Rewrite letters from the image.
 
 
detail

V Jihočeském kraji loni stoupla denní spotřeba pitné vody

V Jihočeském kraji loni stoupla denní spotřeba pitné vody

V Jihočeském kraji loni meziročně stoupla denní spotřeba pitné vody v domácnostech o zhruba tři čtvrtě litru na 85,4 litru na osobu. Navýšení lze přičíst i tomu, že loni v létě panovaly extrémně vysoké teploty, které nutí lidi více pít. Průměrná cena kubického metru vody loni zdražila o 50 haléřů.

Jihočeši za ni zaplatili 35,80 Kč, což je o 20 haléřů více než celorepublikový průměr. Vyplývá to ze zprávy Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V Jihočeském kraji loni vyrobila vodohospodářská zařízení 33,6 milionu kubických metrů vody, což je o dvě procenta více v porovnání s rokem 2014. Objem tržeb za vodné pak dosáhnul téměř 928 milionů korun bez daně. Odběr z vodovodního řadu využívá v regionu více než 572.000 lidí, což je téměř 91 procent obyvatel kraje.

Vodovodní síť se loni prodloužila o nových 48 kilometrů. Momentálně tak dosahuje v kraji celkové délky 6239 kilometrů a je na ni navedeno 149.500 vodovodních přípojek.

Loni se také zvýšil počet domácností napojených na kanalizační soustavu. Tuto možnost využívá více než 86 procent lidí z regionu. "Množství vypouštěných odpadních vod do kanalizace bez zpoplatněných srážkových vod bylo ve sledovaném roce téměř srovnatelné s rokem 2014. Odteklo tímto způsobem 27 milionů kubických metrů odpadních vod," uvedl ve zprávě ČSÚ Michal Kolísek. Lidé za stočné zaplatili celkem 932 milionů korun.

V Jihočeském kraji loni vzniklo šest nových čistíren odpadních vod (ČOV). Celkem jich v regionu funguje 327, více jich je pouze ve Středočeském kraji. Celková kapacita čistíren v jižních Čechách za den je více než 385.000 kubických metrů.

Foto: Wikipedia, Benutzer:Alex Anlicker, licence

11. 7. 2016 ČTK
Reklama
Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE