Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Převozy přes lipenskou přehradu zahajují sezonu

Převozy přes lipenskou přehradu zahajují sezonu

Převozy přes lipenskou přehradu zahajují provoz po zimní odstávce. Jako první v pátek začal přepravovat turisty spoj mezi Horní Planou a Bližší Lhotou. V nejbližší době zahájí sezonu převozy Frymburk - Přední Výtoň a Dolní Vltavice - Kyselov. Tuto formu dopravy využívají turisté především v letních měsících. Vyplývá to z informací ČTK.

Zimní měsíce, kdy jsou lodě odstaveny mimo hladinu, provozovatelé využívají na údržbu převozů. V Horní Plané se připravují na rozsáhlou rekonstrukci plavidla letos na podzim. "Zhruba od poloviny září projde rekonstrukcí, do které se pustí specializovaná firma. Je to nutné, aby převoz mohl fungovat dalších 30 let. Převoz tak bude i nadále spolehlivou a velmi důležitou spojkou s druhým břehem," uvedl starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

Délku sezony tohoto převozu určují provozovatelé podle počasí. Není výjimkou, že přívoz přepravuje lidi přes lipenskou přehradu i deset měsíců v roce. Lidé za cestu z Horní Plané do Bližší Lhoty zaplatí 15 korun za osobu a 50 korun za automobil.

Převoz mezi Frymburkem a Přední Výtoní oficiálně zahájí sezonu 1. dubna. Ale turisté možná budou moci tuto trasu využít i dříve.
"V nejbližších dnech spustím na vodu loď, která bude zatím přepravovat pěší a cyklisty," řekl za provozovatele Jiří Bouchal. Ceny podle něj zůstanou i letos stejné jako v minulém roce. To znamená, že také zde lidé zaplatí 15 korun za osobu a 50 korun za vůz.

Až v květnu začne jezdit lodní doprava mezi Dolní Vltavicí a Kyselovem.
"Ani my ceny v porovnání s minulým rokem neměníme," uvedl za převoz Karel Vlášek. Lístek pro osobu stojí 35 korun a za auto s řidičem se platí 150 korun.

Foto: Wikipedia, Aktron, licence

20. 3. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE