V Karlovarském kraji vodárenské firmy od roku 2012 patrně zvednou cenu za vodu až o devět procent.
Na Chebsku oznámila společnost Chevak, že vodné a stočné stoupne ze 69,85 koruny asi o sedm procent na 74,67 koruny za jeden metr krychlový. U Vodáren a kanalizací Karlovy Vary je navržen růst o 8,8 pct, u Vodohospodářské společnosti Sokolov zvýšení kolem sedmi procent. U těchto dvou firem však ještě ceny neschválily valné hromady vodohospodářských sdružení, zjistila ČTK.
Za pitnou vodu zaplatí lidé na Chebsku od nového roku 39,33 Kč/m3, tedy meziročně o 1,38 Kč více. Cenu v tomto případě zvedl pouze nárůst daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent. Za vodu vypouštěnou do kanalizace uhradí lidé příští rok 35,34 Kč/m3. V tomto případě jde o zvýšení o 3,44 Kč/m3. Chevak čeká, že se spotřeba vody příští rok sníží asi o 2,5 procenta ve srovnání s očekávanou skutečností letošního roku.
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech bude ceny navržené správcem svého majetku, tedy Vodárnami a kanalizacemi Karlovy Vary (VaK), schvalovat 20. prosince. Zvýšení vodného a stočného navrhuje VaK o 8,8 procenta. To by znamenalo, že by se současná cena 61,44 Kč/m3 mohla navýšit od příštího roku o přibližně 5,4 Kč/m3. Hlavním důvodem zdražení je trvalý pokles odběru vody domácnostmi a růst cen energií.
Vodohospodářské sdružení měst a obcí Sokolovska se bude cenou vody pro příští rok zabývat 16. prosince a nejčastěji se v této souvislosti hovoří o zvýšení kolem sedmi procent. V letošním roce byl vodné a stočné celkem 74,35 koruny, což bylo nejvíce v regionu. Pokud by došlo ke zvýšení o sedm procent, dostala by se tady cena už téměř k 80 korunám za metr krychlový.
Foto: Wikipedia, Bobak Ha'Eri, licence GNU
22.12.
Obyvatele Karlovarského kraje čeká od příštího roku většinou mírné zdražení vodného a stočného, výjimkou je Sokolovsko, kde cena klesne. Někde si lidé připlatí i za teplo. Ceny MHD zůstanou až na drobné úpravy stejné, podobně jako většina poplatků.
7.12.
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech schválilo mírné zvýšení ceny vodného a stočného pro rok 2016. Průměrný spotřebitel z domácnosti za vodu vydá v příštím roce zhruba 62 korun ročně navíc, informovala dnes ČTK mluvčí Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Věra Štafflová. Sdružení působí na Karlovarsku a Tachovsku, vodou zásobuje skoro 190.000 lidí.
28.12.
Zhruba o dvě stě čtyřicet korun více zaplatí za vodu v příštím roce spotřebitelé Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech. Cenový nárůst předepisují podmínky pro čerpání evropských dotací z Operačního programu Životní prostředí.
21.12.
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech (VSOZČ) se dnes dohodlo na zvýšení průměrné ceny vodného a stočného pro rok 2012 ze současných 61,44 koruny na 68,62 koruny za jeden metr krychlový. Průměrný spotřebitel v domácnosti v roce 2012 zaplatí za vodné a stočné zhruba o 240 Kč více než v roce 2011.
13.12.
Průměrná sušická domácnost zaplatí za vodné a stočné zhruba o 200 korun více než letos. Na svém prvním pracovním zasedání nové ceny schválili sušičtí zastupitelé.
6.12.
Navýšení cen za vodné a stočné je v karlovarském regionu šestiprocentní. (aktualizováno)
11.12.
Meziroční inflace v listopadu klesla na 2,7 procenta z říjnových 2,9 procenta. Šlo o čtvrtý pokles za sebou. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků tak data potvrdila dřívější očekávání, že inflace bude klesat i v dalších měsících.
9.12.
V obcích sdružených ve Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) se s novým rokem zvýší cena pitné vody se stočným proti letošku o pět procent. Za metr krychlový budou obyvatelé těchto obcí od ledna celkem včetně daně platit 99,97 koruny. Podle tiskové zprávy rozhodlo o nové ceně vedení svazku na dnešní valné hromadě.
18.11.
Státní podnik Lesy ČR obnovil třetí rybník nedaleko Bečova nad Teplou na Karlovarsku. Projekt za dva miliony korun byl součástí programu Vracíme vodu lesu. Rybník zadrží vodu, což prospěje okolním lesům i mnoha druhům chráněných rostlin a živočichů, uvedla v tiskové zprávě mluvčí firmy Eva Jouklová.
9.11.
Oprava havarijního stavu zázemí karlovarského Vřídla je před dokončením. Pokračovat ale budou práce na obnově Vřídelní kolonády, v níž se základní léčebný přírodní zdroj lázeňského města nachází. Podle náměstka primátorky Karlových Varů Petra Bursíka (ODS) by se vše mělo stihnout do začátku příští lázeňské sezony v květnu, řekl novinářům.
2.10.
V přírodní rezervaci U Sedmi rybníků mezi Františkovy Lázněmi a Skalnou na Chebsku obnovila Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) významnou soustavu téměř zaniklých rybníků.
17.9.
Karlovy Vary letos opraví Šeříkovou ulici v městské části Sedlec. Přeměnu ulice chce město využít jako vzorový projekt, jak řešit návrat zeleně do města a zadržet dešťovou vodu. Oprava bude stát 3,5 milionu korun, řekl novinářům náměstek primátorky Petr Bursík (ANO). Stavební práce začnou v první polovině října a potrvají asi 11 týdnů.
11.9.
Na výsypce lomu Hájek u obce Hroznětín na Karlovarsku začaly stavební práce na technologii na čištění vod kontaminovaných pesticidy. Výstavba pětistupňového systému potrvá přibližně rok, poté se bude technologie dva roky testovat. Informoval o tom vedoucí projektu Miroslav Černík. Cílem projektu je zabránit rozšíření nebezpečných látek do okolí a povrchových vod.
13.8.
Karlovy Vary vyzkoušejí při rekonstrukci Šeříkové ulice využít dešťovou vodu pro závlahu zeleně. Jde o jedno z opatření, které chce lázeňské město udělat pro větší zadržení dešťové vody a obnovu přirozených vodních ploch ve městě. Novinářům to řekl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ANO).
20.7.
Cheb chce vybudovat novou kanalizaci a obnovit vodovod v části Střížov. Na investici zhruba za 20 milionů korun se bude podílet i vodohospodářská společnost Chevak, která vodovod a kanalizaci na Chebsku provozuje, řekl ČTK místostarosta Chebu Miroslav Plevný (VPM).
9.7.
Na výsypce lomu Hájek u obce Hroznětín na Karlovarsku vzniká technologie na čištění vod kontaminovaných nebezpečnými pesticidy. Stavební práce začnou letos v srpnu a hotovy by měly být koncem příštího roku. Unikátní technologii vyvinula Technická univerzita v Liberci.
26.3.
Povodí Ohře začalo letos s napuštěním přehrad v Karlovarském kraji dříve než obvykle. Důvodem je letošní zimní počasí, kdy bylo jen minimum sněhu. Přehrady tak už nemusí čekat na jarní tání. ČTK to řekl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.
5.3.
Aš usiluje o vybudování vodovodu a kanalizace do obcí Kopaniny, Doubrava a Dolní Mokřiny, které pod město spadají. Na stavbu chce získat evropskou dotaci, její podmínkou je ale to, že město zajistí dostatek odběratelů. Předchozí pokus nebyl úspěšný, radnice teď přišla s návrhem řešení.
21.10.
U Vintířova na Sokolovsku vytvořili vědci experimentální povodí, na kterém zkoumají výměnu vody v krajině. Více než stovka senzorů monitoruje srážky, výpar, povrchový i podpovrchový odtok vody. Zařízení je teprve třetím svého druhu na světě, řekl novinářům vedoucí projektu Jan Frouz z přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
11.10.
Sokolov chce obnovit malý rybník v obci Hrušková, která je místní částí tohoto města. Požádá ministerstvo zemědělství o dotaci z programu na podporu zadržování vody v krajině. Náklady práce spojené s vyčištěním a zpevněním rybníku byly vyčísleny na zhruba 700.000 korun, řekl novinářům místostarosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Zatím není jasné, kdy práce začnou, měly by ale trvat zhruba tři měsíce.
4.10.
Ostrov začal s rekonstrukcí dvou malých bazénů na městském koupališti. Výměna za ocelové vany přijde na 14 milionů korun. Město chce postupně zmodernizovat celý areál, příští rok by na řadu měl přijít velký bazén, řekl ČTK místostarosta Ostrova Marek Poledníček (Ostrováci.cz).
8.8.
Deštivé počasí posledních dnů přeje příznivcům vodáctví. Hladina Ohře díky dešťům stoupla a řeka je bez problémů sjízdná od Tršnic až do Perštejna. O něco lepší podmínky jsou tradičně na horním toku řeky od Tršnic do Karlových Varů, i na dalších úsecích by ale nyní měl být vody dostatek, zjistila dnes ČTK od provozovatelů vodáckých půjčoven.
14.5.
V Aši roste zájem o městský příspěvek na výstavbu vrtaných a kopaných studní. Poptávku po něm ovlivnilo současné dlouhodobé sucho. Na dotace letos město v rozpočtu vyhradilo 120.000 korun, každý žadatel může získat až polovinu nákladu na stavbu. Maximální výše jednotlivého příspěvku je 40.000 korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
18.1.
Na sídlišti v Tovární ulici vybuduje letos město Chodov novou dešťovou kanalizaci. První část prací začala už v loňském roce, letos tam chce město investovat asi 3,8 milionu korun. Kanalizace se výrazněji neopravovala od doby, kdy sídliště vzniklo, což způsobuje při prudších deštích problémy, řekl včera novinářům starosta Patrik Pizinger (HNHRM). Na stavbu už začalo město hledat dodavatele.
4.12.
Konec roku se ve vodárenství vždy točí kolem nových cen vody. Jak je tomu letos? Jak poroste cena vody v lokalitách, kde působí soukromý či veřejný provozovatel? Novou cenu vody už oznámila Praha, Pardubice, Olomouc či Plzeň.
4.10.
Karlovy Vary zadávají zakázku na úpravy předkolonádních prostor v hodnotě 5,4 milionu bez DPH, řekl novinářům náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík. Je to další etapa opravy Vřídelní kolonády a jejich technologií v Karlových Varech. Práce začnou v listopadu.
27.9.
Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) nabízí zadlužené obci Prameny na Chebsku, že odkoupí pozemky s osmi vrty minerálních vod za 31 milionů korun. Pozemky měly jít původně v dubnu do dražby za 6,8 milionu korun, dražba se ale na návrh obce nakonec neuskutečnila.
17.8.
Karlovarský magistrát zakázal odběr pitné a povrchové vody v dalších lokalitách. Aktuálně se nesmí z vodovodu v Nejdku odebírat voda na plnění zahradních bazénů nebo zalévání zahrad a voda se nesmí odebírat ani na přítocích a z řeky Rolava. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Jan Kopál. Podobné zákazy už v posledních týdnech vydaly i další úřady v Karlovarském kraji.
3.8.
Kvůli dlouhodobému horku a suchu začala města v Karlovarském kraji s omezováním odběru povrchové vody například na zalévání nebo napouštění bazénů. Možnosti vydat takovou vyhlášku využilo již město Kraslice pro obec Stříbrná, ode dneška zákaz platí v Mariánských Lázních, zjistila ČTK.
19.6.
V Horních Pasekách u Aše začala rekonstrukce úpravny vody. Práce za 2,5 milionu korun by měly přispět ke zlepšení kvality pitné vody a zajistit její plynulejší dodávku. Rekonstrukce potrvá do konce září, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
23.5.
Karlovarský kraj přispěje městu Hroznětín na vybudování zařízení, které má pomoci s likvidací sinic ve Velkém rybníce. Výskyt sinic každoročně v druhé polovině sezony znemožňuje v oblíbené rekreační oblasti koupání. Přístroj má sinice hubit s pomocí ultrazvuku, v Karlovarském kraji bude použit poprvé, řekl novinářům krajský radní Karel Jakobec (ODS).
14.5.
Po opravě jímání začala opět téct minerální voda z pramene v Dolních Pasekách u Aše. Pramen měl už v minulém roce minimální vydatnost a loni na podzim musel být jeho pavilon zcela uzavřen. Po opravě vydává pramen kolem tří litrů minerálky za minutu, informoval v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
26.3.
Aš začne v červnu rekonstruovat úpravnu vody v Horních Pasekách. Oprava zařízení ze 70. let minulého století bude město stát asi tři miliony korun. Investice by měla zlepšit kvalitu pitné vody a její plynulejší dodávku spotřebitelům. Informoval o tom mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
23.1.
Na základě údajů členů Sdružení oboru vodovodů a kanalizací, z.s. (SOVAK ČR) bude průměrná výše plateb za vodné a stočné v roce 2018 v České republice na úrovni 86–88 Kč za m3. Tento meziroční nárůst je nižší, než predikovaná inflace 2,9 % a to i přes významný tlak na mzdové náklady, který se ani oboru vodárenství nevyhýbá.
30.11.
Téměř o čtyři procenta zdraží v příštím roce vodné a stočné v obcích Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech. Cena za odebraný a odkanalizovaný metr krychlový vody se v roce 2018 zvýší asi o tři koruny na 69,35 Kč včetně DPH. Paušální poplatek za nejčastěji používaný vodoměr zůstane stejný.
7.11.
Obce na Ašsku budou díky rekonstrukci hráze a bezpečnostního přelivu rybníka ve Vernéřově lépe chráněny před povodní. Díky novým bezpečnostním opatřením zvládne vodní dílo i stoletou vodu, aniž by byly okolní obce ohroženy povodní. Práce na rybníce už se chýlí ke konci, budou hotovy do konce roku, informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
1.11.
Z vývěru v Dolních Pasekách u Aše přestal z neznámých důvodů vytékat minerální pramen. Pavilon oblíbené minerální vody je uzavřen, snahy města pramen opět zprovoznit byly zatím neúspěšné. Kdy bude minerálka veřejnosti znovu k dispozici, nelze zatím odhadnout. informoval v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
30.10.
U Františkových Lázní dnes začal tradiční výlov rybníka Amerika. Největší rybník v Karlovarském kraji by letos mohl vydat kolem 30 tun ryb, odhaduje ředitel Rybářství Mariánské Lázně Zdeněk Mašek. Výlov ale letos komplikuje velmi teplé počasí, které bylo v předchozích dnech, řekl ČTK Mašek.
26.10.
Cheb jedná s Povodím Ohře o zpřístupnění říčního ostrůvku pod chebským hradem. Měla by tam vzniknout pikniková louka. Přístup na ostrůvek by ale měl být jen přes den, v podobném režimu, jako je nedaleký areál Krajinka, řekla ČTK místostarostka Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
14.9.
Karlovarský kraj chce převzít a opravit lávku přes Ohři v Odravě na Chebsku. Lávka zatím patří obci, která ale nemá peníze na její opravu. Místní a hlavně cyklisté, kteří jedou po páteřní cyklostezce krajem, tak musejí úsek obcházet nebo objíždět. Na převodu lávky do majetku kraje se už obec s vedením kraje dohodla, řekla ČTK hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).
22.8.
Obec Zádub-Závišín na Chebsku, kde se o víkendu konaly mimořádné volby do zastupitelstva, usiluje léta o stavbu kanalizace za zhruba 30 milionů Kč, na kterou však nemá finance. Šanci má nyní po předběžné dohodě s firmou Chevak, která spravuje vodovody a kanalizace v regionu.
10.8.
Bazén karlovarského hotelu Thermal, který je už několik let uzavřený, by mohl využívat přebytečnou vřídelní vodu. Navrhnul to Český inspektorát lázní. Budovy nad bazénem zase chce využít pro designové centrum sdružení PROTEBE live. Novinářům to včera řekl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA), který o návrzích jednal s vedením hotelu.
4.8.
V řadě přírodních koupališť v Česku se v poslední době rozmnožily zdraví škodlivé sinice. Na některých místech jsou zákazy koupání a na mnohých by se měli lidé po koupání osprchovat. Najdou se ale také vodní plochy, kde se kvalita vody naopak zlepšila. Vyplývá to z informací krajských hygienických stanic.
14.7.
Kvalita vody v českých přírodních koupalištích je většinou dobrá. V některých místech se ale začíná zhoršovat, což je třeba případ rybníku Rosnička na Svitavsku. Sinice se objevují i jinde, zákazy koupaní ale kvůli tomu vyhlášené nejsou, většinou stačí se po vykoupání osprchovat. Kvalitě vody prospívá současné chladné a deštivé počasí, které ale naopak lidi odrazuje od návštěvy koupališť, zjistila ČTK.
16.2.
Skupině firem Karlovarských minerálních vod (KMV) loni stoupnul obrat na 7,5 miliardy korun. Největší výrobce minerálních a pramenitých vod ve střední Evropě vykázal loni i nárůst zisku. V roce 2015 měla skupina obrat 7,3 miliardy korun. ČTK o tom informoval mediální zástupce firmy Pavel Novák.
25.11.
Představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) na svém dnešním jednání rozhodlo, že i v následujícím roce 2017 budou zákazníci platit za vodné a stočné 92, 92 Kč za metr krychlový včetně DPH.
26.10.
Vodné a stočné v Česku by v příštím roce mělo zdražit nejvýše o jedno až dvě procenta. Případné větší zdražení by se mohlo týkat společností, které investovaly za pomoci evropských dotací a nastavený finanční model investice vyžaduje generování peněz z vodného a stočného. Průměrná cena vodného a stočného v ČR nyní činí 83 korun s DPH za metr krychlový vody.
21.9.
V karlovarské čistírně odpadních vod začala pracovat nová sušárna odpadních kalů. Zařízení, které je jediné svého druhu v Česku, pomůže čistírně až na čtvrtinu snížit objem kalů, které pak končí na skládce. Náklady na stavbu nové technologie byly asi 60 milionů korun, řekl ČTK ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Antonín Jágl.
28.7.
Skupině Karlovarské minerální vody (KMV) v prvním pololetí letošního roku vzrostly meziročně tržby o 21 procent a obrat přesáhl 3,6 miliardy korun. V pololetí loňského roku měla firma obrat 3,5 miliardy korun. Provozní zisk skupiny vzrostl dokonce o 30 procent, jeho výši ale společnost neuvádí.
20.6.
Karlovy Vary letos koupí pro koupaliště Rolava vodní atrakce. Zpestří se tak nabídka pro návštěvníky, kteří po atrakcích na vodě volali. Město má na ně připraveno zhruba 900.000 korun, řekl ČTK primátorův náměstek Michal Riško (ČSSD).
26.5.
Průtoky v některých českých řekách se díky dešti mírně zvedly, přesto deficit povrchových vod trvá, hlavně na Moravě. ČTK to sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Podle něj ale srážky budou i v nadcházejícím období, a tak se vodáci přece jen mohou těšit na vodu.
28.4.
Volnočasový areál s koupalištěm Rolava v Karlových Varech se začne postupně měnit. Město má studii, podle níž areál nabídne bazén, amfiteátr, restauraci i autokempink, řekl novinářům náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).
24.3.
Čtyři z osmi dnes stáčených minerálních vod v České republice pramení v Karlovarském kraji. Pro udržení jejich unikátních vlastností je ale nutná velmi přísná ochrana zdrojů, řekla ČTK Jana Ježková, balneotechnička Karlovarských minerálních vod a předsedkyně výkonného výboru Svazu minerálních vod.
4.3.
Vodárna v Březové u Karlových Varů dokončila modernizace technologií, která zahrnovala i nový stupeň čištění - ultrafiltraci. Umožňuje z vody odstranit nejen většinu nečistot, ale dokonce i nebuněčné organismy, jako jsou viry.
26.1.
Nepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK za necelý první měsíc nového roku řešit už čtyřem desítkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitel nemovitosti.
30.12.
Vodné a stočné se v Praze příští rok zvýší na 79 korun za metr krychlový. V letošním roce Pražané platili 77,65 koruny za metr krychlový. ČTK to dnes oznámil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Cena tedy vzroste meziročně o 1,73 procenta.
23.12.
Domácnosti v Pardubickém kraji si v příštím roce za některé služby připlatí. V některých městech bude dražší svoz odpadu, vodné a stočné nebo teplo, výjimečně se změní i nájemné v městských bytech, zjistila v anketě ČTK.
23.12.
Ceny většiny služeb ve středočeských městech nestoupnou, často ve městech podraží jedna služba nebo se ceny služeb nebudou měnit vůbec. Například vodné a stočné podraží v Nymburku, poplatek za svoz odpadu se zvýší v Příbrami.
23.12.
Obyvatelé Moravskoslezského kraje zaplatí v příštím roce opět více za vodu nebo teplo. Nemění se například nájemné v městských bytech nebo poplatky za svoz odpadu, někde lidé dokonce ušetří.
23.12.
V největších městech Královéhradeckého kraje, Hradci Králové a Trutnově, se od 1. ledna zvednou ceny tepla a vodného a stočného. Teplo a voda zdraží i ve Dvoře Králové.
22.12.
Lidé ve Zlínském kraji si v příštím roce připlatí zejména za vodné a stočné, někde také za teplo. Ostatní ceny služeb, jako je poplatek za komunální odpad, za psy či nájemné v městských bytech nebo jízdné, zůstanou ve velkých městech kraje většinou na letošní úrovni, zjistila ČTK.
22.12.
V Praze se od Nového roku nezmění výše nájmů v obecních bytech ani poplatky za svoz odpadů. Mírně zdražit by naopak měla voda, u tepla bude záležet na lokalitě. Ceny nezvýší Pražská plynárenská. Vyplývá to z informací ČTK, sdělení jednotlivých firem a magistrátu.
22.12.
Obyvatelé čtyř z pěti největších měst Vysočiny si příští rok připlatí za dodávky pitné vody, její cena se nezmění pouze na Jihlavsku. Jinde platby stoupnou v rozmezí od 1,5 procenta po 3,8 procenta. Centrální dodávky tepla budou v některých městech o něco levnější než letos kvůli výhodnějším cenám plynu.
22.12.
Obyvatelé Brna a okresních měst na jižní Moravě si příští rok připlatí především za vodu, která zdražuje všude. Rozdíly jsou větší než 20 korun za metr krychlový. Poplatek za odpad zůstává s výjimkou Břeclavi, kde zdražil, stejný. Teplo v některých městech dokonce zlevňuje, jako například v Břeclavi a ve Vyškově. Vyplývá to z údajů, které zveřejňují města a teplárenské a vodárenské společnosti.
22.12.
Život v Libereckém kraji zdraží v příštím roce jen minimálně. Jako každý rok půjde nahoru cena vody, třeba v Jablonci a Liberci, ale některé domácnosti ušetří na teple. Ušetří také motoristé, kteří dojíždějí za prací z Liberce do Hodkovic nad Mohelkou či Turnova nebo naopak.
22.12.
Plzeň udrží příští rok současné ceny tepla, vody, jízdného, nájmů v městských bytech, ale také poplatků za odpady. Ostatní velká města v Plzeňském kraji také většinou energie a služby nezdražují, vyplývá z údajů radnic i dodavatelů.
17.12.
Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) zdraží od ledna vodné a stočné o tři procenta na 71,70 koruny za metr krychlový dodané a odkanalizované vody. Důvodem zvýšení ceny je růst nákladů na pořízení vodárenských materiálů a technologií a navýšení odpisů z provedených investic. ČTK to dnes řekl ředitel společnosti Josef Moravec.
17.12.
V šestnáctitisícovém Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku od 1. ledna zdraží vodné a stočné o 9,8 procenta na 79,85 koruny za metr krychlový vody. Posledních šest let se cena vodného a stočného neměnila, vliv na ni měly jen změny v DPH. ČTK to dnes řekla mluvčí města Miroslava Kameníková
15.12.
Společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Náchod, která na Náchodsku zásobuje vodou 78.000 lidí, vodné a stočné v roce 2016 nezdraží a nechá letošní cenu 72,38 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Zachování ceny firmě umožnily nižší ztráty při distribuci vody a úspory provozních nákladů. ČTK to dnes řekl starosta Náchoda a člen představenstva vodáren Jan Birke (ČSSD).
15.12.
Vodné a stočné na Uherskohradišťsku se v příštím roce zvýší o 2,52 procenta. Lidé tak budou včetně patnáctiprocentní DPH za metr krychlový vody platit 74,98 koruny. ČTK to dnes řekl předseda představenstva a ředitel společnosti Slovácké vodárny a kanalizace Lubomír Trachtulec. Cena vody na Uherskohradišťsku zůstává po Kroměřížsku druhá nejnižší ve Zlínském kraji.
9.12.
Havlíčkobrodská společnost Vodovody a kanalizace zvýší v příštím roce cenu vody včetně stočného o 1,5 procenta, zatímco letos výši této platby neměnila. Za metr krychlový odběratelé nově zaplatí 69,35 koruny, o korunu víc než v posledních dvou letech. O dnešním rozhodnutí představenstva společnosti novináře informoval jeho předseda Pavel Policar.
3.12.
Cena stočného v Moravské Třebové a Poličce se příští rok sníží, v následujících deseti letech pak bude ale jen růst. Navyšování ceny stočného bylo podmínkou evropské dotace, s jejíž pomocí obě města modernizovala kanalizaci a čistírny odpadních vod. Vodné, které dotací nebylo ovlivněno, zdraží již příští rok.
3.12.
Vodárny v okresních městech Pardubického kraje se chystají od nového roku zdražit vodu. Výjimkou je chrudimská společnost, která ceny nemění. Do rostoucích cen se promítají značné investice do čističek a kanalizací. ČTK to dnes řekli zástupci firem.
3.12.
Obyvatelé Krnova na Bruntálsku budou od 1. ledna platit za kubík vody 45,43 Kč, což je o 3,45 Kč, tedy 8,2 procenta více než nyní. Na valné hromadě městské společnosti Krnovské vodovody a kanalizace (KVAK) o tom rozhodla krnovská městská rada. ČTK o tom dnes sdělila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.
1.12.
Další z vodárenských společností, která vyhlásila cenu vody pro rok 2016, je Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS). Za kubík vody v příštím roce lidé v regionu působnosti SVS zaplatí 85,22 korun, vodné bude činit 43,20 korun a stočné 42,02 korun (uváděno bez 15 % DPH).
1.12.
Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. stanovila cenu pohyblivé složky vodného a stočného pro rok 2016 ve výši 89,41 Kč/m3 včetně DPH. Kromě toho zaplatí každý vlastník rodinného domu či bytového domu s 4 – 5 bytovými jednotkami, napojeného na vodovod a kanalizaci, ročně 1.116 Kč za tzv. složku pevnou.
1.12.
Cena vody na severu Čech příští rok vzroste o dvě procenta. Lidé za vodné a stočné zaplatí 98 koruny za metr krychlový včetně DPH. ČTK to dnes sdělila Severočeská vodárenská společnost (SVS), která zásobuje vodou většinu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje. Voda na severu Čech zdražuje každý rok, patří k nejdražším v České republice.
1.12.
Vodné a stočné na Kroměřížsku se v příštím roce zvýší o 2,17 procenta. Lidé tak budou včetně patnáctiprocentní DPH za metr krychlový vody platit 73,44 koruny. Cena vody na Kroměřížsku zůstává nejnižší ve Zlínském kraji. Jsme jednou z nejlevnějších vodáren v celé České republice, řekl ČTK předseda představenstva a ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK) Ladislav Lejsal.
30.11.
Cena vodného a stočného na Zlínsku se příští rok zvýší jen o inflaci ve výši 0,4 procenta. Lidé zaplatí za metr krychlový vody 86,46 koruny včetně DPH, sdělila dnes ČTK mluvčí společnosti Moravská vodárenská Markéta Bártová.
30.11.
Cena vody v Moravskoslezském kraji stoupne od ledna příštího roku o 1,66 koruny na 77,88 Kč za metr krychlový. Zvýšení představuje 2,2 procenta včetně DPH. Vodné zdraží o 1,14 koruny, tedy 2,9 procenta, na 40,70 Kč a stočné o 52 haléřů, čili 1,4 procenta, na 37,18 Kč za kubík. Ceny jsou uvedeny s DPH.
30.11.
Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok podraží voda. Cena vodného a stočného se na Olomoucku od 1. ledna zvýší o 2,3 procenta z letošních 82,28 koruny za metr krychlový na 84,22 koruny (včetně DPH). Na Prostějovsku se vodné a stočné včetně DPH od ledna zvýší o tři procenta na 84,3 koruny z loňských 81,85 koruny za metr krychlový. ČTK to dnes řekla mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.
30.11.
Cena vodného a stočného ve stotisícovém Hradci Králové a okolí od ledna 2016 v průměru stoupne o 1,6 procenta na 95,35 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Hlavním důvodem zdražení je kromě inflace vyšší nájemné za pronájem vodárenských sítí a dražší výroba pitné vody z řeky Orlice.
30.11.
Cena vody v Ostravě stoupne od ledna o 1,42 Kč na 76,06 Kč za metr krychlový. Zdražení představuje 1,9 procenta. Cena vodného se zvýší o 0,66 Kč (1,8 procenta) na 37,25 Kč, cena stočného o 0,76 Kč (dvě procenta) na 38,81 Kč za metr krychlový. ČTK to dnes sdělila tisková mluvčí společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) Radka Vanková.
27.11.
Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava investuje v příštím roce do výstavby nových vodohospodářských kapacit a modernizace, případně údržby, stávajících zařízení téměř 550 milionů korun. Jde o meziroční nárůst o více než 30 milionů a nejvyšší částku v historii firmy. Představenstvem společnosti byly také schváleny nové ceny vodného a stočného, které budou platit od 1. ledna 2016.
26.11.
Pardubické vodárny zvýší od ledna cenu vody. Vodné a stočné bude stát od ledna 81,70 koruny za metr krychlový. Letos odběratelé platí 80 korun. ČTK to dnes řekl Aleš Hudec ze společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice.
19.11.
Ve čtvrtek 19. 11. 2015 na svém jednání představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) rozhodlo, že v příštím roce budou odběratelé platit za vodné a stočné stejně jako letos 92,92 Kč za metr krychlový včetně DPH.
9.11.
V Nejdku skončil tříletý projekt výstavby kanalizace za více než 275 milionů korun. S tím byly postupně spojeny dopravní uzavírky po celém městě, jinak se ale stavba obešla bez větších problémů, řekl ČTK starosta Nejdku Lubomír Vítek (Strana zelených). Z vlastních prostředků hradil Nejdek zhruba třetinu nákladů, zbylou část pokryla dotace Státního fondu životního prostředí a Karlovarského kraje.
9.9.
Povodí Ohře opravuje Ottův jez na Ohři v Chebu. Přespárování zdiva dvou jezových polí a další související práce vyjdou na 5,4 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. Práce na jezu by měly být dokončeny do konce října letošního roku.
20.7.
Vlna veder, která nyní postupuje Českem, zvyšuje prodej limonád a minerálek. Prodej piva se tolik nezvyšuje, řekli dnes ČTK oslovení výrobci nápojů. Přesné ekonomické dopady vlivu horka zatím nemají.
4.6.
V městské části Kluč v Habartově na Sokolovsku začala výstavba kanalizace. Součástí projektu za 11,5 milionu korun je i obnova veřejného osvětlení a oprava komunikací. První etapa by měla být dokončena v září, následovat budou další dvě etapy. ČTK to dnes řekl starosta Habartova Petr Janura (nez.).
20.5.
Sokolov pokračuje v postupné modernizaci čistírny odpadních vod. Po loni dokončené rekonstrukci hlavní technologie chce postupně obnovovat další části. Letos bude investovat sedm milionů korun do lapáku písku, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
9.4.
Povodí Ohře dokončilo revitalizaci potoka Rájov u Mariánských Lázní. Vodní tok má nové otevřené koryto, a vrátila se mu tak jeho přirozená podoba. Povodí Ohře za tento projekt získalo ocenění za Vodohospodářskou stavbu roku 2014 v kategorii staveb sloužících k umělému vzdouvání, zadržování a usměrňování povrchových vod.
19.3.
Vodárenské společnosti z Hradce Králové a Náchoda začaly chystat rozsáhlou rekonstrukci 72 kilometrů dlouhého potrubí pro pitnou vodu mezi Teplicemi nad Metují na Náchodsku a Hradcem Králové. Náklady na postupnou obnovu přivaděče vody do krajského města se odhadují na 1,7 miliardy korun.
28.1.
Osada Hrušková u Sokolova by do několika let mohla mít napojení na vodovodní a kanalizační sítě, které jsou podmínkou pro další rozvoj lokality. Pak by zde šlo postavit nové rodinné domy. Sokolovská radnice nyní připravuje smlouvy se Sokolovskou uhelnou, jejímiž pozemky sítě do Hruškové povedou, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
23.1.
V Sokolově začala kácením aleje stromů rekonstrukce ulici Karla Hynka Máchy. Akce je sdružením investic Sokolovské vodárenské společnosti, která zde opraví kanalizaci a města, které opraví silniční povrchy. Celkové náklady stavby mají být 12 milionů korun, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
8.1.
Cena vody v devítitisícovém Červeném Kostelci na Náchodsku od začátku letošního roku klesla o dvě koruny na 60 korun za metr krychlový dodané a odvedené vody. Důvodem nižší ceny byla úprava finančních parametrů státní dotace na stavbu kanalizace v místních částech Bohdašín a Olešnice, která snížila cenu stočného.
6.1.
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech má rozdělané nebo připravené investice v členských obcích za asi 400 milionů Kč. Velká část z nich je na Karlovarsku, a to jak přímo v Karlových Varech, tak i malých obcích, sdělila ČTK mluvčí Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Věra Štafflová.
30.12.
Společnost Aqua Servis, která na Rychnovsku zásobuje vodou 50.000 lidí, zdraží od 1. ledna vodné a stočné v průměru o 1,4 procenta na 81 korun za metr krychlový vody. V uplynulém účetním roce končícím 30. září firma vytvořila zisk 11,6 milionu korun, z nějž hodlá na dividendách vyplatit devět milionů korun.
22.12.
Voda na Frýdlantsku zdraží v příštím roce o 3,6 procenta. Za metr krychlový vody zaplatí odběratelé na vodném a stočném dohromady 94,75 Kč. ČTK to sdělil Petr Olyšar, ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS), která vodou zásobuje 23.000 obyvatel Frýdlantského výběžku. FVS je poslední velkou firmou v kraji, která ceny vody zveřejnila.
22.12.
Vodné a stočné v Praze zdraží příští rok o 2,4 procenta na 77,66 Kč za kubík. Nově zaplatí lidé na vodném 44,72 koruny za metr krychlový a na stočném 32,94 Kč za metr krychlový. Nyní Pražané platí na vodném a stočném 75,84 koruny za kubík.
18.12.
Ceny vodného a stočného se zvýší nejvíce na Kroměřížsku, které přesto zůstává nejlevnější částí kraje. V některých oblastech si lidé připlatí také za teplo a v Uherském Hradišti za MHD. Zdražovat nebude ani nájemné v městských bytech a poplatky za svoz komunálního odpadu, zjistila ČTK.
17.12.
Středočeši si příští rok připlatí hlavně za vodu, její cena přitom ve většině okresů rostla i letos. V některých městech stoupne i cena stočného. Zvýšení cen za vodné a stočné se na některých místech ve středních Čechách pohybuje okolo dvou procent.
12.12.
Cena vody v Česku v příštím roce vzroste v průměru o dvě až tři procenta, podobně jako letos. ČTK to řekl předseda Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) František Barák. Většina vodohospodářských společností již vyhlásila ceny pro příští rok.
10.12.
Nový přivaděč vody z německého města Klingenthal za 1,5 milionu korun začal dnes sloužit na Bublavě. Obyvatelé horské obce, kteří zatím získávali vodu jen z vrtů, tak dostanou šanci se napojit na skupinový vodovod. Tím, že voda z Německa teče přes hranice do české obce, je projekt ojedinělý, řekl ČTK ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary a.s. Antonín Jágl.
9.12.
Cena vodného a stočného ve stotisícovém Hradci Králové a okolí od ledna 2015 v průměru stoupne o 2,9 procenta na 93,84 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Hlavním důvodem zdražení je zvýšený nákup vody z řeky Orlice po letošním spuštění zrekonstruované úpravny vody.
9.12.
Cena vodného a stočného na Olomoucku příští rok vzroste o 2,5 procenta z letošních 80,26 koruny za metr krychlový na 82,28 koruny (včetně DPH). Více peněz zaplatí za vodu také lidé na sousedním Prostějovsku, kde se cena vodného a stočného od 1. ledna zvýší o 4,8 procenta z 78,09 koruny na 81,85 koruny za metr krychlový. ČTK to řekla mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.
9.12.
Lidé v Příbrami budou v příštím roce platit za vodné a stočné stejně jako letos 75,37 Kč za metr krychlový včetně DPH. Vyplynulo to z dosavadních jednání mezi vedením radnice a vodohospodářskou společností 1.SčV.
9.12.
Pitná voda na Havlíčkobrodsku příští rok nepodraží. Za metr krychlový včetně stočného budou lidé stejně jako letos platit 68,32 koruny. ČTK to řekl ředitel havlíčkobrodské společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Jan Kadlec. Více bude v kraji od ledna stát voda na Žďársku a Třebíčsku. Nejdražší na Vysočině bude okres Žďár nad Sázavou, kde odběratelé za metr krychlový pitné vody se stočným dají 89,90 Kč.
25.11.
Domácnosti na většině Semilska zaplatí v příštím roce za metr krychlový vody skoro o dvě koruny více než letos. Vodné a stočné pro města a obce sdružené ve Vodohospodářském sdružení Turnov zdraží celkem o 1,95 procenta na 97,85 Kč. ČTK o tom informoval předseda Rady sdružení VHS Turnov Milan Hejduk.
25.9.
Osada Hrušková nad Sokolovem by se mohla dočkat napojení na inženýrské sítě. Město Sokolov tam plánuje dovést vodu a kanalizaci a umožnit tak další rozvoj lokality, která je jednou z mála, kde mohou ještě vyrůst nové rodinné domy.
18.9.
V Karlových Varech dnes cvičili, co dělat, kdyby se město ocitlo bez zásobování pitnou vodou. Součástí cvičení krizového štábu Karlovarského kraje bylo nejen zajištění náhradních mobilních úpraven vody pro město, ale i proškolení hasičů, řekl ČTK vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení krajského úřadu Manfred Kraus.
3.2.
Město Františkovy Lázně předá vodárenské společnosti Chevak, a.s. právo využívat prameny na svých pozemcích v Německu. Narovná tak dosud právně neošetřený vztah k pozemkům. Podle starosty Iva Mlátilíka (nez.) tím město postoupí práva firmě, jejímž je akcionářem, řekl ČTK.
20.1.
Voda v Česku od ledna podražila v průměru o necelá tři procenta, vyplývá z předběžných údajů, které ČTK poskytlo Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK). Průměrná cena vodného a stočného dosahuje letos necelých 76 korun za metr krychlový, zhruba o čtyři koruny více než před rokem.
11.11.
Rada Písku navrhuje zdražit pro příští rok vodné a stočné. Obyvatelé města by měli od 1. ledna 2014 nově zaplatit za kubický metr vody 34,89 Kč a za stočné 38,79 Kč. V obou případech se v porovnání s letošním rokem jedná o zdražení, které nepřesahuje jednu korunu. ČTK to řekl mluvčí písecké radnice Roman Ondřich.
23.10.
Vodné a stočné by u většiny vodárenských firem v ČR mohlo v roce 2014 zdražit přibližně do pěti procent. ČTK to dnes řekl předseda představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK ČR) František Barák. Pokud by vodárny zdražovaly pouze o inflaci, nárůst by se podle něj měl pohybovat mezi dvěma až třemi procenty.
30.9.
Po 23 letech trvalého propadu stagnuje letos v Plzni, čtvrtém největším městě Česku, spotřeba pitné vody. Za poslední řadu let přitom klesala spotřeba lidí o dvě až tři procenta ročně, loni meziročně už jen o tři desetiny procenta.
18.7.
Společnost Moravská vodárenská, která na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku zásobuje pitnou vodou více než 400.000 obyvatel, loni navzdory nižší výrobě vody zvýšila obrat meziročně o 74 milionů na 1,34 miliardy korun. ČTK včera informaci získala z výroční zprávy Moravské vodárenská, která výsledek loňského hospodaření nezveřejnila.
12.7.
Pokud odběratel používá vodu i na zalévání zahrady či na plnění bazénu, má možnost využít nabídky Středočeských vodáren, a.s. (SVAS). Množství vody, které prokazatelně nebylo odvedeno do kanalizace, lze zohlednit při vyúčtování stočného.
4.7.
Záplavy, které před časem zasáhly mimojiné i chebský region, v této oblasti způsobily problémy s pitnou vodou. Např. lidem z obce Lipová teče pouze užitková voda, kterou je nutné před jejím pitím převařit.
24.6.
Slepé rameno na levém břehu Ohře v Sokolově projde zásadními úpravami. Povodí Ohře jej zprůchodní a zpevní i svahy břehu. Revitalizace ramene Ohře má přijít na 6,6 milionu korun a začne v červenci, dokončena má být v prosinci, informoval v pátek ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.
12.6.
Rozhovor s ředitelem odboru Cenová politika Ministerstva financí Ing. Pavlem Maštálkou o zkušenostech s novou metodikou stanovení přiměřeného zisku i aktuálních statistikách Ministerstva zemědělství, z nichž vyplývá vyšší efektivita soukromých provozovatelů vodárenské infrastruktury.
13.5.
Tok Chodovského potoka na Sokolovsku se vrátí do svého původního koryta. Na revitalizaci potoka, jehož tok byl v minulosti uměle napřímen, pracují nyní Lesy ČR. Návrat do původního koryta do budoucna zabrání vysušování přilehlých rašelinišť, informoval ČTK mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. Náklady na revitalizaci budou zhruba dva miliony korun.
10.1.
Pokud by byly v novele zákona č.274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích přijaty návrhy Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK), měl by z nich prospěch zejména koncový spotřebitel – uživatel vody. Uvedl to dnes na setkání s novináři v Praze předseda SOVAK František Barák.
10.1.
Jedním z mýtů týkající se výše cen vodného a stočného je teze, podle které vydělávají na růstu cen vodohospodářské společnosti. Ve skutečnosti ale plyne zhruba třetina finančních prostředků vybraných na vodném a stočném přímo či nepřímo do státního rozpočtu.
3.1.
Ceny vody na další kalendářní rok se vyhlašují každoročně v prosinci. Předtím jsou na pořadu jednání zastupitelstev – ať již městských či obecních, protože vlastníky vodárenské infrastruktury jsou především města a obce - a na jejich rozhodnutí záleží, kolik za vodné a stočné zákazníci zaplatí...
14.12.
Na území 91 měst a obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje, které jsou členy Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech, se v roce 2013 zvýší vodné a stočné bez DPH v průměru o 2,1 %.
13.12.
Hledáte přehled o schválených cenách vodného a stočného pro příští rok? Doporučujeme internetový portál Cenavody.cz Najdete zde nejen aktuální informace, ale také meziroční srovnání a infromace k cenotvorbě.
16.11.
Cena vody v Česku by v příštím roce podle odhadu vodárenských firem měla vzrůst v průměru o šest až 7,5 procenta. Na dotaz ČTK to dnes uvedl předseda Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) Vilém Barák. Voda by podle sdružení měla bez růstu DPH průměrně podražit asi o pět procent.
8.11.
Sněmovna v závěrečném čtení schválila vládní daňový balíček. Tím současně vyslovila důvěru koaliční vládě Petra Nečase. Balíček počítá zejména se zvýšením sazeb DPH od příštího roku na 15 a 21 procent. Aby platil, musí ho ještě projednat Senát a podepsat prezident.
17.10.
Pravicový volič v pravicové Praze je po víkendu v šoku. Komunista se v Praze 8 dostal do druhého kola senátních voleb. Řeknete si, že díky pánu bohu nebydlíte v Praze 8 a tentokrát jste volit nemuseli... Ale schválně: koho jste minule volili? Pokud TOP 09 s tím, že volíte pravici, možná budete překvapeni.
4.9.
Na nejvyšší krušnohorský vrchol Klínovec povede nová silnice, jež nahradí současnou nevyhovující komunikaci. Současně s celkovou rekonstrukcí silnice dojde i na výstavbu vodovodu a kanalizace mezi Klínovcem a Božím Darem.
31.8.
Prozrazují Jaroslav Rudiš, Jiří Mádl, Mardoša, Agáta Hanychová, David Koller a Bára Poláková v novém spotu studentů FAMU. Agáta např. slibuje, že se svlékne donaha a poleje mattonkou uprostřed Staroměstského náměstí. Většina českých mužů, kterým dosud byla tato problematika lhostejná, jsou okamžitě pro záchranu Kyselky.
17.8.
Jistě jste zaznamenali spor Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASKORD) se společností Karlovarské minerální vody. Jedná se o stav západočeských lázní Kyselka, kdysi jedněch z nejmalebnějších lázní v Evropě. Ano, je to místo, kde Heinrich von Mattoni otevřel stáčírnu tamního minerálního pramene.
2.8.
Společnosti Vodárny a kanalizace Karlovy Vary (VaK) loni stoupl meziročně zisk o 4,1 milionu na více než 27,8 milionu korun. A to přes trvající pokles příjmů za vodné a stočné u domácností. Tento propad se společnosti VaK podařilo eliminovat realizací technologických i stavebních zakázek.
19.7.
Přinášíme vám aktuální přehled již schválených cen vodného a stočného v České republice. Přehled budeme průběžně aktualizovat.
4.7.
Sokolov letos začne s rekonstrukcí čistírny odpadních vod, bude stát 70 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele se podařilo náklady snížit z původně odhadovaných 100 milionů korun asi o třetinu. Práce na rekonstrukci čistírny, která slouží nejen Sokolovu, ale i okolním obcím, začnou na podzim a potrvají nejméně dva roky, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
2.7.
Rozhovor s Antonínem Raizlem, manažerem Ernst & Young, o přiměřeném zisku, stávající i dodatečné regulaci českého vodárenství. Poradenská společnost Ernst & Young byla spoluorganizátorem školení SOVAK ČR k novému Cenovému výměru Ministerstva financí.
23.6.
Městům a obcím z Chebska se podařilo posílit svůj vliv ve vodohospodářské společnosti Chevak, když prosadily do představenstva františkolázeňského starostu Ivo Mlátilíka (NS-LEV 21). Současně docílily toho, aby odešel předseda Radomil Gold i místopředsedkyně Michaela Polidarová.
20.6.
Zhruba 70 procent z 627 milionů korun bylo už investováno do modernizace čistíren odpadních vod v Chebu a Mariánských Lázních. Součástí rozsáhlého projektu je vybudování kanalizace na Švédském vrchu u Chebu a posílení přečerpávací stanice Františkových Lázní.
15.6.
Po provedených školeních MF a bližším seznámením s Cenovým výměrem je SOVAK ČR přesvědčen, že způsob regulace a především upřesnění pravidel pro regulaci přiměřeného zisku jsou krokem správným směrem a vedou ke zvýšení míry ochrany spotřebitele a transparentnosti a k větší srozumitelnosti zákonných norem při cenotvorbě.
11.4.
Sokolov letos začne s rekonstrukcí čistírny odpadních vod. Několik let trvající stavba čističky, která slouží i okolním obcím, by podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce (ODS) měla začít na podzim a potrvá do roku 2015, řekl ČTK. Stát má 130 milionů korun, většinu pokryjí dotace.
27.3.
Nenechte si ujít "Taped", další z řady filmů o tom, jak nesmyslně stále nakupujeme balenou vodu. Možná Vás právě tento film přesvědčí pro ekologičtější a ekonomičtější variantu - kohoutkovou vodu.
19.3.
V mnoha zemích je nejdůležitější věc k přežití - voda - velmi nedostatkové "zboží". U nás je voda stále velmi laciným artriklem, jak je tomu ale ve zbývajících státech naší planety? Pojďme si na ně posvítit.
14.3.
Spotřební koš je makroekonomický pojem, který nám stejně jako obsah nákupního košíku v supermarketu ukazuje, co za věci v jakém poměru lidé nakupují. Jak si v něm stojí voda?
20.1.
Společnost Aqua Servis, která na Rychnovsku zásobuje vodou přes 50.000 lidí, zdražila od 1. ledna vodné a stočné v průměru o 14,5 procenta na 79,9 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Hlavními důvody zdražení jsou zvýšení nájemného z vodárenských sítí, zvýšení DPH z 10 na 14 procent a růst cen energií.
17.1.
Pitná voda na Havlíčkobrodsku od 1. února podraží o 1,7 procenta. Za metr krychlový včetně stočného budou lidé platit 64,99 koruny. Včetně lednového růstu DPH se letošní platby za vodu domácnostem v tomto regionu zvýší o 5,7 procenta.
13.1.
Netolickým se podařilo vyjednat lepší podmínky s ČEVAKem. Ten ve městě provozuje vodovody a kanalizace. Původní dvouletou výpovědní lhůtu se podařilo zkrátit na jednoroční, navíc se ve smlouvě snížila i marže za nájemné a to o jedno procento.
13.1.
Ceny vodného a stočného pro letošní rok, byly již dojednány. Oproti původnímu návrhu, který měl být 81 korun, byla konečná cena poněkud snížena. Města a obce se smířily s menším růstem nájmu za svá zařízení, výsledkem je tedy částka 39,50 Kč za vodné a 40,40 Kč za stočné jednoho kubíku vody.
9.1.
V regionech Trutnovska a Semilska si od nového roku obyvatelé platí více za cenu vodného a stočného. Zdražení mimo jiné způsobila i vyšší sazba daně z přidané hodnoty.
9.1.
Společnost SmVaK Ostrava je v Třinci vlastníkem a provozovatelem většiny vodovodů a kanalizací. Za dodání pitné vody firma letos účtuje 34,90 koruny za metr krychlový, za odvádění odpadních vod pak 31,52 koruny.
4.1.
Obyvatelé Dvora králové stále nevědí, komu mají hradit vodné a stočné. Odběratelé, kteří mají podepsanou smlouvu s městem jako s majitelem vodovodní a kanalizační sítě zaplatí nově za stočné 26,95 Kč, za stočné pak 45,20 Kč za kubík. Celkem tedy 72,15 korun.
3.1.
Cena vodného a stočného na Rychnovsku by pro letošní rok mohla stoupnout o 14,5 procenta na 79,9 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Domácnostem by to zvýšilo roční výdaje za vodu o stovky korun.
28.12.
Obce v příhraničních oblastech mají kromě možnosti čerpání evropských dotací z OPŽP také další možnosti. Jedním z takových příkladů je Vodohospodářeké sdružení obcí západních Čech, které z programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3 čerpalo finanční prostředky na vybudování vodárenské infrastruktury.
23.12.
V Jeseníku bude příští rok dražší vodné a stočné, cena za metr krychlový se meziročně zvedne o 2,77 koruny na 63,05 Kč. Se zdražením vodného a stočného musejí počítat i domácnosti z dalších velkých měst Olomouckého kraje. Navýšení cen už vodohospodáři oznámili v Olomouci, Přerově, Prostějově či Šumperku.
22.12.
Domácnostem v okrese Šumperk vzroste příští rok v únoru cena za vodné a stočné. Za metr krychlový celkem zaplatí 74,12 koruny, tedy o 5,36 Kč více než nyní. Zdražení vodohospodáři oznámili v těchto dnech. Už dříve o něm rozhodli jejich kolegové v Olomouci, Přerově či Prostějově, kde se ceny vodného a stočného zvýší od začátku roku.
21.12.
V Praze se od ledna zdraží vodné a stočné o 9,88 procenta na 66,35 koruny za metr krychlový. Rozhodli o tom dnes radní města. ČTK to řekl radní Radek Lohynský (ODS). Nyní Pražané platí 60,39 korun za metr krychlový.
21.12.
Voda na Frýdlantsku zdraží příští rok o rekordních 14 procent, domácnosti tak budou za krychlový metr platit 84,30 Kč, což je o 10,50 Kč víc, než letos. Důvodem rekordního zdražení vody dodávané Frýdlantskou vodárenskou společností (FVS) jsou chystané investice, čtyři procenta přidalo ale zvýšení sazby DPH.
20.12.
Zvýšení o 7,3 % od ledna 2012 v 27 městech a obcích na Sokolovsku odhlasovali radní. Kubík vody bude stát 79,55 Kč. K tomu je třeba připočítat ještě pevnou složku ceny, která také zdraží. Za nejmenší vodoměr lidé zaplatí 1460 Kč ročně.
20.12.
Vodovody a kanalizace Hodonín zvýšily ceny vodného a stočného pro rok 2012. Voda v regionu ale zůstává levnější než v jiných okresech. Konečná cena vodného se zvýší na 24,6 Kč, stočné na 31,85 Kč.
15.12.
S novou cenou pitné vody musí počítat od počátku příštího roku zákazníci vodohospodářské společnosti VaK Bruntál. Příčinou je zvýšení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) z deseti na čtrnáct procent.
15.12.
Po několika letech musely Krnovské vodovody a kanalizace (KvaK) ohlásit zdražení vody. V Krnově cena podraží nejen kvůli zvýšené sazbě DPH. Přesto se její cena bude pohybovat hluboko pod celostátním průměrem.
15.12.
Voda na Břeclavsku podraží v příštím roce nejvíc na jižní Moravě, bude druhá nejdražší. Více zaplatí lidé za vodu pouze na Blanensku. Za kubík vody si budou Vodovody a kanalizace Břeclav v příštím roce účtovat téměř sedmasedmdesát korun.
14.12.
Vodné a stočné na Trutnovsku od ledna zdraží jen o šest procent místo původně oznámených 8,9 procenta. Společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Trutnov odsunula původně plánovanou nákladnou investici do úpravny vody v Temném dole a peníze ze zvýšeného vodného a stočného tak nebude potřebovat.
13.12.
O 15 % více zaplatí lidé od Nového roku v Prachaticích za kubík pitné vody. Každý zaplatí približne o deset korun za kubík více než letos. Cenu ve výši 62,90 koruny bez DPH schválili nedávno prachatičtí radní.
13.12.
Vyšší daň z přidané hodnoty a rostoucí náklady na výrobu zvýší cenu vody. Ve Strakonicích od ledna zdraží pitná voda pravděpodobně o 4,22 Kč/m3. Takový je návrh radních, o kterém budou zítra rozhodovat zastupitelé.
12.12.
Dva a půl roku trvající rekonstrukce kanalizace v Táboře, Sezimově Ústí a v Plané nad Lužnicí ovlivní i cenu vody. Obyvatelé by měli očekávat zdražení behem dvou let o 24 %. Stavební práce stály 991 miliónů korun bez DPH.
9.12.
Zvýšení DPH, ale i zdražení cen vodného a stočného musejí lidé očekávat už příští měsíc. Obyvatelé Znojemska se připravují na zdražení cen vody o 9 %. Na nárůstu cen se podílí několik faktorů, mezi které patří i zvýšení sazby daně z přidané hodnoty z deseti na čtrnáct procent.
9.12.
Cena vodného a stočného se v Berouně od ledna příštího roku zvýší. Důvodem je zvýšení daně z přidané hodnoty na 14 %. Na nárustu ceny se podílí také zvýšení investičního rozpočtu společnosti o více jak deset miliónů korun, sdělila mluvčí verounské radnice Pavla Švédová.
8.12.
Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín (VOS) zdraží od ledna 2012 vodné a stočné v průměru o 8,9 procenta na 75,95 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Hlavními důvody zdražení jsou zvýšené ceny elektřiny a materiálu na opravy a zvýšení daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent.
8.12.
Cena pitné vody se stočným na Jihlavsku se v novém roce zvýší o 8,15 koruny na 76,05 Kč za metr krychlový. Proti letošku stoupnou odběratelům platby o 12 procent.
5.12.
Ve všech městech Pardubického kraje bude od příštího roku vodné a stočné vyšší než letos. Kromě vyšší sazby DPH, 14 namísto dosavadních deseti procent, se na tom podílí také zdražení ze strany vodárenských společností. Ne všechny se však k němu uchýlily, zjistila ČTK.
5.12.
Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) zdraží od ledna vodné a stočné o 8,9 procenta na celkových 59,57 koruny za krychlový metr dodané a odkanalizované vody.
1.12.
Cena vody na severní Moravě a ve Slezsku se od ledna zvýší o 5,37 Kč. Za metr krychlový lidé zaplatí s DPH 66,42 Kč, což je o 8,8 procenta více než letos.
1.12.
Cena vodného a stočného v Hradci Králové a okolí od ledna 2012 stoupne o 9,98 procenta na 78,49 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody.
1.12.
Voda v Ostravě bude od ledna o 4,72 Kč dražší. Za metr krychlový lidé zaplatí s DPH 67,09 Kč, což je o 7,6 procenta více než letos.
1.12.
O rekordních třináct procent zdraží od Nového roku voda na Semilsku. Důvodem jsou masivní investice do obnovy infrastruktury, kvůli kterým Vodohospodářské sdružení Turnov zvyšuje cenu o devět procent.
30.11.
Vodovody a kanalizace Třebíč budou od ledna vodu z kohoutku zdražovat o 10 %. Průměrná čtyřčlenná domácnost se spotřebou 65 litrů na osobu a den ročně zaplatí víc asi o 680 Kč.
30.11.
Vlachovo Březí se rozhodlo provozovat vlastní vodovod a kanalizaci. Pro ČEVAK, který vodovody a kanalizace v této obalasti provozuje, to znamená, že mu nebude prodloužena smlouva.
30.11.
Svazek vodovodů a kanalizací okresu Blansko tento týden schválil zvýšení ceny vodného a stočného. Příští rok tak lidé zaplatí za vodu minimálně o 7% více. Vodné i stočné podraží nejméně o 2,50 Kč. K tomu se pravděpodobně přidají ještě 4 % z navýšené DPH.
29.11.
Zvýšení cen vody se nevyhne ani Olomouckému kraji. Ke zdražení přistoupila i společnost Moravská vodárenská, která je největším dodavatelem pitné vody v regionu.
28.11.
Obyvatelé Přerova si připlatí příští rok za vodné a stočné. Cena za metr krychlový se zvýší o 4,5 koruny na 67 korun. Informace o nárústu cen v dalších místech Olomouckého kraje vodohospodáři zveřejní v následujících dnech a v řadě z nich se čeká rovněž zdražení.
28.11.
Třeboň má již nějaký čas novou čistírnu odpadních vod. I kvůli její výstavbě dojde ke zvýšení vodného a stočného.
9.11.
Vodné a stočné na Vsetínsku od ledna příštího roku výrazně podraží. Společnost Vodovody a kanalizace Vsetín (VaK) zvýší domácnostem sazbu o téměř deset procent ze současných 65,78 korun na 72,28 korun za metr krychlový. Plátcům DPH se cena za metr krychlový zvýší z letošních 59,80 korun na 63,40 Kč, tedy o šest procent.
7.11.
Šest dnů jednání o klíčových reformách je u konce. Samotné hlasování o balíku vládních reforem trvalo půl hodiny a skončilo ještě před nedělní půlnocí. Součástí je i plán na zvýšení dolní sazby DPH z 10 na 14 procent. Novela rovněž sjednocuje od roku 2013 obě sazby DPH na 17,5 procenta.
25.10.
Lidí, kteří dluží za vodu, je stále víc. Velkou část tvoří tzv. trvalí neplatiči. Podívejme se, jak se s tímto problémem vypořádávají v jednotlivých městech a obcích.
17.10.
Citelné zdražení vodného a stočného způsobí nejen zvýšení daně z přidané hodnoty z deseti na čtrnáct procent, ale i snaha získat peníze na obnovu infrastruktury. Domácnostem se proto zvýší roční účty za vodu o stovky korun, informuje v neděli server TYDEN.CZ.
5.9.
Snížená desetiprocentní sazba daně z přidané hodnoty vzroste od příštího roku na 14 procent. Bude to znamenat mimo jiné zdražení potravin, knih, vody i tepla. Zákon putuje do Senátu.
5.8.
Od začátku srpna platí v Chlumu nová smlouva o provozování vodohospodářského majetku se společností Radouňská vodohospodářská se sídlem v Horním Skrýchově. Změna provozovatele byla provedena na základe výběrového řízení.
21.6.
Máte doma bazén a děti už se dožadují koupání? Domovní bazény lze napouštět dvěma způsoby, a to pomocí autocisteren nebo vodovodních přípojek. Rozhodně se vyplatí zvážit obě varianry. Pomocí cisterny neohrozíte dodávku vody v okolí a ušetříte za stočné, navíc zaplatíte dopravu a manipulaci.
4.5.
Spotřeba vody v Česku loni pokračovala v dalším poklesu, lidé však za její odběr z důvodu růstu ceny vodného zaplatili více peněz než o rok dříve. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
19.4.
Za tři roky by měla být Ohře ještě čistější. Přispěje k tomu skupinový projekt "Chebsko – environmentální opatření". Své zkušenosti se získáváním evropských dotací shrnuje investor projektu, Chevak Cheb, a. s. Článek byl vytvořen na základě odpovědí ankety Vodarenstvi.cz.
25.2.
Ministerstvo zemědělství dnes ve své tiskové zprávě shrnulo klíčové projekty protipovodňové ochrany minulého a letošního roku. V loňském roce se na našem území podařilo dokončit 54 protipovodňových staveb za 1,45 miliardy korun. Letos má být dokončeno dalších 56 staveb za celkových 1,5 miliardy korun.
7.2.
V Kolíně bude letos vodné stát 34,17 korun, stočné pak 36,26 korun, celkem tedy lidé za vodu zaplatí 70,43 Kč včetně DPH. Po dlouhých jednání nakonec tyto ceny odhlasovalo zastupitelstvo. Nové ceny platí od února.
2.2.
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech chce letos investovat více než 300 milionů do modernizace vodárenské infrastruktury. Řada projektů je ale závislá na získání dotací. Sdružení požádalo o dotace u ministerstva zemědělství, kraje a o dotaci v rámci evropského programu přeshraniční spolupráce.
5.1.
V závěru roku již tradičně vodárenské společnosti oznamují nové ceny vodného a stočného pro další rok. Jak jsme na tom ve srovnání s Evropou?
4.1.
Přinášíme aktuální přehled cen vody v jednotlivých regionech. Údaje budou průběžně doplňovány.
22.12.
Voda v Praze podraží od začátku příštího roku o 6,8 procenta. Cena se zvýši o inflaci - potvrdil to mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný a mluvčí magistrátu Jiří Wolf.
15.12.
Navýšení ceny vody ve Vimperku bude činit 2,8 procent. Zastupitelé nakonec rozhodli, že v příštím roce zůstanou u jednosložkové ceny vody.
15.12.
Návrh kalkulace pro vodné a stočné na příští rok předložila tento týden Vodárenská společnost Představenstvu svazku obcí Vodovody a kanalizace.
14.12.
Na základě kalkulace Čevak schválila městská rada navýšení cen vodného a stočného pro příští rok o 1,6%. Ceny jsou dvousložkové.
13.12.
Zvýšení vodného a stočného o 2% - tedy 1,30 Kč schválilo místní zastupitelstvo.
13.12.
Odběratelé společnosti Vodárny Kladno-Mělník (VKM) zaplatí o 0,3 haléře za litr vody více než v letošním roce, což znamená, že vodné a stočné stoupne o 3, 85 procenta.
10.12.
V Petrovicích konečně poteče kvalitní pitná voda. Obyvatelé si ale za ní připlatí. V listopadu byla totiž dokončena kompletní rekonstrukce úpravny vody v Týnčanech za 2,33 milionů korun.
10.12.
Vodné a stočné se navýší o 6,38%. Rozhodli o tom na svém posledním zasedání klatovští zastupitelé.
8.12.
Kolínskou kalkulaci vodného a stočného schvaluje každoročně místní zastupitelstvo. Tentokrát ale s návrhem nesouhlasilo všech 27 zastupitelů. Většinu získala po říjnových volbách koalice sdružení "Změna pro Kolin", "Kolíňáci" a TOP 09.
7.12.
Dodavatelská společnost Vodovody a kanalizace Náchod zvýší cenu vody o 5,4 procenta.
7.12.
Rozhodlo o tom včera představenstvo Svazku vodovodů a kanalizací okresu Blansko. Do roku 2018 však cena vody stoupne na více než devadesát korun.
2.12.
Vodovody a kanalizace Kroměříž oznámili dvouprocentní zvýšení ceny vodného a stočného pro příští rok.
2.12.
Meziroční nárůst nákladů a rekonstrukce čistíren odpadních vod. To jsou hlavní důvody, jimiž břeclavská vodárenská společnost vysvětluje čtyřprocentní nárůst cen vodného a stočného pro příští rok.
2.12.
Cena vody v Hradci Králové a okolí podraží v příštím roce o 5,34%.
2.12.
Zvýšení cen vodného a stočného nemine domácnosti, jejichž dodavatelem je Svaz vodovodů a kanalizací (SVaK) Žďársko.
2.12.
Na severu Moravy se cena vody zvyšuje o více než 5% - lidé zaplatí za kubík 61 korun. Svazek měst a obcí okresu Karviná s navýšením cen ale nesouhlasí.
1.12.
Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) zvyšují cenu vody o 5%. Důvody jsou stejně jako loni v rostoucích cenách nakupované vody a elektrické energie.
1.12.
Vedení Severočeské vodárenské společnosti dnes oznámilo, že od ledna se cena vodu zvýší o 7,39 procenta.
1.12.
Od nového roku se v Olomouci zvýší cena vody o 5,61% na výsledných 70,56 korun za vodné a stočné. V Prostějově zaplatí za vodu 65,32 korun. Na Štembersku cenu navyšovali letos v červenci - pro příští rok zůstává zachována na 61,60 korunách.
1.12.
V Pardubicích zaplatí lidé za vodné a stočné příští rok 71 Kč, v Chrudimy 67,9 Kč a ve Vysokém Mýtě 59 korun.
1.12.
Cena vodného a stočného v Praze může v příštím roce vzrůst o 9,3 procenta na 61,76 korun. Výsledná cena by tak i v roce 2011 zůstala pod českým průměrem. Konečné rozhodnutí padne do konce prosince.
26.11.
Vlastník vodohospodářské infrastruktury v Chrudimy schválil nové ceny pro příští rok. Cena bude opět dvousložková.
23.11.
V Trutnově zvyšují ceny vody na 54,69Kč za m3. Důvod je obdobný jako v dalších městech - obří investice do projektu Čistá horní Úpa vyžadovala dofinancování.
23.11.
Vodné a stočné v Plzni zdraží o 34%. Podobně na tom zřejmě budou i další města, která investovala do infrastruktury s využitím evropských dotací.
22.11.
Ceny vodného a stočného pro příští rok se v Brně zvýší o 5,2%. Důvodem je financování vodárenské infrastruktury a zejména projektu „Rekonstrukce a dostavba kanalizace v Brně" z evropských dotací.
10.11.
Vlastník vodohospodářské infrastruktury - VHS Turnov – měl při stanovení ceny na rok 2011 lehčí úlohu než v minulých letech. Nabídkové ceny pro rok 2011 byly součástí koncesního řízení pro výběr provozovatele vodárenské infrastruktury na příštích 10 let.
26.10.
V přesném znění přinášíme rozhovor předsedy předstvanestva SOVAK ČR Ing. Františka Baráka pro Parlamentní listy, ve kterém vysvětluje, proč by cenu vody měli určovat vlastníci vodárenské infrastruktury.
7.10.
Výstavba nové, moderní, zastřešené čistírny odpadních vod je pro Žlutice jedním z klíčových projektů. Celkové náklady na tento projekt dosáhnou 37 milionů korun.
8.9.
Město Sokolov po letech jednání vyjednalo přijatelné podmínky dotace na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Část nákladů bude hrazena z Operačního programu životní prostředí.
16.8.
Český statistický úřad vydal podrobnou zprávu o vývoji vodárenství v České republice. Dotazováno bylo celkem 1.237 respondentů.
3.8.
Vodohospodářské sdružení měst a obcí ze západních Čech (VSOZČ) chce letos na podzim odstartovat modernizační projekty za téměř 190 miliónu korun. Financovat je bude také za podpory ministerstva zemědělství a krajů.
26.7.
Jak bojují vodárenské společnosti proti černým odběrům na Ostravsku a Karlovarsku? V letním období se počet neoprávněných odběrů každoročně zvyšuje. Tyto prohřešky však mohou přijít pěkně draho.
19.5.
Voda jako vyčerpatelná surovina, jejímž nedostatkem trpí podle OSN po celém světě miliarda lidí, by měla mít vyšší tržní cenu. Prohlásila to Světová banka a Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) po svých jednáních.
5.5.
Spotřeba vody v Česku loni opět klesla, avšak platby za její odběr se zvýšily. Zatímco objem fakturované pitné vody se v roce 2009 snížil meziročně o 2,3 procenta na 504,6 milionu metrů krychlových, tak hodnota fakturovaného vodného se díky růstu jeho ceny zvýšila o pět procent na 14,19 miliardy korun.
23.2.
Pitná voda na Havlíčkobrodsku letos nepodraží. Obyvatelé zaplatí jen o procento víc kvůli změně DPH. Cena za vodné a stočné činí 59,69 korun.
22.2.
Podle Vodárenské akciové stojí za vysokou cenou vody nízká spotřeba, hospodářská krize a charakter regionu.
19.1.
18.1.
Cena jednoho metru krychlového vody se zvýší o něco málo přes korunu. Cena vodného a stočného pro přímé odběratele bude tak v Praze patřit k nejnižším v ČR.
S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE