Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Rybáři dnes zahájí třídenní výlov rybníku Rožmberk

Rybáři dnes zahájí třídenní výlov rybníku Rožmberk

Třeboňští rybáři dnes po roce opět začnou s výlovem největšího českého rybníka Rožmberk. Očekávají srovnatelný výnos s minulými roky, což znamená přibližně 150 tun tržních ryb. Rožmberkem zahájí sezonu podzimních výlovů. Třídenní výlov největšího rybníka tradičně navštíví několik desítek tisíc lidí.

ČTK to řekl předseda představenstva rybářství Třeboň Josef Malecha.

"První zátah připravujeme po 7:00 a budeme pokračovat do odpoledních hodin,"
uvedl. Dodal, že od rána budou moci návštěvníci ochutnat rybí polévky, filety z ryb, kapří hranolky, řízky třeboňských baštýřek, nebo jihočeské jerky ze sušeného rybího masa. Rovněž si budou moci prohlédnout malé muzeum rybářství.

Většinu ryb v Rožmberku tvoří kapři, zbytek amuři, tolstolobici, líni a dravci. Rybník se rozkládá na 647 hektarech. Spolu s Novou řekou ho v 16. století navrhl stavitel Jakub Krčín z Jelčan. Budoval se v letech 1584 až 1590. Sypaná hráz je dlouhá přes dva kilometry, v nejširším místě má v patě až 60 metrů a v koruně 12. Výška hráze je 11 metrů a hloubka vody u hráze 6,5 metru.

Foto: Wikipedia, Přemysl Otakar, licence

14. 10. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE