Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Strakonice postaví v úpravně vody sběrač za 60 milionů

Strakonice postaví v úpravně vody sběrač za 60 milionů

Téměř 60 milionů korun bude stát nový sběrač vody, jenž se stane součástí úpravny vody Pracejovice. Město Strakonice podepíše dodatek smlouvy s brněnskou společností Arko Technology. Díky novému jímání vody se zlepší kvalita surové vody. Jímka by měla být hotová v červnu 2019. ČTK to řekla mluvčí města Markéta Bučoková.

Zrekonstruovaná úpravna vody Pracejovice, která funguje od ledna 2016, zásobuje vodou zhruba polovinu obyvatel Strakonic. Je jedním ze tří zdrojů vody pro čtyřiadvacetitisícové město. Modernizace stála 144,6 milionu Kč.

"Investiční náklady na sběrač vody jsou 59 milionů korun bez DPH. I přes tuto vysokou částku je nezbytné nové jímání vody vybudovat, neboť se tím zlepší kvalita surové vody i vydatnost jímané vody. Součástí budou nové výstroje stávajících vrtů a studen a rozvody vody,"
řekla Bučoková.

Při stavbě nové jímky vznikne nejdřív prováděcí projektová dokumentace, koncem letošního roku následuje příprava staveniště: vytyčení stavby či kácení zeleně. Hotovo by mělo být v červnu 2019.

Rekonstrukce úpravny vody Pracejovice, která pochází z konce 50. let, začala v říjnu 2013. Od poloviny roku 2015 byla ve zkušebním provozu. Oprava stála zhruba 150 milionů korun. Úpravna zpracovává povrchovou vodu z řeky Otavy a podzemní, vyvěrající z vrtů v údolní nivě řeky. Zásobuje nejen část Strakonic, ale i Pracejovice, Katovice, Mutěnice a Radošovice. Do sítě dokáže dodat 59 litrů vody za vteřinu.
 

8. 6. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE