Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Rybář Jakub Vágner dostal od kraje dotaci 750.000 korun

Rybář Jakub Vágner dostal od kraje dotaci 750.000 korun

Rybář Jakub Vágner dostal od Středočeského kraje dotaci 750.000 korun na obnovu rybníku Katlov na Kutnohorsku, kde se stará o přírodu a buduje centrum pro sportovní rybáře. ČTK o tom informovala mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová. Syn hudebníka Karla Vágnera si více než dvacetihektarový rybník pronajal na 25 let od města Kutná Hora.

Ročně za něj městu podle bývalého starosty Iva Šance platí přes 400.000 korun a má na něj předkupní právo. Pronajatý má také sousední rybník Pohan.

Vágner se obnově rybníka věnuje od začátku letošního roku. Vzniknout by zde mělo také centrum záchrany genofondu velkých evropských ryb. „Pořádáme tu také dětské rybářské tábory a už příští rok v květnu se tu bude konat první oficiální dětské mistrovství světa v lovu kaprů," uvedl Vágner. Úpravy rybníka se ale nelíbí některým místním chatařům. Kromě omezených možností pro koupání mají obavy z dopravní zátěže, nelíbí se jim ani počet stanovišť pro rybáře. Vágner jejich obavy rozptyluje a tvrdí, že chce na Katlově žít, a ne vydělávat.

Rybník Katlov se nachází v těsné blízkosti drobné osady Katlov, přibližně kilometr od obce Červené Janovice směrem na Štipoklasy. Rybník Katlov byly původně dva velké rybníky, nyní jsou spojeny průplavem. Od ledna na Katlově vznikly dva ostrovy z bahna obloženého geotextilií a kameny, které jsou zatravněny a zalesněny desítkami keřů a stromů. Zalesněna byla i hráz a přilehlý pozemek. Vágner v létě ČTK řekl, že na Katlově zatím proinvestoval čtyři miliony korun. Celkový rozpočet projektu je podle něj mnohem vyšší a jenom pod vodou budou investice v hodnotě kolem pěti milionů. Hotovo by vše mělo být příští rok na jaře.

Třiatřicetiletý syn hudebníka Karla Vágnera je držitelem mnoha rybářských rekordů, za rybami a dobrodružstvím cestuje téměř do všech koutů světa. Propaguje rybářský přístup zvaný "chyť a pusť", kdy se ulovené ryby vracejí do vody.

27. 12. 2014 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE