Rewrite letters from the image.
 
 
detail

V plavecké hale v Lounech budou tobogán, vířivka, sauny a bar

V plavecké hale v Lounech budou tobogán, vířivka, sauny a bar

Louny vybraly podobu nové plavecké haly. Její součástí bude pětadvacetimetrový bazén, tobogán, venkovní vířivka nebo dvě sauny a mokrý bar. Do konce roku bude připravena projektová dokumentace. Starý objekt už je srovnán se zemí, prodejem druhotných surovin z bývalé haly získalo město 1,3 milionu korun. Informovalo o tom ČTK vedení města.

Plavecký bazén bude mít šest drah, tobogán bude dlouhý 75 metrů a venkovní nerezová vířivka bude propojena s plaveckou halou. Součástí budoucí plavecké haly bude také mokrý bar s venkovní terasou, posilovna nebo masáže.

Na zhotovení projektové dokumentace byla ve výběrovém řízení vybrána společnost Arch. Design, které město zaplatí skoro čtyři miliony korun včetně DPH. Architekt David Kudla nyní radním a pracovní komisi představil návrh vnitřního uspořádání prostoru. Chybět nebude bazének pro plavání batolat. Veškeré vodní atrakce budou v prvním podlaží, v přízemí bude posilovna, masážní místnost, šatna s převlékárnou, bazénová technologie a zázemí pro pracovníky plavecké haly.

Projekt konzultovali autoři s Institutem pro tělesně postižené. Vyvstala tak otázka vybudování výtahu, který by handicapované a seniory mohl přepravovat mezi patry plavecké haly. V původním návrhu jsou pro ně umístěny samostatné šatny a sociální zařízení na obou podlažích. Z variant s výtahem a bez něj bude rada vybírat na zasedání 21. srpna.

Do prosince bude projektová dokumentace připravena a následně předložena ke společnému stavebnímu a územnímu řízení a do dubna 2018 by měla být hotova dokumentace k realizaci stavby. "Po dokončení projektové dokumentace bude neprodleně vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. Cena díla bude vycházet z vypracované projektové dokumentace a následného výběrového řízení," uvedla radnice. Prvotní odhad počítal zhruba se 160 miliony korun.

Původní hala už je srovnána se zemí. Město za demolici zaplatilo 1,6 milionu korun, zároveň prodejem druhotných surovin získalo zpět bezmála 1,3 milionu korun. Dodavatelské firmě vyúčtovala radnice za pozdní dokončení zakázky pokutu 30.000 korun.

Foto: Wikipedia, Leisuregroup, licence

17. 8. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE