Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Ukaž mi, co piješ...

Ukaž mi, co piješ...

Prodej balené vody dlouhodobě klesá. Většina lidí dává přednost kohoutkové. Přesto i dnes se najdou takoví, kteří jsou ochotni zaplatit za láhev několik set dolarů..

Odpověď je jednoduchá: Značková voda v lahvích je prý projevem životního stylu spotřebitele s vytříbeným vkusem. V Japonsku a Itálii existují speciální obchody tzv. Aquastory, které ve svém sortimentu mají asi 120 druhů značkové luxusní vody. Lidé jsou ochotni za stylově balenou kohoutkovou vodu platit neuvěřitelné sumy.

Neprodáváme jen vodu, ale celou kulturu vody, každá voda je dobrá na něco jiného,” říká Vera Aga, spolumajitelka řetězce Aquastore. Některé luxusní restaurace a hotely dokonce servírují degustační “water menu”, ve kterém představují ty nejexkluzivnější značky. S tímto trendem vzniklo také nové povolání - vodní sommeliér.

Největší šanci na úspěch vždycky měly vody “s příběhem”. Kdo by odolal možnosti ochutnat vodu z kanadských ledovců nebo japonské sopky! A nebo chcete pít stejnou vodu, kterou pili Římané nebo třeba Janet Jackson. Od obyčejné vody se ty luxusní většinou příliš neliší, ale všechny je něco spojuje: exotický původ, neuvěřitelně úžasný příběh o jejich čistotě a léčivých účincích, luxusní designová láhev, skvělá propagace a především velmi vysoká cena. V následujícím přehledu představíme některé z těch nejdražších balených vod na světě.
 

"Posvěcená" voda Finé
Pramen Shuzenji Hydrothermal (Japonsko), ze kterého voda Finé pochází má 13ºC, což je údajně ideální teplota umožňující lepší vstřebávání léčivých minerálů okolní horniny. Pramen byl objeven v 8. století mnichem Kobodaishi, který tuto vodu posvětil a od té doby je považována za léčivou. Cena za 750ml láhev začíná na $5.
 

"Historická" Wattwiller
Minerální voda Wattwiller si získala popularitu zejména díky své historii. Existují o ní totiž historické písemné záznamy již ze 7. století našeho letopočtu a největší slávu jí přinesli Římané. Pramen vyvěrá hluboko v centru národního parku ve francouzském Alsasku a je přísně střežen mnišským řádem. Litrová láhev je k dostání za $9.

Madonna pije Voss
Jedna z nejčiřejších vod na světě pochází z artéských studní v jižním Norsku. Má velmi nízký obsah minerálů a nemá prakticky žádnou chuť . Díky pouhým 22 mg rozpuštěných pevných látek v litru je povážována za nejčistší vodou na světě. Prodává se ve skleněné láhvi z dílny módního návrháře Calvina Kleina v několika variantách. Litrová lahev stojí $38.

Bling H2O má "styl"
Devětkrát filtrovaná voda z Tennessee v láhvi ozdobené řetízkem Swarovského křišťálů! Vodu Bling H2O objevil Hollywoodský producent Kevin G. Boyd a vytvořil z ní součást stylového života celebrit. Vodu můžete pravidelně vidět při udílení prestižních cen MTV Video Music Awards nebo Emmy Awards. Cena se pohybuje kolem $40 za láhev 0,7 l.

Fillico i pro teenagery
Filico - tato legendární japonská specialita se zlatým uzávěrem je k dostání za $219. Výrobce se pokouší nalézt díru v trhu a proto přišla loni na podzim s novinkou pro teenagery - luxusní voda Hello Kitty zdobená křišťály. Sadu 5 balení si může dospívající mládež zakoupit za “pouhých” $500.
 


"Léčivá" Kona Nigari
Dvě unce (přibližně 60ml) této japonské vody Vás bude stát $33.50. V porovnání s ostatními luxusními vodami by Vás obvyklá 750ml láhev vyšla na neuvěřitelných $402. Kona Nigari je odsolená mořská voda nabraná nedaleko Velkého ostrovu Havajského soustroví. Této vodě jsou připisovány výjimečné léčivé účinky - pomáhá při redukci váhy, minimalizuje stress a zlepšuje kvalitu pleti.
 Zdroj: www.campussqueeze.com

6. 1. 2011 (em)
Mohlo by vás zajímat
Voda v láhvi z papíru? Vice

Voda v láhvi z papíru?

25.1.

Recyklovatelné papírové nádoby na vodu společnosti Brand Image slibují skvělý estetický zážitek při pití vody. Je to opravdu nutné?


Způsobuje nedostatek vody smrštění mozku? Vice

Způsobuje nedostatek vody smrštění mozku?

27.12.

Nedodržujete pitný režim? Možná Váš přístup ke správné životosprávě změní poznatek, se kterým nedávno přišli britští vědci. Jejich výzkum dokázal, že nedostatek vody v těle může totiž kromě bolesti hlavy způsobit také zmenšení mozku.


Jak je na tom se zásobami vody Česká republika? Vice

Jak je na tom se zásobami vody Česká republika?

13.12.

Tento týden jsme již psali o nedostatku vody v některých regionech USA. Situace je tak vážná, že odborníci hledají radikální řešení vzniklé situace. Zda jsme na tom v Čechách výrazně lépe, zjistí plánovaná studie České geologické služby.


Kohoutková voda v tetrapaku? Vice

Kohoutková voda v tetrapaku?

2.12.

Americká firma Boxed Water Is Better zavedla na trh nový produkt - nabízí kohoutkovou vodu v tetrapakových krabicích jako lepší a ekologičtější alternativu k plastovým obalům. Nebyla by ale ta nejlepší alternativa si vodu natočit přímo z kohoutku, než ji kupovat v tetrapaku?


Konec Zemědělské vodohospodářské správy Vice

Konec Zemědělské vodohospodářské správy

8.11.

Správu drobných vodních toků převezmou jednotlivá Povodí a Lesy ČR. Stát si od transformace Zemědělské vodohospodářské správy slibuje finanční úspory i urychlení odstraňování případných povodňových škod.


V Lounech ukončili rekonstrukci čistírny za 200 milionů korun Vice

V Lounech ukončili rekonstrukci čistírny za 200 milionů korun

1.11.

V areálu čistírny odpadních vod Louny byla minulý týden slavnostně zakončena rozsáhlá investiční akce Severočeské vodárenské společnosti “Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) Louny“ s rozpočtem přes 208 milionů korun.


Nová čistírna odpadních vod také va Vizovicku Vice

Nová čistírna odpadních vod také va Vizovicku

20.10.

Ve Vizovicích byla dokončena rekonstrukce mechanicko-biologické čistírny odpadních vod. Její kapacita se tak zvýšila až na plánovaných osm tisíc obyvatel. Výhledově se plánuje také připojení obcí Jasenná, Lutonina a Ublo.


Nová generace čistíren odpadních vod na okraji Budapešti Vice

Nová generace čistíren odpadních vod na okraji Budapešti

20.10.

V Budapešti vybudovala Veolia Eau energeticky soběstačnou čistírnu odpadních vod, která využívá originální metodu výroby bioplynu. Je možné spojit čištění odpadních vod se zpracováním odpadu, vyrábět elektrickou energii a přitom být energeticky soběstačný?


Hasiči preventivně kontrolují odkaliště Vice

Hasiči preventivně kontrolují odkaliště

14.10.

Hasiči mimořádně zkontrolují odkalovací a sedimentační nádrže chemiček a elektráren. Kontroly jsou reakcí na ekologickou katastrofu v Maďarsku.


Fuksa odvolal ředitele Povodí Morava Vice

Fuksa odvolal ředitele Povodí Morava

15.9.

Generální ředitel státního podniku Povodí Moravy Libor Dostál přišel po roce o křeslo. Personální zemětřesení má podle ministra zlepšit fungování této organizace. Výhrady se týkají zejména nedostatečné komunikace a neuspokojivých hospodářských výsledků.


Aktuálně: nová Modrá zpráva za rok 2009 Vice

Aktuálně: nová Modrá zpráva za rok 2009

8.9.

Ministerstva životního prostředí a zemědělství každoročně vydávají společnou zprávu o stavu vodního hospodářství ČR. Aktuálně vydanou verzi za rok 2009 vám přinášíme.


Po povodních pozor na vodu ze studních Vice

Po povodních pozor na vodu ze studních

10.8.

Řada zdrojů pitné vody je po záplavách v severních Čechách poškozená, nebo je v nich voda nekvalitní.


Odhad povodňových škod dle Ministerstva zemědělství: 1,5 miliardy korun Vice

Odhad povodňových škod dle Ministerstva zemědělství: 1,5 miliardy korun

10.8.

Prvotní odhad škod, které napáchala povodeň 6. - 8. srpna na státním vodohospodářském majetku, hovoří o 1,5 mld. Kč.


O víkendu k vodě? Ověřte si, kde je to bezpečné Vice

O víkendu k vodě? Ověřte si, kde je to bezpečné

6.8.

V řadě přírodních koupališť v Česku je voda stále vhodná ke koupaní, v některých se ale postupujícími prázdninami její kvalita výrazně zhoršuje.


Pozor na podvodníky! Vice

Pozor na podvodníky!

2.8.

Bohužel opakovaně se objevují případy, kdy se dožadují vstupu do bytu podvodníci vydávajcí se za zástuce vodárenské společnosti. Poslední případ se stal v Plaňanech na kolínsku.


Ochrana proti povodním prioritou nového ministra životního prostředí Vice

Ochrana proti povodním prioritou nového ministra životního prostředí

29.7.

Ministr životního prostředí Pavel Drobil přestavil tento týden priority svého úřadu. Na co se chce ve své funkci zaměřit? Řada odborníků čekala se zájmem na tiskovou konferenci.


Máme doma tvrdou vodu? Vice

Máme doma tvrdou vodu?

2.4.

Televizní reklamy na změkčovače vody se nás již dlouhá léta snaží přesvědčit, že je na většině území ČR tvrdá voda, která významně ohrožuje především naše pračky. Přestože je toto tvrzení značně sporné, může v některých českých domácnostech usazování vodního kamene představovat nepříjemný problém.


Transparency International pod drobnohledem ztrácí svatozář Vice

Transparency International pod drobnohledem ztrácí svatozář

30.3.

Transparency International se dlouhá léta pasuje do role samozvaného mravokárce a zarytého bojovníka s korupcí a netransparentním chováním na té nejvyšší mezinárodní úrovni. 


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE