Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Rekonstrukce Úpravny vody Landštejn vstupuje do druhé poloviny

Rekonstrukce Úpravny vody Landštejn vstupuje do druhé poloviny

Do druhé poloviny vstupuje rekonstrukce Úpravny vody Landštejn na Jindřichohradecku. Technici práce zahájili v lednu letošního roku a veškeré úpravy dělají za plného provozu. Dodávky vody pro obyvatele měst a obcí, které úpravna zásobuje, nejsou nijak omezeny. 

Ještě před letními prázdninami se podařilo dokončit instalaci první technologické linky. „Ta, kromě filtrů pro odstranění organických nečistot, nově obsahuje i filtry pro odstranění železa a manganu z vody a dále filtry s aktivním uhlím. Zároveň byla dokončena rekonstrukce elektroinstalace úpravny a dávkovačů chemie,“ popsala Olga Štíchová, vedoucí provozní oblasti východ vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s.

Linka, která je vybavena nejmodernějšími technologiemi a prvky pro výrobu pitné vody pracuje s kapacitou 20 litrů za vteřinu, v případě potřeby je možno výkon navýšit až na 35 vteřinových litrů. V červenci dodavatelská firma zahájí demontáž a rekonstrukci druhé linky. Práce budou dokončeny v září letošního roku.

Je to velká investice do budoucna, především v době, kdy ze všech stran slyšíme o hrozbách sucha a nedostatku vody. Stejně jako generace před námi, kteří úpravnu před více než padesáti lety stavěli, se snažíme být prozíraví. U tak důležité suroviny, jakou je kvalitní voda, to platí dvojnásob,“
řekl za Dobrovolného svazku obcí Vodovod Landštejn, který úpravnu vlastní, místostarosta Dačic Miloš Novák.


Úpravna vody Landštejn byla postavena v 60. letech minulého století pro zásobování obyvatel okolních obcí pitnou vodou. Jako zdroj surové vody pro úpravu slouží blízká vodárenská nádrž Landštejn, odkud voda natéká do vodojemu o objemu 2 000 m3. Upravená se přívodním řadem čerpá do dvou směrů na vodojem Kadolec s odbočkou na vodojem Staré Město, Slavonice a Dačice. Druhý výtlačný řad vede směrem na vodojem Klášter a dále gravitačně do Nové Bystřice. 

Foto: Wikipedia, Daniel Baránek, licence

21. 6. 2017 redakce
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE