bude probíhat od začátku dubna do konce října.
30.3.
Vedení vodohospodářské společnosti Středočeské vodárny a.s. již od minulého týdne spustilo službu pro své bývalé zaměstnance, kteří jsou v seniorském věku a patří v době současné pandemie do nejvíce ohrožené skupiny obyvatelstva. Kladenští vodohospodáři jim nabízí nákup a dovoz potravin, hygienických potřeb a léků.
30.3.
Je pitná voda v ohrožení ? Ovlivňují opatření dodávku vody Pražanům? Co pražské vodohospodáře nyní nejvíc trápí? Odpovídá Petr Mrkos, generální ředitel společnosti Pražské vodovody a kanalizace.
23.3.
Společnosti ze skupiny Veolia v České republice jsou v pohotovosti již od konce února a v posledních dvou týdnech zavedly celou řadu opatření, v souvislosti se zhoršující se situaci s nákazou virem COVID-19, včetně svolání krizových štábů. Tato opatření jsou plně v souladu s vládou vyhlášeným nouzovým stavem a opatřením ve formě zákazu volného pohybu osob na území České republiky.
23.3.
Pražské vodovody a kanalizace přijaly v souvislosti se současnou situací další mimořádná opatření.
23.3.
Pražské vodovody a kanalizace vzhledem k situaci šíření nemoci Covid-19 zprovoznily pro příjem žádostí o vyjádření k projektové dokumentaci pro potřeby dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) v platném znění vyjadřovací portál.
18.3.
Aktuální informace jsou v kritických chvílích velmi důležité. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují všem zákazníkům aktivaci služby SMS-INFO.
17.3.
Pražské vodovody a kanalizace odkládají na neurčito počínaje úterým 17. března 2020 všechny plánované výluky v dodávkách pitné vody, které mají přímý vliv na zásobování.
16.3.
Pražské vodovody a kanalizace v reakci na aktuální vývoj aktivovaly druhý stupeň svého Plánu krizové připravenosti – stupeň Pohotovost.
10.3.
Pražské vodovody a kanalizace ruší Dny otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně, které měly proběhnout 21. a 22. března v rámci oslav Světového dne vody. Z preventivních důvodů akci plánovanu na 23.3.2020 zrušila i MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ.
6.3.
O tom, jak nám mohou chytrá řešení zjednodušit život a snížit náklady na vytápění, vodu a eletrickou energii, jsme si povídali na veletrhu Aquatherm s Jakubem Tobolou, jednatelem společnosti Veolia Smart Systems.
6.3.
Pražské vodovody a kanalizace se z bezpečnostních důvodů nezúčastní akce "Na den pod zem".
5.3.
Pražané se nemusejí obávat používat pitnou vodu z kohoutku k pití i k běžné hygieně. Voda pro hlavní město splňuje všechny parametry dané pro pitnou vodu a je pod stálým dohledem.
3.3.
Projekt balené vody, tedy donášky přímo do bytu pro zdravotně postižené, má první letošní přírůstek. Stala se jím městská část Praha 11. I díky ní je již služba dostupná v 21 městských částech.
24.2.
Pražské vodovody a kanalizace se připojily k akci „Na den pod zem“, která nabídne nevšední zážitky nejen z pražského podzemí.
19.2.
Pražské vodovody a kanalizace oslaví letošní Světový den vody tradičně v Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně. Akce proběhne o víkendu 21. a 22. března.
11.2.
Zákazníci Pražských vodovodů a kanalizací se v loňském roce chovali odpovědněji. Poklesl počet nelegálních odběrů pitné vody i černá produkce odpadních vod. Za oba tyto přestupky PVK loni nafakturovaly částku přesahující 2,3 miliónu korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce.
5.2.
Historického minima, 12,49 procenta, dosáhly v loňském roce ztráty vody v pražské vodovodní síti. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
30.1.
Pojďme si připomenut včerejší předávání šeku v rámci projektu Voda pro Afriku. Symbolický šek ve výši 924 211 korun předala Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu Veolia pro střední a východní Evropu a místopředsedkyně Správní rady Nadačního fondu Veolia, Tomáši Vyhnálkovi, řediteli fundraisingu společnosti Člověk v tísni, o. p. s.
29.1.
Jubilejní 10. ročník projektu Voda pro Afriku, který organizuje Nadační fond Veolia spolu se skupinou Veolia, byl stejně úspěšný jako ty předchozí - přinesl 924 211 korun. Jedná se o výtěžek benefičního prodeje křišťálových karaf a dalších dárkových předmětů, který Nadační fond Veolia zdvojnásobil.
29.1.
Pražskou vodovodní síť postihlo v loňském roce 5029 havárií. Je to o 179 událostí méně než v roce 2018. „Loni nám přála mírná zima a také léto nebylo tak suché jako o rok dříve. Právě pohyb půdy a koroze materiálu byly nejčastější příčinou havárií, podílely se na nich v pětadevadesáti procentech,“ uvedl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
18.12.
Vánoce se blíží a s nimi i spousta (co si budeme namlouvat) tučného jídla. Nechme ale nyní otázku zdravého životního stylu stranou, vždyť řízky k Vánocům neodmyslitelně patří. Zaměřme se na otázku méně častou, avšak neméně důležitou - co s olejem po smažení?
2.12.
Obyvatelé hlavního města zaplatí v roce 2020 za tisíc litrů vody 81,82 korun bez DPH. Ve srovnání s předchozím rokem tak cena vzroste o 4,9 procenta.
29.11.
Společnost Veolia získala v letošním roce zakázku na dodávku nové anaerobní čistírny odpadních vod a navazující bioplynové stanice pro největší provoz skupiny Princes, která je jednou z největších v oblasti výroby potravin a nápojů.
28.11.
Po teplém podzimu v příštím týdnu vtrhne do Česka prudké ochlazení. Tyto teplotní výkyvy způsobují zvýšený počet havárií na vodohospodářském zařízení bez ohledu na to, zda se jedná o vodovod či tlakovou kanalizaci.
28.11.
Jako lavina se v letošním roce prohnal českou metropolí projekt balené vody, tedy donášky přímo do bytu pro zdravotně postižené. Do projektu je nyní celkově zapojeno devatenáct městských částí, přitom ještě začátkem roku jich bylo pouhých jedenáct. Nejnovějším přírůstkem je Praha 17 - Řepy.
27.11.
Dne 26. 11. 2019 došlo krátce před třetí hodinou odpoledne k rozsáhlá havárii vodovodního řadu DN600 a DN300 v křížení ulic Patočkova a Břevnovská. Vzhledem k tomu, že se havárie stala na křížení dvou vodovodních řadů, bylo nutné je odstavit oba. Bez vody se tak ocitlo zhruba dvacet dva tisíc odběratelů.
19.11.
Právě vychází už třetí pokračování úspěšné dobrodružné sci-fi pro děti a mládež s názvem H2O a pastýřové snů. Kniha je znovu dílem autorské dvojice spisovatele Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklínové. Jak je již dobrou tradicí, vydání knihy opět významně podpořila skupina Veolia.
14.11.
Od 12. listopadu zahájil Nadační fond Veolia jubilejní 10. ročník benefičního prodeje dárkových předmětů, jehož 100% výtěžek přispěje k zajištění přístupu k pitné vodě lidem v další lokalitě jižní Etiopie. Hlavním partnerem projektu a zároveň realizátorem všech prací v terénu je česká nezisková organizace Člověk v tísni, o.p.s. Motivem letošní edice jsou surikaty.
12.11.
Řádné zabezpečení vodoměrů před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům Pražské vodovody a kanalizace.
12.11.
Novou vodní linku pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) bude provozovat městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Zároveň se prodlouží zkušební provoz linky do roku 2021, původně měl skončit letos. Včera to schválili pražští radní. Důvodem prodloužení jsou nedokončená protipovodňová opatření.
30.10.
Pražské vodovody a kanalizace při letošní celoplošné deratizaci, která probíhala od dubna do října, osazenstvo městského podzemí tradičně nešetřily. Deratizátoři ošetřili třináct a půl tisíce kanalizačních vstupů a do každého z nich položili zhruba jeden kilogram nástrah.
29.10.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., v rámci zkvalitňování svých služeb, zprovozní od 1. listopadu 2019 novinku v zobrazování v mapách havárií a výluk na svých webových stránkách www.smv.cz
22.10.
Na Designbloku, největší výběrové přehlídce designu a módy ve střední Evropě, jejíž jedenadvacátý ročník se uskutečnil na pražském Výstavišti, získal cenu Mimořádný počin projekt mobilních ekologických jednotek hideandseek, který vznikl ve spolupráci se společností Veolia.
18.10.
Aktuální otázky ochrany životního prostředí a vodních zdrojů, vzdělávání a osvěta směrem k veřejnosti a úzká spolupráce s akademickými institucemi. To je hlavním předmětem společného memoranda, které dnes podepsali zástupci Města Kladno, Institutu enviromentálních služeb, Středočeských vodáren a Veolia Česká republika při prohlídce nově zrekonstruovaného kladenského vodojemu.
16.10.
Pražské vodovody a kanalizace mají pro žáky základních i středních škol připravený rozsáhlý výukový a osvětový program nejen o pražském vodárenství.
10.10.
Odlehčovací komory jsou nedílnou součástí kanalizační sítě a jsou navrženy proti jejich poškození a na jejich ochranu, ale také i na ochranu čistíren odpadních vod (ČOV) proti hydraulickému přetížení. Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) provozují cca 950 km kanalizační sítě, na které je osazeno na 68 odlehčovacích komor, z toho 31 na Kladensku a 37 na Mělnicku.
8.10.
Úpravna vody Domašov byla modernizovaná a slavnostně uvedená do provozu koncem září. Tato komunální úpravna vody, která jako zdroj používala povrchovou vodu z řeky Bystřice, dlouhodobě trpěla změnami parametrů surové vody.
8.10.
Zkoumat kvalitu vody je v období posledních sto dvaceti let samozřejmostí. Zabývali se jí i univerzitní odborníci, budovaly se laboratoře jak pro vodu pitnou, tak odpadní.
30.9.
Pražské vodovody a kanalizace nechají v rámci Dnů architektury nahlédnout do Podolské vodárny, která letos slaví 90 let od uvedení do provozu. Hlavní postavou bude historik PVK Kryštof Drnek. Ten okomentuje sobotní i nedělní prohlídky interiéru i exteriéru vodárny.
26.9.
Podolská vodárna oslavila svou devadesátku. Zdaleka to ale neznamená, že by odcházela na odpočinek. Právě naopak, Pražská vodohospodářská společnost plánuje do její rekonstrukce investovat téměř 2 miliardy korun.
24.9.
Podolská vodárna, dílo architekta Antonína Engela, slaví kulatiny – devadesát let od uvedení do provozu. Je to obdivuhodné dílo, často označované jako moderní technologický chrám péče o pitnou vodu, které i po tak dlouhé době je schopné dodávat obyvatelům metropole pitnou vodu v případě potřeby.
23.9.
Sobotní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako první uzavřela i v případě reálných povodní. Součástí cvičení je dále stavba mobilních zábran. Kromě Malé Strany a Kampy se akce týká také Smíchova, Výtoně a Podolí. Zástupci města uvedli, že cvičení potvrdilo dobrý stav zábran.
20.9.
Pražské vodovody a kanalizace mají na kanalizační síti rozsáhlé protipovodňové systémy. Činnosti spojené s manipulacemi s uzávěry na stokové síti a nasazení mobilní povodňové čerpací techniky se řídí vypracovanými povodňovými plány.
13.9.
Zrekonstruovaná čistírna odpadních vod (ČOV) ve Slaném byla 10. 9. 2019 slavnostně předána do užívání obyvatelům Slaného. Svojí kapacitou 16 000 ekvivalentních obyvatel využívá moderní způsoby čištění odpadních vod s vysokým stupněm spolehlivosti.
9.9.
Voda ve většině přírodních koupališť v Praze byla podle zjištění hygieniků celou koupací sezonu v pořádku. Poslední letošní kontroly, které se uskutečnily 21. a 26. srpna, prokázaly ve Džbánu sinice. S problémy se potýkala hostivařská přehrada, kde byl na konci července dočasně vyhlášen zákaz koupání.
4.9.
Instalací zavlažovacích vaků ke stromům v ulicích Kralup nad Vltavou, Mělníku a Neratovic se nachýlila ke konci první etapa testovací fáze společného projektu Středočeských vodáren, a.s. (SVAS), Vodáren Kladno - Mělník, a.s. a měst a obcí regionu.
3.9.
Pražské vodovody a kanalizace zasahovaly za prvních osm měsíců letošního roku u 3 405 havárií na vodovodní síti.
28.8.
Pražané a návštěvníci metropole se mohou v těchto parných dnech ochladit u mlžítek, které se nacházejí v centru města. V rámci pilotního projektu je tam naistalovaly Pražské vodovody a kanalizace ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností.
20.8.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou zájemcům v neděli 15. září komentované prohlídky tzv. Cizineckého vstupu, unikátního kanalizačního prostoru přímo pod Staroměstskou radnicí. Akce se uskuteční v rámci projektu Radnice dokořán, kterou pořádá pražský magistrát.
19.8.
Projekt balené vody, tedy donáška přímo do bytu pro zdravotně postižené, se nezadržitelně valí českou metropolí.
12.8.
Kvalita vody v přírodních koupalištích v Praze se od poslední kontroly na konci července zlepšila. V hostivařské přehradě přestal platit zákaz koupání, přesto hygienici vodu ke koupání stále nedoporučují. Lépe je na tom od minulého měření také Džbán. Ve vodě je sice zvýšené množství sinic, ty však mohou způsobit problém jen citlivým jedincům, ostatní se ve vodě mohou koupat bez starostí.
6.8.
Z důvodu tropických teplot, nedostatku vláhy a absence přirozených vodních ploch se stala napajedla, která zřídila před pěti lety společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS)ve spolupráci s místním mysliveckými spolky, pro zvěř jediným zdrojem vody v jímacím území Mělnická Vrutice a Řepínský důl.
6.8.
Pražský magistrát zadá Institutu plánování a rozvoje, aby připravil nesouhlasné stanovisko k povolení nové plavební komory u Dětského ostrova, kterou chystá Povodí Vltavy. Včera o tom rozhodli radní. Schválili také text memoranda s Prahou 1 a Prahou 5, ve kterém se všechny tři strany zavazují, že využijí všechny zákonné prostředky k tomu, aby stavbě zabránily.
31.7.
Chřadnoucí městské stromy, které ohrožuje současné sucho, v Kladně zachraňují za pomoci netradičních zavlažovacích vaků. K nejpostiženějším stromům je včera (úterý 30. července) začali na třídě ČSA usazovat pracovníci magistrátu a vodáren. Z bytelných pytlů voda odtéká hluboko ke kořenům dlouhé hodiny.
26.7.
Průtoky neregulovaných řek v povodí Vltavy jsou na zlomcích obvyklých hodnot. Berounka má aktuálně průtok mezi pětinou a 45 procenty dlouhodobého červencového průměru. Koncem Sázavy pak protéká kolem čtyř metrů krychlových za vteřinu, což je necelá třetina dlouhodobého červencového průměru, řekl ČTK mluvčí státního podniku Povodí Vltavy Hugo Roldán.
25.7.
Po zkušenostech z předcházejících let a s ohledem na rostoucí budování nových zdrojů, upozorňují Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) všechny vlastníky domovních studní, že ze zákona o vodovodech a kanalizacích se nesmí vodovodní potrubí vodovodu propojovat s potrubím z jiného zdroje vody, který by mohl ohrozit jakost vody a provoz vodovodního systému.
23.7.
Při vysokých teplotách, které v tomto období zamířily i hlavního města, doporučují Pražské vodovody a kanalizace kontrolu vody v bazénech. „Zejména v parných dnech se může kvalita vody výrazně zhoršit, proto kontrola jistě nezaškodí. Rozbor zajistí naše akreditovaná laboratoř,“ uvedl tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
22.7.
V předcházejících letech zaznamenávaly Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) v obcích, kde provozují oddílnou kanalizaci nadměrné přetížení přečerpávajících stanic a čistíren odpadních vod. Z tohoto důvodu naše společnost přikročila ke kontrole kanalizačních stok, která je zaměřena na neoprávněné napojení dešťových vod od jednotlivých nemovitostí do splaškové kanalizace.
16.7.
Rodina balené vody se rozrostla o další městskou částkou část. Nově se připojila Praha 7
15.7.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. informuje o přerušení dodávek pitné vody v rozsáhlé části Zlína, ve čtvrtek 18. 7. 2019, v době od 7:30 16:00 hodin. V místě před IH Moskva bude firma Alpiq provádět rekonstrukci parovodu. Z toho důvodu je nutné provést přeložku kanalizace i vodovodu, aby veškeré práce na parovodu nebyly nijak omezeny nebo jinak komplikovány.
10.7.
Ani v letních měsících Pražské vodovody a kanalizace nepolevují v opravách a údržbě na vodovodní síti. Nutností jsou tak výluky v zásobování pitnou vodou a bohužel nelze vyloučit ani havárie na síti.
3.7.
Pražský magistrát letos dokončil stavbu Bohnického rybníku a obnovu Milíčovského rybníku. Momentálně rekonstruuje další čtyři rybníky. Zároveň chystá zahájení prací na Šeberáku, Lipeneckém rybníku a na obnově Velkého Lítožnického rybníku i Mysliveckého rybníku. Město do revitalizací, oprav a dalších prací plánuje letos dát zhruba 74 milionů korun, sdělil ČTK mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník.
26.6.
Přímo horkou premiéru na veřejnosti si odbylo mlžící zařízení z dílny Pražských vodovodů a kanalizací při dnešní akci „Voda je život“. Té se zúčastnilo několik stovek dětí, od těch nejmenších z mateřských škol až po studenty škol středních.
25.6.
Vodojem na Floře, jeden z nejstarších na území hlavního města, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Práce odstartovaly v březnu letošního roku a skončí na podzim roku 2020. Investiční náklady dosáhnou 126 miliónů korun bez DPH.
24.6.
Městská část Praha 22 – Uhříněves se zapojila k projektu balené vody - donášky přímo do bytu pro zdravotně postižené. Uhříněves se stala čtrnáctým členem „rodiny balené vody“ a připojila se tak k Praze 2, Praze 3, Praze 4, Praze 5, Praze 6, Praze 8, Praze 12, Praze 13, Praze 14, Praze 15, Praze 16, Praze 20 a městské části Březiněves.
19.6.
Při včerejším slavnostním vyhlášení projektu „Minigranty 2019“ v prostorách Domova dobré vůle na Nouzově bylo rozdáno téměř 275 tisíc korun mezi 12 úspěšných projektů zaměstnanců společnosti Středočeské vodárny, a.s. (SVAS).
17.6.
Už od listopadu 2018 realizuje společnost Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu projekt Vraťme vodu přírodě, který funguje na principu veřejné sbírky, a pomáhá vracet k jejich původnímu účelu cenné přírodní lokality v České republice. Jedná se zejména o mokřady.
11.6.
Již podvanácté poskytla společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
11.6.
Hlavní město plánuje v dalších letech zvyšovat vodné a stočné o dvě procenta nad míru inflace a výnosy použít na obnovu a rozšiřování vodárenské sítě. Vyplývá to z plánu rozvoje vodohospodářské infrastruktury mezi lety 2020 a 2024, který dnes schválili radní. Voda by v metropoli neměla zlevnit ani v případě snížení daně z přidané hodnoty (DPH), které schválila Sněmovna.
4.6.
S teplým počasím přichází doba napouštění zahradních bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
29.5.
Ojedinělá přestavba kladenského vodojemu na moderní víceúčelovou vodohospodářskou věž, má za sebou stavební část. V těchto dnech začala instalace technologií a vnitřního vybavení. Stavbu si dnes přišli jako první návštěvníci prohlédnout starostové obcí - akcionáři VKM a.s., jejichž společnost je partnerem projektu.
28.5.
Jedna z největších městských částí, Praha 8, se nově připojila k projektu balené vody - donášky přímo do bytu pro zdravotně postižené.
13.5.
Září mnoho barvami, vítr si hraje s různými druhy rostlin a ptáci tu vesele dovádění. To je rozkvetlá louka uprostřed Vinohrad na vodojemu Flora.
3.5.
Hlavní město chce do dvou let začít stavět nový bezpečnostní přeliv na Hostivařské přehradě, který v případě povodní umožní odpouštět větší množství vody a snížit riziko protržení přehrady.
2.5.
Příběh vody a její klíčový význam pro život člověka v různých souvislostech – na to upozorňuje výstava fotografií Voda a civilizace, která začíná dnes na pražské Kampě. Venkovní expozice ukáže minulost, současnost i budoucnost životodárné tekutiny na Zemi na dvaceti oboustranných v noci nasvícených panelech přístupných 24 hodin denně.
29.4.
Městská část Praha 5 se stala dvanáctým členem projektu „balené vody“ – donášky přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené. Připojila se tak k Praze 2, Praze 3, Praze 4, Praze 6, Praze 12, Praze 13, Praze 14, Praze 15, Praze 16, Praze 20 a městská části Březiněves.
25.4.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník.
24.4.
Jednou z hlavních hvězd Garden Food festivalu v Praze byl i kuchař Honza Punčochář. U Veolia vodního baru zabudovaného do stylového vozu Citroën jsme si povídali o kohoutkové, o tom, co mají rády jeho děti, o receptech na limonády i jeho nové restauraci.
24.4.
Praha a jí vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) chce letos investovat do oprav a rozšiřování vodohospodářské infrastruktury přibližně 2,36 miliardy korun, více než loni. Zhruba 2,14 miliardy získá město od Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), které v Praze distribuují vodu. Vyplývá to z plánu investic, který včera schválili pražští radní.
17.4.
Jakmile se blíží teploty ke dvaceti stupňům celsia, Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) jsou zahlceny žádostmi o dodávku vody do domovních bazénů.
17.4.
Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrol, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.
8.4.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou zájemcům prohlídku čistírny odpadních vod v Horních Počernicích. Akce proběhne v sobotu 13. dubna od 9 do 15 hodin. Komentované prohlídky začínají vždy v celou hodinu.
3.4.
Pražské vodovody a kanalizace startují od začátku dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října.
21.3.
V rámci projektu Pražské věže bude možné v neděli 7. dubna vystoupat na vodárenskou věž Podolské vodárny, ze které je unikátní výhled na metropoli.
20.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku Vás u příležitosti oslav Světového dne vody srdečně zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pondělí 25. března 2019 v odpoledních hodinách.
18.3.
Svátek vody v pátek 22. března oslavuje společnost Středočeské vodárny, a.s. pořádáním Dne otevřených dveří. Zájemci z řad veřejnosti se mohou seznámit s kanalizační technikou, s průběhem čištění odpadních vod a jinými zajímavostmi z oblasti vodárenství.
14.3.
Nový bazén v pražském Radotíně by první plavce mohl přivítat v květnu. Náklady na stavbu krytého bazénu se čtyřmi plaveckými dráhami byly 100 milionů korun. ČTK o tom informovala Jana Hejrová z radnice Prahy 16. Bazén se začal plnit vodou v úterý.
13.3.
Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod nafakturovaly částku přesahující 3,2 miliónu korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce.
7.3.
Pražské vodovody a kanalizace tradičně oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou dorazit o víkendu 23. a 24. března vždy od 9:30 do 16:30 hodin.
27.2.
Praha měla to štěstí, že na vytvoření dalšího budování a správě kanalizačního systému na počátku 20. století se podílely významné osobnosti mnohdy evropského formátu. Pojďme se podívat na jejich životní příběhy.
19.2.
Hlavní město Praha letos plánuje další z řady celodenních protipovodňových cvičení. Uskuteční se 21. září v Braníku, Podolí, na Novém Městě a na Smíchově. Včera o tom rozhodli radní. Akce má prověřit připravenost lidí a techniky pro případ, že by Prahu opět zasáhla velká voda. Předpokládané náklady jsou 2,1 milionu korun.
12.2.
Téměř každý den se pod metropolí pohybují pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací a kontrolují stokovou síť. V loňském roce prohlédli 134 kilometrů kanalizace.
8.2.
Rekordních 919 000 korun vynesl charitativní prodej křišťálových karaf a dalších předmětů v rámci projektu Voda pro Afriku, který organizuje vždy v předvánočním čase Nadační fond Veolia spolu se skupinou Veolia.
7.2.
Klíčové globální zprávy každoročně Veolia představuje v rámci tzv. Pressday. Ten letošní proběhl právě dnes. Pojďme se podívat na jednu z hlavních zpráv, která se věnuje omezení emisí skleníkových plynů.
6.2.
Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 6 703 vodoměrů, což je meziroční nárůst o tisíc dvě stě kusů.
1.2.
Světový den mokřadů je mezinárodní "významný den". Proč ho slavíme právě zítra? Připomínáme si, že 2. února 1971 došlo v íránském městě Ramsar na břehu Kaspického moře k přijetí Úmluvy o mokřadech s mezinárodním významem. Možná ji také znáte pod názvem Ramsarská úmluva.
31.1.
Pracovníci Pražský vodovodů a kanalizací řešili v uplynulém roce více havárií na vodovodní síti. Tu loni postihlo 5 208 havárií, což bylo ve srovnání s rokem 2017 o 249 událostí více.
30.1.
Veolia a Yara, která se specializuje na výživu zemědělských plodin, podepsaly v těchto dnech dohodu o rozvoji cirkulární ekonomiky v rámci potravinářského a zemědělského výrobního řetězce, jejímž základem je recyklace živin formou uzavřených cyklů.
25.1.
Více než čtyřicet zástupců Svazku měst a obcí VKM se sešlo na pracovním setkání s provozovatelem středočeské vodohospodářské infrastruktury společnosti Středočeské vodárny a.s. Důvodem jednání, které inicioval nový předseda svazku Martin Kupka, bylo představení dlouhodobé strategie provozování vodohospodářské infrastruktury v obcích sdružených ve svazku.
24.1.
Ve středu 16. ledna bylo v Londýně oficiálně oznámeno založení nového sdružení Alliance to End Plastic Waste (Aliance pro skoncování s plastovým odpadem, AEPW). Aliance sdružuje třicet podniků v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe i na Středním východě. Veolia je zakládajícím členem Aliance a její generální ředitel Antoine Frérot jedním ze dvou místopředsedů.
23.1.
Každoročně vodárny s nástupem mrazivého počasí, které pro následující týdny předpovídají meteorologové, upozorňují, jak je důležité dobře zabezpečit vodoměry před mrazem. Stává se, že zákazníci Středočeských vodáren (SVAS) zjistí poškození vodoměru až při dalším odečtu vody nebo i za několik měsíců, kdy již došlo k velkým škodám.
21.1.
Teploty hluboko pod bodem mrazu, které v těchto dnech dorazily i do metropole, mohou nevratně poškodit vodoměry i vodovodní rozvody. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují jejich ochranu.
17.12.
Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod.
13.12.
Největším nepřítelem pražské kanalizace je tuk. Jedním z nejkritičtějších míst je pak shybka pod Čechovým mostem. Do ní totiž proudí odpadní voda z centra města, kde některé restaurace bez problémů vylévají ve velkém tuky do kanalizace.
10.12.
Vánoce se blíží a tak se populární pořad České televize Gejzír zaměřil tentokrát na kapry a rybolov. A logicky Jakub Vágner u toho nemohl chybět. Jaké byly začátky našeho nejúspěšnějšího rybáře? Co ho táhne do Čech? Co chce na jeho oblíbeném Katlově vybudovat? Podívejte se na reportáž aktuálního Gejzíru.
7.12.
Představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) na svém jednání rozhodlo, že i v následujícím roce 2019 budou odběratelé platit za vodné a stočné stejně jako letos 92,92 Kč za metr krychlový včetně DPH.
5.12.
Pražské vodovody a kanalizace spouštějí další službu, která zákazníkům usnadní komunikaci se společností. Jedná se o bezplatné získání zákresu sítí a zákresu sítí pro stavební řízení.
28.11.
Obyvatelé hlavního města zaplatí v roce 2019 za tisíc litrů vody 89,66 korun včetně 15procentní DPH a cena se tak proti roku 2018 zvýší pouze o inflaci.
22.11.
Společnost Tetra Pak bude spolupracovat se společností Veolia. Do roku 2025 bude pro ně Veolia zajišťovat recyklaci všech složek použitých vytříděných nápojových kartonů v rámci Evropské unie.
22.11.
Nadační fond Veolia spustil zcela nový e-shop s dárky, které pomáhají, na adrese www.eshop.nfveolia.cz. Dárkové předměty v nabídce podporují dva konkrétní projekty nadačního fondu. Tím prvním je již tradiční projekt Voda pro Afriku, druhým je nový projekt s názvem Vraťme vodu přírodě.
21.11.
S příchodem prvních mrazíků upozorňují vodohospodáři odběratele na zabezpečení vodoměrů a vodovodních přípojek. Lze tak předejít jejich poškození.
19.11.
Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
8.11.
Se začátkem listopadu spustil Nadační fond Veolia tradiční benefiční prodej dárkových předmětů, jehož 100% výtěžek přispěje k zajištění lepšího přístupu k pitné vodě v další lokalitě jižní Etiopie. Hlavním partnerem 9. ročníku projektu a zároveň realizátorem všech prací v terénu je česká nezisková organizace Člověk v tísni, o.p.s.
8.11.
Známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner rozšiřuje své aktivity v České republice. Po velmi úspěšném projektu „Návrat přírody do škol“, v rámci kterého přednášel na základních a středních školách každý rok pro 50 tisíc žáků a studentů o biodiverzitě české krajiny i důležitosti obnovitelných zdrojů pro naši přírodu, se rozhodl rozšířit také svůj projekt „Katlov – areál pro rodinu“.
7.11.
Antoine Frérot, generální ředitel skupiny Veolia, se v říjnu zúčastnil v polském Krakově přípravné schůze ke COP24 – konferenci, jež se bude od 3. do 14. prosince konat v Katovicích. Hovořil na téma „Future of megacities in 2048“ (Budoucnost velkoměst v roce 2048).
2.11.
Kavárna Café by Veolia na pražském Florentinu nově nabízí kávu nebo čaj do vlastního hrnku se slevou 10 procent. Bojuje tím za snížení množství odpadu, kterému se dá předejít. Především proti jednorázovým kelímkům.
2.11.
Deratizátoři Pražských vodovodů a kanalizací se letos při plošné deratizaci stokové sítě, která probíhala od dubna do října, nenudili. Zamířili ke třinácti a půl tisícům kanalizačních vstupů a do každého z nich uložili jeden kilogram nástrah.
26.10.
Se službami Pražských vodovodů a kanalizací je spokojeno 91 procent odběratelů, s kvalitou pitné vody devadesát procent a s profesionalitou zaměstnanců pak 95 procent zákazníků. Vyplývá to z průzkumu nezávislé agentury IBRS - International Business and Research Services s.r.o., který se uskutečnil v průběhu září, a zúčastnilo se ho 700 respondentů.
18.10.
Pokud přemýšlíte nad vánočním dárkem pro své děti či vnoučata, stačí zamířit do blízkého knihkupectví. Včera vyšlo a bylo pokřtěno pokračování dobrodružné sci-fi knihy „H2O a poklad šíleného oka“. Kniha děti nejen baví, ale i vzdělává. Jedním z témat druhého dílu je například aktuální sucho.
18.10.
Veolia byla letos ve Francii úspěšná, získala nové zakázky ve čtyřech francouzských lokalitách. V Cannes Pays de Lérins bude deset let provozovat kanalizace. V Bretani a v obci Givors se bude starat o kompletní vodní hospodářství a konečně v Normandii bude pro svazek obcí poskytovat kanalizační služby.
17.10.
Dohodu o modernizaci výroby a distribuci pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod v Taškentu uzavřela v říjnu u příležitosti státní návštěvy prezidenta Republiky Uzbekistán Šavkata Mirziojeva společnost Veolia.
15.10.
250 let letos uplynulo od vydání prvního plánu vodovodní sítě pro Nové Město pražské. Nejedná se ale o první vodovodní plán vůbec – v Praze takovéto plány začaly vznikat již v půlce 17. století. První plán, který byl vytvořen, patřil Starému Městu pražskému.
9.10.
Muzeum pražského vodárenství, které sídlí v Podolské vodárně, ožije o víkendu 13. a 14. října tradičními podzimními dny otevřených dveří. „Vstup je zdarma a návštěvníci mohou po oba dva dny do muzea zamířit od 9:30 do 16:30 hodin,“ informoval tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
8.10.
Praha a jí vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) v příštím roce investují do oprav a rozšiřování vodohospodářské infrastruktury zhruba 2,18 miliardy korun. Vyplývá to z investičního plánu PVS, který tento týden projednají pražští radní. Společnost zahájí více než stovku oprav a dalších investic a v desítkách již započatých bude pokračovat.
8.10.
Společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Hradec Králové dá letos do obnovy a výstavby vodárenských a kanalizačních sítí 202 milionů korun. Největší část investic v souhrnu za 140 milionů korun připadá na již postavené nebo nyní dokončované rekonstrukce sítí v Hradci Králové, Novém Bydžově, Smiřicích a Chlumci nad Cidlinou.
1.10.
Pražské vodovody a kanalizace vyhlašují soutěž Voda v krajině, která je určena pro 3. až 6. ročníky základních škol.
20.9.
Hlavní město a jím stoprocentně vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončily odkup 49 procent akcií ve firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK) od francouzské firmy Veolia. Novinářům to dnes řekli zástupci magistrátu a obou firem. Podíl získala PVS za 1,754 miliardy korun, které si půjčila od magistrátu.
19.9.
Praha ve čtvrtek dokončí nákup 49 procent akcií v Pražských vodovodech a kanalizacích (PVK) od francouzské společnosti Veolia. Včera o tom informoval magistrát. Za podíl město zaplatí 1,754 miliardy korun. Současné vedení magistrátu má ambici firmu postupně ovládnout celou, součástí dohody je opce na nákup zbylých 51 procent akcií.
14.9.
Zhruba po třech letech výstavby vstoupí ve středu 19. září do zkušebního provozu nová linka Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Stavba měla původně vyjít na 5,8 miliardy korun, nakonec se prodražila o zhruba 300 milionů.
6.9.
Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací se v letošním létě rozhodně nenudili. Naopak se pořádně zapotili při řešení havárií. V červenci a srpnu PVK zaznamenaly 895 havárií, což představuje meziroční nárůst o téměř dvacet procent. Kritický byl zejména druhý prázdninový měsíc, kdy počet havárií vyskočil o třicet procent.
27.8.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou v neděli 16. září komentované prohlídky unikátního prostoru pod Staroměstskou radnici tzv. Cizineckého vstupu. Akce se uskuteční v rámci oslav založení Staroměstské radnice pod názvem Radnice dokořán.
23.8.
Pražské vodovody a kanalizace zprovoznily před vchodem do svého sídla v Hradecké ulici mlžící zařízení.
22.8.
105 let letos uplynulo od vyřazení dvou nejstarších pražských vodáren z provozu. Důvodem k tomu bylo zprovoznění Káranské vodárny. Vedle stojící vodárenské věže byly z provozu vyřazeny již mnohem dříve – Staroměstská v roce 1884, Šítkovská ještě dříve v roce 1881.
15.8.
Na pražské Letenské pláni vznikne jezírko. Magistrát chystá podklady k územnímu řízení, stavba by mohla začít v roce 2020. ČTK to řekl vedoucí magistrátního oddělení péče o zeleň Dan Frantík. Nový rybník vznikne také v bohnickém údolí a ještě letos by měl být hotov nový rybník Terezka u obory Hvězda v Praze 6.
8.8.
Vlna veder, která v těchto dnech panuje v metropoli, zvýšila počet havárií na vodovodní síti. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v období od 30. července do 5. srpna řešili 82 havárií, což představuje meziroční nárůst o sedmnáct procent.
7.8.
V době vrcholících dovolených Pražské vodovody a kanalizace doporučují svých odběratelům aktivaci služby SMS-INFO. Díky ní dostává uživatel na svůj mobilní telefon zdarma informace o všem podstatném, co se vody v Praze týká. Počínaje mimořádnými událostmi, přes plánované výluky až po aktuální ceny.
30.7.
Společnost Veolia Energie ČR opravuje horkovodní potrubní systém, kterým dodává teplo z Elektrárny Třebovice do lidnatého ostravského obvodu Poruba. Výměna potrubí na frekventované Hlavní třídě, která v těchto dnech vrcholí, přispěje ke zvýšení spolehlivosti dodávek tepla.
24.7.
Bývalý ministr životního prostředí RNDr. Miloš Kužvart se stal výkonným ředitelem Česká asociace oběhového hospodářství (ČAObH). Od svého vzniku v roce 2016 ČAObH podporuje všechny aspekty cirkulární ekonomiky a aktuálně vystupuje především na podporu recyklace a využití odpadů namísto ukládání odpadů na stále se rozšiřující české skládky.
19.7.
Společnost Moravská vodárenská uvedla do zkušebního provozu zrekonstruovanou úpravnu vody v Tlumačově. Nově využité technologie aktivního uhlí a ozonu zajistily to nejefektivnější odstraňování cizorodých látek včetně zbytků pesticidů. Ty se nyní ve vodě z Tlumačova v laboratorně měřitelné míře nevyskytují.
16.7.
Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech.
16.7.
Pražská hygienická stanice kvůli sinicím zakázala koupání v koupališti Šeberák. Oproti poslednímu měření se kvalita vody v rybníce zhoršila ze stupně tři na stupeň pět, což je nejhorší možný stav. Zhoršená kvalita vody je také v Hostivařské přehradě. Vyplývá to z výsledků měření, které zveřejňuje hygienická stanice na svých webových stránkách.
13.7.
Oblast Bordeaux uzavře s Veolii smlouvu na čištění odpadních vod a odvádění odpadní a dešťové vody pro období let 2019 –2025. Oznámila to Rada metropolitní oblasti Bordeaux. Tyto služby dosud poskytovala skupina Suez.
2.7.
Ve třech pražských přírodních koupalištích je zhoršená kvalita vody. Na stupnici od jedné do pěti hodnotí hygienici stupněm tři vodu v koupališti Šeberák a v hostivařské přehradě a po koupání v nich se u citlivých lidí může objevit vyrážka. Druhým stupněm vodu ohodnotili v koupališti Džbán, kde je zakalená voda.
29.6.
Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia rozdaly téměř 250 tisíc korun mezi 10 úspěšných projektů zaměstnanců společnosti Středočeské vodárny, a.s. (SVAS), kteří se přihlásili již do 11. ročníku projektu „Minigranty 2017“. Dnešní slavnostní předání Minigrantů úspěšným žadatelům se uskutečnilo v prostorách Letohrádku Vendula v Horním Bezděkově.
28.6.
Praha 3 za 32 milionů korun opravila venkovní bazén v areálu Pražačka, zároveň plánuje další investice do koupaliště. Novinářům to dnes řekli zástupci radnice a společnosti SARAP, kterou Praha 3 vlastní a která sportovní areál a koupaliště provozuje. Opravený bazén kromě prostoru pro plavání nabízí relaxační zónu a atrakce pro děti.
21.6.
Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia ocenily v rámci 11. ročníku MiNiGRANTů 29 dobrovolnických projektů celkovou částkou 766 400 korun.
18.6.
Technika a odborníci z Pražských vodovodů a kanalizací budou v hlavní roli při akci „Pod povrch PVK“. Ta proběhne v úterý 19. června od 13 do 18 hodin v Podolské vodárně.
15.6.
Již jedenáct let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
12.6.
Hlavní město zaplatí za 49procentní podíl ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) 1,754 miliardy korun. Částku město uhradí prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
7.6.
I letos si mohou odběratelé společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., usnadnit život pokud využijí služby společnosti UNITED ASSISTANCE, a.s. Pro hlášení nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem a poradenstvím s únikem vody můžete společnost UNITED ASSISTANCE, a.s. kontaktovat na bezplatné lince 800 44 22 33.
5.6.
Nová vodní linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově bude stát oproti původně plánované ceně o zhruba 298 milionu korun víc. Důvodem navýšení je rozšíření protipovodňových opatření. Největší současná pražská investice tak celkově vyjde na 6,1 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který v úterý projednají radní. Linka by měla být dokončena v září.
4.6.
Pražský magistrát chce rozšířit protipovodňovou ochranu v centru města. Zábrany budou zvýšeny a na některých místech Starého Města a Josefova vybudovány nové. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Náklady jsou odhadovány na 33 milionů Kč. Magistrát se chystá řešit i protipovodňovou ochranu zoo v Troji, pro kterou si nechal vypracovat 2D model.
28.5.
V Praze 7 na Letné se otevře po rekonstrukci historická vodárenská věž. Sloužit bude dětem, prostory nabídne jedné třídě mateřské školy a domu dětí a mládeže. Za rekonstrukci, která začala v listopadu 2016, městská část zaplatila 62 milionů korun, z toho 38 milionů získala radnice od hlavního města a z evropských fondů.
23.5.
Mezinárodní den biologické rozmanitosti (biodiverzity) Veolia oslavila společně s dětmi z pražské základní školy Mendíků. Žáci této školy, stejně jako z dalších devětačtyřiceti českých škol, jsou zapojeni do projektu Tajný život města, v rámci něhož vznikla česká verze aplikace na rozeznávání rostlin Pl@ntNet. Díky podpoře společnosti Veolia pokračuje projekt letos již druhým rokem.
22.5.
Téměř pět set účastníků a padesát tisíc korun pro obecně prospěšnou společnost Asistence, která se stará o handicapované spoluobčany. To přinesl druhý ročník charitativně sportovní akce Káranský vodovodník pod taktovkou Pražských vodovodů a kanalizací.
17.5.
Porota vybírala z více než 30 projektů z celého světa. Cenu uděluje IT oddělení skupiny Veolia v Paříži. Zákaznický portál nadchl členy poroty zejména svým moderním vzhledem a přehledností, díky nimž zvyšuje „samoobslužný“ komfort zákazníků.
14.5.
Do projektu „balené vody“ – donáška přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené - se zapojila nejlidnatější městská část Praha 4. V projektu již figurují Praha 2, Praha 3, Praha 6, Praha 12, Praha 13, Praha 14, Praha 15, Praha 16 a městská část Březiněves.
10.5.
Sezóna napouštění zahradním bazénů je s příchodem teplého počasí v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
2.5.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne 19. května v Káraném od 10:30 do 17 hodin. Její součástí cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný a doprovodný program zaměřený na dopravní bezpečnost.
23.4.
Pražskou vodohospodářskou síť čeká rozsáhlá výluka na východě metropole. Kvůli rekonstrukci na páteřním přivaděči DN600 bude od středy 25. dubna od 3 hodin ráno do čtvrtka 26. dubna do 2:30 hodin bez dodávky pitné vody 20 483 odběratelů v lokalitách Koloděje, Újezd nad Lesy, Dolní Počernice, Hostavice, Běchovice a Klánovice.
18.4.
Prestižní cenu Zlatá stuha 2018 za nejlepší knihu v kategorii beletrie pro děti získala dobrodružná sci-fi H2O a tajná vodní mise, kterou vydalo nakladatelství Abramis s podporou skupiny Veolia v České republice.
12.4.
Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín začaly modernizovat čistírnu odpadních vod v Kašavě na Zlínsku, v blízkosti vodní nádrže Slušovice. Investice si vyžádá 35 milionů korun, řekli dnes ČTK zástupci VaK Zlín.
9.4.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou zájemcům mimořádnou prohlídku čistírny odpadních vod v Horních Počernicích. Akce proběhne v sobotu 21. dubna od 9 do 15 hodin. Komentované prohlídky začínají vždy v celou hodinu.
6.4.
Pražské vodovody a kanalizace startují od začátku dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října.
28.3.
Šest tun nečistot včetně tuků museli odstranit pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací při čištění shybky pod Čechovým mostem. „Práce probíhaly od loňského podzimu do letošního února. Veškeré odstraňování tukových nánosů probíhalo ručně. Tuky se ze stěn odlamují a až následně jsou odsávány sacím vozem,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
26.3.
"Globálním fenoménem v našem světě se stává sucho a tomu se musí přizpůsobit i průmysl," připomíná Ondřej Beneš, obchodní ředitel společnosti Veolia Česká republika, v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Pokud vás zajímá, kde skupina Veolia vidí potenciál, přinášíme text v přesném znění.
23.3.
Téměř set set zájemců navštívilo letošní Den otevřených dveří Středočeských vodáren, v rámci Světového dne vody. Pro všechny zájemce z řad veřejnosti byly zpřístupněny vodárenské objekty na Kladně, Mělníce a na Klíčavě.
21.3.
Hlavní město vybuduje mezi Uhříněvsí a Pitkovicemi vodovod za 137,8 milionu korun bez daně. Vodovod o délce necelé dva kilometry postaví městem vlastněná společnost Pražská vodohospodářská společnost (PVS). S uzavřením smlouvy na stavbu dnes souhlasili radní. Schválit ji ještě musí zastupitelé. Stavba má začít letos a trvat dva roky.
16.3.
Vodu v Hostivařské přehradě v Praze bude magistrát zbavovat sinic speciálním čistícím přístrojem vysílajícím do vody ultrazvukové signály. Náklady na pilotní provoz jsou 440.000 korun za rok. Vodu z botičského potoku navíc bude město zbavovat u ústí do přehrady fosforu.
14.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku Vás u příležitosti oslav Světového dne vody srdečně zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pondělí 19. března 2018 v odpoledních hodinách.
14.3.
V rámci tohoto dne zájemci mohou navštívit v sobotu 17. března úpravnu vody Klíčava u Zbečna a ve čtvrtek 22. března jsou připraveny prohlídky čistíren odpadních vod v Kladně – Vrapicích a Mělníce - Mlazicích.
13.3.
Volným vstupem do Muzea pražského vodárenství v Podolí oslaví letošní Světový den vody Pražské vodovody a kanalizace. Zájemci si budou moci muzeum prohlédnout v sobotu 17. 3. a v neděli 18. 3. A to vždy od 9:30 do 16:30 hodin.
13.3.
Ve dnech 15. až 16. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně další ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2018, kterou pořádá společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.
7.3.
Rodina „balené vody“ – donáška přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené - se rozrostla o další městskou část. Tentokrát se přidala Praha 12.
6.3.
Dva milióny korun nafakturovaly Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce ve výši čtvrt miliónu korun.
27.2.
S nástupem teplot hluboko pod bod mrazu doporučují Pražské vodovody a kanalizace svým zákazníkům zabezpečit vodoměry. „Od začátku roku jsme již kvůli špatnému zabezpečení museli vyměnit dvacet vodoměrů. Za celý loňský rok to bylo 135 kusů,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
26.2.
Nastupující arktické mrazy a nedostatek sněhové pokrývky ve funkci izolátoru může zvýšit četnost havárií a poruch provozované vodovodní sítě. Teplota hluboko pod bodem mrazu se rovněž projevuje zamrzáním vodoměrů a na poruchách vodovodních přípojek. Výsledkem jsou potom zbytečné komplikace a nečekané výdaje.
21.2.
Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) včera prováděli pravidelný průzkum stokové sítě, tentokrát přímo v Kamenické ulici v Praze 7. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.
19.2.
Voda – zlato současnosti je tématem přednášky egyptologa a archeologa Miroslava Bárty, kterou pořádají Pražské vodovody a kanalizace. Akce se uskuteční v sobotu 17. března od 15 hodin v hale čerpací stanice Podolské vodárny (Podolská 15, Praha 4).
8.2.
Cílem již tradičního Veolia Press Day je nejen zhodnotit uplynulý rok, ale také nastínit budoucí vývoj nejvýznamnější vodárenské společnosti dneška. A nejinak tomu bylo i dnes na tiskové konferenci v Paříži.
5.2.
Ve studené Vltavě u branického nádraží si v sobotu zaplavalo na 230 lidí všech věkových kategorií. Na otužilce čekala voda o teplotě 4,4 stupně Celsia. Nejmladším účastníkem 16. ročníku Branických ledů byl třináctiletý Miroslav Láznička, nejstarší účastnicí se stala sedmaosmdesátiletá Božena Černá, která se otužování věnuje už 41 let.
30.1.
Provizorní lávka v pražské Troji bude vybudována až za rok a půl. Do té doby nahradí zřícenou lávku velkokapacitní přívoz, který vypluje letos v květnu. Novinářům to řekli po schůzce představitelů radnic a městských organizací zástupci Prahy 7 a Prahy-Troje. Na Libeňském mostě, který byl kvůli havarijnímu stavu pro dopravu uzavřen, byla zavedena linka X25.
24.1.
Nadační fond Veolia každý rok vydává limitovanou edici designových karaf na vodu z českého křišťálu a dalších dárkových předmětů. Na projektu spolupracuje se společnostmi ze skupiny Veolia Česká republika. Výtěžek z prodeje jde na projekt Voda pro Afriku realizovaný ve spolupráci se společností Člověk v tísni, který pomáhá obnovovat a budovat zdroje pitné vody pro etiopské vesničany.
23.1.
Praha zajistí vyšší ochranu hostivařské přehrady. Město připravuje vybudování bezpečnostního přelivu, který ochrání zemní sypanou hráz před případným poškozením, které by mohlo nastat při přelití hráze. ČTK to sdělila Petra Fišerová z Lesů hlavního města, které nádrž spravují. Vlastníkem hostivařské přehrady je Praha. Magistrát předpokládá náklady na stavební práce a úpravy 120 až 150 milionů korun.
17.1.
Vláda bude rozhodovat, zda bude pokračovat v přípravě vybudování jezu v Děčíně, který by umožnil rozvoj vodní dopravy na Labi, nebo upřednostní ochranu přírody. Dnes má kabinet Andreje Babiše projednat Koncepci vodní dopravy pro období 2016 - 2023. Vyplývá to z materiálu pro jednání vlády.
11.1.
Stavba nové vodní linky pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) by měla být dokončena letos v srpnu. Novinářům to včera řekla pražská radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Poté bude následovat rok až rok a půl zkušebního provozu. Po dokončení linky bude město připravovat rekonstrukci té stávající a také řešit, jak naložit s kaly, které produkuje.
5.1.
V Praze se dlouhodobě zlepšuje kvalita vody v tocích. Na 25 místech ze sledovaných 38 se zlepšují výsledky rozborů vody. Mezi nejčistší potoky patří například Lhotecký potok, naopak mezi nejznečištěnější Komořanský potok. ČTK o tom informoval magistrát hlavního města. Kvalitu vody v potocích magistrát pravidelně kontroluje od roku 2001. Měří ji akreditovaná laboratoř.
3.1.
V sedimentech pražských potoků nejsou těžké kovy, zjistili na konci minulého roku odborníci z ekologického spolku Arnika. Odebrali vzorky ze čtyř míst, především z těch, která mají v okolí spalovnu nebo skládku. Ve všech byly hodnoty těžkých kovů podlimitní. Přestože výsledky nelze vztáhnout na všechny vodní plochy v Praze, považují je ekologové za dobrou zprávu.
2.1.
Přírodní, takzvané biotopové koupaliště vznikne letos v Praze 14-Kyjích. Radnice chce na jaře vybrat stavební firmu, která jej vybuduje, a dokončeno by mělo být předběžně v srpnu. ČTK to sdělila mluvčí radnice Veronika Berná. Náklady na vybudování koupaliště nejsou přesně vyčísleny, bude záležet na výsledku tendru. Limit zakázky má ale radnice nastaven na maximálně 48 milionů korun.
29.12.
Obyvatele hlavního města zaplatí v roce 2018 za tisíc litrů vody 87,39 korun včetně 15procentní daně z přidané hodnoty.
22.12.
V Praze je možné použitý olej ze smažení odevzdat ve sběrných dvorech. Další možností je využít popelnice na potravinářské oleje. Méně ekologickou variantou je vyhodit tuk do směsného odpadu. ČTK o tom informoval pražský magistrát. Tuky a oleje vylité do záchodu či umyvadla zanáší kanalizaci.
19.12.
Dva roky poté, co bylo dosaženo historické Pařížské dohody o klimatu, pořádají francouzský prezident Emmanuel Macron, prezident Světové banky Jim Yong Kim a generální tajemník OSN Antonio Guterres v Paříži setkání One Planet Summit.
28.11.
Pražské vodovody a kanalizace s blížícím se nástupem zimního období a teplotami klesajícími pod bod mrazu doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
28.11.
Vodní dům byl během tohoto měsíce oceněn hned ve třech prestižních soutěžích s celorepublikovým dosahem. Stal se vítězem kategorie Kudy z nudy v soutěži DestinaCZe 2017. Dále pak odborníci na reklamu ocenili expozici Vodního domu prvenstvím v soutěži POPAI AWARDS a za architekturu 2017 byl Vodní dům nominován na Českou cenu.
23.11.
V Paláci knih Neoluxor byla dnes pokřtěna knížka pro chytré děti H2O a tajná vodní mise. Knížku přivítali do života autor Petr Stančík, ilustrátorka Galina Miklínová a kmotr Marek Eben. Tentokrát se samozřejmě nekřtilo šampaňským, ale kohoutkovou vodou.
23.11.
Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.
22.11.
V pondělí 20.11.2017 se na půdě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze („VŠCHT Praha“) konala tradiční Studentská vědecká konference, kde se výsledky svých odborných prací prezentují ti nejlepší ze studentů.
15.11.
Nový ročník charitativního projektu Nadačního fondu Veolia byl právě zahájen. I letos si mohou zájemci koupit krásné dárky a zároveň usnadnit přístup k pitné vodě obyvatelům další lokality v jižní části Etiopie.
14.11.
Město Hamamacu (800 000 obyvatel) si vybralo Veolii, aby po dobu 20 let provozovala kanalizační síť a čistírny odpadních vod („ČOV“). Jedná se o první dlouhodobou koncesní smlouvu na provoz kanalizace a čištění městských odpadních vod v Japonsku.
3.11.
V průběhu měsíce října byli zákazníci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) Ústeckého i Libereckého kraje telefonicky kontaktováni s dotazy na spokojenost s vodárenským servisem.
2.11.
Ve druhé části rozhovoru s předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Veolia Antoinem Frérotem jsme si povídali o důležitosti inovací, postavení žen ve skupině Veolia i budoucnosti provozního modelu ve vodárenství.
30.10.
Ve čtvrtek byl v rámci Designbloku vyhlášen vítězný návrh karafy pro letošní edici Voda pro Afriky. Design Vendulky Prchalové zaujal odbornou porotu i zadavatele - společnost Veolia Česká republika. Vítězná karafa nebyla ale jediná, která oslovila svým nápadem a čistými liniemi. Pojďme se podívat na další návrhy studentů z ateliéru R. Plesla.
26.10.
Veolia spolu s Ateliérem skla pod vedením Ronyho Plesla z UMPRUM zorganizovala studentskou soutěž o návrh skleněné karafy na vodu. Porota vybrala jako vítěznou karafu CURE. Autorkou je MgA. Vendulka Prchalová, která presvědčila odborníky nejen čistým designem, ale také nápaditým využitím zátky karafy jako sklenice na vodu.
26.10.
První část rozhovoru s předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Veolia Antoinem Frérotem o tom, jak je Praha pro jednu z největších vodárenských společností na světě důležitá, ale také o suchu, ztrátách vody, recyklaci a o tom, zda jednou budeme recyklovanou vodu pít.
17.10.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené má dalšího člena. Nově se připojila městská část Praha 3. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
9.10.
Na oslavy dvojitého výročí – 65 let od vzniku a 20 let od nové expozice – Muzea pražského vodárenství dorazilo o uplynulém víkendu dva a půl tisíce návštěvníků. Ti si v premiéře mohli prohlédnouti fotografie z Technického veletrhu, který se konal před osmdesáti lety a mimo jiné mapoval tehdejší trendy ve vodárenství.
6.10.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) dokončily opravu kanalizační stoky ve Vysočanské ulici, která se propadla při přívalových deštích loni v červenci. Oprava celé havárie vyšla na 48 milionů korun.
3.10.
Muzeum pražského vodárenství slaví v letošním roce dvojité výročí. Právě letos uběhlo 65 let od jeho vzniku a dvacet let od otevření nové expozice v historické budově Podolské vodárny. Při této příležitosti otevře o víkendu 7. a 8. října své brány a nabídne prohlídku unikátních exponátů.
2.10.
Pražské vodovody a kanalizace v průběhu protipovodňového cvičení Troja 2017 obsluhovaly čerpací místo č. 19 Troja. Čerpací místo se nachází na hradidlové komoře s pracovním názvem U Trojské lávky, která je vybudována na kmenové stoce E. Komora je standardně osazena zpětnou klapkou a protipovodňovým šoupětem.
26.9.
Pražské vodovody a kanalizace se vrhají do školství. Zahájily totiž spolupráci se Střední odbornou školou Jarov.
20.9.
Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. V červenci tohoto roku byla totiž, po více než rok a půl trvající přestavbě, dokončena celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.
13.9.
Problém se zdroji vody pro pěstitele chmele na Žatecku by mohla vyřešit nádrž u obce Kryry. Voda a zavlažování chmelnic jsou důležité pro vyšší výnos chmele, řekl ČTK tajemník Svazu pěstitelů chmele ČR Michal Kovařík.
12.9.
Pražské vodovody a kanalizace se staly součástí Dnů architektury, jejichž letošním tématem je „voda, lidé a město“ a jenž proběhnou 30. září a 1. října. Festival se uskuteční v šedesáti českých městech a představí nejen stavby přímo spojené s vodou, ale i současnou architekturu, industriální stavby a jiné historicky cenné objekty.
1.9.
Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Váš dodavatel pitné vody společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. připravil pro své zákazníky nový způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.
29.8.
Ojedinělý zážitek mohou prožít fanoušci pražského podzemí. Pražské vodovody a kanalizace připravily ve spolupráci se Staroměstskou radnicí na 17. září komentované prohlídky tzv. Cizineckého vstupu, který se nachází přímo pod Orlojem.
25.8.
Po letech, kdy kladenský vodojem neměl funkční využití, se do dvou let promění v unikátní řídící středisko doplněné expozicí o vodárenství a vyhlídkou z unikátní konferenční místnosti.
15.8.
Dotace na domovní čistírny odpadních vod jsou vyčerpané. Za velkého zájmu obcí byl dotační program se sto miliony korun vyčerpán čtyři měsíce před listopadovým koncem výzvy. Na Státní fond životního prostředí (SFŽP) přišlo 21 žádostí na 548 čistíren. Ministerstvo životního prostředí to uvedlo v včerejší tiskové zprávě.
9.8.
Zelení by chtěli přehodnotit seznam takzvaných hájených míst, kde by se v budoucnu mohly budovat přehrady. Část z nich by ze seznamu vyškrtli. Nyní je v něm 65 lokalit, kde se kvůli ochraně nesmí stavět například dopravní koridory nebo se nesmí rozšiřovat města.
4.8.
V řadě přírodních koupališť v Česku se v poslední době rozmnožily zdraví škodlivé sinice. Na některých místech jsou zákazy koupání a na mnohých by se měli lidé po koupání osprchovat. Najdou se ale také vodní plochy, kde se kvalita vody naopak zlepšila. Vyplývá to z informací krajských hygienických stanic.
2.8.
Procházíte se lesem a netušíte, jak se jmenuje květina, která právě kvete? Aplikace na určování rostlin, kterou pomáhali naplnit školáci, vám to prozradí!
31.7.
Praha dá svojí společnosti Pražská vodohospodářská společnost (PVS) navíc 250 milionů korun na rekonstrukce vodohospodářského majetku. Peníze město firmě převede v rámci využití rozpočtových přebytků z loňského roku, které v červnu schválili zastupitelé.
26.7.
Zlínský kraj má k dispozici 13 čističek, které mají schopnost zachytit a akumulovat odpadní vody i při intenzivních srážkách. Čističky mají dešťové zdrže, kterými jsou schopny zachytit nadměrný přítok vody po začátku deště. Město Zlín má navíc k dispozici až tři dešťové zdrže o celkovém objemu 4500 m3 a k tomu i 27,5 kilometrů dešťových stok.
13.7.
Zlín, Klečůvka, Vizovice, Slušovice, Kostelec - to jsou některá místa, kde si na 130 000 odběratelů napouští z kohoutků vodu, která k nim putuje z nádrže Slušovice nebo desetimetrových podzemních vrtů Tlumačovského lesa a Kvasic. Denně vodárnou Klečůvka proteče na 160 litrů za sekundu.
12.7.
V letních měsících by majitelé bazénů neměli zapomínat na pravidelnou kontrolu vody. Proto akreditovaná laboratoř Pražských vodovodů a kanalizací nabízí všem zájemců rozbory vody z jejich bazénů, ale i z přírodních zdrojů. „Kvalita vody se může letních měsících výrazně měnit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
30.6.
Již deset let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
26.6.
Společnost Moravská vodárenská, která na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku zásobuje pitnou vodou více než 400.000 obyvatel, loni zvýšila tržby meziročně o čtyři procenta z 1,394 miliardy korun v roce 2015 na 1,445 miliardy korun. Zisk firmy ale klesl na 113,3 milionu korun ze 128 milionů korun v roce 2015. ČTK informaci získala z účetní závěrky Moravské vodárenské.
22.6.
Od roku 2003 rozdal Nadační fond Veolia na darech celkem 165 milionů korun. Peníze putovaly na nejrůznější sociální programy a aktivity, na projekty z oblasti vzdělávání a ochrany přírody a velká část šla na podporu vzniku nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
22.6.
Vodní záchranná služba Českého červeného kříže včera převzala pět nových záchranných lodí za zhruba sedm milionů korun. Budou sloužit záchranným sborům na Orlické přehradě, Slapech, Rozkoši a na Nových Mlýnech. Na včerejším setkání s novináři při křtu nových lodí to řekl prezident vodních záchranářů David Smejkal.
21.6.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) vykázala za loňský rok zisk 15,4 milionu korun po zdanění, což je o asi 7,8 milionu meziročně více. Výsledek hospodaření dnes schválili pražští radní. Zisk společnost rozdělí do fondu investic, sociálního fondu a zbytek zůstane jako nerozdělený zisk. PVS, kterou vlastní Praha, spravuje vodovodní infrastrukturu.
20.6.
Policie na letní měsíce chystá rozsáhlé kontroly, při kterých se zaměří na vodní plochy v Česku. Oznámil to včera ředitel pořádkové policie Martin Hrinko. Podobné kontroly se poprvé konaly v loňském roce, kdy policisté prověřili 435 lodí, u každé třinácté byly závady. Padly pokuty za 30.000 korun. Při kontrolách policisté odhalili tři opilé vůdce plavidel, jeden z nich nadýchal přes jedno promile.
19.6.
Území hlavního města Prahy je do dnešní doby protkáno sítí původních, a dnes už nepoužívaných vodovodů, které zásobovaly vodou různé kvality rozličná místa. Vedle řady jiných se tak na území města nachází i vůbec první vodovodní systém, který byl v Praze zprovozněn a v modernizované verzi funguje i dnes. Je jím vodovod pro Strahovský klášter, od jehož stavby letos uplynulo 875 let.
15.6.
Akcionáři společnosti SVS otevřeli svým hlasováním na valné hromadě cestu k dalšímu rozvoji vodárenství v regionu. Zástupci měst a obcí odhlasovali odkup 50,1 procenta akcií společnosti SčVK od francouzské společnosti Veolia. SVS tak získá plnou kontrolu nad vodárenstvím v severních Čechách již v roce 2018.
7.6.
Sněmovna zřejmě schválí vládní novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která lodníkům přinese právo na častější odpočinek. Předlohu doporučil schválit hospodářský výbor, poslanci ji dnes propustili do závěrečného čtení. Podle odhadu ministerstva dopravy se změna dotkne řádově stovek lodníků. Požadavek na častější odpočinek vyplývá z evropské směrnice.
5.6.
Na téměř stovce míst po celém světě se připravují choreografie, které na konci června v provedení tisíců tanečníků upozorní na nedostatek pitné vody. Celosvětový projekt Global water dances (Tanec pro vodu) má poukázat na to, že zhruba 2,5 miliardy lidí na zeměkouli žije bez adekvátní hygieny a ročně zemře pět milionů lidí na otravu znečištěnou vodou.
24.5.
Hlavní město ještě letos začne s odbahněním dvou rybníků. Na dalším se již pracuje a hotovo by mělo být do konce roku. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Revitalizace a odbahnění dalších dvou vodních ploch v majetku města jsou v projektové přípravě a nový rybník vzniká v Motole.
19.5.
Základní údaje o vltavské vodní cestě (v sobotu 20. května má začít provoz na nové plavební komoře na Hněvkovickém jezu, posledním zdymadle na vltavské vodní cestě z Č. Budějovic do Prahy):
18.5.
Řeka Vltava v Praze se dostala do výběru deseti oblíbených vodních scenérií v Evropě sestaveném korespondenty amerického listu The New York Times. Konkurenty Vltavy v přehledu se staly například slavné molo v anglickém Brightonu, Plitvická jezera v Chorvatsku, fjordy u norského Bergenu či termální prameny na řeckém ostrově Lesbos.
18.5.
Modernizace Úpravny vody Želivka by měla skončit v roce 2020. Na dnešním jednání výboru pro životní prostředí to řekl předseda představenstva společnosti Želivská provozní Mark Rieder. Devadesátiprocentním vlastníkem úpravny je hlavní město. Čistější vodu má zajistit nová hala s granulovaným aktivním uhlím za 1,24 miliardy korun. Peníze na úpravy chce firma získat z dotace, měla by být až 60 procent.
17.5.
Na Zlínsku přečerpává pitnou vodu 104 vodojemů 24 hodin, 365 dnů. Náklady na výrobu a distribuci pitné vody stojí ročně 285 milionů korun. Celkově se za rok přečerpá 9 441 000 m3 vody. Zlíňané tedy vypijí za rok celou Slušovickou přehradu.
17.5.
Koncem dubna spustila MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (MOVO) pro zákazníky nový zákaznický portál a pro všechny zákazníky a spotřebitele také novou mobilní aplikaci. Kromě modernějšího vzhledu a lepší přehlednosti mají uživatelé nově možnost platit faktury online pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, které funguje jako odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem.
16.5.
S teplým počasím přichází doba napouštění zahradních bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
9.5.
Státní plavební správa plánuje rozšířit rychlostní omezení pro motorové lodě na slapské přehradě. Od poloviny června přibudou dva úseky, ve kterých budou moci jet lodě pouze v takzvaném výtlačném režimu. ČTK to řekla ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.
5.5.
Stavba nové vodní linky pražské čistírny odpadních vod je již z více než poloviny hotová. Počítá i s místem pro budoucí nové technologie, vodu by mohly čistit UV lampy. Novinářům to na středeční prohlídce stavby řekla radní pro životní prostředí a infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Roční zkušební provoz stavby za 5,8 miliardy korun by měl začít v srpnu 2018.
2.5.
Věděli jste, že autorem architektonického návrhu vodárny ve Vršovicích je urbanista, návrhář nábytku a malíř Jan Kotěra? Zajímá vás technologické řešení této nevšední památky? Pak vás určitě zaujme článek J. Jáska, historika PVK.
27.4.
Skupina Veolia Česká republika a Nadační fond Veolia ve spolupráci se sportovním rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem pokračují již sedmým rokem ve vypouštění pstruhů zpět do volné přírody. Letos se projekt přesouvá na východní Moravu.
26.4.
Státní podnik Povodí Vltavy vzal zpět návrh nové vyhlášky upravující rozšíření ochranného pásma vodní nádrže Švihov na Želivce. Navržená omezení se týkala stovek vlastníků zemědělské i lesní půdy, hospodářů i obcí zejména na Pelhřimovsku. Povodí chce vyřešit oprávněné náhrady a kompenzace, poté podá návrh na změnu stávajícího pásma hygienické ochrany III. stupně znovu.
12.4.
Novou část Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově by měla provozovat městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Rozhodli o tom včera pražští radní. Nová vodní linka by měla být dokončena v polovině roku 2018, kdy začne fungovat v ročním zkušebním provozu. Čistírnu musí metropole zmodernizovat kvůli přísnějším ekologickým podmínkám a předpisům EU.
5.4.
Prostřednictvím letošního Světového dne vody upozornily organizace zabývající se životním prostředím a vodohospodářstvím na skutečnost, že 80 % odpadních vod, které lidstvo celkově vyprodukuje, se vrací do přírody zpět, ovšem bez jakékoli úpravy či využití.
4.4.
Praha chce od francouzské Veolie převzít společnost PVK, provozující pražské vodovody a kanalizace. Za účasti primátorky z hnutí ANO podniká řadu kroků. Dobrá. A co bude pak? O tom se nějak nemluví.
3.4.
„Ani ve vodárenství, stejně jako v energetice či jiných sítích, které tvoří infrastrukturu, se v budoucnu nemůžeme bez smart technologií obejít,“ říká Bohdan Soukup, technický a provozní ředitel Veolie pro ČR a SR pro ECHO 24. Jeho rozhovor vám přinášíme v plném znění.
30.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. se letos poprvé zapojí do akce "Ukliďme Česko" zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody a města.
27.3.
Tajný život města je společný česko-slovenský projekt sdružení Tereza ČR a Živice SR, díky kterému budou žáci a učitelé zkoumat přírodní rozmanitost městského prostředí. Partnerem projektu je společnost Veolia.
24.3.
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) je v kauze Vodovodů a kanalizací (VaK) Zlín pro zachování takzvaného provozního modelu za co nejvýhodnějších podmínek. Uvedl to v dopise adresovaném zlínskému primátoru Miroslavu Adámkovi (STAN). Adámek dnes s dopisem seznámil také zastupitele města. Zlín je největším akcionářem VaK, vlastní 47 procent akcií.
21.3.
Měsíc březen se nese ve znamení oslav Světového dne vody. 22. březen byl v roce 1992 na Mezinárodní konferenci OSN o vodě a životním prostředí v Rio de Janeiru vyhlášen Světovým Dnem vody. Svátek si klade za cíl připomenout veřejnosti význam vody. Ten letošní je zaměřen na důležitost čištění odpadních vod.
16.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku srdečně zve všechny zájemce u příležitosti oslav Světového dne vody na Den otevřených dveří, v pondělí 20. března 2017 v odpoledních hodinách.
14.3.
Zajímá vás, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do vašich domovů? Rádi byste nahlédli do tajů úpravny pitných vod nebo čistíren odpadních vod? Nyní máte jedinečnou možnost. Při příležitosti Světového dne vody, pořádá společnost 1. SčV, a. s., tradičně dny otevřených dveří v různých vodárenských zařízeních
14.3.
Ve dnech 16. až 17. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně již 21. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2017, kterou pořádají společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. a společnost VODING HRANICE, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Sdružení SOVAK a primátora statutárního města Zlín.
9.3.
Provozovatelé některých malých vodních elektráren zřejmě získají dodatečně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni. Počítá s tím novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou dnes schválil Senát. Podpora se vztahuje na elektrárny, které byly rekonstruovány nebo modernizovány od října 2013 do konce roku 2015.
8.3.
Praha upraví protipovodňovou ochranu Starého Města a Josefova. Měla by pak zvládnout výšku vody z povodně v roce 2002 s třiceticentimetrovou rezervou. Kolik budou úpravy stát, zatím z návrhu, který dnes schválila městská rada není jasné.
7.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. vyhlásila soutěž pro školní družiny základních škol s názvem Příběh vody, která právě probíhá.
6.3.
Praha začala připravovat prodloužení kanalizace do Třebonic. Plánovaný kanalizační sběrač čtvrť napojí na ústřední čistírnu odpadních vod. Hotov by mohl být příští rok, vyplývá z dokumentace pro posudek vlivu stavby na životní prostředí. Třebonice se k Praze připojily v roce 1974, mají asi 460 obyvatel.
3.3.
Východočeské Právo včera přineslo zajímavý rozhovor s primátorem Hradce Králové Zdeňkem Finkem. Zajímá vás, jaké plány mají na východě Čech s obnovou vodohospodářské infrastruktury či kolik investovali do modernizace sítí za posledních 10 let? Pak právě pro vás jsme připravili plné znění rozhovoru.
1.3.
Hlavní cílovou skupinu celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko představuje i pro letošek mládež. Zapojení školních a zájmových kolektivů do úklidů české přírody podpoří distribuce úklidových pomůcek, nový výukový materiál a výtvarná soutěž.
21.2.
Společnost Société Nationale des Eaux du Sénégal (SONES) pověřila Veolii vyprojektováním a stavbou závodu na výrobu a úpravu pitné vody v Dakaru.
16.2.
Tak trochu vtipnou náhodou vyšly téměř součastně dvě zprávy ČTK týkající se postoje pražského magistrátu k městským firmám. Jako první byla publikována zpráva o záměru vstoupit do společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK), dnes následovaná výstupem auditu EY (Ernst&Young), která upozorňuje na neschopnost dobře řídit mětské společnosti.
16.2.
Pražské vodovody a kanalizace nafakturovaly v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod 4,8 miliónu korun. Meziročně se jedná o nárůst o jeden milión korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce.
31.1.
Pracovníci Pražský vodovodů a kanalizací řešili v uplynulém roce méně havárií na vodovodní i stokové síti. Vodovodní síť loni postihlo 4500 havárií, což bylo ve srovnání s rokem 2015 o 177 událostí méně.
26.1.
Praha přichází o stovky milionů, které by mohla použít na investice pro své občany. Najímá si právníky a nechává zpracovávat ekonomické analýzy v případě, u kterého prokazatelně ví, že nemůže uspět. Do dnešního dne tak město přišlo o více než 360 milionů korun.
25.1.
Sedmý ročník projektu Voda pro Afriku, který organizuje skupina Veolia a Nadační fond Veolia, přinesl 770 tisíc korun, které putovaly na konto Člověka v tísni. Jde o výtěžek z charitativního prodeje designových předmětů a kávy, které pomohou zajistit pitnou vodu lidem ve vesnici Bargo v okresu Aleta Wondo v jižní Etiopii.
24.1.
Praha zahájí v letošním roce první etapu rekonstrukce soustavy rybníků Lítožnice v Dubči. Oprav se dočká rovněž retenční nádrž Rezerva a niva Libušského potoka. Práce mají vyjít celkem na asi 25 milionů korun. Vyplývá to z rozpočtu hlavního města na letošní rok. Obnoveno bude i okolí Botiče v Hostivaři nebo potoka Brusnice.
23.1.
Provozovatelé některých malých vodních elektráren zřejmě získají zpětně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni. Počítá s tím návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který ve zrychleném režimu schválila Sněmovna.
20.1.
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nedoporučuje stavět u soutoku Vltavy a Berounky sportovní a relaxační centrum. Území na hranici Modřan a Komořan by mělo být ponecháno jako záplavové. IPR dnes stanovisko představil na veřejném projednání vlivu na udržitelný rozvoj území.
19.1.
Obce, města, svazky obcí či příspěvkové organizace se mohou ucházet o evropské dotace v celkové výši 1,4 miliardy korun, které jsou určeny například na vodohospodářské projekty, odstranění starých ekologických zátěží či ochranu přírody a krajiny.
17.1.
Dnes přinášíme rozhovor s obchodním ředitelem pro rozvoj v oblasti vodního hospodářství Ondřejem Benešem o přínosu skupiny Veolia pro municipální i průmyslové zákazníky, o negativních zprávách v médiích i o budoucnosti oboru. Rozhovor byl otištěn v dnešních Hospodářských novinách.
16.1.
Díky nízkým teplotám řeší nárůst havárií na vodovodním či kanalizačním potrubí vodohospodáři z 1.SčV, a.s. Ta je nejvýznamnějším provozovatelem vodohospodářského majetku na Příbramsku a Říčansku. Větší havárie, které přerušily dodávku pitné vody pro větší počet obyvatel přibližně 500, řešili v Jesenici, Čelákovicích i v Příbrami. Většinou se ale naštěstí jedná o menší poruchy.
16.1.
Modernizace čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze, která začala na konci roku 2015, nabírá další zpoždění. Radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) ČTK řekla, že nová vodní linka nebude stát dříve než v dubnu roku 2018. Do zkušebního provozu přitom měla být uvedena letos v prosinci. Praha požádá o prodloužení povolení.
9.1.
Přes dvě desítky otužilců včetně tří žen plavali v pátek po poledni v Praze ve Vltavě u Karlova mostu. Voda měla 0,9 stupně Celsia, vzduch mínus osm stupňů. Do řeky se ponořili z paluby dvou lodí u pátého mostního pilíře, kde byl do Vltavy ve 14. století svržen svatý Jan Nepomucký, patron všech plavců a loďařů. Česká otužilecká unie pořádala tuto akci posedmé.
3.1.
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nehodlá za resort v letošním roce předkládat žádný nový návrh zákona, neboť plán daný koaliční smlouvou a programovým prohlášením vlády podle svých slov už splnil. Resort i dozorové organizace se budou nadále věnovat například kontrolám dovozových potravin, či modernizaci informačních technologií, aby zemědělci nebyli tolik zatížení administrativou.
29.12.
Největší investiční akcí v Praze bude v roce 2017 dostavba nové části Ústřední čistírny odpadních vod. Na ni má Praha v rozpočtu vyčleněno více než půl miliardy korun. Další finance mají jít do obnovy dopravní infrastruktury. Praha bude muset začít řešit také změnu územního plánu pro stavbu trasy metra D a personální obsazení týmu pro metropolitní plán v Institutu plánování a rozvoje (IPR).
21.12.
Praha chce za 50 milionů koupit rybníky Šeberák a Olšaňák, získá tak čtvrté městské koupaliště. Magistrát o tom včera informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí radních musí ještě schválit zastupitelstvo.
20.12.
Radnice Prahy 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště na Lhotce v příštím roce. Na jednání zastupitelů to dnes řekl místostarosta Zdeněk Kovařík (ODS). Městská část dokončila výběrové řízení na dodavatele stavby. Která firma soutěž vyhrála, místostarosta neřekl. Opravu koupaliště chystá radnice již několik let a příští rok na ni chce dát asi pět desítek milionů.
19.12.
Skupina Veolia zvítězila v mezinárodním výběrovém řízení a získala kontrakt na poskytování služeb v oblasti dodávek pitné vody a zpracování odpadních vod na celém území Arménie na dobu 15 let.
2.12.
Projekt „Balená voda“, který Pražské vodovody a kanalizace představily na sklonku loňského roku, nabírá na obrátkách. „Do konce listopadu jsme vyrobili 507 kontejnerů balené pitné vody a využili jsme ji při 215 haváriích na vodovodní síti. Dále na několika plánovaných výlukách, nejvíce při velké výluce na konci prázdnin na východě metropole,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
30.11.
Jakým způsobem snižují spotřebu vody? A vítězí u nich myčka nebo mytí nádobí ve dřezu? Na tyto i jiné otázky odpověděl průzkum spotřebitelských návyků zákazníků Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), který realizovala agentura IBRS v říjnu 2016.
30.11.
Praha by měla v příštím roce mít na opravu vodohospodářské infrastruktury zhruba 1,97 miliardy korun. Rozhodli o tom včera pražští radní. Více než půl miliardy z této částky má být určeno na výstavbu nové části Ústřední čistírny odpadních vod. Částka určená na opravy vychází z předpokládaného zisku na vodném a stočném.
24.11.
Vláda se včera postavila neutrálně k senátorské novele, podle níž výrobci elektřiny z rekonstruovaných malých vodních elektráren získají podporu státu, o kterou byli počátkem roku připraveni. Vyplývá to z průběžných výsledků zasedání kabinetu. O novele o podporovaných zdrojích energie rozhodne Sněmovna.
14.11.
S nástupem zimního období a teplotami klesajícími pod bod mrazu doporučují Pražské vodovody a kanalizace svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
1.11.
Od 1. listopadu spouští Nadační fond Veolia charitativní prodej designových předmětů a etiopské kávy v rámci projektu Voda pro Afriku. Pro letošní sedmý ročník byl jako ústřední motiv celé kolekce vybrán gepard ve skoku.
31.10.
Pražský veřejný prostor obohatilo v letošním roce nové pítko ve tvaru písmene „P“, konkrétně na Ortenově náměstí v Praze 7. Další pitka by se v ulicích metropole mohla objevit v průběhu příštího roku. A to i za finanční pomoci Pražských vodovodů a kanalizací.
19.10.
Jak proběhlo včerejší protiteroristické cvičení společnosti Pražské vodovody a kanalizace? Prohlédněte si fotogalerii a získáte rychlou představu o sledu událostí i mimořádném zájmu médií, který tuto akci provázel.
19.10.
Hrozba terorismu se nevyhne ani vodohospodářům. Jak jsou na potenciální nebezpečí připraveni v Praze? To včera prověřilo cvičení, které zorganizovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na vodojemu v Brusnici. Před zraky novinářů tak došlo k proniknutí útočníka do dejvického vodojemu s cílem kontaminovat akumulovanou pitnou vodou.
13.10.
Zaměstnanci PVK v rámci dobrovolnické pomoci zajišťovali hladký průběh Sportovních her seniorů.
30.9.
Pitná voda do Prahy opět proudí ze dvou standardních zdrojů – z úpraven vody Kárané a Želivka. Oprava štolového přivaděče skončila, což zároveň znamenalo ukončení provozu Podolské vodárny, která několik posledních dní zásobovala metropoli vodou z Vltavy.
1.9.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou opět po roce fanouškům vodárenství unikátní zážitek. Na neděli 18. září připravily komentované prohlídky v tzv. Cizineckém vstupu do pražské kanalizační sítě pod Staroměstskou radnicí.
11.8.
Pražskou vodohospodářskou síť čeká na konci srpna jedna z nejrozsáhlejších oprav letošního roku s přímým vlivem na zásobování obyvatel. Od 25. do 29. srpna bude probíhat rekonstrukce na páteřním přivaděči DN600, kterým je zásobováno téměř sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy. Jedná se o investiční akci Pražské vodohospodářské společnosti. Po dobu rekonstrukce bude přerušena dodávka pitné vody.
9.8.
V pražských přírodních koupalištích je vesměs voda vhodná ke koupání. Nejlepší hodnocení dostal rybník v Motole, koupaliště Džbán, nádrž v Divoké Šárce a biotop v Radotíně. Hygienici vodu považují za čistou. Lidé se v ní mohou koupat bez obav. Vyplývá to z výsledků měření, která pravidelně zveřejňují na webu.
26.7.
Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) opět využili letošní, v pořadí již 9. ročník Minigrantů Nadačního fondu Veolia k realizaci projektů, které sami organizují i k uskutečnění těch, kterým důvěřují a osobně je doporučují.
21.7.
V rámci zkvalitnění služeb pro zákazníky Pražské vodovody a kanalizace zavedly další číslo na zákaznickou linku. Ke stávající bílé lince 840 111 112 přibylo mobilní číslo 601 274 274.
20.7.
Akreditovaná laboratoř Pražských vodovodů a kanalizací nabízí všem zájemců rozbory vody z jejich bazénů, ale i z přírodních zdrojů. „Zejména v parných dnech se může kvalita vody zhoršit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ uvedl tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
30.6.
V letních měsících jsou opravy pražské vodohospodářské sítě v plném proudu. Počet plánovaných výluk ve srovnání s ostatními měsíci roste. Ideálním řešením, jak mít přehled nejen o výlukách, ale i mimořádných událostech, je aktivace služby SMS-INFO.
29.6.
Před 110 lety – 28. června 1906 – zahájila oficiálně svůj provoz čistírna odpadních vod v Bubenči. Ve zkušebním provozu však byla již od února 1905. Postavena byla podle návrhu otce pražské kanalizační sítě – anglického inženýra Williama H. Lindleye. V provozu byla až do zprovoznění nové Ústřední čistírny odpadních vod v roce 1967. V současnosti je v budově Muzeum stará čistírna.
8.6.
Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2.
7.6.
Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia v rámci 9. ročníku MiNiGRANTů rozdělily téměř sedm set tisíc korun mezi 23 dobrovolnický projektů. „Jako každoročně byl zájem obrovský. Vybírali jsme velmi pečlivě a věřím, že jsme vybrali ty nejlepší projekty,“ prohlásil generální ředitel PVK Petr Mrkos.
31.5.
Na opatření proti suchu půjdou od příštího roku ze státního rozpočtu každý rok 2,4 miliardy korun, a to až do roku 2021. Dalších 0,7 miliardy by mělo jít ze soukromých zdrojů na kofinancování projektů. Rozhodla o tom na svém včerejším jednání vláda, informovalo ministerstvo zemědělství.
27.5.
Obrovský zájem o návštěvu Vodního domu na Želivce projevili členové Klubu vodních strážců. Tu zprostředkoval Útvar komunikace a marketingu Pražských vodovodů a kanalizací.
17.5.
V úterý 17. května 2016 jednali zástupci vodárenských společností Náchoda, Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi s premiérem Bohuslavem Sobotkou v sídle společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. o významu páteřních přivaděčů vody v České republice. Jednání se zúčastnili i primátoři a starostové uvedených měst.
25.4.
Borås, druhé největší město na západě Švédska, pověřilo Veolii vyprojektováním a vybudováním inovativního provozního závodu na čištění odpadních vod s využitím nejmodernějších technologií. Tato exemplární čistírna odpadních vod bude vzorem hodným následování, pokud jde o energetickou účinnost a ohleduplný přístup k životnímu prostředí.
18.4.
V sobotu 16. dubna přes 70 000 dobrovolníků vyrazilo uklidit své okolí, kus přírody, kus Země. Jarní dobrovolnické úklidy probíhaly po celém světě, jen u nás letos proběhlo rekordních 1 818 akcí.
13.4.
Praha letos investuje do vodohospodářské infrastruktury více než dvě miliardy korun. Plán investic včera schválili radní. Peníze mají jít na opravy vodovodních řadů, kanalizace i vodohospodářských objektů. Vodohospodářskou síť spravuje pro Prahu městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
12.4.
Pražské vodovody a kanalizace jako první vodárenská společnost v České republice úspěšně absolvovala certifikační audit systému energetického managementu podle normy ČSN EN ISO 50001.
12.4.
Společnost Veolia Česká republika získala ocenění Firma pro zdraví za svůj vzdělávací program Veolia Santé. Z rukou pana Tomáše Junga, vedoucího oddělení zdravotních programů Ministerstva zdravotnictví ČR, ocenění převzal Petr Slezák, ředitel lidských zdrojů skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.
8.4.
Vláda odložila projednávání bodu, jak řešit hrozící pokutu a ztrátu sedmi miliard korun z evropských dotacích v souvislosti s nedoplněním seznamu evropsky chráněných území. Na twitteru to uvedl mluvčí kabinetu Martin Ayrer. K projednání návrhů ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) se vláda vrátí v pondělí.
17.3.
Moderní návštěvnické středisko Vodní dům otevře své prostory v sobotu 19. března. Pro návštěvníky je připravena interaktivní expozice, která zaujme všechny smysly dětí i dospělých. Unikátní areál podle návrhu architektonického studia AND najdete nedaleko hráze vodní nádrže Švihov na Želivce.
15.3.
Volným vstupem do Muzea pražského vodárenství v Podolí oslaví letošní Světový den vody Pražské vodovody a kanalizace. Zájemci si budou moci muzeum prohlédnout v sobotu 19. 3. a v neděli 20. 3. A to vždy od 9:30 do 16:30 hodin.
9.3.
Skupina Bakkavor svěřila Veolii projekt optimalizace spotřeby vody, a stala se tak prvním britským výrobcem potravin využívajícím recyklovanou vodu.
3.3.
Světový den vody si připomínáme vždy 22. března, a to již od roku 1993, kdy ho vyhlásila OSN. Mottem letošního dne vody je „Water and Jobs“ (Voda a pracovní místa).
3.3.
Co může být pro kapitána průmyslu větším zadostiučiněním než účast v projektu „Průmysl budoucnosti“, který zahájil v polovině roku 2015 francouzský prezident? Dnes vám přinášíme článek předsedy představenstva a generálního ředitele skupiny Veolia Antoina Frérota, který byl uveřejněn v týdeníku Le Nouvel Economiste.
23.2.
Pražská stoková síť se ani v loňském roce nevyhnula pravidelným kontrolám. V rámci preventivního průzkumu pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací prohlédli 145 kilometrů kanalizace a zrevidovali 2 485 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
17.2.
Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod nafakturovali téměř 4 miliony korun. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná o nárůst zhruba osm set tisíc korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce.
11.2.
Informace o aktuálním ročníku projektu Voda pro Afriku jsme přinesli včera. Pojďme se dnes blíže podívat na činnost organizace Člověk v tísni, která realizuje samotnou pomoc v Etiopii.
10.2.
Šestý ročník projektu Voda pro Afriku přinesl dalších 600 tisíc korun z benefičního prodeje designových křišťálových karaf na vodu. Stoprocentní výtěžek z prodeje šesté limitované edice karaf byl opět věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni.
28.1.
Potrubí v okolí domu v Příborské ulici v Letňanech, kde hygienici zjistili bakterii legionella, bude Pražská teplárenská v příštích dnech dezinfikovat. Firma, která rozvody teplé vody spravuje, o tom informovala dnes v tiskové zprávě. Lidé z postižené oblasti by si neměli sprchovat hlavu teplou vodou. Studenou vodu mohou používat bez omezení.
20.1.
Prostřednictvím své dceřiné společnosti Veolia Industrieservice převzala skupina Veolia společnost Nuon Energie Und Service GmbH náležící do skupiny Vattenfall, čímž posiluje svou pozici na německém trhu průmyslových služeb.
20.1.
Běchovice a okolí připojí na ústřední čistírnu odpadních vod nový kanalizační sběrač. Jednu z etap jeho výstavby schválili radní, celkem bude stát asi 62 milionů korun. Hotový by měl být na konci příštího roku. V současné době Běchovice odvádějí splašky do čistírny v tamním výzkumném ústavu, čistírna v Újezdě nad Lesy dožívá.
12.1.
Majitelé nemovitostí, kteří mají stále přípojku z olověného materiálu, mohou požádat Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na její výměnu. Termín pro podání žádosti vyprší 15. ledna 2016. „Zákazníky vyzýváme, aby v případě nutnosti, tuto možnost využili,“ podoktl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
11.1.
Díky recyklaci odpadních vod se v jihoafrickém Durbanu podařilo Veolii zajistit alternativní zdroj vody pro průmysl a zlepšit tak přístup k vodě obyvatelům města.
11.1.
Praha plánuje v rámci zkvalitnění protipovodňové ochrany města rekonstrukci limnigrafických stanic, které měří průtoky na vodních tocích. Opravy se týkají sedmi zařízení. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Opravovat se bude nejen na území Prahy, ale také ve Středočeském kraji na tocích u hranic Prahy. Na kolik práce vyjdou, není jasné, přesná cena vzejde z výsledku výběrového řízení.
6.1.
Platbu za vodné a stočné pohodlně z domova umožňují od začátku letošního roku svým smluvním zákazníkům, kteří si nechávají zasílat faktury elektronicky, Pražské vodovody a kanalizace. „Zaplatit fakturu on-line je možné pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, což je odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
5.1.
Na jaře 2016 bude v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka otevřeno moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody. Expozice je koncipována tak, aby návštěvníky učila prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování.
5.1.
Pražské vodovody a kanalizace připravily od začátku letošního roku pro své zákazníky novinku – pojištění nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem. Pro každého zákazníka PVK s platnou odběratelskou smlouvou na dodávku pitné vody bude k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 365 dnů v týdnu.
30.12.
Vodné a stočné se v Praze příští rok zvýší na 79 korun za metr krychlový. V letošním roce Pražané platili 77,65 koruny za metr krychlový. ČTK to dnes oznámil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Cena tedy vzroste meziročně o 1,73 procenta.
22.12.
V Praze se od Nového roku nezmění výše nájmů v obecních bytech ani poplatky za svoz odpadů. Mírně zdražit by naopak měla voda, u tepla bude záležet na lokalitě. Ceny nezvýší Pražská plynárenská. Vyplývá to z informací ČTK, sdělení jednotlivých firem a magistrátu.
14.12.
Státní výbor pro monitorování Národní strategie pro biodiverzitu (Stratégie nationale pour la biodiversité, SNB) uznal a zařadil závazek Veolie „Ochrana a obnova biodiverzity“ do SNB 2015.
9.12.
Desítky zaměstnanců Pražských vodovodů a kanalizací budou o vánočních svátcích a na přelomu roku zajišťovat plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod. V tomto období bude rovněž upraven provoz Zákaznického centra PVK v Dykově ulici.
7.12.
Tento týden se přední světoví politici, vědci, podnikatelé a mnozí další sešli v Paříži na konferenci COP 21, nejvýznamnějším světovém kongresu na téma klimatických změn od kodaňského summitu konaného v roce 2009. K tomuto tématu se vyjádřil také A. Frérot, jehož vyjádření přinášíme v přesném znění.
2.12.
Diskuze o ochraně ovzduší v rámci konference COP21 nejsou jen tak virtuální. Reální důsledky změn klimatu se projevují také u nás ve střední Evropě. Stačí si vzpomenout na povodně či letošní sucho. Jak se na to může připravit vodárenská společnost v České republice? Inspiraci můžeme najít u skupiny Veolia.
2.12.
Média jsou plná zpráv o životním prostředí. Jaký je ale názor široké veřejnosti? Uvědomujeme si rizika změny klimatu, nebo je to pro nás jen virtuální problém? Podle nejnovějšího výzkumu agentury IPSOS berou Češi problematiku globálního oteplování vážně. 84 procent české populace je považuje za závažný problém, 44 procent dokonce za velmi závažný.
1.12.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 30. listopadu 2015 zúčastnil setkání hlav států a předsedů vlád, které se uskutečnilo v Paříži na úvod konference o změnách klimatu. Hlavním tématem summitu byla problematika ochrany klimatu, aktivity zaměřené na snižování emisí skleníkových plynů a adaptace na negativní dopady změny klimatu.
1.12.
Jen několik dní před zahájením pařížské konference o klimatu COP 21 se z podnětu Světového ekonomického fóra sešli nejvyšší představitelé 78 významných nadnárodních společností, jejichž tržby dohromady dosahují 1,8 bln. eur, a vyzvali světové vůdce k ambiciózní dohodě o klimatu.
1.12.
Cílem zasedání smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu je přijetí nové mezinárodní smlouvy o ochraně klimatu, která by měla začít platit od roku 2020. Klimatická konference v Paříži (COP 21) potrvá od neděle 29. listopadu do pátku 11. prosince.
23.11.
Letos již po 23. organizuje Český svaz ochránců přírody v České republice mezinárodní kampaň Ukliďme svět!, kterou osmým rokem finančně podporuje generální partner projektu Nadační fond Veolia.
16.11.
V Praze je několik tisíc domácností, které nejsou připojeny ke splaškové kanalizaci. Jde o téměř procento obyvatel Prahy, řekla ČTK radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Metropole do stavby kanalizací a čistíren odpadních vod každý rok investuje stovky milionů, vybudování zbylých částí kanalizační sítě vyjde na více než půl miliardy korun.
11.11.
Hledáte hezký netradiční dárek, který navíc pomáhá? Od 11. listopadu si můžete opět zakoupit krásné křišťálové karafy na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Ten již šestým rokem organizují Nadační fond Veolia a společnost Veolia.
10.11.
Kvůli další výstavbě v okolí se rozšíří na trojnásobek čistírna odpadních vod v Kbelích. Nyní už k ní není možné připojovat další stavby. Přestavba začne v roce 2017, vyplývá z dokumentace k procesu EIA. Čistírna v současné době slouží pro většinu Kbel a Satalice.
5.11.
Praha hledá způsob, jak v roce 2016 financovat stavbu nové části Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. V současné době totiž městu chybí asi 1,5 miliardy korun. ČTK to dnes řekla radní Jana Plamínková (STAN). Praha má zhruba 500 milionů korun na účtu Pražské vodohospodářské společnosti (PVS), které město vybralo v minulosti na zvýšeném vodném a stočném.
4.11.
Vedení Prahy dnes slavnostně zahájí přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná výstavba započala již v sobotu 10. října. Stavba vyjde Prahu i se zkušebním provozem na šest miliard korun. Stavba nové vodní linky by měla trvat 30 měsíců, poté by měl začít roční zkušební provoz.
4.11.
Devět tisíc kilogramů speciálního přípravku Hubex nastražili pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v rámci celoplošné deratizace do stokové sítě. Ta probíhala od dubna do října. „Stav potkanů se snažíme na rozumné úrovni udržovat po celý rok, ale nejintenzivněji je dobrotami zásobujeme právě při celoplošné deratizaci,“ podotkl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
28.10.
Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro vodárenské společnosti ze skupiny Veolia Česká republika provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS - International Business and Research Services s.r.o.
27.10.
Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s., (PVK) se ohrazuje proti vyjádřením radní Jany Plamínkové ohledně neplatnosti provozovatelské smlouvy a tento právní názor považuje za nesprávný.
26.10.
Lidé z Nebřenic u Prahy by se v budoucnu měli dočkat nové čistírny odpadních vod, kanalizace a také přivaděče vody z Želivky. Rozvoj infrastruktury v malé obci spadající pod Popovičky má umožnit rozsáhlý developerský projekt Oaks Prague.
20.10.
Po mnoha letech příprav se obyvatelé města Sedlčan, obce Kosova Hora a osady Solopysky konečně dočkají dostatečného množství kvalitní pitné vody z vodárenské soustavy Želivka. V těchto dnech totiž probíhají poslední dokončovací práce na přepojení systému zásobování obyvatel na nově vybudovaný přivaděč pitné vody Benešov - Sedlčany.
12.10.
Praha zahájila v sobotu 10. října přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. V pátek nabylo platnosti stavební povolení. Novinářům to řekla radní Jana Plamínková (STAN). Stavba nové vodní linky by měla trvat 30 měsíců, poté by měl začít roční zkušební provoz. Stavba vyjde Prahu i se zkušebním provozem na šest miliard korun.
9.10.
Veolia získala zakázku na provozování budoucí bioelektrárny společnosti Belgian Eco Energy (BEE), která vznikne v mezinárodním přístavu Gent (Belgie). Smlouva v délce trvání 15 let představuje pro tuto francouzskou skupinu zakázku v hodnotě 150 miliónů eur.
9.10.
Plzeň převezme od ledna 2016 akciovou společnost Vodárna Plzeň, která nyní patří z 98,3 procenta francouzské skupině Veolia. Zastupitelé dnes schválili kupní smlouvu, kde je stanovena cena akcií 700,5 milionu Kč. Tuto sumu dá nyní město do úschovy u Komerční banky, kde mají oba subjekty účty.
9.10.
Pravicová opozice se ve Sněmovně pustila do ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) kvůli loňské výměně generálního ředitele Povodí Odry. Jurečka to zdůvodňoval špatnou komunikací, poslanci pravice ale mluvili v rámci dnešní interpelace Zbyňka Stanjury (ODS) o "personálních jatkách" a "příslušných stranických knížkách".
8.10.
Již za necelý měsíc pořádá SOVAK ČR v pražských Čestlicích konferenci na téma Provoz vodovodů a kanalizací. Hlavními tématy budou technologické novinky, otázky klimatických změn a řešení havárií a neočekávaných událostí.
5.10.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) poslaly pojišťovně k vyřízení 5799 žádostí o odškodnění kvůli špatné vodě v Praze 6. Pojišťovna již vyplatila téměř 30 milionů korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
25.9.
Vedení Prahy 6 se připojilo k projektu Pražských vodovodů a kanalizací a v případě havárie vodovodní sítě bude především handicapovaným občanům nabízet zdarma pitnou vodu ve dvoulitrových sáčcích. Lidem, pro které je obtížné nebo nemožné si vodu opatřit svépomocí, ji budou donášet pracovníci Českého červeného kříže.
23.9.
Největší stavební veletrh v ČR For Arch, jehož 26. ročník o víkendu skončil, navštívilo 74.152 lidí. To je o 698 méně než loni. Organizátoři přitom očekávali pokoření rekordu a prolomení osmdesátitisícové hranice.
18.9.
Na pražském Proseku začala dnes ráno dezinfekce potrubí kvůli nebezpečné bakterii legionella. ČTK to řekl mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík. Čištění se dotkne stovek bytů, skončit by mělo za měsíc. Teplou vodu sice bude možné používat, hygienici ale nedoporučují, aby ji lidé pili, čistili si s ní zuby a myli obličej.
27.8.
Podvodníci se opět snaží dostat do domácností Pražanů. Vydávají se za zaměstnance Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a nabízejí nesmyslné služby. Společnost PVK obyvatele před falešnými kontrolory varuje a radí, aby si vždy od dotyčné osoby vyžádali zaměstnanecký průkaz PVK. Firma to uvedla v tiskové zprávě, naposledy před podvodníky varovala v půli dubna.
25.8.
V důsledku smrtících výbuchů ve městě Tchien-ťin dne 12. srpna letošního roku pověřily čínské úřady společnost Veolia vyčištěním 1 100 tun toxických odpadních vod.
20.8.
Francouzská skupina Veolia zpracuje v severočínském Tchien-ťinu stovku tun kontaminované odpadní vody. Důvodem jsou obavy z chemické kontaminace po silných explozích, k nimž došlo ve středu 12. srpna večer v průmyslové zóně tohoto města.
9.7.
V rámci Veolia Summer School 2015 mělo i letos možnost 39 studentů 20 národností, pocházející z 29 univerzit a 16 zemí se blíže seznámit s činností skupiny, setkat se s manažery a navštívit konkrétní provozy. Na závěr letní školy studenti pak společně v ateliérech navrhují kompletní projekt ekologické čtvrti.
30.6.
Za nedávnou kontaminaci vody v Praze 6 může stáří sítě a špatné vedení vodovodu a kanalizace. Dospěla k tomu zvláštní komise sestavená Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Novinářům to dnes řekli radní Jana Plamínková (STAN) a předseda představenstva PVS Petr Žejdlík.
25.6.
Aplikace GaugeMap poskytuje občanům i firmám informace o stavu řek v Anglii a Walesu v reálném čase díky jedinečnému společnému projektu, který využívá kombinaci rozsáhlého objemu dat a sociální sítě.
22.6.
Před třemi týdny postihla obyvatele části pražských Dejvic nemilá situace, když jim z kohoutků vytékala kontaminovaná voda, která některým způsobila střevní potíže. Této problematice se věnujeme již od samotného počátku. Aktuálně tedy přinášíme také blogový příspěvek Marka Lichtenberka k iniciativě advokáta Davida Bascheriho.
16.6.
Skupina Veolia uzavřela prostřednictvím své dceřiné firmy Ireland Veolia Energy Services patnáctiletou smlouvu v hodnotě 450 mil. eur se společností Mayo Renewable Power o provozování bioelektrárny v irském Killala v hrabství Mayo.
11.6.
V souvislosti s dejvickou havárií asi každého napadá řada otázek spojených s historií výstavby vodárenské infrastruktury. Jak se stavělo za první republiky a jak v poválečném období? Jak je možné, že sítě nejsou zaneseny v mapách? Zeptali jsme se za vás historika Jaroslava Jáska.
10.6.
Dejvická havárie vodovodního potrubí má nečekaně mnoho dopadů. Představitelé některých měst se podobné kalamity také obávají a slibují vyšší investice do zastaralé sítě. Což je správně, říká generální ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos. Jen to bude znamenat zvýšení ceny vody. V přesném znění přinášíme rozhovor pro HN.
10.6.
Společnost Veolia, světový specialista na vodohospodářské služby, odpadové hospodářství a energetické služby, v úterý 9. června oznámila, že získala zakázku v hodnotě 144 milionů dirhamů (cca 35 mil. eur) na rozšíření čistírny odpadních vod v Dubaji.
5.6.
Vodné a stočné nebudou obyvatelé Dejvic a Bubenče platit měsíc. Původně vodohospodáři navrhovali dva týdny, radnice ale chtěla delší období. Škody Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyčíslily na 30 milionů korun bez nákladů na odškoděné, informoval dnes ČTK mluvčí firmy Tomáš Mrázek.
5.6.
Pražští vodohospodáři před dvěma týdny, tedy před vznikem epidemie v Praze 6, zahájili kontrolu kritických částí vodovodních řadů. Magistrát a Pražská vodohospodářská společnost (PVS) výsledky vyhodnotí, navrhnou postup řešení a předloží jej radním. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá.
2.6.
Před týdnem nás, jak píše s nadsázkou Tomáš Baldýnský, postihla humanitární krize v Dejvicích. Případ se znečištěnou vodou v této městské části ale možná odkryl více, než se původně zdálo. V přesném znění přenášíme znění blogu publikovaném na idnes.cz.
28.5.
Voda v Dejvicích a Bubenči je opět zcela v pořádku, všechny odebrané vzorky jsou negativní. Hygienická stanice hlavního města Prahy prohlásila vodu za pitnou úderem dnešní 16 hodiny.
28.5.
Rozhovor s Františkem Kožíškem ze Státního zdravotního ústavu na téma dejvické havárie. Proč musíme na výsledky testů čekat hodiny? Jakým způsobem dejvickou vodu upravit, aby byla pitná? Odpovědi naleznete v aktuálním článku.
28.5.
Rozbory podle hygieniků ukázaly, že voda v Dejvicích a Bubenči už neobsahuje bakterie ani viry. Během několika desítek minut oznámí, že ji lze znovu pít. Na dnešním jednání pražského zastupitelstva to řekla hygienička hlavního města Zdeňka Jágrová. Podle ní podobnou epidemii Česko nezažilo od 70. let.
28.5.
Voda v pražských Dejvicích nebude pitná ještě nejméně dva dny, řekl včera na tiskové konferenci po zasedání krizového štábu starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. S distribucí vody do vyšších pater domů by měli začít pomáhat hasiči, uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová. Voda není pitná od víkendu a střevními potížemi trpělo téměř 200 obyvatel.
27.5.
Nejnovější informace z pražských Dejvic poukazují na příčinu vzniklé situace. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., (PVK) nalezli slepé rameno, které zřejmě zavinilo kontaminaci vody. Bližší informace potvrdil ČTK Petr Mrkos, generální ředitel PVK.
27.5.
Voda v pražských Dejvicích ani dnes nebude pitná. Hygienici to nepovolí, protože rozbory ukázaly její závadnost v několika objektech, kde vodu ještě dost neodtočili. ČTK to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.
26.5.
Pražské vodovody a kanalizaci žádají všechny obyvatele a majitele objektů v Dejvicích a Bubenči, kteří byli zasaženi hygienickou závadou, aby odtáčením vody z kohoutků (místním proplachem) pomohli dopravit vodu s vyšším obsahem chlóru do celého distribučního systému.
25.5.
Vodu z vodovodní sítě v Dejvicích a Bubenči nebude možné pít nejméně do středy, je třeba provést další testy. Vodu nelze používat ani na vaření, ústní hygienu a mytí obličeje. Je ale možné ji používat pro praní a další obvyklé činnosti. Po mytí nádobí je však potřeba jej opláchnout pitnou vodou, sdělil dnes ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) T. Mrázek.
25.5.
Voda z veřejné sítě v pražských Dejvicích a Bubenči stále není pitná. Předběžné výsledky mikrobiologických analýz vzorků odebraných v neděli odpoledne ukazují, že závada trvá. V přesném znění přinášíme vyjádření společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) k aktuální situaci v Dejvicích.
24.5.
Dne 24. 5. 2015 byla provozovateli pražské vodovodní sítě, společnosti PVK, oznámena informace o zvýšeném výskytu průjmových onemocnění v oblasti Prahy-Dejvic.
20.5.
Letošní 19. ročník vodohospodářské výstavy VODOVODY-KANALIZACE je nejen setkáním všech odborníků a příznivců oboru, ale také místem pro prezentaci služeb a inovací. Jedním z nich je Smart metering skupiny Veolia, kterou najdete v hale 4, stánek číslo 50.
29.4.
Díky dlouhodobému a systematickému snižování nákladů na energie a s tím spojeným ekologičtějším provozem získala Veolia Energie ČR certifikaci podle normy ISO 50001 – Energetický management. Slavnostní předání certifikátů proběhlo za přítomnosti představitelů Bureau Veritas a Veolia Energie ČR v sídle společnosti v Ostravě.
27.4.
Společnost Vallourec, specialista na výrobu trubek pro ropný a plynový průmysl, se již deset let zaměřuje na spotřebu vody. Pro sedm svých nejdůležitějších výrobních závodů Vallourec přejal nástroj vyvinutý společností Veolia.
24.4.
Rozhovor s Antoine Frérotem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Veolia, o hospodaření s vodou, nových technologiích, udržitelném rozvoji i opětovném použití odpadních vod. Rozhovor otiskl francouzský deník Le Figaro.
23.4.
Jak probíhalo letošní vypouštění dospělých pstruhů v rámci společného projektu skupiny Veolia a rybáře Jakuba Vágnera? Fotogalerie z akce napoví, ale nejlépe bude, když se do Špindlerova Mlýna přímo vydáte a na vlastní oči se přesvědčíte, jak se rybám v této lokalitě daří.
23.4.
Díky finanční podpoře společnosti Veolia a Nadačního fondu Veolia vysadil včera rybář Jakub Vágner ve Špindlerově Mlýně do Labe zhruba tunu dospělých pstruhů, z nichž někteří dosahovali váhy ke třem kilogramům. Projekt Cesta pstruha se letos opět vrátil k Labi, a to již podruhé do Špindlerova Mlýna.
8.4.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) společně s Prahou vyhlásily na Ústřední čističce odpadních vod (ÚČOV) havárii první kategorie, Pražany ovšem neohrožuje. Kvůli narušení čistícího procesu dostoupila koncentrace znečistění v ukazateli „celkový dusík“ maximálního povoleného limitu.
7.4.
Jednou z prvních je letos provozovatel vodovodů a kanalizací na území vodoprávních úřadů Olomouc a Uničov společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, která celkem ošetří 7 950 kanalizačních vstupů. Na celoroční deratizaci budou vydány stovky tisíc korun a spotřebuje se téměř 1,5 tuny nástrah.
25.3.
V rámci oslav Světového dne vody 2015 připravila skupina Veolia v České republice novou soutěž Škola do přírody pro žáky na II. stupni ZŠ (6.–9. třída) a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
23.3.
Skupina Veolia zavedla před téměř dvěma roky nový obchodní model v podobě pronájmu rozpouštědel. Místo aby prodávala xylen, butylacetát nebo isopropylalkohol v kanystrech či barelech, Veolia je zákazníkům z průmyslového sektoru, zejména z farmaceutického a automobilového odvětví, pronajímá.
18.3.
Lékaři bez hranic a Foundation Veolia v pondělí 16. března svým podpisem na několik let uzavřeli partnerství týkající se výzkumu a inovací v oblasti energetiky, odpadového hospodářství, odpadních vod a pitné vody. Cílem partnerství je zejména poskytování pomoci při optimalizaci a snižování energetické stopy projektů a misí Lékařů bez hranic.
4.3.
Skupina Veolia oznámila celkové finanční výsledky za rok 2014. Společnosti se podařlo navýšit obrat o 4,6 % proti r. 2013 na 23 880 mil. eur v loňském roce. Pozitivní je i pokrok v získávání průmyslových zákazníků. Poměr mezi komunálními a průmyslovými zákazníky je aktuálně 61 % : 39 %, přičemž dlouhodobým cílem je 50 % : 50 %.
3.3.
Australský Woodlawn je skvělý případ funkčnosti kruhové ekonomiky. Dokáží tam z odpadu vyrábět čistou elektřinu a zamezit tak vypouštění skleníkových plynů do atmosféry. To ale není vše, pomáhá také k produkci k produkci 2500 tun ryb ročně!
2.3.
Norská společnost Marine Harvest, největší světový chovatel lososů, uzavřel s Veolií smlouvu o projektové přípravě a výstavbě tří zařízení na recyklaci odpadních vod, jež budou patřit mezi největší a nejmodernější svého druhu.
23.2.
Za deset let působení společnosti Veolia v Šanghaji-Pudongu byla uvedena do provozu řada inovačních technologií v oblasti řízení vodárenských sítí. Od roku 2002 se velikost vodovodní sítě v regionu zdvojnásobila a výroba nyní dosahuje téměř 1,5 milionu metrů krychlových vody denně.
17.2.
Globální oteplování způsobuje nezadržitelný vzestup hladiny moře, tím čelí 21. století novým výzvám v plánování měst. Projekty na tzv. plovoucí města rostou ve světě stále více na popularitě. Pojďte si s námi udělat okružní jízdu okolo těchto extrémních staveb…
16.2.
Zhruba od poloviny února se i v České republice objeví v tištěných médiích a na zpravodajských serverech nová celosvětová reklamní kampaň skupiny Veolia, která dokresluje slogan skupiny „Pečujeme o světové zdroje“. Ve Francii byla kampaň zahájena 26. ledna 2015 a jedná se o první kampaň skupiny za posledních pět let.
11.2.
V pražském hotelu DAP bude již zítra v 9 hodin zahájena tradiční konference k problematice financování vodohospodářkého majetku. Vodarenstvi.cz je mediálním partnerem akce a proto pro vás připravujeme zpravodajství přímo z akce. Připomeňme si program zítřejší akce...
10.2.
Dálkový odečet spotřeby vody, tzv. systém walk-by, si získává u zákazníků stále větší popularitu. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace tímto systémem osadily 3 026 vodoměrů, což je ve srovnání s rokem 2013 nárůst o více než sedm set kusů.
9.2.
Regulace českého vodárenství včetně problematiky cen vody zřejmě nespadne pod Energetický regulační úřad (ERÚ). V materiálu, kterým se dnes bude zabývat vláda, doporučují ministerstva kabinetu zachování současného roztříštěného stavu. Pro lepší fungování systému má však být zřízen koordinační subjekt. Vyplývá to z předkládací zprávy k návrhu.
9.2.
Rozhovor s Jaroslavem Loudou, vedoucím útvaru diagnostiky vodovodní sítě společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) o tom, že “poslouchat vodu” je umění, které má dnes velmi reálné přínosy.
2.2.
Letošní ročník konference se pokusí objektivně uchopit výhody a nevýhody jednotlivých provozních modelů VaK v ČR a poskytnout tak zástupcům měst a obcí ucelený pohled na problematiku výběru nejvhodnějšího modelu provozování. Konference se uskuteční v pražském hotelu DAP 12. února 2015.
29.1.
Na zasedání správní rady nadačního fondu společnosti Veolia Energie ČR, které se konalo 20. ledna v Olomouci, bylo schváleno celkem 19 projektů, díky kterým vznikne 37 nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
21.1.
Nedostatek surovin, nedostatek vody, nedostatek energie – to jsou obrovské výzvy, kterým dneska čelíme. Jedním z řešením může být tzv. kruhová ekonomika. Detailně se této problematice věnoval generální ředitel společnosti Veolia Antoine Frérot na svém blogu publikovaném v rámci Světového ekonomického fóra, které bylo dnes zahájeno v Davosu.
20.1.
Počet havárií vodovodního potrubí v Praze v loňském roce klesl. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) evidují 4520 havárií, což je o téměř 200 případů méně než v roce 2013. ČTK to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
19.1.
Veolia Energie ČR rozšířila pole své působnosti do Libereckého kraje. Od počátku roku 2015 zajišťuje dodávku elektrické a tepelné energie pro kongresový, hotelový a zábavní komplex Centrum Babylon.
15.1.
Ozdravný proces v rámci Veolie probíhá už třetím rokem. Mezinárodní společnost působící ve vodohospodářství, energetice, ale také odpadovém hospodářství se v rámci celosvětové restruktualizace podařilo prakticky smazat svůj dluh i získat finanční prostředky na další investice a rozvoj.
14.1.
V prosinci loňského roku byl ukončen prodej křišťálových karaf, jehož stoprocentní výtěžek ve výši 600 tisíc Kč je věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni. K výtěžku z prodeje karaf přidala ještě dalších 160 tisíc korun Veolia Česká republika jako dar za rozeslaná novoroční přání s motivem afrického projektu.
3.12.
Veolia a IBM oznámily globální partnerství v oblasti „inteligentního“ vodohospodářství, energetiky a nakládání s odpady ve městech. Společnosti začnou využívat koncept „smart city“ využívající výhod digitálních technologií ve veřejných službách.
12.11.
V Praze se za tři čtvrtletí meziročně zvýšil počet havárií na vodovodní síti o dvě procenta na 3394. Nejčastější příčinou byla koroze potrubí a pohyb půdy. Uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.
31.10.
Od soboty 1. listopadu si můžete koupit krásnou křišťálovou karafu na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Ten již pátým rokem organizují Nadační fond Veolia a společnost Veolia.
24.10.
Projekt Voda pro Afriku je již tradiční součástí předvánočního období. Nadační fond Veolia a společnost Veolia jej realizují již po páté a i letos byla vyrobena speciální série krásných ručně foukaných karaf z českého skla. Pojďme se podívat, jak se karafy vyrábějí.. Prodej limitované edice bude spuštěn 1.11. a tak již nyní vrcholí příprava a výroba.
22.10.
Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka byl 21. října 2014 slavnostně položen základní kámen moderního návštěvnického střediska Vodní dům. Slavnostní akce se konala přímo na místě, kde začala výstavba nízkoenergetické budovy Vodního domu, u hráze vodní nádrže Švihov na Želivce nedaleko obce Hulice.
16.10.
V neděli 12. října dopoledne se konala další úklidová akce v rámci kampaně Ukliďme svět!, kterou v ČR organizuje už 22. rok Český svaz ochránců přírody a finančně dlouhodobě podporuje Nadační fond Veolia.
8.10.
Jak pokračovat v boji za snížení světových emisí skleníkových plynů, které mají negativní účinky na světové klima, o tom hovořil před summitem v New Yorku generální ředitel skupiny Veolia Antoine Frérot.
24.9.
Ve středu 24. září 2014 byla zástupcům investora, společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., předána modernizována úpravna vody Hradec Králové. Slavnostnímu okamžiku byl přítomen také primátor města MUDr. Zdeněk Fink. Stalo se tak v roce 50. výročí jejího uvedení do provozu.
23.9.
Díky nízkému tlaku po havárii a nefunkčnosti zpětných klapek kontaminovali někteří majitelé nemovitostí část vodovodní sítě v pražských Dejvicích a Újezdu nad Lesy. Předvolební mediální smršť však míří na Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Společnost přesto nechce zveřejnit viníky kontaminace.
10.9.
Dnes jsme měli vyjímečnou příležitost prohlédnout si pražskou shybku poblíž Čechova mostu. Shybku tvoří dvě litinové trouby o průměru jeden metr, šířka pláště je 2,5 cm. Pražská shybka upoutala v minulosti také filmaře. Natáčel se zde např. německý válečný film Stalingrad.
5.9.
Veolia získala dalšího významného zákazníka v potravinářské oblasti - společnost Macallen Distillery, která vyrábí kvalitní single malt whisky.
20.8.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) stále více komunikují se svými zákazníky prostřednictvím moderních technologií. PVK v loňském roce spustily dvě mobilní aplikace pro majitele chytrých telefonů s iOS nebo Android OS.
13.8.
aktualizace - Pražské Dejvice jsou od rána bez pitné vody. Havárie zasáhla zhruba 31 tis. odběrných míst. společnost Pražské vodovody a kanalizace dodávky vody u prvních zákazníků již obnovila. Ve vyšších a vzdálenějších místech bude pitná voda k dispozici nejpozději za 4 hodiny.
29.7.
Pražané si mohou nechat zdarma zasílat od firmy Pražské vodovody a kanalizace (PVK) sms zprávy o haváriích vody v okolí svého domu. Jen za první pololetí letošního roku rozeslaly Pražanům PVK 22.000 informačních sms. Celkem jich od roku 2007 PVK rozeslala 754.000, sdělil ČTK mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
16.7.
Zdaleka to však není samozřejmost, ale výsledek komplexní péče. O problémech v afrických zemích jsme již psali. Pojďme se tentokrát podívat, jak jsme na tom v Evropě. Na kvalitu vod 171 francouzských plážích dohlíží skupina Veolia.
15.7.
Skupina Veolia tento týden zveřejnila dohodu s investiční společností Oaktree Capital Management na prodeji izraelské pobočky, která místním obyvatelům zajišťuje vodohospodářské služby, energie i odpadové hospodářství.
3.7.
Máte rádi domácí limonády? Pak právě pro vás připravila skupina Veolia pod hlavičkou Kohoutkova.cz velkou letní soutěž O nejlepší domácí limonádu. Každý týden můžete vyhrát výrobník sodovky SodaStream, trička a flash disky Kohoutkova.cz
1.7.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) letos spustily nový Smart Water integrity Management (SWiM), do kterého se podařilo integrovat celkem 10 oblastí vodohospodářského řízení a zefektivnit tak fungování celého systému. Pojďme se na konkrétním příkladu podívat, jak systém pomáhá při řešení havárií.
30.6.
Některé soukromé společnost nabízejí Pražanům neoprávněně své služby jménem Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a odkazují na údajné průzkumy kanalizačních řadů provedené PVK.
23.6.
Jezdíte kolem a zajímá vás, jak to asi vypadá uvnitř? Pokud nemáte čas na prohlídku, podívejte se do naší fotogalerie. Stojí to za to.. I vodohospodářská stavba může být architektonickým klenotem.
23.6.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) tento týden testovali, zda je Podolská vodárna stále připravena plnit roli záložního zdroje vody. Výsledek byl pozitivní, pražští vodohospodáři jsou schopni objekt zprovoznit do 48 hodin a v případě potřeby dodávat vodu do potrubní sítě. K tomu všemu se Podolská vodárna pyšní velmi krásnou budovou se zajímavou historií.
20.6.
Pavla Bažantová je jedním z příjemců dotací programu MiNiGRANTY®, v rámci kterého skupina Veolia podporuje nejen prospěšné projekty, ale také své zaměstnance, kteří se dobrovolnicky na realizaci podílí. Za 736 projekty je stejný počet krásných lidských příběhů. Pojďme se podívat na jeden z nich.
18.6.
Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY®, jehož donorem jsou společnosti skupiny Veolia, podporuje zaměstnance skupiny v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvality prostředí již 7 let.
12.6.
Lidové noviny, Lidovky.cz a Českápozice.cz pokračují v úspěšné sérii konferencí, tentokrát na téma Inovativní přístupy pro města, obce a průmyslové podniky.
11.6.
Dvacet jedna dobrovolnických projektů zaměstnanců v letošním roce podpořila společnost Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA. Celková suma rozdělených finančních prostředků dosáhla sedmi set tisíc korun.
22.5.
Oprava a přestavba historické budovy vyšla na zhruba 100 milionů korun. Investorem obou akcí je hlavní město Praha prostřednictvím Pražské vodohospodářské společnosti (PVS). V současné době se rovněž opravuje sousední vodojem. Stavba by měla být hotova do konce letošního roku.
13.5.
Získat co nejvíce bioplynu z čistírenských kalů: to je cílem technologie kontinuální termické lyzace kalů ExelysTM, vyvinuté vlastním výzkumným centrem společnosti Veolia Environnement. Exelys výrazně zjednodušil předcházející technologii BiothelysTM, která pracovala ve vsádkovém režimu, stejně jako její největší konkurent na trhu – technologie Cambi.
13.5.
Naučná stezka v rámci projektu Cesta pstruha rybáře Jakuba Vágnera a společnosti Veolia Voda vás provede šesti stanovišti, na kterých se dozvíte, proč je třeba vracet pstruhy do řek, co všechno pomáhá, aby byla voda čistá či s jakými živočichy a rostlinami se můžeme setkat v okolí Špindlerova Mlýna.
5.5.
Říčanská čistírna odpadních vod je na hranici povolené kapacity. Město už na ni nesmí napojovat další stavby. Uzávěra dosud platila pouze na velké developerské projekty, ale malé stavby se připojovat mohly.
23.4.
Ústřední čistírna na Císařském ostrově v Praze vrací do Vltavy téměř čistou vodu a přitom vykazuje výborné výsledky tepelné a energetické efektivity.
24.3.
Téměř čtyři a půl tisíce lidí navštívilo o uplynulém víkendu Muzeum pražského vodárenství v Podolí. To nabídlo volný vstup v rámci oslav Světového dne vody.
24.3.
U příležitosti Světového dne vody představila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nový systém pro řízení a provoz vodohospodářské infrastruktury SWiM (Smart Water integrity Management). Pojďme se společně podívat, jaké výstupy mají dispečeři v PVK k dispozici.
12.2.
Detailní informace o aktuálních haváriích nabízejí nově na svých webových stránkách www.pvk.cz V sekci „havárie vody“ je nyní možné nalézt nejen přesný popis zasažené lokality, ale i informace o vlivu havárie na zásobování zákazníků pitnou vodou, o možnosti přistavení náhradního zdroje vody a předpoklad, kdy by oprava mohla být ukončena.
4.2.
Novým tiskovým mluvčím Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., se od února stal Tomáš Mrázek
31.12.
Stavby a obnova vodohospodářské infrastruktury v Praze by v příštím roce mohly stát více než dvě miliardy korun. Peníze půjdou především na opravu zastaralé sítě, škody vzniklé po povodních, ale i na přestavbu ústřední čistírny odpadních vod. Vyplývá to z prvního návrhu investic, které pražským radním předložil správce sítí Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
23.12.
Cena vody v Praze zůstane v roce 2014 pod průměrem velkých českých a moravských měst. Cena vody je pro rok 2014 zvýšena jen o 2 %. Tisíc litrů vody tak přijde na 65,95 Kč bez DPH, 75,84 Kč včetně 15% DPH.
19.12.
Výtěžek 1,7 miliónu korun pomáhá financovat projekty na podporu vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc. Z prodeje karaf letošní edice bylo získáno 459 000 Kč, které opět přispějí na poskytování pitné vody na etiopském venkově.
13.12.
Linka pražského metra A mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická včera zhruba dvě a půl hodiny nejezdila kvůli havárii vodovodu, ze kterého vytékala voda do stanice metra Dejvická. Ve stanici se zřítila část obložení stropu a byla uzavřena. Vlaky metra únik vody nijak nepoškodil.
20.11.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) zahájila mimořádně náročnou rekonstrukci téměř kilometrové stoky v ulici U Vojtěšky v Praze 6. Ta odvodňuje velké území Petřin a vysokoškolské koleje Hvězda. Investiční akce za téměř 94 milionů korun by měla být dokončena nejpozději do listopadu 2014.
12.11.
Jen v roce 2013 bylo zatím v Praze vyměněno 150 odcizených a poškozených vodoměrů (v roce 2012 bylo za stejné období nahrazeno 706 poškozených vodoměrů). Hlavním důvodem velkého poklesu poruchovosti vodoměrů přičítáme letošní velmi mírné zimě. Loňská zima byla z velké části obdobím velmi nízkých teplot především v únoru, kdy mrazy dosahovaly až - 30° Celsia.
11.11.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) zahájila jednu z nejnáročnějších investičních akcí posledních let. Začíná kompletní obnova dvou hlavních sběračů (kanalizačních stok) pod ulicí Proseckou v Praze 9. Pod frekventovanou komunikací budou kompletně opraveny dvě vejčité stoky v délce přesahující jeden kilometr.
30.10.
Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední telefonický průzkum spokojenosti, který pro Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS - International Business and Research Services s.r.o.
29.10.
Pojďme se podívat na fotogalerii z projektu Cesta pstruha, který společně realizuje známý český rybář Jakub Wágner ve spolupráci se společnpstí Veolia Voda Česká Republika a Nadačním fondem Veolia. Letos vysazování lososovitých druhů ryb proběhlo v krásném prostředí Labe ve Vrchlabí.
25.10.
Nezisková organizace známého rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera Sladkovodní giganti, o. s., ve spolupráci se společností Veolia Voda Česká Republika a Nadačním fondem Veolia pokračují i letos ve vysazování lososovitých druhů ryb, tentokrát do řeky Labe ve Vrchlabí.
9.10.
Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) vyrobily za 9 měsíců letošního roku 86,3 mil. m³ vody. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o pokles výroby o 3,3 %. Jedním z důvodů byla i mírná zima a tím i pokles velkých tekoucích havárií.
4.10.
Vzhledem k rozsahu zasaženého území bude oprava havarovaného vodovodu v ul. Okořská pokračovati i dnes. V pátek 4. října zhruba od 9 hodin do odpoledních až večerních hodin budou bez vody obyvatelé části Bohnic, Čimic a Kobylis, konkrétně jde o oblast ohraničenou ulicemi Pod Čimickým hájem, Čimická, Na průhonu a Pešinova.
23.9.
Z retenčních nádrží a některých vodních děl v hlavním městě se v rámci změn územního plánu staly veřejně prospěšné stavby. Budou se rekonstruovat a u některých se změní způsob využití pozemků v jejich bezprostředním okolí. Změnu územního plánu schválili zastupitelé hlavního města.
17.9.
Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně pořádá podzimní dny otevřených dveří. Muzeum bude pro veřejnost otevřeno o víkendu 21. a 22. září 2013, po oba dva dny od 9,30 do 16,30 hodin. Vstup je zdarma.
13.9.
Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) hospodaří na pozemcích plnících funkci lesa o výměře 102,63 ha v oblasti jímacího území v okolí Mělnické Vrutice a Řepínského Dolu na Mělnicku.
12.9.
Z retenčních nádrží a některých vodních děl v hlavním městě se v rámci změn územního plánu stanou veřejně prospěšné stavby. Zároveň budou rekonstruovány a u některých se změní způsob využití pozemků v jejich bezprostřední okolí. Na svém včerejším jednání změnu územního plánu schválili radní hlavního města. ČTK to zjistila z dokumentu, který radní projednali. Změnu musí ještě schválit pražští zastupitelé.
10.9.
Nejen k úrovni poskytovaných služeb se mohou zákazníci Středočeských vodáren, a.s. (SVAS) telefonicky vyjádřit v průzkumu spokojenosti, který v těchto dnech až do poloviny října probíhá prostřednictvím nezávislé výzkumné agentury IBRS (International Business and Research Services s.r.o.).
4.9.
Telefonický průzkum spokojenosti zákazníků společnosti 1. SčV, a. s. čeká během září a první poloviny října obyvatele obcí a měst na Příbramsku, Praze-Západ a Praze-Východ. Průzkum se týká plynulosti dodávek vody, kvality pitné vody či například informovanosti domácností a firem o plánovaných výlukách a nových službách.
30.8.
Pražské vodovody a kanalizace dnes oznámily aktuální informace o čerpání úlevy na vodném a stočném v souvislosti s povodněmi, oznámení o spuštění dalšího kola telefonického průzkumu spokojenosti zákazníků i informace k dnešní havárii v Praze 9
29.8.
Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona, která mění způsob, jakým obce vytvářejí dlouhodobé plány pro rozvoj vodovodů a kanalizací. Hrad o tom informoval na svých webových stránkách.
22.8.
Senát včera schválil novelu zákona o vodovodech a kanalizacích, která kromě jiného mění způsob, jakým kraje vytvářejí dlouhodobé plány pro rozvoj vodovodů a kanalizací. Novela počítá s tím, že nově se budou místo vytváření nových desetiletých plánů tyto dokumenty od příštího roku aktualizovat průběžně.
14.8.
Rozhovor s Karlem Šimůnkem, zkušeným restauratérem z dejvické AvantGarde o trendech ve spotřebě nealko nápojů i kohutkové vodě. AvantGard je mimořádná nejen svým interiérem, kuchyní, ale také pořádáním škol vaření - např. pod vedením proslulé R. Sammut. AvantGard je také součást projektu Kohoutkova.cz
29.7.
Nedostatek pitné vody Praze nehrozí, dostatečné rezervy má úpravna vody Želivka, která je hlavní úpravnou pro hlavní město Prahu. Ačkoliv je již delší dobu horké počasí, Švihovská vodárenská nádrž, z které se odebírá voda pro Úpravnu vody Želivka, má vody dostatek. Její hladina je k dnešnímu dni na úrovni 376,63 m nad mořem.
26.7.
Kropící vozy, které vždy tradičně zpříjemňovaly horké dny v rozpáleném městě zvlhčováním vzduchu a snižováním prašnosti, letos možná vůbec nevyjedou. Technické správě komunikací (TSK) chybí finance.
25.7.
Zhruba padesáti tisícům obyvatel severní části Prahy dnes ráno po asi 18 hodinách opět začala téct z kohoutků pitná voda. Bez dodávek lidé byli kvůli havárii vodovodu ve Formánkově ulici v Praze 8 od středečního poledne. Dodávky byly plnohodnotně obnoveny krátce před 06:00, řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
24.7.
Praha dala zelenou přestavbě ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově, jejíž příprava začala před zhruba patnácti lety. Rada včera schválila výstavbu nové vodní linky za 5,8 miliardy korun bez DPH. Kvůli hrozbě pokut ohledně čistoty vypouštěných vod by měla být linka dokončena do konce roku 2017.
17.7.
Unikátní dílo renesančního hornictví a stavitelství představuje Rudolfova štola v Praze ve Stromovce, která byla dokončena před 420 lety, 17. července 1593. Vznikla z příkazu císaře Rudolfa II. pro zásobování obory a tamní zvěře čerstvou vodou.
16.7.
Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) vyrobily za 1. pololetí letošního roku 58,1 mil. m³ vody. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o pokles výroby o 4,7 %. Jedním z důvodů byla i mírná zima a tím i pokles velkých tekoucích havárií.
8.7.
Množství vody, kterou Češi v létě napustí do svých bazénů, by naplnilo dvě Máchova jezera. Podle údajů společnosti Mountfield se letos počet bazénů na zahradách domů v ČR zvýší na 270.000. Nafukovacích gumových bazénů je pak asi 350.000 až 380.000. Lidé do svých bazénů letos celkem napustí 13 milionů metrů krychlových vody.
28.6.
Pražské Letiště Václava Havla chce na konci roku začít s další etapou modernizace čistírny odpadních vod, jejíž cenu odhaduje na 400 milionů korun. Čističku musí vylepšit kvůli plánované výstavbě nové paralelní vzletové dráhy. ČTK to včera na mezinárodní konferenci o budoucnosti letiště řekl člen představenstva a výkonný ředitel pro rozvoj a správu majetku letiště Jiří Kraus.
27.6.
Celkem 826 577 korun bude v letošním roce přiděleno 29 projektům realizovaným v Ústeckém a Libereckém kraji. Slavnostní předání Minigrantů se uskuteční ve čtvrtek 27. června 2013 v areálu Benedikt v Mostě.
19.6.
Na Vltavě v pražské Troji včera večer zasahovali hasiči kvůli podezření z ekologické havárie. Policie totiž dostala oznámení, že na hladině se šíří rozsáhlá skvrna. Místo prozkoumal havarijní technik vodohospodářů, žádné znečištění však neobjevil, hladinu pokryl jen šedý povlak. ČTK to řekl Tomáš Berit z centrálního dispečinku Povodí Vltavy.
7.6.
V rámci ohlédnutí za tradiční výstavou Vodovody-Kanalizace 2013 přinášíme video reportáž z expozice společnosti Veolia Voda. Tentokrát se provozovatel vodárenské infrastruktury zaměřil na prezentaci projektu Kohoutkova.cz a systému pro monitorování spotřeby energií a vody, který byl nedávno implementován např. v Praze 11.
4.6.
Novým generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se od začátku června stal dosavadní finanční ředitel firmy Petr Mrkos (37). ČTK to dnes sdělila mluvčí skupiny Veolia Voda, do níž PVK patří, Marcela Dvořáková.
3.6.
Oslava Dne dětí pod názvem Kuře na pikniku u vody aneb Veselé putování vodním světem byla zároveň i oslavou 15. výročí charitativní sbírky Pomozte dětem a 10. výročí Nadačního fondu Veolia. Do areálu Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči přišlo 1. června slavit, bavit se a vybrat si z bohaté programové nabídky na sedm stovek dětí i jejich rodičů.
30.5.
Aktuální rozhovor s prvním náměstkem MŽP ČR Martinem Frélichem o čerpání evropských dotací z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), zdlouhavém procesu, chybách v přípravě či administraci a chystaném programu pro další období.
28.5.
Společnost Vodovody a kanalizace Břeclav v loňském roce opět zvýšila tržby, které činily 313 milionů korun. Je to o 5,4 procenta více než loni. Zisk poklesl o devět procent na 2,59 milionu korun. Vyplývá to z údajů v pozvánce na valnou hromadu. Jak tržby, tak zisk však překročily plán na rok 2012.
20.5.
Teplé počasí posledních dnů umožňuje majitelům domovních bazénů zahájit přípravy na letní sezónu a začít řešit, jakým způsobem doplnit chybějící vodu. Středočeské vodárny umožňují svým zákazníkům napouštění domovních bazénů dvěma způsoby, a to pomocí cisteren nebo vodovodních přípojek.
3.5.
Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY®, jehož donorem jsou společnosti skupiny Veolia Environnement, podporuje zaměstnance skupiny v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvality prostředí již 6 let.
3.4.
Pro své zákazníky, majitele chytrých telefonů s iOS nebo Android OS, připravila společnost Veolia Voda mobilní aplikaci Moje VodaPlus, díky níž získají zákazníci nepřetržitý a zabezpečený přístup ke svému elektronickému zákaznickému účtu. Druhá aplikace, nazvaná Moje voda, je určena široké spotřebitelské veřejnosti.
5.2.
Veolia Voda a Nadační fond Veolia již potřetí uspěly před Vánoci s prodejem designových karaf na vodu z křišťálového skla. Výtěžek benefiční akce je určen na uskutečnění jejich projektu Voda pro Afriku. Ten již třetím rokem pomáhá financovat vybrané projekty podporující vodní zdroje v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni.
6.12.
Veolia Voda ČR a Nadační fond Veolia I v letošním roce pokračují v projektu Voda pro Afriku spolu se společností Člověk v tísni. Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf bude opět poskytnut na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s. Vybrané finanční prostředky budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově.
2.7.
Nadační fond Veolia rozdělil během svého pětiletého působení už přes více než jedenáct milionů korun na celkem 425 projektů. Letos rozdělí mezi zaměstnance společností, kteří se na těchto charitativních a veřejně prospěšných aktivitách podílí více než čtyři miliony korun. Letošní předávání se uskutečnilo v pátek v Příbrami.
29.6.
Pozemkový fond (PF ČR) bude od července nově spravovat vodní díla či čerpací odvodňovací stanice, které byly až dosud ve správě Zemědělské vodohospodářské správy (ZVHS). ČTK to sdělila mluvčí fondu Monika Machtová. Náklady na novou agendu dosáhnou 40 milionů korun, do fondu přejde 25 bývalých zaměstnanců ZVHS.
26.6.
Na konferenci Voda Fórum Praha 2012 vystoupili doc.Ing. Vladimír Kočí s Ing. Martinou Klimtovou s přednáškou na téma uhlíkové stopy jakožto parametru popisujícím možné enviromentální dopady technologií na životní prostředí. Přečtěte si ve zjednodušené verzi, jaký je jejich výstup na toto téma.
25.6.
Před časem Veolia voda vyhlásila soutěž pro středoškoláky –" I love kohoutková". Cílem bylo natočit krátké video s vyjádřením vztahu ke kohoutkové vodě. Ta už má nyní své vítěze. Z padesáti týmů se stal vítězem kolektiv z Uherského Hradiště.
23.5.
Na blogu Scuk byly vyhlášeny výsledky soutěže o nejhloupější výmluvu v restauraci, proč na požádání nemůžete dostat kohoutkovou vodu. Uvedené příběhy pobaví i zamrazí zároveň. Vítězové, kteří zaslali svůj příběh s nejhloupější výmluvou, vyhrávají krásné sklěněné karafy na vodu od Daniela Piršče, které do soutěže věnovala Kohoutkova.cz.
7.5.
V dalším ze série rozhovorů s restauratéry a hoteliéry zapojených do projektu Kohoutkova.cz vám přinášíme zajímavé povídání s panem Jaroslavem Tučkem – majitelem a provozovatelem karlínské kavárny Můj šálek kávy a pražírny kávy doubleshot.
7.5.
Projekční společnost Hydroprojekt CZ kvůli krizi českého stavebnictví vykázala za loňský rok pokles zisku i tržeb. Čistý zisk se propadl o 53 procent na 9,6 milionu korun. Tržby klesly o 22 procent na 256,3 milionu korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy společnosti. Hydroprojekt CZ je součástí švédského koncernu Sweco.
26.4.
Zajímají Vás zkušenosti restauratérů zapojených do projektu Kohoutkova.cz? Pak si přečtěte první ze série rozhovorů tentokrát s Martinem Jamborem, Operations Managerem v hotelech Maximilian Hotel & Hotel Josef.
18.4.
Rychlost a postup případného znečištění poprvé na Vltavě měří odborníci z ČR a Německa za použití stopovací látky. Rozpuštěný Sulforhodamin G aplikovali do vody přehrady ve Vraném nad Vltavou. Osm kontrolních stanic po toku nyní měří její koncentraci, řekl dnes ČTK Marek Liška z Povodí Vltavy.
16.4.
Novým ředitelem Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) bude Petr Žejdlík (37), který dosud působil jako ekonomický náměstek nemocnice Na Bulovce. Rozhodlo o tom dnes představenstvo městské firmy, ČTK to řekl pražský radní Radek Lohynský (ODS).
16.4.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS), která spravuje vodohospodářský majetek hlavního města, zřejmě bude mít od pondělí nového ředitele. Vybrat by jej mělo představenstvo. ČTK to řekl pražský radní Radek Lohynský (ODS). Poslední ředitel Otakar Novotný rezignoval na konci října loňského roku, od té doby městskou firmu řídilo představenstvo a dozorčí rada.
16.4.
Veolia Voda uzavřela v Paříži partnerskou smlouvu s New York city na podporu optimalizace kvality jeho veřejných vodovodů a kanalizací.
5.4.
Proč bychom si měli vážit, že nám z kohoutku teče dobrá voda a že ji můžeme bez problémů pít? Přečtěte si, jaké máme u nás výhody oproti nelichotivým statistikám ze zemí třetího světa.
4.4.
Povodí Vltavy oznámilo, že chystá na 17.dubna testovací pokus, který bude zjišťovat, jak rychle se ve Vltavě šíří havarijní znečištění. Přečtěte si, jak takové testování probíhá.
29.3.
Výstava vybraná z výtvarné dětské soutěže na téma nezbytnosti vody v našem životě byla včera zahájena v nové budově Národního muzea v Praze. Soutěž vyhlásila humanitární organizace ADRA a zúčastnilo se jí 270 základních škol. Porota pak vybírala z 3769 obrázků sto nejlepších, které jsou do prvního května na výstavě k vidění.
26.3.
Společnosti skupiny Veolia voda připravily při příležitosti Světového dne vody novou soutěž pro středoškoláky s názvem „I love kohoutková“. Středoškoláci ve věku 15 – 18 let mohou vytvořit originální video o svém pozitivním vztahu k vodě z vodovodu a mohou tak vyhrát i dvacet tisíc korun.
20.3.
Zajímá vás, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do vašich domovů? Rádi byste nahlédli do tajů úpravny pitných vod nebo čističek odpadních vod? Nyní máte jedinečnou možnost. Navštívit letos můžete úpravnu pitné vody v Příbrami – Kozičín či například čistírny odpadních vod v Příbrami, Sedlčanech, Říčanech, Českém Brodě či Jesenici.
19.3.
Společnost Veolia Voda obnovila pro zákazníky službu umožňující hradit faktury za vodné a stočné na terminálech společnosti Sazka. Informoval o tom dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
14.3.
V rámci Světového dne vody bude pro veřejnost ve dnech 17. a 18. března 2012 otevřeno Muzeum pražského vodárenství. Muzeum bude zpřístupněno po oba dva dny od 9,30 do 16,30 hodin.
9.3.
Jak bude slavit Světový den vody Moravská vodárenská? V pondělí 19. března v Olomouci, Uničově, Prostějově, Zlíně a Vizovicích „otevírá dveře“ široké veřejnosti a kromě tradiční prohlídky nabízí i něco navíc...
6.3.
Při příležitosti Světového dne vody se 18.3.2012 uskuteční ve staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči celodenní program pro veřejnost. Budou zde probíhat prodloužené prohlídky areálu s jízdami na raftech, procházky stokou a jiné další atrakce opro návštěvníky.
20.2.
V minulých týdnech způsobily mrazy v celé republice značnou řadu škod na potrubích či vodoměrech. Následné oteplení však vodohospodářům klid nepřineslo. Na přelomu týdne opět vyjížděli k desítkám havárií.
23.1.
Předvánoční prodej „afrických karaf Veolia“ vynesl 385 tisíc korun. Stoprocentní výtěžek z prodeje byl odeslán na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s. Charitativní projekt Voda pro Afriku realizovaly společnosti Veolia Voda a Nadační fond Veolia společně se svými partnery.
20.1.
Celkem 321 případů černé produkce odpadních vod a 128 černých odběrů vody odhalili Pražské vodovody a kanalizace (PVK) v loňském roce. Celková částka včetně nákladů za přešetření a sankcí přesáhla částku tři miliony korun.
2.12.
Dnes vyšel v deníku Právo rozhovor s předsedkyní dozorčí rady Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Květou Kořínkovou. Rozumně komfortní spotřeba vody v Praze se dá dle jejího názoru vyčíslit částkou sedm korun na den, což je méně než celorepublikový průměr.
7.11.
Evropskou dotaci na modernizaci Ústřední čistírny odpadních vod má Praze pomoci získat firma bývalého eurokomisaře Pavla Teličky BXL Consulting.
7.7.
Aktuální rozhovor s generálním ředitelem Veolia Voda pro ČR Ing. Martinem Bernardem, MBA o úspěších v anketě CZECH TOP 100, chystaném zvýšení DPH i plánech Veolia Voda v České republice.
22.2.
Požadavky na uchazeče ve výběrovém řízení na přestavbu pražské čistírny odpadních vod budou zjednodušeny. Shodla se na tom dnes komise, která tendr přepracovávala. ČTK to řekl člen komise a radní Radek Lohynský (ODS).
20.10.
V Budapešti vybudovala Veolia Eau energeticky soběstačnou čistírnu odpadních vod, která využívá originální metodu výroby bioplynu. Je možné spojit čištění odpadních vod se zpracováním odpadu, vyrábět elektrickou energii a přitom být energeticky soběstačný?
13.5.
Hlavní město Praha nutně potřebuje doplnit a modernizovat svoji kanalizační síť. Právě k tomuto účelu byl v rámci evropských fondů vyčleněn největší balík peněz v rámci operačního programu Životní prostředí (OPŽP), v prioritní ose 1 určené právě na podobné investice.
23.3.
V pondělí 22. března 2010 si celý svět připomínal Světový den vody. Také ČR se stala dějištěm rozsáhlých oslav věnovaných jedné z klíčových složek, jež umožňuje život na zemi. Téma letošního Světového dne vody bylo „Čistá voda pro zdravý svět“.
26.1.
18.1.
18.1.
Cena jednoho metru krychlového vody se zvýší o něco málo přes korunu. Cena vodného a stočného pro přímé odběratele bude tak v Praze patřit k nejnižším v ČR.
S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE