Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Tábor zřejmě zastřeší letní plavecký bazén

Tábor zřejmě zastřeší letní plavecký bazén

Tábor zřejmě zastřeší letní plavecký bazén. Město tím chce pro sportovní kluby vytvořit zázemí s odpovídajícími parametry. Vedlejší krytý bazén totiž nemá potřebnou hloubku například pro vodní pólo a synchronizované plavání. Přestavba areálu bude stát desítky milionů korun. Novinářům to řekl táborský starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

"Přesnější investiční částku budeme znát na podzim po zpracování studie. Podle toho se rozhodneme, jak budeme postupovat, zda třeba nerozložíme projekt na několik etap," uvedl Pavlík.

Nově zastřešený pětadvacetimetrový bazén bude sloužit hlavně sportovcům. Současná krytá plovárna se pak změní v relaxační zónu. "Byla by tam například teplejší voda, což zase nevyhovuje sportovním klubům," řekl starosta.

Oba bazény propojí zastřešený koridor. Šatny budou v jednom místě, a to v areálu současné kryté plovárny. Táborský bazén byl mezi lety 2018 a 2019 uzavřený kvůli první etapě modernizace. Město při ní nechalo postavit wellness centrum, obnovilo šatny, vstupní vestibul a dětský bazén. "Právě kapacita šatny odpovídá i tomu, že by ji využívali návštěvníci obou bazénů," řekl starosta.

Město zvažovalo, zda neprohloubí dno současného krytého bazénu. Současná hloubka je v rozmezí od 1,4 do 1,7 metru. Ale podle pravidel vodního póla je minimum 1,8 metru. "Současný venkovní bazén, který chceme zastřešit, tyto parametry má," řekl starosta. Prohloubení dna by stálo podle odhadů 12 milionů korun.

Starosta dodal, že letní areál nyní nabízí veřejnosti dva bazény. Druhý z nich by po zastřešení zůstal nadále odkrytý a fungoval by jako aquapark.

15. 7. 2020 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE