Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Představujeme: moravský výrobce armatur Jihomoravská armaturka

Představujeme: moravský výrobce armatur Jihomoravská armaturka

Přinášíme vám další rozhovor s vystavovatelem letošní úspěšné výstavy VODOVODY-KANALIZACE 2013, kterou chceme také zpětně připomenout. Nyní s paní Ing. Lucií Urbanovou, která představuje společnost Jihomoravská armaturka.

Prosím, představte Vaši společnost a produkty určené pro vodárenství.

Jihomoravská armaturka spol. s r.o. (JMA), člen skupiny VAG je nedílnou součástí dnešního vodního hospodářství. Všude, kde se voda upravuje, dopravuje, skladuje a rozvádí, hrají šoupátka, uzavírací klapky, regulační ventily, navrtávací pasy, hydranty a další armatury z produkce JMA důležitou roli. U vodárny, čerpací stanice či čistírny vody je důležitá dlouhá životnost a samozřejmě bezpečnost armatur. Vodní hospodářství, ale i požadavky pro energetiku sebou přinášejí většinou extrémní nároky na spolehlivost. Armatury musí vydržet vysoký tlak vody, nebo extrémní teploty a povětrnostní vlivy ať už v pouštním či tropickém klimatu. A zde se již uplatňují armatury z JMA, které vykonávají spolehlivě svou službu padesát nebo dokonce více než sto let.


Ve firmě JMA probíhají všechny výrobní procesy pod jednou střechou. Na rozdíl od konkurentů vlastní JMA i slévárnu tvárné litiny. Má tedy celý proces výroby pod kontrolou a je schopna garantovat nejvyšší kvalitu svých výrobků. To jí dovoluje nabízet prodloužené záruční lhůty a garance nad rámec běžných zvyklostí. Společnost se také může pochlubit vlastním vývojovým oddělením. Z každého prodaného výrobku investuje JMA do vývoje a inovací armatur částku 24 Kč. Ročně přichází JMA, potažmo skupina VAG průměrně s 50 inovacemi a jedním patentovým řešením. To znamená, že je schopna nabízet armatury podle posledních trendů jak ve funkčnosti, tak v používaných materiálech. Všechny JMA armatury jsou certifikovány podle platných českých norem. Vlastní certifikát těžké protikorozní ochrany GSK, ale je i nositelem řady zahraničních výrobkových certifikátů, například prestižního certifikátu DVGW, který opravňuje prodávat do německých vodáren a plynáren. Dále jsou to pak například certifikáty KIWA (Holandsko) či SABS (JAR).


Samozřejmostí JMA je také předzáruční, záruční a pozáruční servis. Poskytování komplexního servisu je v současné době stěžejním cílem JMA a je jedním s pilířů její obchodní politiky. JMA pomáhá zákazníkovi vybrat tu nejvhodnější armaturu, zprovoznit ji na místě, proškolit údržbu, provést funkční zkoušky atd. Poskytováním komplexního servisu se JMA snaží o naplňování svého motta “Poskytovatel komplexního řešení“.

Zákazníci společnosti hodnotí JMA jako jednu z nejmodernějších a nejčistších armaturek v Evropě. Certifikát ISO 14001:2005 TÜV SÜD Czech s.r.o. potvrzuje, že společnost JMA zavedla a používá systém environmentálního managementu v oboru vývoj, výroba, prodej a servis průmyslových armatur, výroba odlitků ze šedé a tvárné litiny. JMA také upravila filozofii výběru subdodavatelů dle striktních podmínek směrnic ochrany životního prostředí. JMA je také významným členem mezinárodní výrobní skupiny VAG. Skupina VAG má po světě více než 250 obchodních zastoupení. Jedná se tedy o nevyčerpatelnou studnici poznání nejen z oblasti vodního hospodářství. Na každý požadavek zákazníka je schopna reagovat a využít zkušenost z realizovaných projektů po celém světě. To, že její výrobky směřují do více jak 70 zemí světa je tou nejlepší referencí také pro české zákazníky.
 
Kolik zaměstnanců ve Vaší společnosti pracuje? Z jakého jste regionu? Jsou Vaše výrobky vyráběny v ČR nebo v zahraničí?

JMA má 538 zaměstnanců (k 1. 2. 2013), nachází se v Jihomoravské regionu, v Hodoníně. 20 % produkce jde na tuzemský trh, 80 % potom směřuje do celého světa.
 
Jaké novinky či exponáty na výstavě VODOVODY - KANALIZACE 2013 prezentovali? V čem jsou inovativní?

Na výstavě jsme prezentovali 3 novinky – PICO® Membránový regulační ventil, LIMU-STOP® Zpětnou klapku a JAROX Vřetenové šoupátko. Všechny výrobky mají nějaký konstrukční prvek, který konkurence nemá, např. PICO® Membránový regulační ventil má patentované spojení CORFIX®, což je vlisované závitové spojení tělesa armatury a řídícího okruhu, které je z korozivzdorné oceli. LIMU-STOP® Zpětná klapka nabízí 90% otevření disku, zatímco konkurence dokáže nabídnout maximálně 80% otevření a JAROX Vřetenové šoupátko má patentované řešení těsnění, kdy jde o kombinaci klínového a profilového těsnicího systému. Zmíněné výrobky však poskytují více výhod než pouze výše uvedené.

11. 6. 2013 (jab)
Mohlo by vás zajímat
Teplárenské dny opět v Hradci Králové Vice

Teplárenské dny opět v Hradci Králové

24.4.

Právě dnes byl zahájen jubilejní 25. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky. Pokud vás zajímají novinky z oboru, inovace či diskuze na aktuální témata, naplánujte si cestu co Hradce Králové i na zítra, kdy konference pokračuje. Server oVodarenstvi.cz je mediálním partnerem této význané akce.


VODOVODY-KANALIZACE: Čeští i zahraniční odborníci a lídři trhu se sejdou v Praze po dvou letech Vice

VODOVODY-KANALIZACE: Čeští i zahraniční odborníci a lídři trhu se sejdou v Praze po dvou letech

10.5.

Praha 9. května 2017 – Téměř 350 prezentujících se firem na ploše přes 6 tisíc m2, na tři desítky přednášek, výstava či několik soutěží. To čeká návštěvníky i odborníky, kteří se sjedou po dvou letech na jubilejní 20. ročník nejvýznamnější a největší oborové akce, na mezinárodní výstavu VODOVODY-KANALIZACE. Ta se uskuteční 23. – 25. května na výstavišti v Praze Letňanech.


AQUATHERM startuje v pražských Letňanech Vice

AQUATHERM startuje v pražských Letňanech

1.3.

21. Mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky dnes odstartoval v areálu PVA EXPO Praha. Pokud tento týdne do Letňan zavítáte, doporučujeme návštěvu také několika firem s nabídkou pro vodárenský obor.


Konference: Dáte si aperitiv? Vice

Konference: Dáte si aperitiv?

12.10.

Staňte se velvyslancem životního prostředí prostřednictvím kampaně “Vítejte v mém domě” sdružení PikPik Environnement. Co mají společného aperitiv a největší mezinárodní konference o klimatických změnách ve Francii? Jsou skvělou příležitostí k propagaci ekologicky zodpovědného chování.


Na veletrhu For Arch se do soboty představí 830 vystavovatelů Vice

Na veletrhu For Arch se do soboty představí 830 vystavovatelů

15.9.

Na 830 vystavovatelů se bude ode dneška do soboty prezentovat na 26. ročníku stavebního veletrhu For Arch v Praze. Zájem firem byl větší než loni, kapacita výstaviště ale dosáhla maxima, uvedli pořadatelé. Své výrobky a stavební řešení představí na akci 61 zahraničních společností z 15 zemí.
 


Vodohospodáři vyhlásili fotosoutěž VODA 2015 Vice

Vodohospodáři vyhlásili fotosoutěž VODA 2015

7.1.

Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) vyhlásilo při příležitosti konání 19. mezinárodní vodohospodářské výstavy Vodovody – kanalizace 2015 jubilejní desátý ročník fotosoutěže VODA 2015. Soutěž je určena pro digitální (případně digitalizované) barevné i černobílé fotografie, jejichž ústředním tématem jsou „Vodní skvosty“.


Představujeme: výrobce vodárenských armatur AVK VOD-KA Vice

Představujeme: výrobce vodárenských armatur AVK VOD-KA

7.6.

V rámci ohlednutí za výstavou VODOVODY-KANALIZACE 2013 vám přinášíme rozhovor s panem Petrem Kvičerou ze společnosti AVK VOD-KA, která byla úspěšným a zajímavým vystavovatelem letošního ročníku. 


Představujeme vítěze soutěže Zlatá VOD-KA: HAWLE Armatury Vice

Představujeme vítěze soutěže Zlatá VOD-KA: HAWLE Armatury

29.5.

Dnes Vám přinášíme rozhovor s Jiřím Ašenbrylem ze společnosti HAWLE Armatury, která letos získala tradiční ocenění na výstavě VODOVODY-KANALIZACE 2013. Pojďme si představit vítěznou společnost i vítězný exponát.


„Nejezte a nepijte blbě!“ a přijďte na VII. ročník Prague Food Festival 2013 Vice

„Nejezte a nepijte blbě!“ a přijďte na VII. ročník Prague Food Festival 2013

16.5.

Ovlivňuje strava vaše zdraví a náladu? Používáte lokální a sezónní suroviny? Prague Food Festival (PFF) 2013 nabídne skvělé pokrmy, nejlepší šéfkuchaře, představí špičkové podniky, ale také promění areál v jednu velkou kuchařskou školu! Dobré jídlo budete tenktokrát navíc zapíjet stylově kohoutkovou.


VODOVODY-KANALIZACE 2013 Vice

VODOVODY-KANALIZACE 2013

8.5.

Na 18. ročníku mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY-KANALIZACE se letos představí více než 280 firem z 20 států! S ohledem na koncentraci firem a jejích produktů mají všichni dodavatelé, projektanti, investoři, ale i vlastníci vodohospodářských objektů a jejich provozovatelé jedinečnou možnost prohlédnout si nové technologie a možnosti oboru.


Oslavte s PVK Světový den vody Vice

Oslavte s PVK Světový den vody

18.3.

V rámci Světového dne vody bude pro veřejnost ve dnech 23. a 24. března 2013 otevřeno Muzeum pražského vodárenství. Muzeum bude zpřístupněno po oba dva dny od 10,00 do 16,30 hodin. Vstup je zdarma. Kromě stálé expozice čeká na návštěvníky několik novinek.


Výstava VODOVODY-KANALIZACE 2013 Vice

Výstava VODOVODY-KANALIZACE 2013

13.3.

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE, která se uskuteční od 21. do 23. května v Praze, přinese novinky a informace důležité pro odborníky, kteří v oboru působí, pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury, ale i majitele budov a nemovitostí.
 


Going green ve vodárenství: Spotřebovat méně, vyrobit více Vice

Going green ve vodárenství: Spotřebovat méně, vyrobit více

12.6.

Na čistírny odpadních vod je podle Lukáše Vlčka třeba nahlížet jako na zařízení, která nejen vyčistí vodu, ale také maximálně využije její energetický potenciál. V rámci své prezentace na konferenci Going green shrnul zkušenosti ze zahraniční i mateřské společnosti Veolia Voda.


Budoucnost má řešení, ale musíme na něm začít pracovat už teď! Vice

Budoucnost má řešení, ale musíme na něm začít pracovat už teď!

12.6.

To je motto dnešní konference GOING GREEN 2012 - jedinečné akce tohoto zaměření v regionu střední a východní Evropy. Vodarenstvi.cz je již druhým rokem mediálním partnerem této akce.


Pavel Drobil ministrem životního prostředí Vice

Pavel Drobil ministrem životního prostředí

16.7.

aktualizováno - Petr Nečas tento týden uvedl do funkce nového ministra životního prostředí. Ruth Bízkovou vystřídal na ministerstvu Pavel Drobil.


Předběžná závěrečná zpráva - WATENVI, URBIS TECHNOLOGIE Vice

Předběžná závěrečná zpráva - WATENVI, URBIS TECHNOLOGIE

3.6.

Jak hodnotí BVV a odborníci průběh letošního ročníku?


Zlaté medaile WATENVI uděleny Vice

Zlaté medaile WATENVI uděleny

27.5.

Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil v rámci Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI a veletrhu Mezinárodním veletrhu komunálních technologií URBIS TECHNOLOGIE byla předány prestižní Zlaté medaile WATENVI a ocenění vítězům soutěže o nejlepší expozici AURA.


Kdo zahajoval letošní Watenvi? Vice

Kdo zahajoval letošní Watenvi?

26.5.

Letošní Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh Watenvi a URBIS TECHNOLOGIE si nenechali ujít vrcholní přestavitelé ministerstev i zástupci měst a obcí.


Na Watenvi předány ocenění za vodohospodářské stavby roku 2009 Vice

Na Watenvi předány ocenění za vodohospodářské stavby roku 2009

25.5.

Na slavnostním galavečeru WATENVI byla předána ocenění vítězům soutěže „Vodohospodářská stavba roku 2009“.


Blíží se vodárenský veletrh Watenvi Vice

Blíží se vodárenský veletrh Watenvi

2.5.

Zapište si do kalendáře - Mezinárodním vodohospodářském a ekologickém veletrhu Watenvi, který se uskuteční na brněnském výstavišti od 25. do 27. května 2010.


Vodohospodářský veletrh WATENVI letos v květnu opět v Brně Vice

Vodohospodářský veletrh WATENVI letos v květnu opět v Brně

12.2.

V termínu od 25. – 27. května 2010 se v Brně opět uskuteční tradiční Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh WATENVI.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE