Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Turisty bude po lipenské přehrady vozit nový parník

Turisty bude po lipenské přehrady vozit nový parník

Turisty bude po lipenské přehradě letos vozit nový parník jménem Smetana. Rozšíří tak plavební flotilu společnosti Rosenberger - Lipno - Line na tři lodě. Společnost, která provozuje lodní dopravu na jezeře, také nabídne veřejnosti více tras. Novinářům to řekl manažer firmy Rosenberger - Lipno - Line Karel Andrle.

Loď Smetana je dlouhá 25 metrů a má šířku pět metrů. Společnost se připravuje na spuštění provozu a čeká, až to umožní situace kolem koronaviru. "Scénář se samozřejmě může měnit. Během pár dní můžeme vyjet na linkové plavby s tím, že budeme dodržovat všechna omezení, která budou platná," řekl Andrle. Dodal, že by lodní doprava mohla na přehradě začít 8. května.

Smetana popluje po takzvaném severním okruhu mezi Horní Planou, Dolní Vltavicí a Černou v Pošumaví. Loď Adalbert Stifter bude mít hlavní zastávky v Lipně nad Vltavou, Frymburku a Dolní Vltavici. Třetí loď Vltava bude tyto dva okruhy propojovat. "Počítáme i s dopravou turistů a jízdních kol oběma směry přes celou lipenskou přehradu. Cestující budou mít možnost přestupovat mezi jednotlivými loděmi," uvedl Andrle.

Loď Smetana má místa pro 140 lidí. Ve středu doplula po vodě z Německa do Lince a odtud ji čeká přeprava automobilem na lipenskou přehradu, kde by se měla objevit přibližně za měsíc. Společnost Rosenberger - Lipno - Line v sezoně přepraví až 60.000 turistů. Ceny pro letošní rok se nemění. Okružní plavba po přehradě na dvě hodiny stojí pro dospělé 330 korun.

"Celé Lipensko se snaží vyjít maximálně vstříc požadavkům jeho návštěvníků. Jsme rádi, že sem letos přijedou tuzemští hosté a chtěli bychom je všichni pěkně přivítat a zpříjemnit jim pobyty. Přeci jenom je turismus to jediné a poslední co našemu příhraničnímu regionu zbylo k obživě. Koronavirus nás všechny přiškrtil, ale lapajíc po dechu si o to více budeme našich hostů vážit," uvedl Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska.

Foto: Wikipedia, Martin2035, licence

24. 4. 2020 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE