Rewrite letters from the image.
 
 
detail

U Tchořovic na Strakonicku se dnes protrhla hráz rybníku

U Tchořovic na Strakonicku se dnes protrhla hráz rybníku

Nedaleko Tchořovic na Strakonicku se včera ráno protrhla hráz rybníku Smyslov. Voda z více než dvacetihektarové plochy se rozlila do okolí. Zasáhal dva obytné domy, z nichž museli být evakuováni lidé. Vodu pak zachytila soustava rybníků, ale stále hrozí, že by mohla uniknout dále a zaplavit i město Blatná. ČTK to řekl zastupitel Tchořovic Jan Křivanec.

"Voda se postupně vsakuje, ale stále není vyloučeno, že by se mohla šířit dál. Okolní rybníky se následkem protrhnutí hráze přeplnily," uvedl Křivanec. Dodal, že obec vyhlásila třetí, tedy nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Na místo včera ráno vyrazili profesionální hasiči. "Ale žádné čerpání vody nebo jiné podobné zásahy jsme neprováděli. Velitel vzhledem k situaci ponechal na místě jen dobrovolné hasiče," řekla ČTK mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Necelých deset kilometrů od Tchořovic jsou Metly, které se staly jedním ze symbolů povodní v roce 2002. Tehdy tam voda z protrženého rybníka zničila střed vsi. Povodně tenkrát v Metlách způsobily škodu přibližně za 100 milionů korun. "Lidé ten rok 2002 mají samozřejmě stále v paměti a když nastane taková situace, vzbudí to v nich obavy," řekl Křivanec.

Dodal, že voda z rybníku Smyslov se dnes rozlila hlavně do okolních polí a luk. Tam se vsakuje do země nebo odtéká dál.

 

Foto: Wikipedia, Chmee2, licence

11. 5. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE