Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Strakonice dají 50 milionů na opravy vodovodů a kanalizace

Strakonice dají 50 milionů na opravy vodovodů a kanalizace

Strakonice investují letos asi 50 milionů korun do obnovy vodovodů a kanalizací. Část peněz půjde na nový sběrač vody, jenž by se měl příští rok stát součástí úpravny vody Pracejovice. Radní projednali plán financování obnovy vodovodů a kanalizací na roky 2015 až 2025. Novinářům to řekl starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Sumu 50 milionů letos dá radnice na vodovodní a kanalizační vedení, na opravy vodojemů a na nový sběrač vody v Pracejovicích, což bude celkem investice téměř za 60 milionů Kč a díky novému jímání vody se zlepší kvalita surové vody. Jímka by měla být hotová v červnu 2019. Loni dalo město na obnovu vodovodů a kanálů 30 milionů Kč, předloni 15 milionů.

Hlavní investice jsou letos sanace pramenů, pramenišť i vodovodů. "Nejpotřebnější jsou Máchova ulice, kde je ještě kameninové potrubí, to budeme muset měnit," řekl starosta. Radnice chystá studii na odvodnění jižní části města včetně lepšího odvodnění viaduktu, v čističce odpadních vod bude radnice předělávat nádrže. V Blatenské ulici zvětší kapacitu sběrače, za dešťů vytéká voda ven a zaplavuje garáže. V dalších místech města, kde žije 24.000 lidí, se budou dělat injektáže betonových stěn šachet, skrz které místy proniká voda.

Foto: Wikipedia, Ivo Lukačovič, licence

30. 4. 2018 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE