Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Strakonice dají 50 milionů na opravy vodovodů a kanalizace

Strakonice dají 50 milionů na opravy vodovodů a kanalizace

Strakonice investují letos asi 50 milionů korun do obnovy vodovodů a kanalizací. Část peněz půjde na nový sběrač vody, jenž by se měl příští rok stát součástí úpravny vody Pracejovice. Radní projednali plán financování obnovy vodovodů a kanalizací na roky 2015 až 2025. Novinářům to řekl starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Sumu 50 milionů letos dá radnice na vodovodní a kanalizační vedení, na opravy vodojemů a na nový sběrač vody v Pracejovicích, což bude celkem investice téměř za 60 milionů Kč a díky novému jímání vody se zlepší kvalita surové vody. Jímka by měla být hotová v červnu 2019. Loni dalo město na obnovu vodovodů a kanálů 30 milionů Kč, předloni 15 milionů.

Hlavní investice jsou letos sanace pramenů, pramenišť i vodovodů. "Nejpotřebnější jsou Máchova ulice, kde je ještě kameninové potrubí, to budeme muset měnit," řekl starosta. Radnice chystá studii na odvodnění jižní části města včetně lepšího odvodnění viaduktu, v čističce odpadních vod bude radnice předělávat nádrže. V Blatenské ulici zvětší kapacitu sběrače, za dešťů vytéká voda ven a zaplavuje garáže. V dalších místech města, kde žije 24.000 lidí, se budou dělat injektáže betonových stěn šachet, skrz které místy proniká voda.

Foto: Wikipedia, Ivo Lukačovič, licence

30. 4. 2018 ČTK
Reklama
Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE