Hlavní město zaplatí za 49procentní podíl ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) 1,754 miliardy korun. Částku město uhradí prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
Nákup podílu dnes schválili pražští radní. PVK má pronajatu vodohospodářskou infrastrukturu od PVS do roku 2028. Praha chce po vypršení smlouvy ovládnout PVK celou. PVK je vlastněna francouzskou společností Veolia. Nákup ještě projednají pražští zastupitelé.
Cenu podílu určily dva nezávislé posudky. PVS bude po nabití akcií dostávat každý rok vyplacenu dividendu, kterou využije na splácení zaplacené ceny. Pokud část z ní zbude, využije peníze na opravu vodohospodářské infrastruktury. Město s Veolií uzavřelo rovněž opci na odkup zbylých 51 procent. Cena této části podílu ještě nebyla stanovena.
Magistrát, PVS a PVK a Veolia zahájily jednání o transakci loni, kdy podepsaly memorandum o spolupráci a začaly jednat o dalším postupu. Obě strany společně řešily mimo jiné transakční dokumentaci, kupní a opční smlouvy, dohodu mezi akcionáři a také způsob výplaty dividendy.
12.2.
Téměř každý den se pod metropolí pohybují pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací a kontrolují stokovou síť. V loňském roce prohlédli 134 kilometrů kanalizace.
6.2.
Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 6 703 vodoměrů, což je meziroční nárůst o tisíc dvě stě kusů.
31.1.
Pracovníci Pražský vodovodů a kanalizací řešili v uplynulém roce více havárií na vodovodní síti. Tu loni postihlo 5 208 havárií, což bylo ve srovnání s rokem 2017 o 249 událostí více.
21.1.
Teploty hluboko pod bodem mrazu, které v těchto dnech dorazily i do metropole, mohou nevratně poškodit vodoměry i vodovodní rozvody. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují jejich ochranu.
17.12.
Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod.
13.12.
Největším nepřítelem pražské kanalizace je tuk. Jedním z nejkritičtějších míst je pak shybka pod Čechovým mostem. Do ní totiž proudí odpadní voda z centra města, kde některé restaurace bez problémů vylévají ve velkém tuky do kanalizace.
5.12.
Pražské vodovody a kanalizace spouštějí další službu, která zákazníkům usnadní komunikaci se společností. Jedná se o bezplatné získání zákresu sítí a zákresu sítí pro stavební řízení.
28.11.
Obyvatelé hlavního města zaplatí v roce 2019 za tisíc litrů vody 89,66 korun včetně 15procentní DPH a cena se tak proti roku 2018 zvýší pouze o inflaci.
19.11.
Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
2.11.
Deratizátoři Pražských vodovodů a kanalizací se letos při plošné deratizaci stokové sítě, která probíhala od dubna do října, nenudili. Zamířili ke třinácti a půl tisícům kanalizačních vstupů a do každého z nich uložili jeden kilogram nástrah.
26.10.
Se službami Pražských vodovodů a kanalizací je spokojeno 91 procent odběratelů, s kvalitou pitné vody devadesát procent a s profesionalitou zaměstnanců pak 95 procent zákazníků. Vyplývá to z průzkumu nezávislé agentury IBRS - International Business and Research Services s.r.o., který se uskutečnil v průběhu září, a zúčastnilo se ho 700 respondentů.
15.10.
250 let letos uplynulo od vydání prvního plánu vodovodní sítě pro Nové Město pražské. Nejedná se ale o první vodovodní plán vůbec – v Praze takovéto plány začaly vznikat již v půlce 17. století. První plán, který byl vytvořen, patřil Starému Městu pražskému.
9.10.
Muzeum pražského vodárenství, které sídlí v Podolské vodárně, ožije o víkendu 13. a 14. října tradičními podzimními dny otevřených dveří. „Vstup je zdarma a návštěvníci mohou po oba dva dny do muzea zamířit od 9:30 do 16:30 hodin,“ informoval tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
8.10.
Praha a jí vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) v příštím roce investují do oprav a rozšiřování vodohospodářské infrastruktury zhruba 2,18 miliardy korun. Vyplývá to z investičního plánu PVS, který tento týden projednají pražští radní. Společnost zahájí více než stovku oprav a dalších investic a v desítkách již započatých bude pokračovat.
1.10.
Pražské vodovody a kanalizace vyhlašují soutěž Voda v krajině, která je určena pro 3. až 6. ročníky základních škol.
20.9.
Hlavní město a jím stoprocentně vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončily odkup 49 procent akcií ve firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK) od francouzské firmy Veolia. Novinářům to dnes řekli zástupci magistrátu a obou firem. Podíl získala PVS za 1,754 miliardy korun, které si půjčila od magistrátu.
19.9.
Praha ve čtvrtek dokončí nákup 49 procent akcií v Pražských vodovodech a kanalizacích (PVK) od francouzské společnosti Veolia. Včera o tom informoval magistrát. Za podíl město zaplatí 1,754 miliardy korun. Současné vedení magistrátu má ambici firmu postupně ovládnout celou, součástí dohody je opce na nákup zbylých 51 procent akcií.
6.9.
Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací se v letošním létě rozhodně nenudili. Naopak se pořádně zapotili při řešení havárií. V červenci a srpnu PVK zaznamenaly 895 havárií, což představuje meziroční nárůst o téměř dvacet procent. Kritický byl zejména druhý prázdninový měsíc, kdy počet havárií vyskočil o třicet procent.
27.8.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou v neděli 16. září komentované prohlídky unikátního prostoru pod Staroměstskou radnici tzv. Cizineckého vstupu. Akce se uskuteční v rámci oslav založení Staroměstské radnice pod názvem Radnice dokořán.
23.8.
Pražské vodovody a kanalizace zprovoznily před vchodem do svého sídla v Hradecké ulici mlžící zařízení.
22.8.
105 let letos uplynulo od vyřazení dvou nejstarších pražských vodáren z provozu. Důvodem k tomu bylo zprovoznění Káranské vodárny. Vedle stojící vodárenské věže byly z provozu vyřazeny již mnohem dříve – Staroměstská v roce 1884, Šítkovská ještě dříve v roce 1881.
8.8.
Vlna veder, která v těchto dnech panuje v metropoli, zvýšila počet havárií na vodovodní síti. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v období od 30. července do 5. srpna řešili 82 havárií, což představuje meziroční nárůst o sedmnáct procent.
7.8.
V době vrcholících dovolených Pražské vodovody a kanalizace doporučují svých odběratelům aktivaci služby SMS-INFO. Díky ní dostává uživatel na svůj mobilní telefon zdarma informace o všem podstatném, co se vody v Praze týká. Počínaje mimořádnými událostmi, přes plánované výluky až po aktuální ceny.
18.6.
Technika a odborníci z Pražských vodovodů a kanalizací budou v hlavní roli při akci „Pod povrch PVK“. Ta proběhne v úterý 19. června od 13 do 18 hodin v Podolské vodárně.
22.5.
Téměř pět set účastníků a padesát tisíc korun pro obecně prospěšnou společnost Asistence, která se stará o handicapované spoluobčany. To přinesl druhý ročník charitativně sportovní akce Káranský vodovodník pod taktovkou Pražských vodovodů a kanalizací.
14.5.
Do projektu „balené vody“ – donáška přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené - se zapojila nejlidnatější městská část Praha 4. V projektu již figurují Praha 2, Praha 3, Praha 6, Praha 12, Praha 13, Praha 14, Praha 15, Praha 16 a městská část Březiněves.
10.5.
Sezóna napouštění zahradním bazénů je s příchodem teplého počasí v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
2.5.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne 19. května v Káraném od 10:30 do 17 hodin. Její součástí cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný a doprovodný program zaměřený na dopravní bezpečnost.
23.4.
Pražskou vodohospodářskou síť čeká rozsáhlá výluka na východě metropole. Kvůli rekonstrukci na páteřním přivaděči DN600 bude od středy 25. dubna od 3 hodin ráno do čtvrtka 26. dubna do 2:30 hodin bez dodávky pitné vody 20 483 odběratelů v lokalitách Koloděje, Újezd nad Lesy, Dolní Počernice, Hostavice, Běchovice a Klánovice.
9.4.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou zájemcům mimořádnou prohlídku čistírny odpadních vod v Horních Počernicích. Akce proběhne v sobotu 21. dubna od 9 do 15 hodin. Komentované prohlídky začínají vždy v celou hodinu.
6.4.
Pražské vodovody a kanalizace startují od začátku dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října.
28.3.
Šest tun nečistot včetně tuků museli odstranit pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací při čištění shybky pod Čechovým mostem. „Práce probíhaly od loňského podzimu do letošního února. Veškeré odstraňování tukových nánosů probíhalo ručně. Tuky se ze stěn odlamují a až následně jsou odsávány sacím vozem,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
13.3.
Volným vstupem do Muzea pražského vodárenství v Podolí oslaví letošní Světový den vody Pražské vodovody a kanalizace. Zájemci si budou moci muzeum prohlédnout v sobotu 17. 3. a v neděli 18. 3. A to vždy od 9:30 do 16:30 hodin.
7.3.
Rodina „balené vody“ – donáška přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené - se rozrostla o další městskou část. Tentokrát se přidala Praha 12.
6.3.
Dva milióny korun nafakturovaly Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce ve výši čtvrt miliónu korun.
27.2.
S nástupem teplot hluboko pod bod mrazu doporučují Pražské vodovody a kanalizace svým zákazníkům zabezpečit vodoměry. „Od začátku roku jsme již kvůli špatnému zabezpečení museli vyměnit dvacet vodoměrů. Za celý loňský rok to bylo 135 kusů,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
21.2.
Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) včera prováděli pravidelný průzkum stokové sítě, tentokrát přímo v Kamenické ulici v Praze 7. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.
19.2.
Voda – zlato současnosti je tématem přednášky egyptologa a archeologa Miroslava Bárty, kterou pořádají Pražské vodovody a kanalizace. Akce se uskuteční v sobotu 17. března od 15 hodin v hale čerpací stanice Podolské vodárny (Podolská 15, Praha 4).
28.11.
Pražské vodovody a kanalizace s blížícím se nástupem zimního období a teplotami klesajícími pod bod mrazu doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
23.11.
Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.
9.10.
Na oslavy dvojitého výročí – 65 let od vzniku a 20 let od nové expozice – Muzea pražského vodárenství dorazilo o uplynulém víkendu dva a půl tisíce návštěvníků. Ti si v premiéře mohli prohlédnouti fotografie z Technického veletrhu, který se konal před osmdesáti lety a mimo jiné mapoval tehdejší trendy ve vodárenství.
6.10.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) dokončily opravu kanalizační stoky ve Vysočanské ulici, která se propadla při přívalových deštích loni v červenci. Oprava celé havárie vyšla na 48 milionů korun.
3.10.
Muzeum pražského vodárenství slaví v letošním roce dvojité výročí. Právě letos uběhlo 65 let od jeho vzniku a dvacet let od otevření nové expozice v historické budově Podolské vodárny. Při této příležitosti otevře o víkendu 7. a 8. října své brány a nabídne prohlídku unikátních exponátů.
2.10.
Pražské vodovody a kanalizace v průběhu protipovodňového cvičení Troja 2017 obsluhovaly čerpací místo č. 19 Troja. Čerpací místo se nachází na hradidlové komoře s pracovním názvem U Trojské lávky, která je vybudována na kmenové stoce E. Komora je standardně osazena zpětnou klapkou a protipovodňovým šoupětem.
26.9.
Pražské vodovody a kanalizace se vrhají do školství. Zahájily totiž spolupráci se Střední odbornou školou Jarov.
20.9.
Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. V červenci tohoto roku byla totiž, po více než rok a půl trvající přestavbě, dokončena celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.
12.9.
Pražské vodovody a kanalizace se staly součástí Dnů architektury, jejichž letošním tématem je „voda, lidé a město“ a jenž proběhnou 30. září a 1. října. Festival se uskuteční v šedesáti českých městech a představí nejen stavby přímo spojené s vodou, ale i současnou architekturu, industriální stavby a jiné historicky cenné objekty.
12.7.
V letních měsících by majitelé bazénů neměli zapomínat na pravidelnou kontrolu vody. Proto akreditovaná laboratoř Pražských vodovodů a kanalizací nabízí všem zájemců rozbory vody z jejich bazénů, ale i z přírodních zdrojů. „Kvalita vody se může letních měsících výrazně měnit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
2.5.
Věděli jste, že autorem architektonického návrhu vodárny ve Vršovicích je urbanista, návrhář nábytku a malíř Jan Kotěra? Zajímá vás technologické řešení této nevšední památky? Pak vás určitě zaujme článek J. Jáska, historika PVK.
31.10.
Pražský veřejný prostor obohatilo v letošním roce nové pítko ve tvaru písmene „P“, konkrétně na Ortenově náměstí v Praze 7. Další pitka by se v ulicích metropole mohla objevit v průběhu příštího roku. A to i za finanční pomoci Pražských vodovodů a kanalizací.
13.10.
Zaměstnanci PVK v rámci dobrovolnické pomoci zajišťovali hladký průběh Sportovních her seniorů.
30.9.
Pitná voda do Prahy opět proudí ze dvou standardních zdrojů – z úpraven vody Kárané a Želivka. Oprava štolového přivaděče skončila, což zároveň znamenalo ukončení provozu Podolské vodárny, která několik posledních dní zásobovala metropoli vodou z Vltavy.
15.3.
Volným vstupem do Muzea pražského vodárenství v Podolí oslaví letošní Světový den vody Pražské vodovody a kanalizace. Zájemci si budou moci muzeum prohlédnout v sobotu 19. 3. a v neděli 20. 3. A to vždy od 9:30 do 16:30 hodin.
23.2.
Pražská stoková síť se ani v loňském roce nevyhnula pravidelným kontrolám. V rámci preventivního průzkumu pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací prohlédli 145 kilometrů kanalizace a zrevidovali 2 485 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
17.2.
Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod nafakturovali téměř 4 miliony korun. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná o nárůst zhruba osm set tisíc korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření, způsobené škody a sankce.
27.10.
Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s., (PVK) se ohrazuje proti vyjádřením radní Jany Plamínkové ohledně neplatnosti provozovatelské smlouvy a tento právní názor považuje za nesprávný.
14.1.
Od 1. ledna 2015 je skupina Veolia v České republice řízena jednotně. Vznikla jednotná struktura řízení aktivit vodárenství, teplárenství a odpadového hospodářství pod společnou značkou Veolia. Generálním ředitelem skupiny je Philippe Guitard, který je zároveň ředitelem skupiny pro střední a východní Evropu.
14.1.
V prosinci loňského roku byl ukončen prodej křišťálových karaf, jehož stoprocentní výtěžek ve výši 600 tisíc Kč je věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni. K výtěžku z prodeje karaf přidala ještě dalších 160 tisíc korun Veolia Česká republika jako dar za rozeslaná novoroční přání s motivem afrického projektu.
13.8.
aktualizace - Pražské Dejvice jsou od rána bez pitné vody. Havárie zasáhla zhruba 31 tis. odběrných míst. společnost Pražské vodovody a kanalizace dodávky vody u prvních zákazníků již obnovila. Ve vyšších a vzdálenějších místech bude pitná voda k dispozici nejpozději za 4 hodiny.
22.5.
Oprava a přestavba historické budovy vyšla na zhruba 100 milionů korun. Investorem obou akcí je hlavní město Praha prostřednictvím Pražské vodohospodářské společnosti (PVS). V současné době se rovněž opravuje sousední vodojem. Stavba by měla být hotova do konce letošního roku.
23.4.
Ústřední čistírna na Císařském ostrově v Praze vrací do Vltavy téměř čistou vodu a přitom vykazuje výborné výsledky tepelné a energetické efektivity.
15.2.
V dubnu budou dokončeny opravy Biologického rybníku v Horních Počernicích. Zbývá zrekonstruovat hráz, postavit novou cestu a výpusť. Informaci zveřejnily Lesy hlavního města na svém webu. Ve Svépravickém potoce, který rybník napájí, je ale v daném úseku méně vody kvůli opravě kanalizace na dálnici D11. Napuštění rybníka proto může trvat delší dobu.
14.2.
Pražský magistrát letos nechá opravit rybníky V Mydlinkách a Lítožnice, Milíčovský rybník a nádrž v Bohnicích. Opravy by měly vyjít v součtu na zhruba 43,9 milionu korun. Vyplývá to z návrhu rozdělení investic města v letošním roce. Město chce rovněž upravit koryto Rokytky. Rozdělení investic musí ještě projednat magistrátní finanční výbor a schválit zastupitelé.
8.2.
Rekordních 919 000 korun vynesl charitativní prodej křišťálových karaf a dalších předmětů v rámci projektu Voda pro Afriku, který organizuje vždy v předvánočním čase Nadační fond Veolia spolu se skupinou Veolia.
7.2.
Klíčové globální zprávy každoročně Veolia představuje v rámci tzv. Pressday. Ten letošní proběhl právě dnes. Pojďme se podívat na jednu z hlavních zpráv, která se věnuje omezení emisí skleníkových plynů.
1.2.
Světový den mokřadů je mezinárodní "významný den". Proč ho slavíme právě zítra? Připomínáme si, že 2. února 1971 došlo v íránském městě Ramsar na břehu Kaspického moře k přijetí Úmluvy o mokřadech s mezinárodním významem. Možná ji také znáte pod názvem Ramsarská úmluva.
30.1.
Veolia a Yara, která se specializuje na výživu zemědělských plodin, podepsaly v těchto dnech dohodu o rozvoji cirkulární ekonomiky v rámci potravinářského a zemědělského výrobního řetězce, jejímž základem je recyklace živin formou uzavřených cyklů.
25.1.
Více než čtyřicet zástupců Svazku měst a obcí VKM se sešlo na pracovním setkání s provozovatelem středočeské vodohospodářské infrastruktury společnosti Středočeské vodárny a.s. Důvodem jednání, které inicioval nový předseda svazku Martin Kupka, bylo představení dlouhodobé strategie provozování vodohospodářské infrastruktury v obcích sdružených ve svazku.
24.1.
Ve středu 16. ledna bylo v Londýně oficiálně oznámeno založení nového sdružení Alliance to End Plastic Waste (Aliance pro skoncování s plastovým odpadem, AEPW). Aliance sdružuje třicet podniků v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe i na Středním východě. Veolia je zakládajícím členem Aliance a její generální ředitel Antoine Frérot jedním ze dvou místopředsedů.
23.1.
Každoročně vodárny s nástupem mrazivého počasí, které pro následující týdny předpovídají meteorologové, upozorňují, jak je důležité dobře zabezpečit vodoměry před mrazem. Stává se, že zákazníci Středočeských vodáren (SVAS) zjistí poškození vodoměru až při dalším odečtu vody nebo i za několik měsíců, kdy již došlo k velkým škodám.
22.1.
Stavbaři začali v Praze prohlubovat koryto Vltavy, což umožní zvýšit náklad lodí o 30 procent. Práce za 127 milionů korun by měly trvat do konce letošního roku. Projekt včera prezentovali zástupci Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) a stavebních společností na tiskové konferenci.
18.1.
Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě.
19.12.
Středočeský kraj nechá zpracovat studii ideálního propojení zásobování vodou s Prahou. Cílem je v budoucnu zvýšit spolehlivost dodávek vody v obou regionech. Hotová by měla být do roku 2020. Rozhodli o tom tento týden krajští radní, informovala ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.
12.12.
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na výstavbu vodovodu v trojské botanické zahradě. Zakázka by měla vyjít maximálně na 22 milionů korun. Vodovod bude do zahrady přivádět užitkovou vodu z Vltavy. Botanická zahrada, jejímž zřizovatelem je hlavní město, používá nyní na zalévání pitnou vodu. Používání pitné vody na zalévání je neekonomické a neekologické.
10.12.
Vánoce se blíží a tak se populární pořad České televize Gejzír zaměřil tentokrát na kapry a rybolov. A logicky Jakub Vágner u toho nemohl chybět. Jaké byly začátky našeho nejúspěšnějšího rybáře? Co ho táhne do Čech? Co chce na jeho oblíbeném Katlově vybudovat? Podívejte se na reportáž aktuálního Gejzíru.
7.12.
Představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) na svém jednání rozhodlo, že i v následujícím roce 2019 budou odběratelé platit za vodné a stočné stejně jako letos 92,92 Kč za metr krychlový včetně DPH.
27.11.
Plzeň zvýší od ledna příštího roku cenu vodného a stočného o inflaci na 88,38 koruny za metr krychlový. Cena vzroste o dvě koruny, tedy o 2,6 procenta. Je to míra inflace vyjádřená přírůstkem poměrného ročního indexu spotřebitelských cen k 30. červnu 2018 v porovnání s indexem k 30. červnu 2017, řekla ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.
22.11.
Společnost Tetra Pak bude spolupracovat se společností Veolia. Do roku 2025 bude pro ně Veolia zajišťovat recyklaci všech složek použitých vytříděných nápojových kartonů v rámci Evropské unie.
22.11.
Nadační fond Veolia spustil zcela nový e-shop s dárky, které pomáhají, na adrese www.eshop.nfveolia.cz. Dárkové předměty v nabídce podporují dva konkrétní projekty nadačního fondu. Tím prvním je již tradiční projekt Voda pro Afriku, druhým je nový projekt s názvem Vraťme vodu přírodě.
21.11.
S příchodem prvních mrazíků upozorňují vodohospodáři odběratele na zabezpečení vodoměrů a vodovodních přípojek. Lze tak předejít jejich poškození.
16.11.
Nový rybník nazvaný Terezka, který je u obory Hvězda v Praze 6, se začíná plnit vodou. Práce na jeho vybudování začaly v zimě a skončily v posledních týdnech. Zároveň byl upraven i Litovický potok, který protéká v blízkosti nádrže. Náklady činily šest milionů korun. Lesy hlavního města o tom informovaly na svém webu.
12.11.
Praha nechá v příštím roce odbahnit rybník Šeberák, což by mělo zlepšit kvalitu vody. Ze dna by mělo být odvezeno zhruba 30.000 metrů krychlových bahna, předpokládané náklady jsou 16 milionů korun. Po odbahnění by měl být rybník napuštěn v roce 2020. ČTK to sdělil mluvčí pražského magistrátu Tadeáš Provazník. V rybníku v posledních dvou letech platil takřka po celou letní sezonu zákaz koupání kvůli sinicím.
8.11.
Se začátkem listopadu spustil Nadační fond Veolia tradiční benefiční prodej dárkových předmětů, jehož 100% výtěžek přispěje k zajištění lepšího přístupu k pitné vodě v další lokalitě jižní Etiopie. Hlavním partnerem 9. ročníku projektu a zároveň realizátorem všech prací v terénu je česká nezisková organizace Člověk v tísni, o.p.s.
8.11.
Známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner rozšiřuje své aktivity v České republice. Po velmi úspěšném projektu „Návrat přírody do škol“, v rámci kterého přednášel na základních a středních školách každý rok pro 50 tisíc žáků a studentů o biodiverzitě české krajiny i důležitosti obnovitelných zdrojů pro naši přírodu, se rozhodl rozšířit také svůj projekt „Katlov – areál pro rodinu“.
7.11.
Antoine Frérot, generální ředitel skupiny Veolia, se v říjnu zúčastnil v polském Krakově přípravné schůze ke COP24 – konferenci, jež se bude od 3. do 14. prosince konat v Katovicích. Hovořil na téma „Future of megacities in 2048“ (Budoucnost velkoměst v roce 2048).
2.11.
Kavárna Café by Veolia na pražském Florentinu nově nabízí kávu nebo čaj do vlastního hrnku se slevou 10 procent. Bojuje tím za snížení množství odpadu, kterému se dá předejít. Především proti jednorázovým kelímkům.
2.11.
Státní podnik Povodí Vltavy nechá vybagrovat smíchovský přístav, chce z něj odstranit sedimenty. Práce na zakázce, která by měla stát 180 milionů korun, by měly začít v lednu a skončit v prosinci, přístav by měl být celou dobu v provozu, sdělil ČTK mluvčí podniku Hugo Roldán.
18.10.
Pokud přemýšlíte nad vánočním dárkem pro své děti či vnoučata, stačí zamířit do blízkého knihkupectví. Včera vyšlo a bylo pokřtěno pokračování dobrodružné sci-fi knihy „H2O a poklad šíleného oka“. Kniha děti nejen baví, ale i vzdělává. Jedním z témat druhého dílu je například aktuální sucho.
18.10.
Veolia byla letos ve Francii úspěšná, získala nové zakázky ve čtyřech francouzských lokalitách. V Cannes Pays de Lérins bude deset let provozovat kanalizace. V Bretani a v obci Givors se bude starat o kompletní vodní hospodářství a konečně v Normandii bude pro svazek obcí poskytovat kanalizační služby.
17.10.
Dohodu o modernizaci výroby a distribuci pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod v Taškentu uzavřela v říjnu u příležitosti státní návštěvy prezidenta Republiky Uzbekistán Šavkata Mirziojeva společnost Veolia.
8.10.
Společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Hradec Králové dá letos do obnovy a výstavby vodárenských a kanalizačních sítí 202 milionů korun. Největší část investic v souhrnu za 140 milionů korun připadá na již postavené nebo nyní dokončované rekonstrukce sítí v Hradci Králové, Novém Bydžově, Smiřicích a Chlumci nad Cidlinou.
3.10.
Lidé vybrali meandry Rokytky za nejlepší opatření, které pomáhá v Praze před extrémním vedrem a suchem. V anketě spolku Arnika získalo nové koryto vybudované před čtyřmi lety podporu 98 lidí ze 747, kteří se do ankety zapojili. Dalšími lokalitami, které ocenili, jsou park ve Stromovce a Kinského zahrada. ČTK o tom informovala Arnika, která vyhlásila anketu na začátku července.
25.9.
Pražské vodovody a kanalizace se aktivně zapojily na do protipovodňového cvičení Karlín - Libeň 2018.
21.9.
Pražské vodovody a kanalizace mají na kanalizační síti rozsáhlé protipovodňové systémy. Činnosti spojené s manipulacemi s uzávěry na stokové síti a nasazení mobilní povodňové čerpací techniky se řídí vypracovanými povodňovými plány. Údržbu povodňových uzávěrů a čerpacích systémů zajišťují strojní čety PVK.
20.9.
Na pražském Císařském ostrově začala fungovat nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Zkušební provoz dnes zahájila primátorka Adriana Krnáčová. Linka, jejíž stavba je součástí velkého projektu modernizace ÚČOV, se stavěla téměř tři roky a připravovala od roku 2004. Ve zkušebním provozu bude linka do konce roku 2019.
19.9.
Ačkoli vedení hlavního města Prahy ustavičně opakuje, že z EU nezískala dotaci na stavbu nové Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) kvůli dvacetileté smlouvě se společností Veolia, není to pravda. Vyplývá to z analýzy společnosti JASPERS, které je odborným konzultantem Evropské Komise při posuzování významných vodohospodářských staveb.
13.9.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou v rámci projektu Zažít město jinak prohlídku vodárenské věže Podolské vodárny. Akce se uskuteční v sobotu 15. září od 10 do 15 hodin. Vstup je zdarma.
13.9.
Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. V jejich rámci nabídnou o víkendu 29. a 30. září prohlídku Podolské vodárny a také přednášku na téma Praha žíznivá a nemocná.
12.9.
Pražský magistrát dá na protipovodňovou ochranu Troje 9,25 milionu korun. Peníze půjdou na přípravu několika projektů, které ochrání kotlinu i zoologické zahrady před velkou vodou. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Trojská kotlina není v současné době chráněna proti velké vodě, pouze pod zoo je protipovodňový val, po kterém vede cyklostezka.
10.9.
Již 85 let letos uplynulo od soutěže na novou čistírnu odpadních vod, která měla nahradit v té době již zastaralou čistírnu odpadních vod v Bubenči. Bubenečská čistírna, navržená známým vodárenským konstruktérem Williamem Heerlein Lindleyem a dokončená v roce 1906, po první světové válce přestávala rostoucí Praze stačit.
6.9.
Ekologická organizace Greenpeace ČR včera odebírala vzorky vltavské vody v Praze, kterou bude analyzovat na přítomnost mikroplastů. Bude hledat zejména mikrovlákna unikající při praní prádla. Odebrané vzorky bude analyzovat laboratoř Greenpeace v britském Exeteru, výsledky by měly být k dispozici do konce září.
1.8.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) evidují proti loňsku zvýšení poptávky po napouštění bazénů z cisteren o polovinu. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Důvodem podle něj může být to, že lidé si s ohledem na vyšší letní teploty bazény nově pořizují.
31.7.
Pražské vodovody a kanalizace zaznamenaly za první pololetí letošního roku 2 419 havárií na vodovodní síti, což je o 175 událostí méně než ve stejném období roku předchozího. Havárií tzv. I. kategorie, kdy je bez vody více než tisíc odběratelů, zdravotnická a sociální zařízení nebo strategické objekty, bylo 21.
30.7.
Společnost Veolia Energie ČR opravuje horkovodní potrubní systém, kterým dodává teplo z Elektrárny Třebovice do lidnatého ostravského obvodu Poruba. Výměna potrubí na frekventované Hlavní třídě, která v těchto dnech vrcholí, přispěje ke zvýšení spolehlivosti dodávek tepla.
24.7.
Bývalý ministr životního prostředí RNDr. Miloš Kužvart se stal výkonným ředitelem Česká asociace oběhového hospodářství (ČAObH). Od svého vzniku v roce 2016 ČAObH podporuje všechny aspekty cirkulární ekonomiky a aktuálně vystupuje především na podporu recyklace a využití odpadů namísto ukládání odpadů na stále se rozšiřující české skládky.
24.7.
V letošním osmičkovém roce si připomínáme i jedno významné výročí, které však není v širší veřejnosti příliš známé. Je to možná tím, že se nejednalo o žádnou pohromu, revoluci či podobnou katastrofu.
19.7.
Společnost Moravská vodárenská uvedla do zkušebního provozu zrekonstruovanou úpravnu vody v Tlumačově. Nově využité technologie aktivního uhlí a ozonu zajistily to nejefektivnější odstraňování cizorodých látek včetně zbytků pesticidů. Ty se nyní ve vodě z Tlumačova v laboratorně měřitelné míře nevyskytují.
18.7.
Rozsáhlý vodárenský areál na Letné, který byl dostavěn v roce 1888, slaví letos 130 let od svého vzniku. Kromě vodárenské věže zde byl čtyřkomorový pozemní vodojem a přečerpací stanice. Původně byl napájen přirozeně filtrovanou vodou z Novomlýnské vodárny a po roce 1914 pak vodou káranskou.
16.7.
Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech.
13.7.
Oblast Bordeaux uzavře s Veolii smlouvu na čištění odpadních vod a odvádění odpadní a dešťové vody pro období let 2019 –2025. Oznámila to Rada metropolitní oblasti Bordeaux. Tyto služby dosud poskytovala skupina Suez.
12.7.
Loď s větší kapacitou, která bude vozit lidi mezi Trojou a Císařským ostrovem na místě loni zhroucené lávky, by mohla vyplout koncem července. Pražská paroplavební společnost (PPS), která přívoz pro Prahu provozuje, nyní práce na novém plavidle dokončuje. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou MHD.
29.6.
Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia rozdaly téměř 250 tisíc korun mezi 10 úspěšných projektů zaměstnanců společnosti Středočeské vodárny, a.s. (SVAS), kteří se přihlásili již do 11. ročníku projektu „Minigranty 2017“. Dnešní slavnostní předání Minigrantů úspěšným žadatelům se uskutečnilo v prostorách Letohrádku Vendula v Horním Bezděkově.
27.6.
Městská část Praha 20 se stala jedenáctým členem projektu „balené vody“ – donášky přímo do bytu pro seniory a zdravotně postižené. Připojila se tak k Praze 2, Praze 3, Praze 4, Praze 6, Praze 12, Praze 13, Praze 14, Praze 15, Praze 16 a městská části Březiněves.
21.6.
Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia ocenily v rámci 11. ročníku MiNiGRANTů 29 dobrovolnických projektů celkovou částkou 766 400 korun.
15.6.
Již jedenáct let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
7.6.
I letos si mohou odběratelé společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., usnadnit život pokud využijí služby společnosti UNITED ASSISTANCE, a.s. Pro hlášení nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem a poradenstvím s únikem vody můžete společnost UNITED ASSISTANCE, a.s. kontaktovat na bezplatné lince 800 44 22 33.
7.6.
Pravidelná kontrola vody v bazénech v průběhu parných dnů má být samozřejmostí. „Kvalita vody se může v letních měsících výrazně měnit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
31.5.
Handicapované děti z Jedličkova ústavu vyrazily na výlet do Vodního domu na Želivce. Role průvodců se zhostili dobrovolníci z Pražských vodovodů a kanalizací, kteří celou akci zorganizovali.
23.5.
Mezinárodní den biologické rozmanitosti (biodiverzity) Veolia oslavila společně s dětmi z pražské základní školy Mendíků. Žáci této školy, stejně jako z dalších devětačtyřiceti českých škol, jsou zapojeni do projektu Tajný život města, v rámci něhož vznikla česká verze aplikace na rozeznávání rostlin Pl@ntNet. Díky podpoře společnosti Veolia pokračuje projekt letos již druhým rokem.
17.5.
Porota vybírala z více než 30 projektů z celého světa. Cenu uděluje IT oddělení skupiny Veolia v Paříži. Zákaznický portál nadchl členy poroty zejména svým moderním vzhledem a přehledností, díky nimž zvyšuje „samoobslužný“ komfort zákazníků.
26.4.
Otevření nové linky pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) se oproti původnímu termínu zpozdí o více než měsíc. Důvodem je instalace nové technologie, která reaguje na změny ve složení odpadních vod v posledních letech.
19.4.
Pražští hasiči se včera na smíchovské náplavce školili v obsluze čerpadel, z nichž jedno se využívá při povodních a druhé při požárech. Třídenního cvičení se účastní jednotky profesionálních hasičů i šest jednotek dobrovolných hasičů, které jsou předurčené poplachovým plánem pro pomoc při požárech a povodních. ČTK to řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.
18.4.
Prestižní cenu Zlatá stuha 2018 za nejlepší knihu v kategorii beletrie pro děti získala dobrodružná sci-fi H2O a tajná vodní mise, kterou vydalo nakladatelství Abramis s podporou skupiny Veolia v České republice.
18.4.
Pražský magistrát zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu Trojské lávky zhruba 6,3 milionu korun. Zakázku od města získá sdružení společností Novák-Bomart. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila loni 2. prosince a při neštěstí se zranilo několik lidí.
12.4.
Nejstabilnější českou firmou v letech 2014 až 2018 jsou podle poradenské společnosti Bisnode Pražské vodovody a kanalizace. Tato vodárenská společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení CZECH Stability Award se scoringovým stupněm AAA (excelentní).
12.4.
Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín začaly modernizovat čistírnu odpadních vod v Kašavě na Zlínsku, v blízkosti vodní nádrže Slušovice. Investice si vyžádá 35 milionů korun, řekli dnes ČTK zástupci VaK Zlín.
11.4.
Praha 4 dosud zaplatila za rekonstrukci areálu koupaliště Lhotka téměř 40 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Dělníci nyní budují samotné biotopové koupaliště. Voda v něm bude čištěna mikroorganismy rostlin v místech, kde se lidé nekoupou. Celkové náklady rekonstrukce ani datum otevření zatím nejsou známy. Od roku 2012 je koupaliště mimo provoz.
4.4.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro zájemce orientační rozbor vody zdarma spojené s prohlídkou laboratoří. Akce se uskuteční v sobotu 14. dubna od 10 do 16 hodin v sídle laboratoří v Dykově ulici 3, Praha 10.
28.3.
Praha vybuduje podzemní retenční nádrž v Šáreckém údolí v Praze 6, aby zabránila zaplavování soukromých pozemků stokovou vodou v době přívalových dešťů. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Předpokládané náklady jsou 97 milionů korun a stavba by měla trvat tři roky. Zajistí ji Pražská vodohospodářská společnost.
26.3.
"Globálním fenoménem v našem světě se stává sucho a tomu se musí přizpůsobit i průmysl," připomíná Ondřej Beneš, obchodní ředitel společnosti Veolia Česká republika, v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Pokud vás zajímá, kde skupina Veolia vidí potenciál, přinášíme text v přesném znění.
23.3.
Téměř set set zájemců navštívilo letošní Den otevřených dveří Středočeských vodáren, v rámci Světového dne vody. Pro všechny zájemce z řad veřejnosti byly zpřístupněny vodárenské objekty na Kladně, Mělníce a na Klíčavě.
19.3.
Přes tři a půl tisíce návštěvníků zamířilo o uplynulém víkendu do Muzea pražského vodárenství, které zdarma zpřístupnily Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav Světového dne vody.
19.3.
Letošní jaro začne v hlavním městě výlovem čtyř rybníků. Nejprve 22. března rybáři Českého rybářského svazu vyloví Hořejší rybník v Hloubětíně, do konce měsíce pak Hamerský a Hornomlýnský rybník. V dubnu jarní výlovy završí výlov rybníku Mydlinka v Praze 22. Na svém webu o tom dnes informovaly Lesy hlavního města. Výlovy dvou rybníků doprovodí program pro mateřské a základní školy.
14.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku Vás u příležitosti oslav Světového dne vody srdečně zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pondělí 19. března 2018 v odpoledních hodinách.
14.3.
V rámci tohoto dne zájemci mohou navštívit v sobotu 17. března úpravnu vody Klíčava u Zbečna a ve čtvrtek 22. března jsou připraveny prohlídky čistíren odpadních vod v Kladně – Vrapicích a Mělníce - Mlazicích.
13.3.
Ve dnech 15. až 16. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně další ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2018, kterou pořádá společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.
6.3.
Rada hlavního město Prahy na prvním březnovém zasedání schválila harmonogram o odkupu akcií Pražských vodovodů a kanalizací od společnosti Veolia. Sdělila to na dnešní tiskové konferenci primátorka hlavního města Praha Adriana Krnáčová.
26.2.
Nastupující arktické mrazy a nedostatek sněhové pokrývky ve funkci izolátoru může zvýšit četnost havárií a poruch provozované vodovodní sítě. Teplota hluboko pod bodem mrazu se rovněž projevuje zamrzáním vodoměrů a na poruchách vodovodních přípojek. Výsledkem jsou potom zbytečné komplikace a nečekané výdaje.
8.2.
Cílem již tradičního Veolia Press Day je nejen zhodnotit uplynulý rok, ale také nastínit budoucí vývoj nejvýznamnější vodárenské společnosti dneška. A nejinak tomu bylo i dnes na tiskové konferenci v Paříži.
6.2.
Stoková síť pod hlavním městem je pod bedlivou kontrolou. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v loňském roce v rámci preventivního průzkumu prohlédli 152 kilometrů kanalizace a zrevidovali 1 980 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
1.2.
Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 5 501 vodoměrů, což je meziroční nárůst o sedm set kusů.
24.1.
Nadační fond Veolia každý rok vydává limitovanou edici designových karaf na vodu z českého křišťálu a dalších dárkových předmětů. Na projektu spolupracuje se společnostmi ze skupiny Veolia Česká republika. Výtěžek z prodeje jde na projekt Voda pro Afriku realizovaný ve spolupráci se společností Člověk v tísni, který pomáhá obnovovat a budovat zdroje pitné vody pro etiopské vesničany.
24.1.
Ztráty vody v pražské vodovodní síti se i v loňském roce udržely na hranici patnácti procent. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
15.1.
Zásadní informace o pražské vodohospodářské síti prostřednictvím bezplatné služby SMS-INFO sleduje téměř 32 tisíc zákazníků Pražských vodovodů a kanalizací. Za loňský rok se jejich počet zvýšil o více než tři tisíce. „Klientům jsme loni zaslali přes 21 tisíc sms zpráv. Od startu služby v roce 2007 to bylo 875 tisíc zpráv,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
11.1.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) letos v Praze do oprav vodovodů a kanalizací investuje asi dvě miliardy. Novinářům to řekla radní Prahy pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Loni to bylo asi o 271 milionů korun více. Městem vlastněná PVS spravuje pražskou vodohospodářskou infrastrukturu. Letošní plán investic firmy ještě musí schválit městská rada.
10.1.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené se rozšířil do další pražské městské části. Nejnovějším členem se stala Praha 14. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
9.1.
Praha vypíše do konce února architektonickou soutěž na podobu nových lávek z Císařského ostrova do Troje. ČTK to řekli náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) a ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Ondřej Boháč. Jedna nahradí původní lávku, která se zřítila loni v prosinci, druhá bude zcela nová a bude níže po proudu.
5.1.
Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století.
19.12.
Dva roky poté, co bylo dosaženo historické Pařížské dohody o klimatu, pořádají francouzský prezident Emmanuel Macron, prezident Světové banky Jim Yong Kim a generální tajemník OSN Antonio Guterres v Paříži setkání One Planet Summit.
19.12.
Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod. Ve svátečním období také dochází k úpravě provozu Zákaznického centra v Dykově ulici.
14.12.
V hlavním městě se staví dva nové plavecké bazény. Jeden už buduje městská část Řepy, druhý je ve fázi přípravy základů v Radotíně. Novinky letos sportovcům a rekreantům nabídly i stávající plavecké bazény. Vyplývá to z informací radnic městských částí a provozovatelů bazénů.
12.12.
Použitý olej či tuk včetně sádla patří do plastových uzavíratelných lahví a následně do speciálních kontejnerů umístěných v ulicích nebo do sběrných dvorů. Nikoliv však do kanalizace, kde způsobuje značné problémy. Proto Pražské vodovody a kanalizace varují, aby lidé tuk po smažení štědrovečerního kapra či řízku do odpadu nevylévali.
6.12.
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) odešle magistrátu podnět na změnu územního plánu na výstavbu nových lávek z Císařského ostrova do Troje. ČTK to řekl ředitel IPR Ondřej Boháč. Institut počítá se vznikem dvou nových přemostění Vltavy. Lávka, která dosud sloužila pěším se zřítila v sobotu odpoledne. Zraněni byli čtyři lidé. Praha nyní plánuje zavedení přívozu a dočasného přemostění.
5.12.
Zájem o mobilní zákaznickou linku – 601 274 274 – mezi klienty Pražský vodovodů a kanalizací neustále roste. V posledních měsících se přes mobilní linku realizuje téměř čtvrtina všech hovorů. Jen v měsíci říjnu přijmuli operátoři 9 569 hovorů, z toho 2 238 mířilo na mobilní číslo. Tradiční bílá linka 840 111 112 samozřejmě i nadále zůstává v provozu.
28.11.
Vodní dům byl během tohoto měsíce oceněn hned ve třech prestižních soutěžích s celorepublikovým dosahem. Stal se vítězem kategorie Kudy z nudy v soutěži DestinaCZe 2017. Dále pak odborníci na reklamu ocenili expozici Vodního domu prvenstvím v soutěži POPAI AWARDS a za architekturu 2017 byl Vodní dům nominován na Českou cenu.
23.11.
V Paláci knih Neoluxor byla dnes pokřtěna knížka pro chytré děti H2O a tajná vodní mise. Knížku přivítali do života autor Petr Stančík, ilustrátorka Galina Miklínová a kmotr Marek Eben. Tentokrát se samozřejmě nekřtilo šampaňským, ale kohoutkovou vodou.
22.11.
V pondělí 20.11.2017 se na půdě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze („VŠCHT Praha“) konala tradiční Studentská vědecká konference, kde se výsledky svých odborných prací prezentují ti nejlepší ze studentů.
15.11.
Nový ročník charitativního projektu Nadačního fondu Veolia byl právě zahájen. I letos si mohou zájemci koupit krásné dárky a zároveň usnadnit přístup k pitné vodě obyvatelům další lokality v jižní části Etiopie.
14.11.
Město Hamamacu (800 000 obyvatel) si vybralo Veolii, aby po dobu 20 let provozovala kanalizační síť a čistírny odpadních vod („ČOV“). Jedná se o první dlouhodobou koncesní smlouvu na provoz kanalizace a čištění městských odpadních vod v Japonsku.
14.11.
Třetí káranský výtlačný řad, kterým do hlavního města míří pitná voda od roku 1993, prošel významnou rekonstrukcí. Nově je opraveno 18 vzdušníkových šachet a armaturní objekt AO6 na břehu Labe.
3.11.
V průběhu měsíce října byli zákazníci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) Ústeckého i Libereckého kraje telefonicky kontaktováni s dotazy na spokojenost s vodárenským servisem.
2.11.
Ve druhé části rozhovoru s předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Veolia Antoinem Frérotem jsme si povídali o důležitosti inovací, postavení žen ve skupině Veolia i budoucnosti provozního modelu ve vodárenství.
30.10.
Ve čtvrtek byl v rámci Designbloku vyhlášen vítězný návrh karafy pro letošní edici Voda pro Afriky. Design Vendulky Prchalové zaujal odbornou porotu i zadavatele - společnost Veolia Česká republika. Vítězná karafa nebyla ale jediná, která oslovila svým nápadem a čistými liniemi. Pojďme se podívat na další návrhy studentů z ateliéru R. Plesla.
26.10.
Veolia spolu s Ateliérem skla pod vedením Ronyho Plesla z UMPRUM zorganizovala studentskou soutěž o návrh skleněné karafy na vodu. Porota vybrala jako vítěznou karafu CURE. Autorkou je MgA. Vendulka Prchalová, která presvědčila odborníky nejen čistým designem, ale také nápaditým využitím zátky karafy jako sklenice na vodu.
26.10.
První část rozhovoru s předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Veolia Antoinem Frérotem o tom, jak je Praha pro jednu z největších vodárenských společností na světě důležitá, ale také o suchu, ztrátách vody, recyklaci a o tom, zda jednou budeme recyklovanou vodu pít.
26.10.
Pražští potkani dostali letos v rámci plošné deratizace, která probíhala od dubna do října, k ochutnání třináct a půl tisíce kilogramů dobrot. Ty zamířily na třináct a půl tisíce kanalizačních vstupů.
17.10.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené má dalšího člena. Nově se připojila městská část Praha 3. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
12.10.
Při přípravě projektů k zabezpečení dostatečného množství a kvality pitné vody budou Praha a Středočeský kraj spolupracovat. Rada hlavního města v úterý schválila podpis memoranda, jímž se obě strany zavážou zodpovědně hospodařit s vodou, řešit společně problematiku znečištění povrchové vody a její úbytek ve vodních nádržích.
11.10.
Hlavní město vykoupí rybník Hliník na Zličíně. Za pozemky o výměře 1,73 hektaru město pěti vlastníkům zaplatí dohromady 4,3 milionu korun. Na včerejším jednání o tom rozhodli radní hlavního města. Město chce rybník zrevitalizovat. Od loňského srpna Praha vykoupila už 17 hektarů přírodně cenných ploch.
9.10.
Praha nechá zvýšit o 70 centimetrů protipovodňovou stěnu a mobilní hrazení na Zbraslavi. Opatření se týká úseku mezi ulicemi K přehradám a U Národní galerie. Také vznikne nová protipovodňová stěna podél slepého ramene Berounky. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Náklady na úpravy jsou odhadovány na 20 milionů korun.
5.10.
Praha odbahní tři rybníky, dvěma z nich navíc opraví hráze, výpustní zařízení a bezpečnostní přeliv. Rekonstrukce čeká Biologický rybník v Horních Počernicích, kde práce již začaly, a Olšanský rybník v Kunraticích. Odbahnění Olšanského rybníku a rybníku Strnad v Hostivících jsou naplánovaná na příští rok.
27.9.
Hlavní město Praha plánuje mezi lety 2018 a 2022 investovat do vodohospodářské infrastruktury celkem 17,72 miliardy Kč. Vyplývá to ze střednědobého investičního plánu, který dnes schválili radní. Do rekonstrukcí a oprav potrubí a úpraven pitné vody má jít 7,34 miliardy Kč, zatímco na infrastrukturu pro odpadní vody 10,38 miliardy.
19.9.
Obrovský zájem nejen mezi Pražany vzbudila možnost navštívit unikátní místo pražské kanalizační sítě – Cizinecký vstup pod Staroměstskou radnicí. Pražské vodovody a kanalizace jej otevřely o uplynulém víkendu.
4.9.
Pražské vodovody a kanalizace zahájily spolupráci na projektu „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené s městskou částí Praha 16.
1.9.
Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Váš dodavatel pitné vody společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. připravil pro své zákazníky nový způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.
30.8.
Na pražském Císařském ostrově by měly být nově propojeny dosud neprostupné části, odstraněny skládky a uskuteční se úklid. Práce by mohly být provedeny v následujících měsících. Novináře o tom dnes informovala radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Na Císařském ostrově nyní vzniká nová část Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).
29.8.
Ojedinělý zážitek mohou prožít fanoušci pražského podzemí. Pražské vodovody a kanalizace připravily ve spolupráci se Staroměstskou radnicí na 17. září komentované prohlídky tzv. Cizineckého vstupu, který se nachází přímo pod Orlojem.
25.8.
Po letech, kdy kladenský vodojem neměl funkční využití, se do dvou let promění v unikátní řídící středisko doplněné expozicí o vodárenství a vyhlídkou z unikátní konferenční místnosti.
16.8.
Praha bude mít mapovou interaktivní aplikaci, která upozorní na blížící se povodňové nebezpečí. Radní včera schválili projektový záměr, který má umožnit rychlejší a operativnější rozhodování povodňové komise v návaznosti na předpovědi. Informoval o tom radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO).
4.8.
V řadě přírodních koupališť v Česku se v poslední době rozmnožily zdraví škodlivé sinice. Na některých místech jsou zákazy koupání a na mnohých by se měli lidé po koupání osprchovat. Najdou se ale také vodní plochy, kde se kvalita vody naopak zlepšila. Vyplývá to z informací krajských hygienických stanic.
2.8.
Procházíte se lesem a netušíte, jak se jmenuje květina, která právě kvete? Aplikace na určování rostlin, kterou pomáhali naplnit školáci, vám to prozradí!
1.8.
Letos uplynulo 80 let od uspořádání technického veletrhu na pražském holešovickém Výstavišti, kde se odborná i laická veřejnost měla možnost seznámit s nejnovějšími trendy nejen ve vodárenském a plynárenském odvětví.
27.7.
Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit.
26.7.
Zlínský kraj má k dispozici 13 čističek, které mají schopnost zachytit a akumulovat odpadní vody i při intenzivních srážkách. Čističky mají dešťové zdrže, kterými jsou schopny zachytit nadměrný přítok vody po začátku deště. Město Zlín má navíc k dispozici až tři dešťové zdrže o celkovém objemu 4500 m3 a k tomu i 27,5 kilometrů dešťových stok.
18.7.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) hospodařily loni s obratem 6,796 miliardy korun, což je o 543 milionů více než předešlý rok. ČTK to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Čistý zisk meziročně klesl z 532 milionů korun na 525 milionů.
14.7.
Kvalita vody v českých přírodních koupalištích je většinou dobrá. V některých místech se ale začíná zhoršovat, což je třeba případ rybníku Rosnička na Svitavsku. Sinice se objevují i jinde, zákazy koupaní ale kvůli tomu vyhlášené nejsou, většinou stačí se po vykoupání osprchovat. Kvalitě vody prospívá současné chladné a deštivé počasí, které ale naopak lidi odrazuje od návštěvy koupališť, zjistila ČTK.
13.7.
Zlín, Klečůvka, Vizovice, Slušovice, Kostelec - to jsou některá místa, kde si na 130 000 odběratelů napouští z kohoutků vodu, která k nim putuje z nádrže Slušovice nebo desetimetrových podzemních vrtů Tlumačovského lesa a Kvasic. Denně vodárnou Klečůvka proteče na 160 litrů za sekundu.
30.6.
Již deset let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
29.6.
Literární práce, fotografie a výtvarná díla propojilo jediné téma „voda pro život“. Do stejnojmenné soutěže pro žáky pražských základních a středních škol dorazilo téměř 600 děl.
27.6.
V letních měsících jsou opravy pražské vodohospodářské sítě v plném proudu. Počet plánovaných výluk ve srovnání s ostatními měsíci roste. Ideálním řešením, jak mít přehled nejen o výlukách, ale i mimořádných událostech, je aktivace služby SMS-INFO.
26.6.
Společnost Moravská vodárenská, která na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku zásobuje pitnou vodou více než 400.000 obyvatel, loni zvýšila tržby meziročně o čtyři procenta z 1,394 miliardy korun v roce 2015 na 1,445 miliardy korun. Zisk firmy ale klesl na 113,3 milionu korun ze 128 milionů korun v roce 2015. ČTK informaci získala z účetní závěrky Moravské vodárenské.
22.6.
Od roku 2003 rozdal Nadační fond Veolia na darech celkem 165 milionů korun. Peníze putovaly na nejrůznější sociální programy a aktivity, na projekty z oblasti vzdělávání a ochrany přírody a velká část šla na podporu vzniku nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
15.6.
Akcionáři společnosti SVS otevřeli svým hlasováním na valné hromadě cestu k dalšímu rozvoji vodárenství v regionu. Zástupci měst a obcí odhlasovali odkup 50,1 procenta akcií společnosti SčVK od francouzské společnosti Veolia. SVS tak získá plnou kontrolu nad vodárenstvím v severních Čechách již v roce 2018.
15.6.
Projekt „Balená voda“ pro seniory či zdravotně postižené se rozšířil do další pražské městské části. Pražské vodovody a kanalizace zahájily spolupráci s Prahou 13 a projekt představily členům její bezpečnostní rady. „V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ sdělil tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
1.6.
Při jubilejním 10. ročníků MiNiGRANTů ocenily Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia 27 dobrovolnických projektů, mezi které rozdělily 678 822 korun.
30.5.
Padesát tisíc korun pro obecně prospěšnou společnost Asistence vynesla sportovně charitativní akce Káranský vodovodník, která měla premiéru o uplynulém víkendu. Za každého ze čtyř set účastníků Pražské vodovody a kanalizace věnovaly sto korun a svůj příspěvek pak ještě navýšily na kulatých padesát tisíc.
18.5.
Řeka Vltava v Praze se dostala do výběru deseti oblíbených vodních scenérií v Evropě sestaveném korespondenty amerického listu The New York Times. Konkurenty Vltavy v přehledu se staly například slavné molo v anglickém Brightonu, Plitvická jezera v Chorvatsku, fjordy u norského Bergenu či termální prameny na řeckém ostrově Lesbos.
17.5.
Na Zlínsku přečerpává pitnou vodu 104 vodojemů 24 hodin, 365 dnů. Náklady na výrobu a distribuci pitné vody stojí ročně 285 milionů korun. Celkově se za rok přečerpá 9 441 000 m3 vody. Zlíňané tedy vypijí za rok celou Slušovickou přehradu.
17.5.
Koncem dubna spustila MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (MOVO) pro zákazníky nový zákaznický portál a pro všechny zákazníky a spotřebitele také novou mobilní aplikaci. Kromě modernějšího vzhledu a lepší přehlednosti mají uživatelé nově možnost platit faktury online pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, které funguje jako odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem.
16.5.
S teplým počasím přichází doba napouštění zahradních bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
10.5.
Pražské vodovody a kanalizace spustily pro zákazníky nový zákaznický portál a pro všechny zákazníky a spotřebitele také novou mobilní aplikaci. Kromě modernějšího vzhledu a lepší přehlednosti mají uživatelé nově možnost platit faktury online pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, které funguje jako odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem.
4.5.
Výraznou dominantu smíchovského břehu Vltavy tvoří vyrovnávací věž Děvín, která v letošním roce slaví čtyřicet let od uvedení do provozu. Byla postavena v místech zvaných Dívčí Hrady, kam kronikář Kosmas umístil sídlo bájné vůdkyně odboje proti Přemyslovi Vlasty a kde byl umučen vladyka Ctirad. Chráněné přírodní území v sousedství věže se dnes jmenuje Přírodní památka Ctirad.
28.4.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Jak už název napovídá, uskuteční se v Káraném, a to v sobotu 27. května od 10 do 17 hodin. „Podmínkou je registrace na webových stránkách www.pvk.cz,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
27.4.
Skupina Veolia Česká republika a Nadační fond Veolia ve spolupráci se sportovním rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem pokračují již sedmým rokem ve vypouštění pstruhů zpět do volné přírody. Letos se projekt přesouvá na východní Moravu.
26.4.
Státní podnik Povodí Vltavy vzal zpět návrh nové vyhlášky upravující rozšíření ochranného pásma vodní nádrže Švihov na Želivce. Navržená omezení se týkala stovek vlastníků zemědělské i lesní půdy, hospodářů i obcí zejména na Pelhřimovsku. Povodí chce vyřešit oprávněné náhrady a kompenzace, poté podá návrh na změnu stávajícího pásma hygienické ochrany III. stupně znovu.
19.4.
Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrol, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.
10.4.
Rozbory vody zdarma, které o uplynulém víkendu nabídly Pražské vodovody a kanalizace, vzbudily mezi zákazníky mimořádný zájem.
5.4.
Prostřednictvím letošního Světového dne vody upozornily organizace zabývající se životním prostředím a vodohospodářstvím na skutečnost, že 80 % odpadních vod, které lidstvo celkově vyprodukuje, se vrací do přírody zpět, ovšem bez jakékoli úpravy či využití.
4.4.
Praha chce od francouzské Veolie převzít společnost PVK, provozující pražské vodovody a kanalizace. Za účasti primátorky z hnutí ANO podniká řadu kroků. Dobrá. A co bude pak? O tom se nějak nemluví.
4.4.
Pražské vodovody a kanalizace odstartovaly začátkem dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. „Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
3.4.
„Ani ve vodárenství, stejně jako v energetice či jiných sítích, které tvoří infrastrukturu, se v budoucnu nemůžeme bez smart technologií obejít,“ říká Bohdan Soukup, technický a provozní ředitel Veolie pro ČR a SR pro ECHO 24. Jeho rozhovor vám přinášíme v plném znění.
30.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. se letos poprvé zapojí do akce "Ukliďme Česko" zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody a města.
27.3.
Tajný život města je společný česko-slovenský projekt sdružení Tereza ČR a Živice SR, díky kterému budou žáci a učitelé zkoumat přírodní rozmanitost městského prostředí. Partnerem projektu je společnost Veolia.
24.3.
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) je v kauze Vodovodů a kanalizací (VaK) Zlín pro zachování takzvaného provozního modelu za co nejvýhodnějších podmínek. Uvedl to v dopise adresovaném zlínskému primátoru Miroslavu Adámkovi (STAN). Adámek dnes s dopisem seznámil také zastupitele města. Zlín je největším akcionářem VaK, vlastní 47 procent akcií.
23.3.
Pražské vodovody a kanalizace připravily pro zájemce orientační rozbor vody zdarma spojené s prohlídkou laboratoří. Akce se uskuteční v sobotu 8. dubna od 10 do 16 hodin v sídle laboratoří v Dykově ulici 3.
21.3.
Měsíc březen se nese ve znamení oslav Světového dne vody. 22. březen byl v roce 1992 na Mezinárodní konferenci OSN o vodě a životním prostředí v Rio de Janeiru vyhlášen Světovým Dnem vody. Svátek si klade za cíl připomenout veřejnosti význam vody. Ten letošní je zaměřen na důležitost čištění odpadních vod.
21.3.
3700 – tolik návštěvníků o uplynulém víkendu dorazilo do Muzea pražského vodárenství, které bylo zdarma přístupné v rámci oslav Světového dne vody. „Milovníci vodárenství mohli v premiéře vidět vodní trkač z konce devatenáctého století či čerpadlo z první republiky,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.
16.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku srdečně zve všechny zájemce u příležitosti oslav Světového dne vody na Den otevřených dveří, v pondělí 20. března 2017 v odpoledních hodinách.
14.3.
Zajímá vás, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do vašich domovů? Rádi byste nahlédli do tajů úpravny pitných vod nebo čistíren odpadních vod? Nyní máte jedinečnou možnost. Při příležitosti Světového dne vody, pořádá společnost 1. SčV, a. s., tradičně dny otevřených dveří v různých vodárenských zařízeních
14.3.
Ve dnech 16. až 17. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně již 21. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2017, kterou pořádají společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. a společnost VODING HRANICE, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Sdružení SOVAK a primátora statutárního města Zlín.
14.3.
Pražské vodovody a kanalizace připravily při příležitosti Světového dne vody mimořádnou prohlídku. Pro veřejnost se otevře čistírna odpadních vod v Horních Počernicích, a to v sobotu 25. března od 9 do 14 hodin.
7.3.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. vyhlásila soutěž pro školní družiny základních škol s názvem Příběh vody, která právě probíhá.
7.3.
Muzeum pražského vodárenství v Podolí ožije oslavou Světového dne vody. Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav připravily Den otevřených dveří v muzeu. Zájemci si ho budou moci prohlédnout v sobotu 18. 3 a v neděli 19. 3, vždy od 9:30 do 16:30 hodin. Vstup je zdarma. V sobotu od 15 hodin se uskuteční přednáška egyptologa a archeologa Miroslava Bárty na téma Voda a civilizace.
3.3.
Východočeské Právo včera přineslo zajímavý rozhovor s primátorem Hradce Králové Zdeňkem Finkem. Zajímá vás, jaké plány mají na východě Čech s obnovou vodohospodářské infrastruktury či kolik investovali do modernizace sítí za posledních 10 let? Pak právě pro vás jsme připravili plné znění rozhovoru.
2.3.
Pražská stoková síť je pod stálým drobnohledem. Pražské vodovody a kanalizace v rámci preventivního průzkumu v loňském roce prohlédly 141 kilometrů kanalizace a zrevidovaly 2 854 vstupních šachet a objektů na stokové síti.
1.3.
Hlavní cílovou skupinu celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko představuje i pro letošek mládež. Zapojení školních a zájmových kolektivů do úklidů české přírody podpoří distribuce úklidových pomůcek, nový výukový materiál a výtvarná soutěž.
23.2.
Dálkový odečet spotřeby vody si získává u zákazníků plusové body. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace tímto systémem osadily 4 809 vodoměrů. To je ve srovnání s rokem 2015 nárůst o téměř tisíc kusů.
21.2.
Společnost Société Nationale des Eaux du Sénégal (SONES) pověřila Veolii vyprojektováním a stavbou závodu na výrobu a úpravu pitné vody v Dakaru.
2.2.
Počet havárií na vodovodní síti v lednu letošního roku, který byl pod meteorologů nejstudenější za posledních 77 let, a v Praze bylo 23 mrazivých dnů, kdy teplota nepřekročila bod mrazu, meziročně vzrost o jedenáct procent. Pražské vodovody a kanalizace tak musely řešit 465 událostí, z toho bylo 361 spojeno s únikem vody.
1.2.
Pražské vodovody a kanalizace nabízejí pojištění nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem. Pro každého zákazníka PVK s platnou odběratelskou smlouvou na dodávku pitné vody je k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 365 dnů v týdnu.
25.1.
Sedmý ročník projektu Voda pro Afriku, který organizuje skupina Veolia a Nadační fond Veolia, přinesl 770 tisíc korun, které putovaly na konto Člověka v tísni. Jde o výtěžek z charitativního prodeje designových předmětů a kávy, které pomohou zajistit pitnou vodu lidem ve vesnici Bargo v okresu Aleta Wondo v jižní Etiopii.
25.1.
Poprvé v historii pod patnáct procent klesly ztráty vody v pražské vodovodní síti. V loňském roce dosáhly 14,2 procenta, o rok dříve to bylo 17,6 procenta. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.
17.1.
Dnes přinášíme rozhovor s obchodním ředitelem pro rozvoj v oblasti vodního hospodářství Ondřejem Benešem o přínosu skupiny Veolia pro municipální i průmyslové zákazníky, o negativních zprávách v médiích i o budoucnosti oboru. Rozhovor byl otištěn v dnešních Hospodářských novinách.
6.1.
I hlavní město Prahu zasáhnout podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu v nejbližších dnech teploty hluboko pod bodem mrazu. Proto Pražské vodovody a kanalizaci vyzývají odběratele k zabezpečení vodoměrů.
4.1.
Bezplatnou službu SMS-INFO, tedy zásadní informace o pražské vodohospodářské síti přímo do mobilu, využívá 28,5 tisíce obyvatel metropole. Za loňský rok se zvýšil počet registrovaných uživatelů o dva tisíce.
27.12.
Pražané zaplatí v roce 2017 za tisíc litrů vody 85,42 korun včetně 15procentní daně z přidané hodnoty. Ve srovnání s rokem 2016 poplatek za vodné a stočné vzroste pouze o 0,27 procenta. „Cena vody v metropoli tak nadále zůstává na úrovni celorepublikového průměru,“ zdůraznil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.
19.12.
Skupina Veolia zvítězila v mezinárodním výběrovém řízení a získala kontrakt na poskytování služeb v oblasti dodávek pitné vody a zpracování odpadních vod na celém území Arménie na dobu 15 let.
12.12.
Koupaliště u ulice Československého exilu v pražských Modřanech nevznikne. Ve vytipovaném místě je pětkrát méně podzemní vody, než je pro výstavbu přírodního koupaliště potřeba. Radnice chce hledat jiné, zatím ale další variantu nemá. ČTK to sdělila mluvčí radnice Ivana Hudcová.
9.12.
Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod.
2.12.
Projekt „Balená voda“, který Pražské vodovody a kanalizace představily na sklonku loňského roku, nabírá na obrátkách. „Do konce listopadu jsme vyrobili 507 kontejnerů balené pitné vody a využili jsme ji při 215 haváriích na vodovodní síti. Dále na několika plánovaných výlukách, nejvíce při velké výluce na konci prázdnin na východě metropole,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
30.11.
Jakým způsobem snižují spotřebu vody? A vítězí u nich myčka nebo mytí nádobí ve dřezu? Na tyto i jiné otázky odpověděl průzkum spotřebitelských návyků zákazníků Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), který realizovala agentura IBRS v říjnu 2016.
16.11.
Kolesový remorkér Beskydy, poslední funkční loď svého druhu, poprvé v tomto století zakotví v Praze. Dnes připluje k budově ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody. Technický skvost, který už 60 let vyprošťuje lodě uvázlé na Labi, si zájemci budou moci prohlédnout 17. listopadu během dne otevřených dveří ministerstva.
14.11.
S nástupem zimního období a teplotami klesajícími pod bod mrazu doporučují Pražské vodovody a kanalizace svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.
1.11.
Od 1. listopadu spouští Nadační fond Veolia charitativní prodej designových předmětů a etiopské kávy v rámci projektu Voda pro Afriku. Pro letošní sedmý ročník byl jako ústřední motiv celé kolekce vybrán gepard ve skoku.
24.10.
Praha koupí od soukromého vlastníka Milíčovský rybník v Praze 11. Rozhodli o tom zastupitelé hlavního města. Za rybník se dvěma přilehlými pozemky město zaplatí 6,85 milionu korun. Praha letos rozhodla i o vykoupení pozemku Cihelna v Bažantnici v Praze 14 a v budoucnu chce získat ještě další pozemky v přírodních oblastech.
19.10.
Jak proběhlo včerejší protiteroristické cvičení společnosti Pražské vodovody a kanalizace? Prohlédněte si fotogalerii a získáte rychlou představu o sledu událostí i mimořádném zájmu médií, který tuto akci provázel.
19.10.
Hrozba terorismu se nevyhne ani vodohospodářům. Jak jsou na potenciální nebezpečí připraveni v Praze? To včera prověřilo cvičení, které zorganizovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na vodojemu v Brusnici. Před zraky novinářů tak došlo k proniknutí útočníka do dejvického vodojemu s cílem kontaminovat akumulovanou pitnou vodou.
7.10.
Stát podpoří výstavbu domácích čističek odpadních vod. Ze Státního fondu životního prostředí vydá v první fázi 100 milionů korun, dotace může pokrýt až 80 procent nákladů. O peníze mohou žádat lidé prostřednictvím obcí, zejména v těch menších, kde se stavba velkých čistíren odpadních vod nevyplatí, nebo ji není možné postavit.
6.10.
Vláda včera schválila novelu zákona o vodách, která přináší změny například v kontrolách vypouštění odpadních vod do kanalizací. Nově by je neměla kontrolovat Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), ale vodoprávní úřady. Informoval o tom tiskový odbor vlády.
30.9.
U Kyjského rybníka by mohlo vzniknout koupaliště s přirozeným čištěním vody. Studii využití území schválili zastupitelé, informovala dnes ČTK mluvčí městské části Praha 14 Veronika Berná. První podobné koupaliště s biologickým čištěním vody se otevřelo před dvěma lety v Radotíně. Za koupaliště zaplatila Praha 64 milionů Kč bez DPH.
26.9.
Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Petrem Mrkosem o stavu pražské infrastruktury, cenách vody, o tom, jak velké jsou poplatky státu a zisky provozovatelů.
20.9.
Fanoušci vodárenství měli o uplynulém víkendu žně. Na dny otevřených dveří do Muzea pražského vodárenství jich dorazilo na tři tisíce. Plno bylo také v tzv. Cizineckém vstupu, unikátním kanalizačním prostoru pod Staroměstskou radnici, kam mohli lidé zcela mimořádně nahlédnout.
19.9.
S nadsázkou se dá říci, že Brňáci se opičí po Praze prostě ve všem. Světe div se: v Brně mají Národní divadlo, brněnské letiště, brněnsko-vietnamské pho restauraurace a konečně mají i pravou nefalšovanou vodovodní havárii :).
8.9.
Pražské vodovody a kanalizace zavedly tři nové metody testování mikrobiologické kontaminace pitné vody. Ty výrazně sníží lhůtu, ve které je možné získat informace o případné závadnosti pitné vody.
7.9.
Pražské vodovody a kanalizace přichystaly již tradiční Dny otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství. Akce tentokrát proběhne o víkendu 17. září a 18. září. „Vstup je samozřejmě zdarma,“ informoval mluvčí společnosti Tomáš Mrázek s tím, že muzeum bude otevřeno v sobotu i v neděli vždy od 8:30 do 16:30 hod.
1.9.
Pražské vodovody a kanalizace nabídnou opět po roce fanouškům vodárenství unikátní zážitek. Na neděli 18. září připravily komentované prohlídky v tzv. Cizineckém vstupu do pražské kanalizační sítě pod Staroměstskou radnicí.
29.8.
Pražské vodovody a kanalizace obnovily v plném rozsahu dodávku pitné vody na východ metropole. PVK se výrazně podařilo zkrátit rozsáhlou výluku v dodávkách pitné vody, která zasáhla na sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Kolodějích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy.
26.8.
V Praze vznikají dva nové rybníky. Jeden bude v chystaném parku Zahrádky ve Vysočanech, druhý pod lesoparkem Cibulka v Motole. Letos už byly dokončené další čtyři, dva ve Stromovce a po jednom v Hloubětíně a na okraji Kunratického lesa. Magistrát o tom včera informoval v tiskové zprávě.
11.8.
Pražskou vodohospodářskou síť čeká na konci srpna jedna z nejrozsáhlejších oprav letošního roku s přímým vlivem na zásobování obyvatel. Od 25. do 29. srpna bude probíhat rekonstrukce na páteřním přivaděči DN600, kterým je zásobováno téměř sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy. Jedná se o investiční akci Pražské vodohospodářské společnosti. Po dobu rekonstrukce bude přerušena dodávka pitné vody.
26.7.
Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) opět využili letošní, v pořadí již 9. ročník Minigrantů Nadačního fondu Veolia k realizaci projektů, které sami organizují i k uskutečnění těch, kterým důvěřují a osobně je doporučují.
21.7.
V rámci zkvalitnění služeb pro zákazníky Pražské vodovody a kanalizace zavedly další číslo na zákaznickou linku. Ke stávající bílé lince 840 111 112 přibylo mobilní číslo 601 274 274.
20.7.
Akreditovaná laboratoř Pražských vodovodů a kanalizací nabízí všem zájemců rozbory vody z jejich bazénů, ale i z přírodních zdrojů. „Zejména v parných dnech se může kvalita vody zhoršit, proto klientům doporučujeme její kontrolu,“ uvedl tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
18.7.
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek požádal ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) o zdůvodnění změn ve vyhlášce, která upravuje provoz vodních skútrů. V souvislosti s nehodou na Orlické přehradě, kterou nepřežila osmnáctiletá dívka, chce premiér vědět, jaké kroky ministerstvo podnikne, aby se předešlo případným dalším tragédiím.
30.6.
V letních měsících jsou opravy pražské vodohospodářské sítě v plném proudu. Počet plánovaných výluk ve srovnání s ostatními měsíci roste. Ideálním řešením, jak mít přehled nejen o výlukách, ale i mimořádných událostech, je aktivace služby SMS-INFO.
29.6.
Před 110 lety – 28. června 1906 – zahájila oficiálně svůj provoz čistírna odpadních vod v Bubenči. Ve zkušebním provozu však byla již od února 1905. Postavena byla podle návrhu otce pražské kanalizační sítě – anglického inženýra Williama H. Lindleye. V provozu byla až do zprovoznění nové Ústřední čistírny odpadních vod v roce 1967. V současnosti je v budově Muzeum stará čistírna.
28.6.
Stavebníci dokončili podzemní část konstrukce stavby objektu hrubého předčištění na nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod na Trojském ostrově. Novinářům to včera řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) a ředitel Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petr Žejdlík.
10.6.
Ministerstvo životního prostředí vyhlásí v červenci nový program pro obce, který se zaměří na zajištění pitné vody pro občany a vyhledávání nových zdrojů. Půjde na něj z národních zdrojů 300 milionů korun. Na včerejší tiskové konferenci to řekl ministr Richard Brabec (ANO). Měl by pomoci hlavně obcím, kterým vysychají studny a vrty.
8.6.
Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2.
7.6.
Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia v rámci 9. ročníku MiNiGRANTů rozdělily téměř sedm set tisíc korun mezi 23 dobrovolnický projektů. „Jako každoročně byl zájem obrovský. Vybírali jsme velmi pečlivě a věřím, že jsme vybrali ty nejlepší projekty,“ prohlásil generální ředitel PVK Petr Mrkos.
1.6.
Po roce a půl skončila rekonstrukce rybníků v pražském parku Stromovka. Jejich odbahnění a obnova kamenných břehů vyšla na 9,1 milionu korun. Magistrát o začátku jejich napouštění informoval dnes v tiskové zprávě. Pracuje se na vybudování dalších vodních ploch, hotové by měly být do listopadu a napuštěné do konce roku.
27.5.
Obrovský zájem o návštěvu Vodního domu na Želivce projevili členové Klubu vodních strážců. Tu zprostředkoval Útvar komunikace a marketingu Pražských vodovodů a kanalizací.
26.5.
Průtoky v některých českých řekách se díky dešti mírně zvedly, přesto deficit povrchových vod trvá, hlavně na Moravě. ČTK to sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Podle něj ale srážky budou i v nadcházejícím období, a tak se vodáci přece jen mohou těšit na vodu.
17.5.
V úterý 17. května 2016 jednali zástupci vodárenských společností Náchoda, Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi s premiérem Bohuslavem Sobotkou v sídle společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. o významu páteřních přivaděčů vody v České republice. Jednání se zúčastnili i primátoři a starostové uvedených měst.
12.5.
Nová plavecká hala na Petynce by se měla začít stavět ve druhé polovině příštího roku. Bude v ní pětadvacetimetrový bazén se saunou a druhý bazén se surfovou vlnou, který bude možné využít při jejím vypnutí i pro výuku plavání pro školy.
4.5.
Praha nechá opravit protipovodňová opatření na Vltavě. V několika výběrových řízeních nyní hledá firmy, které je provedou. Celkem do oprav chce investovat maximálně 24 milionů korun bez DPH. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Přesný termín ani cena prací nejsou známy, bude záležet na výsledcích tendrů.
2.5.
Pražská paroplavba v pátek zahájila svou 151. sezónu první celodenní vyjížďkou historického parníku Vltava na Slapy. Po několika letech se vrací do historického přístaviště na Zbraslavi, které zcela zničila povodeň v roce 2013. ČTK o tom informoval ředitel Pražské paroplavební společnosti Pavel Mácha. Po Praze jezdí výletní lodi celou zimu, na jaře se ale zájem o ně zvedá.
28.4.
Zájem turistů o plavby lodí z Německa do Prahy je velký a stále roste. Zatímco loni připluly hotelové lodě, zejména však kvůli suchu a nízké hladině Labe, do Prahy jen 15krát, letos je plánováno již 57 plaveb. "Poptávka by však byla až 200 plaveb hotelových lodí za rok," řekl ČTK místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.
25.4.
Borås, druhé největší město na západě Švédska, pověřilo Veolii vyprojektováním a vybudováním inovativního provozního závodu na čištění odpadních vod s využitím nejmodernějších technologií. Tato exemplární čistírna odpadních vod bude vzorem hodným následování, pokud jde o energetickou účinnost a ohleduplný přístup k životnímu prostředí.
18.4.
V sobotu 16. dubna přes 70 000 dobrovolníků vyrazilo uklidit své okolí, kus přírody, kus Země. Jarní dobrovolnické úklidy probíhaly po celém světě, jen u nás letos proběhlo rekordních 1 818 akcí.
12.4.
Společnost Veolia Česká republika získala ocenění Firma pro zdraví za svůj vzdělávací program Veolia Santé. Z rukou pana Tomáše Junga, vedoucího oddělení zdravotních programů Ministerstva zdravotnictví ČR, ocenění převzal Petr Slezák, ředitel lidských zdrojů skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.
6.4.
V Modřanech by mohlo vzniknout přírodní koupaliště. Radnice už začala vykupovat pozemky a nechá vypracovat průzkum vydatnosti spodní vody. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová. V hlavním městě je nyní sedm přírodních koupališť a devět venkovních plaveckých bazénů, další možnosti koupání jsou v krytých bazénech a akvaparcích.
23.3.
Téměř čtyři a půl tisíce návštěvníků zavítalo o uplynulém víkendu do Muzea pražského vodárenství, kde Pražské vodovody a kanalizace oslavovaly Světový den vody. „O prohlídku byl zájem napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejvíce nás však potěšili mladí návštěvníci, kteří kromě klasických exponátů ocenili i interaktivní prvky,“ prohlásil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí PVK.
18.3.
Ministerstvo životního prostředí uvažuje o zařazení 16 dalších lokalit do hájeného režimu, na kterých by v budoucnu mohly stát přehrady. Nyní je takových míst v Česku 65. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Odmítl ale sdělit konkrétní místa. Návrh je nyní v připomínkovém řízení.
17.3.
Moderní návštěvnické středisko Vodní dům otevře své prostory v sobotu 19. března. Pro návštěvníky je připravena interaktivní expozice, která zaujme všechny smysly dětí i dospělých. Unikátní areál podle návrhu architektonického studia AND najdete nedaleko hráze vodní nádrže Švihov na Želivce.
15.3.
Rada hlavního města Prahy rozhodla o navýšení ceny vodného a stočného od 1. dubna 2016. Pražané tak nyní zaplatí za tisíc litrů vody 85,18 korun včetně 15procentní daně s přidané hodnoty. Ve srovnání s aktuální platnou cenou od začátku letošního roku se jedná o nárůst o 7,84 procenta.
9.3.
Skupina Bakkavor svěřila Veolii projekt optimalizace spotřeby vody, a stala se tak prvním britským výrobcem potravin využívajícím recyklovanou vodu.
3.3.
Světový den vody si připomínáme vždy 22. března, a to již od roku 1993, kdy ho vyhlásila OSN. Mottem letošního dne vody je „Water and Jobs“ (Voda a pracovní místa).
3.3.
Co může být pro kapitána průmyslu větším zadostiučiněním než účast v projektu „Průmysl budoucnosti“, který zahájil v polovině roku 2015 francouzský prezident? Dnes vám přinášíme článek předsedy představenstva a generálního ředitele skupiny Veolia Antoina Frérota, který byl uveřejněn v týdeníku Le Nouvel Economiste.
25.2.
Nedostatek pitné vody vnímají Češi jako čtvrté nejzávažnější téma za přílivem uprchlíků, hrozbou války a kriminalitou. Podle 41 procent lidí je sucho reálným problémem, pro 21 procent budoucí hrozbou, ukázal průzkum, který zveřejnila společnost AdHackers.
11.2.
Informace o aktuálním ročníku projektu Voda pro Afriku jsme přinesli včera. Pojďme se dnes blíže podívat na činnost organizace Člověk v tísni, která realizuje samotnou pomoc v Etiopii.
10.2.
Šestý ročník projektu Voda pro Afriku přinesl dalších 600 tisíc korun z benefičního prodeje designových křišťálových karaf na vodu. Stoprocentní výtěžek z prodeje šesté limitované edice karaf byl opět věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni.
10.2.
Na vylepšení vodních toků a jejich koryt, hospodaření se srážkovými vodami, přirozené rozlivy a další protipovodňová opatření půjde z evropských dotací celkem 1,65 miliard korun. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí v úterý vyhlásilo dvě výzvy.
27.1.
Ve vodovodním potrubí v pražských Letňanech odhalili hygienici větší množství bakterie legionella. Zhruba desetinásobek doporučené hodnoty byl naměřen v Příborské ulici, problém se ale může týkat i potrubí v ulicích Bukovecká, Dobratická, Chlebovická a v části ulice Tupolevova. Zítra proto hygienici odeberou vzorky teplé vody v okolních domech. Na svém webu o tom informoval Český rozhlas (ČRo).
20.1.
Prostřednictvím své dceřiné společnosti Veolia Industrieservice převzala skupina Veolia společnost Nuon Energie Und Service GmbH náležící do skupiny Vattenfall, čímž posiluje svou pozici na německém trhu průmyslových služeb.
12.1.
Majitelé nemovitostí, kteří mají stále přípojku z olověného materiálu, mohou požádat Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na její výměnu. Termín pro podání žádosti vyprší 15. ledna 2016. „Zákazníky vyzýváme, aby v případě nutnosti, tuto možnost využili,“ podoktl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
11.1.
Díky recyklaci odpadních vod se v jihoafrickém Durbanu podařilo Veolii zajistit alternativní zdroj vody pro průmysl a zlepšit tak přístup k vodě obyvatelům města.
6.1.
Platbu za vodné a stočné pohodlně z domova umožňují od začátku letošního roku svým smluvním zákazníkům, kteří si nechávají zasílat faktury elektronicky, Pražské vodovody a kanalizace. „Zaplatit fakturu on-line je možné pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, což je odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
5.1.
Na jaře 2016 bude v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka otevřeno moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody. Expozice je koncipována tak, aby návštěvníky učila prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování.
14.12.
Státní výbor pro monitorování Národní strategie pro biodiverzitu (Stratégie nationale pour la biodiversité, SNB) uznal a zařadil závazek Veolie „Ochrana a obnova biodiverzity“ do SNB 2015.
7.12.
Tento týden se přední světoví politici, vědci, podnikatelé a mnozí další sešli v Paříži na konferenci COP 21, nejvýznamnějším světovém kongresu na téma klimatických změn od kodaňského summitu konaného v roce 2009. K tomuto tématu se vyjádřil také A. Frérot, jehož vyjádření přinášíme v přesném znění.
2.12.
Diskuze o ochraně ovzduší v rámci konference COP21 nejsou jen tak virtuální. Reální důsledky změn klimatu se projevují také u nás ve střední Evropě. Stačí si vzpomenout na povodně či letošní sucho. Jak se na to může připravit vodárenská společnost v České republice? Inspiraci můžeme najít u skupiny Veolia.
2.12.
Média jsou plná zpráv o životním prostředí. Jaký je ale názor široké veřejnosti? Uvědomujeme si rizika změny klimatu, nebo je to pro nás jen virtuální problém? Podle nejnovějšího výzkumu agentury IPSOS berou Češi problematiku globálního oteplování vážně. 84 procent české populace je považuje za závažný problém, 44 procent dokonce za velmi závažný.
1.12.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 30. listopadu 2015 zúčastnil setkání hlav států a předsedů vlád, které se uskutečnilo v Paříži na úvod konference o změnách klimatu. Hlavním tématem summitu byla problematika ochrany klimatu, aktivity zaměřené na snižování emisí skleníkových plynů a adaptace na negativní dopady změny klimatu.
1.12.
Ostrou premiéru přímo v ulicích metropole zažil projekt dodávky pitné vody balené v sáčcích. Pražské vodovody a kanalizace sáčky nasadily v minulém týdnu při havárii první kategorie na Hradčanech v uličkách okolo Nového světa.
1.12.
Jen několik dní před zahájením pařížské konference o klimatu COP 21 se z podnětu Světového ekonomického fóra sešli nejvyšší představitelé 78 významných nadnárodních společností, jejichž tržby dohromady dosahují 1,8 bln. eur, a vyzvali světové vůdce k ambiciózní dohodě o klimatu.
1.12.
Cílem zasedání smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu je přijetí nové mezinárodní smlouvy o ochraně klimatu, která by měla začít platit od roku 2020. Klimatická konference v Paříži (COP 21) potrvá od neděle 29. listopadu do pátku 11. prosince.
23.11.
Letos již po 23. organizuje Český svaz ochránců přírody v České republice mezinárodní kampaň Ukliďme svět!, kterou osmým rokem finančně podporuje generální partner projektu Nadační fond Veolia.
11.11.
Hledáte hezký netradiční dárek, který navíc pomáhá? Od 11. listopadu si můžete opět zakoupit krásné křišťálové karafy na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Ten již šestým rokem organizují Nadační fond Veolia a společnost Veolia.
28.10.
Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro vodárenské společnosti ze skupiny Veolia Česká republika provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS - International Business and Research Services s.r.o.
20.10.
Po mnoha letech příprav se obyvatelé města Sedlčan, obce Kosova Hora a osady Solopysky konečně dočkají dostatečného množství kvalitní pitné vody z vodárenské soustavy Želivka. V těchto dnech totiž probíhají poslední dokončovací práce na přepojení systému zásobování obyvatel na nově vybudovaný přivaděč pitné vody Benešov - Sedlčany.
9.10.
Veolia získala zakázku na provozování budoucí bioelektrárny společnosti Belgian Eco Energy (BEE), která vznikne v mezinárodním přístavu Gent (Belgie). Smlouva v délce trvání 15 let představuje pro tuto francouzskou skupinu zakázku v hodnotě 150 miliónů eur.
9.10.
Plzeň převezme od ledna 2016 akciovou společnost Vodárna Plzeň, která nyní patří z 98,3 procenta francouzské skupině Veolia. Zastupitelé dnes schválili kupní smlouvu, kde je stanovena cena akcií 700,5 milionu Kč. Tuto sumu dá nyní město do úschovy u Komerční banky, kde mají oba subjekty účty.
5.10.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) poslaly pojišťovně k vyřízení 5799 žádostí o odškodnění kvůli špatné vodě v Praze 6. Pojišťovna již vyplatila téměř 30 milionů korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
25.9.
Vedení Prahy 6 se připojilo k projektu Pražských vodovodů a kanalizací a v případě havárie vodovodní sítě bude především handicapovaným občanům nabízet zdarma pitnou vodu ve dvoulitrových sáčcích. Lidem, pro které je obtížné nebo nemožné si vodu opatřit svépomocí, ji budou donášet pracovníci Českého červeného kříže.
18.9.
Počty bakterií legionelly v potrubí bloku domů na Proseku se mají díky dezinfekci snížit už za pár dní. Začne v pátek ráno, skončit by měla asi za měsíc. Teplou vodu bude možné používat, hygienici nedoporučují jen sprchování obličeje. ČTK to řekl mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík.
16.9.
Dezinfekce rozvodů vody kvůli výskytu bakterie Legionella se dotkne několika stovek bytů v Praze 9. Spustí se nejpozději v pátek 18. září, nejprve je nutné zařízení instalovat a o dezinfekci informovat obyvatele. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík.
15.9.
V rozvodu teplé vody v části pražského Proseku se dnes objevilo vyšší množství bakterie Legionella, která může způsobit akutní infekci s horečkami. Bezprostřední nebezpečí nehrozí, oznámila na webu radnice Prahy 9. Lidé mají do pátku, kdy začne dezinfekce rozvodů, vodu při přípravě jídel převářet a neumývat si obličej teplou vodou.
14.9.
Stará čistírna odpadních vod v pražské Bubenči, která je národní kulturní památkou, se dnes v rámci Dne památek techniky a průmyslového dědictví otevře veřejnosti. Na programu budou ukázka parních strojů v provozu, plavba na raftu v podzemní nádrži a cesta původní stokou. Akce nabízí také jištěný výstup i sestup po vnější straně komína, případně spuštění vnitřkem.
28.8.
Zanedbaný pozemek po zahrádkářské kolonii u Rokytky ve Vysočanech se má změnit na park s rybníkem. Začátek parkových úprav brzdí spory o pozemky, zatím se proto na jaře začne budovat jen rybník, který leží kompletně na pozemcích Prahy. Dnešní veřejné jednání na místě stavby bylo součástí řízení k vydání územního rozhodnutí nutného ke stavebnímu povolení.
25.8.
V důsledku smrtících výbuchů ve městě Tchien-ťin dne 12. srpna letošního roku pověřily čínské úřady společnost Veolia vyčištěním 1 100 tun toxických odpadních vod.
20.8.
Francouzská skupina Veolia zpracuje v severočínském Tchien-ťinu stovku tun kontaminované odpadní vody. Důvodem jsou obavy z chemické kontaminace po silných explozích, k nimž došlo ve středu 12. srpna večer v průmyslové zóně tohoto města.
10.8.
Lidé chtějí zachránit jezírko v Čimickém háji v Praze 8, které vysychá. Na konci srpna plánují vyčistit jeho přítok, upravit koryto a instalovat lávku. ČTK to řekl Martin Rezek ze spolku Vědomý dotek, který brigádu organizuje.
5.8.
Historii výstavby přehrad a nádrží s protipovodňovým účinkem ukazuje výstava v Národním technickém muzeu s názvem Přehrady jako odkaz kulturního dědictví v ochraně před povodněmi. Do 15. listopadu se zájemci seznámí s výstavbou vodních děl od 14. století do současnosti na území dnešní ČR.
24.7.
Městské části v Praze kvůli suchu víc kropí zeleň a nesekají trávníky. Více vody dostávají hlavně nové výsadby, trávníky sucho snášejí. ČTK to zjistila od mluvčích jednotlivých městských částí. Nedostatek vody metropoli podle vyjádření Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) nehrozí.
22.7.
Zmírnění dopadů sucha bude dnes jedním z bodů, kterým se bude zabývat vláda na výjezdní schůzi v Ostravě. Ministerstvo zemědělství pro boj se suchem navrhuje rekonstrukci závlahových systémů, udržitelné hospodaření s půdou, efektivní využívání odpadních a srážkových vod a celkové posílení zadržování vody v krajině.
20.7.
Vlna veder, která nyní postupuje Českem, zvyšuje prodej limonád a minerálek. Prodej piva se tolik nezvyšuje, řekli dnes ČTK oslovení výrobci nápojů. Přesné ekonomické dopady vlivu horka zatím nemají.
14.7.
Zastupitelé Trnové u Prahy podali trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli špatné kvalitě pitné vody v obci. ČTK to dnes řekl starosta Štefan Moravčík. Kvůli překročení mikrobiologických i biologických ukazatelů se voda z vodovodu nesmí od 12. června používat k pití, vaření ani umývání.
13.7.
Staveniště v pražské Michli zaplavila v noci na dnešek voda z prasklého vodovodního potrubí. Uvízly v ní stavební stroje. Vodu odčerpávalo sedm hasičských jednotek, zásah dokončily dnes v poledne, řekla ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace Tomáš Mrázek ČTK řekl, že dodávku vody domácnostem v oblasti nehoda nepřerušila a nepřeruší.
9.7.
V rámci Veolia Summer School 2015 mělo i letos možnost 39 studentů 20 národností, pocházející z 29 univerzit a 16 zemí se blíže seznámit s činností skupiny, setkat se s manažery a navštívit konkrétní provozy. Na závěr letní školy studenti pak společně v ateliérech navrhují kompletní projekt ekologické čtvrti.
30.6.
Za nedávnou kontaminaci vody v Praze 6 může stáří sítě a špatné vedení vodovodu a kanalizace. Dospěla k tomu zvláštní komise sestavená Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Novinářům to dnes řekli radní Jana Plamínková (STAN) a předseda představenstva PVS Petr Žejdlík.
25.6.
Aplikace GaugeMap poskytuje občanům i firmám informace o stavu řek v Anglii a Walesu v reálném čase díky jedinečnému společnému projektu, který využívá kombinaci rozsáhlého objemu dat a sociální sítě.
22.6.
Před třemi týdny postihla obyvatele části pražských Dejvic nemilá situace, když jim z kohoutků vytékala kontaminovaná voda, která některým způsobila střevní potíže. Této problematice se věnujeme již od samotného počátku. Aktuálně tedy přinášíme také blogový příspěvek Marka Lichtenberka k iniciativě advokáta Davida Bascheriho.
17.6.
Generálního ředitele Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petra Žejdlíka jsme se zeptali na investice do pražské vodárenské infrastruktury, plány pro letošní rok a stav částí sítí budovaných za socialismu a první republiky.
16.6.
Skupina Veolia uzavřela prostřednictvím své dceřiné firmy Ireland Veolia Energy Services patnáctiletou smlouvu v hodnotě 450 mil. eur se společností Mayo Renewable Power o provozování bioelektrárny v irském Killala v hrabství Mayo.
11.6.
V souvislosti s dejvickou havárií asi každého napadá řada otázek spojených s historií výstavby vodárenské infrastruktury. Jak se stavělo za první republiky a jak v poválečném období? Jak je možné, že sítě nejsou zaneseny v mapách? Zeptali jsme se za vás historika Jaroslava Jáska.
10.6.
Dejvická havárie vodovodního potrubí má nečekaně mnoho dopadů. Představitelé některých měst se podobné kalamity také obávají a slibují vyšší investice do zastaralé sítě. Což je správně, říká generální ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos. Jen to bude znamenat zvýšení ceny vody. V přesném znění přinášíme rozhovor pro HN.
10.6.
Společnost Veolia, světový specialista na vodohospodářské služby, odpadové hospodářství a energetické služby, v úterý 9. června oznámila, že získala zakázku v hodnotě 144 milionů dirhamů (cca 35 mil. eur) na rozšíření čistírny odpadních vod v Dubaji.
5.6.
Hygienici dnes nařídili plošné očkování dětí z Dejvic a Bubenče v Praze proti žloutence typu A. Praktičtí lékaři budou od pátku zdarma očkovat děti od jednoho roku do 15 let. Novinářům to řekl hlavní hygienik Vladimír Valenta. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Prymuly je ale takové rozhodnutí v případě, že se žloutenka v žádném vzorku nepotvrdila, odborně "na hraně".
2.6.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) obdržely 1318 žádostí o odškodnění kvůli kontaminované vodě, která v Praze 6 způsobila průjmová onemocnění. Všechny žádosti jsou od obyvatel městské části. ČTK to včera řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
29.5.
Opoziční zastupitelé z ODS a TOP 09 včera na jednání zastupitelstva kritizovali vedení Prahy kvůli řešení situace kolem kontaminované vody v Dejvicích. Podle nich vedení hlavního města selhalo, když nesvolalo krizový štáb a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se ke kauze vyjádřila poprvé až ve středu.
28.5.
Bakterie se do vody v Dejvicích a Bubenči nejspíš dostaly z kanalizace porušené při stavbě, ČTK to řekl ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos. Na pozemku poblíž nalezeného slepého ramene vodovodu vzniká komplex bytových domů Triangle.
28.5.
Voda v Dejvicích a Bubenči je opět zcela v pořádku, všechny odebrané vzorky jsou negativní. Hygienická stanice hlavního města Prahy prohlásila vodu za pitnou úderem dnešní 16 hodiny.
28.5.
Rozhovor s Františkem Kožíškem ze Státního zdravotního ústavu na téma dejvické havárie. Proč musíme na výsledky testů čekat hodiny? Jakým způsobem dejvickou vodu upravit, aby byla pitná? Odpovědi naleznete v aktuálním článku.
28.5.
Rozbory podle hygieniků ukázaly, že voda v Dejvicích a Bubenči už neobsahuje bakterie ani viry. Během několika desítek minut oznámí, že ji lze znovu pít. Na dnešním jednání pražského zastupitelstva to řekla hygienička hlavního města Zdeňka Jágrová. Podle ní podobnou epidemii Česko nezažilo od 70. let.
27.5.
Nejnovější informace z pražských Dejvic poukazují na příčinu vzniklé situace. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., (PVK) nalezli slepé rameno, které zřejmě zavinilo kontaminaci vody. Bližší informace potvrdil ČTK Petr Mrkos, generální ředitel PVK.
26.5.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odškodní lidi, kteří kvůli střevním potížím způsobeným znečištěnou vodou v pražských Dejvicích a Bubenči vyhledali lékaře, 5000 korunami. Hospitalizovaní dostanou řádově více.
26.5.
Vodohospodáři dnes ráno začali s kamerovým průzkumem potrubí v Dejvicích. Hledání slepého ramene, kterým se nejspíš do vody dostaly bakterie, zabere dva dny. Novinářům to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Výsledky hledání nebudou mít vliv na to, kdy budou moci obyvatelé Dejvic a Bubenče znovu pít vodu z kohoutku.
25.5.
Vodu z vodovodní sítě v Dejvicích a Bubenči nebude možné pít nejméně do středy, je třeba provést další testy. Vodu nelze používat ani na vaření, ústní hygienu a mytí obličeje. Je ale možné ji používat pro praní a další obvyklé činnosti. Po mytí nádobí je však potřeba jej opláchnout pitnou vodou, sdělil dnes ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) T. Mrázek.
25.5.
Vodu z vodovodní sítě v Dejvicích a Bubenči nebude možné pít nejméně do středy, jsou potřeba další testy. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) dnes doplní současných 50 cisteren o dalších deset, novinářům to řekl generální ředitel PVK Petr Mrkos. Bez pitné vody je asi 32.000 lidí.
25.5.
Voda z veřejné sítě v pražských Dejvicích a Bubenči stále není pitná. Předběžné výsledky mikrobiologických analýz vzorků odebraných v neděli odpoledne ukazují, že závada trvá. V přesném znění přinášíme vyjádření společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) k aktuální situaci v Dejvicích.
24.5.
Dne 24. 5. 2015 byla provozovateli pražské vodovodní sítě, společnosti PVK, oznámena informace o zvýšeném výskytu průjmových onemocnění v oblasti Prahy-Dejvic.
20.5.
Letošní 19. ročník vodohospodářské výstavy VODOVODY-KANALIZACE je nejen setkáním všech odborníků a příznivců oboru, ale také místem pro prezentaci služeb a inovací. Jedním z nich je Smart metering skupiny Veolia, kterou najdete v hale 4, stánek číslo 50.
19.5.
Na výstavišti v Praze Letňanech dnes začíná vodohospodářská výstava Vodovody-kanalizace. Návštěvníky čeká více než 190 vystavovatelů na ploše přes 6000 metrů čtverečných a přes 20 odborných přednášek v doprovodném programu. Vyplývá to z tiskové zprávy pořadatele Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (Sovak). Výstava potrvá do 21. května.
14.5.
Celkem 1 433 havárií na vodovodní síti řešily za první čtyři měsíce letošního roku Pražské vodovody a kanalizace. Ve srovnání se stejným obdobím roku minulého je to o téměř dvě stě mimořádných událostí méně. Havárií I. kategorie, při nichž je bez vody přes tisíc odběratelů či významné strategické objekty, bylo od ledna do dubna 14 oproti 37 haváriím ve shodném období roku loňského.
30.4.
Do pražský pítek a fontán se po zimě opět vrací voda. Sloužit budou od května až do října, informoval ředitel Technické správy komunikací (TSK) Ladislav Pivec. Pítka jsou napájena vodou z veřejného vodovodu, lidé tak mohou bez obav zahnat žízeň. V Praze mají lidé k dispozici devět pítek a tři fontánky.
29.4.
Díky dlouhodobému a systematickému snižování nákladů na energie a s tím spojeným ekologičtějším provozem získala Veolia Energie ČR certifikaci podle normy ISO 50001 – Energetický management. Slavnostní předání certifikátů proběhlo za přítomnosti představitelů Bureau Veritas a Veolia Energie ČR v sídle společnosti v Ostravě.
27.4.
Společnost Vallourec, specialista na výrobu trubek pro ropný a plynový průmysl, se již deset let zaměřuje na spotřebu vody. Pro sedm svých nejdůležitějších výrobních závodů Vallourec přejal nástroj vyvinutý společností Veolia.
27.4.
Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých studní jejich pravidelnou kontrolu. Ta by měla proběhnout minimálně jednou za rok. PVK nabízejí majitelům studní rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody.
24.4.
Rozhovor s Antoine Frérotem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Veolia, o hospodaření s vodou, nových technologiích, udržitelném rozvoji i opětovném použití odpadních vod. Rozhovor otiskl francouzský deník Le Figaro.
23.4.
Jak probíhalo letošní vypouštění dospělých pstruhů v rámci společného projektu skupiny Veolia a rybáře Jakuba Vágnera? Fotogalerie z akce napoví, ale nejlépe bude, když se do Špindlerova Mlýna přímo vydáte a na vlastní oči se přesvědčíte, jak se rybám v této lokalitě daří.
23.4.
Díky finanční podpoře společnosti Veolia a Nadačního fondu Veolia vysadil včera rybář Jakub Vágner ve Špindlerově Mlýně do Labe zhruba tunu dospělých pstruhů, z nichž někteří dosahovali váhy ke třem kilogramům. Projekt Cesta pstruha se letos opět vrátil k Labi, a to již podruhé do Špindlerova Mlýna.
22.4.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli vypouštění vysoce znečištěné vody do pražské kanalizace. ČTK to řekla pražská radní Jana Plamínková (STAN). S čištěním vody má problém Ústřední čistírna odpadních vod (ÚČOV).
21.4.
Pražská Ústřední čistírna odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově by se měla po havárii vrátit do běžného režimu předběžně na přelomu května a června. ČTK to sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Důvodem vyhlášení havárie bylo na začátku dubna silné znečištění odpadní vody, která do ÚČOV natékala z kanalizace.
20.4.
Kompletní dodávku domovních čistíren odpadních vod nabízejí svým zákazníkům Pražské vodovody a kanalizace. Ty jsou vhodné všude tam, kde není z nějakého důvodu možné připojení ke kanalizační síti.
16.4.
Příčinou nelegálního znečištění odpadních vod a následné havárie Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově v Praze by mohla být oprava čistírny odpadních vod v Hostivici. "Vyšetřování zatím ukazuje tímto směrem," řekla na dotaz ČTK radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN).
10.4.
S nástupem jarních měsíců rozjíždějí Pražské vodovody a kanalizace sérií pravidelných oprav vodovodní sítě. S tím jsou bohužel spojené i výluky v zásobování pitnou vodou. Nejjednodušší cestou, jak získat aktuální informace, je aktivace služby SMS-INFO.
7.4.
Jednou z prvních je letos provozovatel vodovodů a kanalizací na území vodoprávních úřadů Olomouc a Uničov společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, která celkem ošetří 7 950 kanalizačních vstupů. Na celoroční deratizaci budou vydány stovky tisíc korun a spotřebuje se téměř 1,5 tuny nástrah.
3.4.
Praha může začít s přestavbou čistírny odpadních vod na Císařském ostrově, jejíž příprava začala zhruba před šestnácti lety. Získala povolení ke stavbě nové vodní linky za 5,8 miliardy korun bez DPH. Zjistila ČTK z rozhodnutí odboru životního prostředí. Čistírnu musí město postavit kvůli předpisům EU. Do zkušebního provozu, který potrvá rok, má být uvedena v prosinci 2017.
31.3.
Regulovaná cena za odběr povrchové vody u státních podniků Povodí Ohře a Povodí Moravy nepokrývala skutečné náklady. Rozdíl dosáhl v letech 2011 až 2013 u obou podniků přes 234 milionů Kč. Povodí ztrátu pokrývala zejména tržbami za výrobu elektrické energie. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad.
25.3.
V rámci oslav Světového dne vody 2015 připravila skupina Veolia v České republice novou soutěž Škola do přírody pro žáky na II. stupni ZŠ (6.–9. třída) a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
24.3.
Návštěvnost Muzea pražského vodárenství, které bylo o uplynulém víkendu otevřeno zdarma pro veřejnost v rámci oslav Světového dne vody, lámala rekordy. Za dva dny si muzeum prohlédlo téměř šest tisíc lidí.
23.3.
Skupina Veolia zavedla před téměř dvěma roky nový obchodní model v podobě pronájmu rozpouštědel. Místo aby prodávala xylen, butylacetát nebo isopropylalkohol v kanystrech či barelech, Veolia je zákazníkům z průmyslového sektoru, zejména z farmaceutického a automobilového odvětví, pronajímá.
18.3.
Lékaři bez hranic a Foundation Veolia v pondělí 16. března svým podpisem na několik let uzavřeli partnerství týkající se výzkumu a inovací v oblasti energetiky, odpadového hospodářství, odpadních vod a pitné vody. Cílem partnerství je zejména poskytování pomoci při optimalizaci a snižování energetické stopy projektů a misí Lékařů bez hranic.
13.3.
Muzeum pražského vodárenství navštívili hluchoslepí spoluobčané, a to díky spolupráci Pražských vodovodů a kanalizací a Společnosti pro hluchoslepé LORM. I přes svůj handicap byli z prostor i exponátů nadšeni.
12.3.
Volný vstup do Muzea pražského vodárenství v Podolí připravily pro zájemce Pražské vodovody a kanalizace v rámci oslav Světového dne vody. Ten letos připadá na neděli 22. března. Muzeum si budou moci lidé prohlédnout v sobotu 21. 3. a v neděli 22. 3., vždy od 9.30 do 16.30 hodin.
6.3.
Evropská komise definitivně zamítla žádost Prahy o peníze na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Napsal to deník E15 s odvoláním na vyjádření pražské radní Jany Plamínkové (STAN). O dotace na přestavbu čistírny v minulosti Praha několikrát neúspěšně žádala. Příprava stavby začala totiž již v roce 2004 a provází ji mnoho problémů a sporů.
4.3.
Skupina Veolia oznámila celkové finanční výsledky za rok 2014. Společnosti se podařlo navýšit obrat o 4,6 % proti r. 2013 na 23 880 mil. eur v loňském roce. Pozitivní je i pokrok v získávání průmyslových zákazníků. Poměr mezi komunálními a průmyslovými zákazníky je aktuálně 61 % : 39 %, přičemž dlouhodobým cílem je 50 % : 50 %.
3.3.
Australský Woodlawn je skvělý případ funkčnosti kruhové ekonomiky. Dokáží tam z odpadu vyrábět čistou elektřinu a zamezit tak vypouštění skleníkových plynů do atmosféry. To ale není vše, pomáhá také k produkci k produkci 2500 tun ryb ročně!
2.3.
Norská společnost Marine Harvest, největší světový chovatel lososů, uzavřel s Veolií smlouvu o projektové přípravě a výstavbě tří zařízení na recyklaci odpadních vod, jež budou patřit mezi největší a nejmodernější svého druhu.
25.2.
Po Praze se pohybují lidé vydávající se za zaměstnance společnosti Veolia, prokazují se falešnými průkazy s logem firmy a nabízejí měření tlaku vody uvnitř bytové jednotky. Pražské vodovody a kanalizace důrazně varují obyvatele, aby tyto osoby do svého bytu nepouštěli.
23.2.
Za deset let působení společnosti Veolia v Šanghaji-Pudongu byla uvedena do provozu řada inovačních technologií v oblasti řízení vodárenských sítí. Od roku 2002 se velikost vodovodní sítě v regionu zdvojnásobila a výroba nyní dosahuje téměř 1,5 milionu metrů krychlových vody denně.
17.2.
Pražské vodovody a kanalizace nafakturovaly v loňském roce zákazníkům za nelegální odběry pitné vody a černou produkci odpadních vod přes tři milióny korun. V sumě jsou zahrnuté i náklady na přešetření a způsobené škody.
17.2.
Globální oteplování způsobuje nezadržitelný vzestup hladiny moře, tím čelí 21. století novým výzvám v plánování měst. Projekty na tzv. plovoucí města rostou ve světě stále více na popularitě. Pojďte si s námi udělat okružní jízdu okolo těchto extrémních staveb…
16.2.
Zhruba od poloviny února se i v České republice objeví v tištěných médiích a na zpravodajských serverech nová celosvětová reklamní kampaň skupiny Veolia, která dokresluje slogan skupiny „Pečujeme o světové zdroje“. Ve Francii byla kampaň zahájena 26. ledna 2015 a jedná se o první kampaň skupiny za posledních pět let.
11.2.
V pražském hotelu DAP bude již zítra v 9 hodin zahájena tradiční konference k problematice financování vodohospodářkého majetku. Vodarenstvi.cz je mediálním partnerem akce a proto pro vás připravujeme zpravodajství přímo z akce. Připomeňme si program zítřejší akce...
9.2.
Regulace českého vodárenství včetně problematiky cen vody zřejmě nespadne pod Energetický regulační úřad (ERÚ). V materiálu, kterým se dnes bude zabývat vláda, doporučují ministerstva kabinetu zachování současného roztříštěného stavu. Pro lepší fungování systému má však být zřízen koordinační subjekt. Vyplývá to z předkládací zprávy k návrhu.
9.2.
Rozhovor s Jaroslavem Loudou, vedoucím útvaru diagnostiky vodovodní sítě společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) o tom, že “poslouchat vodu” je umění, které má dnes velmi reálné přínosy.
2.2.
Letošní ročník konference se pokusí objektivně uchopit výhody a nevýhody jednotlivých provozních modelů VaK v ČR a poskytnout tak zástupcům měst a obcí ucelený pohled na problematiku výběru nejvhodnějšího modelu provozování. Konference se uskuteční v pražském hotelu DAP 12. února 2015.
29.1.
Na zasedání správní rady nadačního fondu společnosti Veolia Energie ČR, které se konalo 20. ledna v Olomouci, bylo schváleno celkem 19 projektů, díky kterým vznikne 37 nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
21.1.
Nedostatek surovin, nedostatek vody, nedostatek energie – to jsou obrovské výzvy, kterým dneska čelíme. Jedním z řešením může být tzv. kruhová ekonomika. Detailně se této problematice věnoval generální ředitel společnosti Veolia Antoine Frérot na svém blogu publikovaném v rámci Světového ekonomického fóra, které bylo dnes zahájeno v Davosu.
21.1.
Praha plánuje letos vložit do obnovy vodárenské infrastruktury až 2,56 miliardy korun. Peníze by měly jít na obnovu vodovodních řadů, rekonstrukci kanalizace nebo na opravy na vodojemech. ČTK to zjistila z materiálu, který schválili radní hlavního města.
19.1.
Veolia Energie ČR rozšířila pole své působnosti do Libereckého kraje. Od počátku roku 2015 zajišťuje dodávku elektrické a tepelné energie pro kongresový, hotelový a zábavní komplex Centrum Babylon.
15.1.
Ozdravný proces v rámci Veolie probíhá už třetím rokem. Mezinárodní společnost působící ve vodohospodářství, energetice, ale také odpadovém hospodářství se v rámci celosvětové restruktualizace podařilo prakticky smazat svůj dluh i získat finanční prostředky na další investice a rozvoj.
9.1.
Pražané si mohou žádat o dotaci na výměnu olověného potrubí z ministerstva pro místní rozvoj. Získat mohou až 20.000 korun na jeden byt. V hlavním městě jich mají olověné vodovodní trubky stále ještě asi tři procenta. Olovo ve vodě může být ve vyšších koncentracích zdraví škodlivé. .
2.1.
Pražské městské části chtějí, aby zelené plochy, které vzniknou přestavbou čistírny odpadních vod na Císařském ostrově, byly přístupné lidem. K dispozici by měly být cyklostezky a lávky, které propojí ostrov s oběma břehy Vltavy. Nutné je také řešit parkování. Radnice žádají, aby Praha jako investor zahrnula návrhy do projektu. ČTK to řekli oslovení zástupci Prahy 6 a 7 a radnice v Troji.
29.12.
Poměrně klidné období z hlediska počtu havárií zažili o vánočních svátcích zaměstnanci Pražských vodovodů a kanalizací, ale i obyvatelé hlavního města. Od Štědrého dne do neděle bylo zaznamenáno osm havárií. Sedm bylo na vodovodním řadu a jedna na přípojce.
22.12.
Vodné a stočné v Praze zdraží příští rok o 2,4 procenta na 77,66 Kč za kubík. Nově zaplatí lidé na vodném 44,72 koruny za metr krychlový a na stočném 32,94 Kč za metr krychlový. Nyní Pražané platí na vodném a stočném 75,84 koruny za kubík.
8.12.
Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací mění o vánočních svátcích návštěvní hodiny. Oddělení dokumentace vodovodních a kanalizačních přípojek PVK v Hostivaři bude od 24. prosince 2014 do 4. ledna 2015 uzavřené.
3.12.
Veolia a IBM oznámily globální partnerství v oblasti „inteligentního“ vodohospodářství, energetiky a nakládání s odpady ve městech. Společnosti začnou využívat koncept „smart city“ využívající výhod digitálních technologií ve veřejných službách.
14.11.
Po havárii potrubí v Karlovarské ulici bylo včera asi tři hodiny bez vody více než 34.000 obyvatel západního okraje Prahy. Znovu napouštět opravené potrubí začaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK) kolem 14:30, řekl ČTK jejich mluvčí Tomáš Mrázek.
12.11.
V Praze se za tři čtvrtletí meziročně zvýšil počet havárií na vodovodní síti o dvě procenta na 3394. Nejčastější příčinou byla koroze potrubí a pohyb půdy. Uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.
6.11.
Povodeň do maximální velikosti dvacetileté vody je schopná zastavit Vltavská kaskáda, soustava devíti vodních děl od Lipna po nádrž ve Vraném poblíž Prahy. Účel výstavby jednotlivých přehrad se navíc v průběhu let výstavby (1930-1991) měnil.
31.10.
Od soboty 1. listopadu si můžete koupit krásnou křišťálovou karafu na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Ten již pátým rokem organizují Nadační fond Veolia a společnost Veolia.
24.10.
Projekt Voda pro Afriku je již tradiční součástí předvánočního období. Nadační fond Veolia a společnost Veolia jej realizují již po páté a i letos byla vyrobena speciální série krásných ručně foukaných karaf z českého skla. Pojďme se podívat, jak se karafy vyrábějí.. Prodej limitované edice bude spuštěn 1.11. a tak již nyní vrcholí příprava a výroba.
22.10.
Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka byl 21. října 2014 slavnostně položen základní kámen moderního návštěvnického střediska Vodní dům. Slavnostní akce se konala přímo na místě, kde začala výstavba nízkoenergetické budovy Vodního domu, u hráze vodní nádrže Švihov na Želivce nedaleko obce Hulice.
20.10.
Zákazníci Pražských vodovodů a kanalizací vysoce hodnotí úroveň poskytovaných služeb. Spokojenost s nimi vyjádřilo 98 procent respondentů „telefonického průzkumu spokojenosti 2014“.
16.10.
V neděli 12. října dopoledne se konala další úklidová akce v rámci kampaně Ukliďme svět!, kterou v ČR organizuje už 22. rok Český svaz ochránců přírody a finančně dlouhodobě podporuje Nadační fond Veolia.
15.10.
Téměř devět tisíc kilogramů nástrah použili pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v boji s potkany v rámci plošné deratizace, která se uskutečnila od dubna do října. Tato akce probíhá každoročně na základě smlouvy s Magistrátem hlavního města Prahy, jenž na ni finančně přispívá.
8.10.
Jak pokračovat v boji za snížení světových emisí skleníkových plynů, které mají negativní účinky na světové klima, o tom hovořil před summitem v New Yorku generální ředitel skupiny Veolia Antoine Frérot.
3.10.
Ochranáři budou od pondělí zachraňovat škeble, které ohrozí pokles vody ve Vltavě v Praze. Kvůli opravě Trojského jezu se na suchu octnou desítky tisíc vodních mlžů, Český svaz ochránců přírody (ČSOP) proto požádal lidi, aby s jejich návratem do vody pomohli. ČTK to včera sdělil David Zítek z ČSOP.
2.10.
Praha musí vybudovat takzvaný vakový jez u plavebních komor v Podbabě. Má při povodni ochránit místní plavební kanál. Teprve potom bude Praha moci získat stavební povolení na výstavbu nové části Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově.
25.9.
Peníze dostane od města Pražská vodohospodářská společnost (PVS) jak na opravu vodovodních řadů a kanalizace, tak na rekonstrukce dalších vodárenských staveb. ČTK to zjistila z materiálu, který v úterý schválili pražští radní.
24.9.
Ve středu 24. září 2014 byla zástupcům investora, společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., předána modernizována úpravna vody Hradec Králové. Slavnostnímu okamžiku byl přítomen také primátor města MUDr. Zdeněk Fink. Stalo se tak v roce 50. výročí jejího uvedení do provozu.
24.9.
Vodní dílo Želivka, někdy také nazývané dle zatopené osady nedaleko hráze Švihov či Švihovská přehrada, je jednou z nejvýznamnějších vodohospodářských staveb v české historii. Nádrž je zásobárnou pitné vody pro Prahu a desítky dalších měst a obcí. Před 50 lety, 25. září 1965, byla zahájena stavby štolového přivaděče pitné vody ze Želivky do Prahy.
23.9.
Díky nízkému tlaku po havárii a nefunkčnosti zpětných klapek kontaminovali někteří majitelé nemovitostí část vodovodní sítě v pražských Dejvicích a Újezdu nad Lesy. Předvolební mediální smršť však míří na Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Společnost přesto nechce zveřejnit viníky kontaminace.
16.9.
Pražské vodovody a kanalizace přichystaly již tradiční Den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství. Akce tentokrát proběhne v sobotu 20. září. O dva dny později, tedy v pondělí 22. září, se PVK připojí ke Dni mobility, který pořádá Městská část Praha 4.
5.9.
Veolia získala dalšího významného zákazníka v potravinářské oblasti - společnost Macallen Distillery, která vyrábí kvalitní single malt whisky.
1.9.
Zhruba 40.000 lidí z chodovského sídliště Jižní Město v Praze 11 bylo dnes kvůli havárii vodovodního řadu asi dvě hodiny bez vody. Technici ale problém odstranili, po 13:00 voda ve všech domácnostech tekla. ČTK to řekl mluvčí Pražskách vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
29.8.
Výlet do vodárny Kárané pro vozíčkáře zorganizovali v rámci dobrovolnického dne zaměstnanci Pražských vodovodů a kanalizací ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Asistence.
29.8.
V Říčanech u Prahy skončila po téměř dvou letech výstavba nového vodojemu v Olivově ulici. Zařízení je zásobárnou pitné vody pro případ poruchy na hlavním přivaděči z přehrady Želivka. Výstavba si vyžádala téměř 30 milionů korun a financovala ji Evropská unie, sdělila dnes ČTK mluvčí říčanské radnice Adéla Ambrožová.
20.8.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) stále více komunikují se svými zákazníky prostřednictvím moderních technologií. PVK v loňském roce spustily dvě mobilní aplikace pro majitele chytrých telefonů s iOS nebo Android OS.
8.8.
Stálý přehled o spotřebě vody, vystavených fakturách, platbách či odečtech vodoměrů mohou mít zákazníci Pražských vodovodů a kanalizací. Stačí k tomu jediné: aktivovat si tzv. zákaznický účet.
16.7.
Zdaleka to však není samozřejmost, ale výsledek komplexní péče. O problémech v afrických zemích jsme již psali. Pojďme se tentokrát podívat, jak jsme na tom v Evropě. Na kvalitu vod 171 francouzských plážích dohlíží skupina Veolia.
15.7.
Skupina Veolia tento týden zveřejnila dohodu s investiční společností Oaktree Capital Management na prodeji izraelské pobočky, která místním obyvatelům zajišťuje vodohospodářské služby, energie i odpadové hospodářství.
3.7.
Máte rádi domácí limonády? Pak právě pro vás připravila skupina Veolia pod hlavičkou Kohoutkova.cz velkou letní soutěž O nejlepší domácí limonádu. Každý týden můžete vyhrát výrobník sodovky SodaStream, trička a flash disky Kohoutkova.cz
1.7.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) letos spustily nový Smart Water integrity Management (SWiM), do kterého se podařilo integrovat celkem 10 oblastí vodohospodářského řízení a zefektivnit tak fungování celého systému. Pojďme se na konkrétním příkladu podívat, jak systém pomáhá při řešení havárií.
30.6.
Některé soukromé společnost nabízejí Pražanům neoprávněně své služby jménem Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a odkazují na údajné průzkumy kanalizačních řadů provedené PVK.
24.6.
Dobrovolníci z Pražských vodovodů a kanalizací pomohli s obnovou tří hřišť na pétanque Dětskému domovu v Dolních Počernicích. Kromě dobrého pocitu z pomoci si odnesli i velmi zajímavé informace o životě dětí v dětském domově a jejich začleňování do běžného života.
23.6.
Jezdíte kolem a zajímá vás, jak to asi vypadá uvnitř? Pokud nemáte čas na prohlídku, podívejte se do naší fotogalerie. Stojí to za to.. I vodohospodářská stavba může být architektonickým klenotem.
23.6.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) tento týden testovali, zda je Podolská vodárna stále připravena plnit roli záložního zdroje vody. Výsledek byl pozitivní, pražští vodohospodáři jsou schopni objekt zprovoznit do 48 hodin a v případě potřeby dodávat vodu do potrubní sítě. K tomu všemu se Podolská vodárna pyšní velmi krásnou budovou se zajímavou historií.
20.6.
Pavla Bažantová je jedním z příjemců dotací programu MiNiGRANTY®, v rámci kterého skupina Veolia podporuje nejen prospěšné projekty, ale také své zaměstnance, kteří se dobrovolnicky na realizaci podílí. Za 736 projekty je stejný počet krásných lidských příběhů. Pojďme se podívat na jeden z nich.
19.6.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) spustily zkušební provoz vodárny v Podolí, která v současné době slouží jako záložní zdroj vody. Účelem zkoušky je zkontrolovat všechna zařízení pro případ, že by vodárna musela začít vyrábět pitnou vodu. Pražanům nyní dodávají vodu vodárny Káraný a Želivka.
18.6.
Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY®, jehož donorem jsou společnosti skupiny Veolia, podporuje zaměstnance skupiny v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvality prostředí již 7 let.
12.6.
Lidové noviny, Lidovky.cz a Českápozice.cz pokračují v úspěšné sérii konferencí, tentokrát na téma Inovativní přístupy pro města, obce a průmyslové podniky.
11.6.
Dvacet jedna dobrovolnických projektů zaměstnanců v letošním roce podpořila společnost Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA. Celková suma rozdělených finančních prostředků dosáhla sedmi set tisíc korun.
3.6.
Vodárna v Káraném začala s opravou potrubí vedoucího od pramenů a nádrže, kterými čerpá vodu z Jizery. Práce by měly stát do 10 milionů korun a budou hotovy do poloviny července, řekl ČTK šéf vodárny Ladislav Herčík. Dodávku vody do Prahy práce neomezí.
2.6.
Volný vstup do Muzea pražského vodárenství v Podolí nabídnou Pražské vodovody a kanalizace při 101. ročníku Primátorek, jejichž je společnost hlavním partnerem. Muzeum otevře své brány v neděli 8. června, a to od 10 do 17 hodin.
29.5.
Již 42 let pijí Pražané vodu z úpravny vody Želivka. Jako klíčový zdroj pitné vody pro hlavní město bude sloužit i v dalších letech, proto si v horizontu deseti let vyžádá významné investice do modernizace. Ty zaručí, že Praha, část středních Čech a Vysočiny bude mít ve vodovodních kohoutcích i nadále kvalitní pitnou vodu splňující všechna náročná předepsaná kritéria.
16.5.
Včera, 14. května 2014 v MČ Praha-Dubeč byl v rámci projektu VODA PRO LIDI.CZ slavnostně zahájen provoz veřejné fontány na mikrofiltrovanou perlivou a neperlivou vodu. Starosta Městské části Praha-Dubeč Jaroslav Tošil, který uvedl fontánu do provozu, poznamenal, že Městská část Praha-Dubeč je v tomto směru v Praze vlaštovkou a rád tuto akci a aktivitu podpořil.
13.5.
Získat co nejvíce bioplynu z čistírenských kalů: to je cílem technologie kontinuální termické lyzace kalů ExelysTM, vyvinuté vlastním výzkumným centrem společnosti Veolia Environnement. Exelys výrazně zjednodušil předcházející technologii BiothelysTM, která pracovala ve vsádkovém režimu, stejně jako její největší konkurent na trhu – technologie Cambi.
13.5.
Naučná stezka v rámci projektu Cesta pstruha rybáře Jakuba Vágnera a společnosti Veolia Voda vás provede šesti stanovišti, na kterých se dozvíte, proč je třeba vracet pstruhy do řek, co všechno pomáhá, aby byla voda čistá či s jakými živočichy a rostlinami se můžeme setkat v okolí Špindlerova Mlýna.
12.5.
Město Hostivice do konce roku opraví čistírnu odpadních vod, její kapacita vzroste o více než třetinu. Při opravě bude použita membránová technologie, čistírna tak bude mít větší kapacitu i lepší ochranu před znečištěním povrchových vod. Jde o největší letošní investici ve městě, oprava bude stát téměř 52 milionů korun bez DPH.
30.4.
Pražská Technická správa komunikací (TSK) opravila a zprovoznila pítka a fontány. Celkem se v ulicích hlavního města TSK stará o devět pítek a tři fontány. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková.
25.4.
Odpadní voda v Praze se prostřednictvím ústřední čistírny na Císařském ostrově vrací do Vltavy téměř čistá. Technologie zajistí její mechanické i chemické vyčištění, když si poradí s běžnými saponáty a čistícími prostředky. Bakterie a mikroorganismy je dokážou takřka stoprocentně zlikvidovat, řekl dnes novinářům při prohlídce areálu jeho šéf Luděk Pospěch.
17.4.
Výstavba přehrady Nové Heřminovy na Bruntálsku včetně dodatečných protipovodňových opatření a přeložky komunikací by měla stát zhruba šest miliard korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kabinet dnes schválil materiál ke stavbě přehrady.
4.4.
V Dolních Břežanech u Prahy začne přestavba čistírny odpadních vod, jejíž kapacita už nestačí potřebám obce. Práce potrvají do konce roku a vyžádají si téměř 40 milionů korun. Většinu nákladů pokryje dotace z operačního programu Životní prostředí, sdělila ČTK Lucie Vospělová z radnice.
24.3.
Téměř čtyři a půl tisíce lidí navštívilo o uplynulém víkendu Muzeum pražského vodárenství v Podolí. To nabídlo volný vstup v rámci oslav Světového dne vody.
24.3.
U příležitosti Světového dne vody představila společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nový systém pro řízení a provoz vodohospodářské infrastruktury SWiM (Smart Water integrity Management). Pojďme se společně podívat, jaké výstupy mají dispečeři v PVK k dispozici.
20.3.
Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Petrem Mrkosem o novém systému SWiM (Smart Water integrity Management), umělé inteligenci a budoucnosti vodárenských systémů.
12.3.
Komfort pro uživatele, nižší náklady a větší bezpečnost přináší dálkový odečet vodoměrů. Systém walk-by, dálkový odečet stavu počítadla vodoměru, byl ke konci loňského roku zaveden u 2 700 vodoměrů, což byl ve srovnání s rokem 2012 nárůst o více než tisíc instalací.
12.3.
Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) zastaví soutěž na studii kanálu Dunaj-Odra-Labe, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Prachař deníku řekl, že je třeba se zaměřit na menší projekty, jako je splavnění Labe u Děčína a Přelouče.
5.3.
Až 2,5 miliardy lidí na světě nemají přístup k toaletám, čisté vodě a mýdlu, na problematiku nedostatečné hygieny upozorní UNICEF v rámci světového dne vody koncertem, výstavou a sbírkou na záchody. Akce se koná 22. března v dolní části Václavského náměstí, návštěvníci se při posezení v kavárně, kde místo židlí budou toaletní mísy, dozví o rozvojových programech.
25.2.
V pražských částech Kbely, Kyje, Satalice, Vinoř a Radonice, kde byly tisíce lidí od rána kvůli prasklému potrubí bez vody, je její dodávka postupně obnovována. Kolem 22:30 tekla voda v nižších patrech, postupně by do půlnoci měla téct i v těch vyšších, řekla ČTK Marcela Dvořáková z firmy Pražské vodovody a kanalizace (PVK).
21.2.
Praha vypsala výběrové řízení na bourací a odklízecí práce v rámci přestavby Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Zbourán má být bývalý sklad, vrátnice nebo čerpací stanice. Důvodem je, že stojí na místě budoucího staveniště nové části ÚČOV. Práce vyjdou na necelých šest milionů korun a mají být hotovy do 30. června 2014, zjistila ČTK ze seznamu magistrátních zakázek.
18.2.
Na historické minimum kleslo v loňském roce procento ztrát vody v pražské vodovodní síti. Loni tento ukazatel dosáhl hodnoty 20,34 procenta, o rok dříve to bylo 21,27 procenta. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1997 dokonce více než 43 procent.
17.2.
Novinky v expoziční části i nový systém prodeje vstupenek připravilo pro letošní rok Muzeum pražského vodárenství, které se nalézá v areálu vodárny v Podolí. Jeho zřizovatelem je společnost Pražské vodovody a kanalizace.
12.2.
Detailní informace o aktuálních haváriích nabízejí nově na svých webových stránkách www.pvk.cz V sekci „havárie vody“ je nyní možné nalézt nejen přesný popis zasažené lokality, ale i informace o vlivu havárie na zásobování zákazníků pitnou vodou, o možnosti přistavení náhradního zdroje vody a předpoklad, kdy by oprava mohla být ukončena.
4.2.
Novým tiskovým mluvčím Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., se od února stal Tomáš Mrázek
14.1.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) plánuje modernizaci čističky odpadních vod v pražských Miškovicích. Rekonstrukce by měla začít v dubnu, trvat má do konce roku 2016. Firma předpokládá, že za opravu zaplatí bez DPH 288 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. PVS také vypsalo zakázku na rekonstrukci kbelské čističky.
13.1.
Kvůli havárii vodovodu na křižovatce u pražské Nemocnice Na Bulovce bylo v pátek odpoledne více než tři hodiny bez vody z kohoutku zhruba 3200 lidí. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) přepojily rozvody tak, aby lidem voda tekla. Potrubí bude opraveno během soboty. ČTK to řekl mluvčí PVK Ondřej Pokorný.
9.1.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odhalily za minulý rok 200 černých odběrů vody. V dalších 260 případech lidé na černo vypouštěli odpadní vody do kanalizace. Je to podobné množství porušování předpisů jako v minulém roce. ČTK to sdělil mluvčí PVK Ondřej Pokorný.
6.1.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investuje letos do vodohospodářského majetku hlavního města rekordních 1,8 miliardy korun. Dosud nejvyšší investice z loňského roku překoná zhruba o 100 milionů Kč, informoval mluvčí PVS Ladislav Šticha. Vodohospodářská síť v Praze bývá často označována za zastaralou.
2.1.
První den roku 1914 začala Pražanům dodávat vodu vodárna v Káraném, obci ležící na soutoku Jizery s Labem, asi 20 kilometrů severovýchodně od českého hlavního města. A protože v tu dobu už fungovala v Praze základní stoková síť a čistírna odpadních vod, stalo se město krátce před vypuknutím první světové války jedním z nejčistších v Evropě, alespoň co se kvality pitné vody týkalo.
2.1.
Pražskému dopravnímu podniku vznikla při havárii vodovodu na Dejvické škoda na majetku více než dva miliony korun. Vyplývá to z předběžného vyčíslení škod, řekl ČTK mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.
23.12.
Cena vody v Praze zůstane v roce 2014 pod průměrem velkých českých a moravských měst. Cena vody je pro rok 2014 zvýšena jen o 2 %. Tisíc litrů vody tak přijde na 65,95 Kč bez DPH, 75,84 Kč včetně 15% DPH.
19.12.
Výtěžek 1,7 miliónu korun pomáhá financovat projekty na podporu vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc. Z prodeje karaf letošní edice bylo získáno 459 000 Kč, které opět přispějí na poskytování pitné vody na etiopském venkově.
29.10.
Pojďme se podívat na fotogalerii z projektu Cesta pstruha, který společně realizuje známý český rybář Jakub Wágner ve spolupráci se společnpstí Veolia Voda Česká Republika a Nadačním fondem Veolia. Letos vysazování lososovitých druhů ryb proběhlo v krásném prostředí Labe ve Vrchlabí.
25.10.
Nezisková organizace známého rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera Sladkovodní giganti, o. s., ve spolupráci se společností Veolia Voda Česká Republika a Nadačním fondem Veolia pokračují i letos ve vysazování lososovitých druhů ryb, tentokrát do řeky Labe ve Vrchlabí.
1.10.
Káranská vodárna slaví 100 let existence. O tom, jak se vodárna po 100 letech změnila a v jaké je kondici, se můžete přesvědčit v následující fotogalerii z oslav stého výročí.
27.9.
Poslední zářijový týden provádějí pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., (PVK) deratizaci stokové sítě v oblasti Holešovic, Karlína, Horních Počernic a Klánovic.
26.9.
Za sto let své existence Káranská vodárna vyrobila 3 803 475 698 m3 pitné vody. Vodárna byla postavena v letech 1906 až 1912. Od roku 1912 postupně probíhaly kolaudace jednotlivých staveb a dodávek, které vyvrcholily oficiálním puštěním pitné vody do pražské vodovodní sítě dne 1. ledna 1914. Projektem byl pověřen Adolf Thiem.
26.9.
Hlavní úpravna vody pro hlavní město Prahu – úpravna vody Želivka, mění svého provozovatele. Vedení akciové společnosti Úpravna vody Želivka, která úpravnu vody vlastní, se rozhodlo svěřit svůj vodohospodářský majetek do správy a provozování vlastní dceřiné společnosti Želivská provozní s.r.o.
23.9.
S cílem srozumitelněji prezentovat dodavatele vodárenských služeb v Praze se Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) rozhodly vytvořit a používat vlastní logo. Dosud PVK používaly logo svého akcionáře – společnosti Veolia Voda. Nové logo PVK se od pondělí 23.září začne postupně objevovat na tiskovinách, fakturách, autech, atd.
13.9.
Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) hospodaří na pozemcích plnících funkci lesa o výměře 102,63 ha v oblasti jímacího území v okolí Mělnické Vrutice a Řepínského Dolu na Mělnicku.
10.9.
Nejen k úrovni poskytovaných služeb se mohou zákazníci Středočeských vodáren, a.s. (SVAS) telefonicky vyjádřit v průzkumu spokojenosti, který v těchto dnech až do poloviny října probíhá prostřednictvím nezávislé výzkumné agentury IBRS (International Business and Research Services s.r.o.).
4.9.
Telefonický průzkum spokojenosti zákazníků společnosti 1. SčV, a. s. čeká během září a první poloviny října obyvatele obcí a měst na Příbramsku, Praze-Západ a Praze-Východ. Průzkum se týká plynulosti dodávek vody, kvality pitné vody či například informovanosti domácností a firem o plánovaných výlukách a nových službách.
14.8.
Rozhovor s Karlem Šimůnkem, zkušeným restauratérem z dejvické AvantGarde o trendech ve spotřebě nealko nápojů i kohutkové vodě. AvantGard je mimořádná nejen svým interiérem, kuchyní, ale také pořádáním škol vaření - např. pod vedením proslulé R. Sammut. AvantGard je také součást projektu Kohoutkova.cz
12.7.
Za 1. pololetí roku 2013 řešily Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) 2222 havárií vodovodu, což je o 10 % méně než za stejné období minulého roku. Z celkového počtu havárií bylo 669 havárií vodovodních řadů, 305 přípojek, 576 havarovaných armatur na vodovodních řadech a 599 armatur na přípojce.
10.7.
Základy rozsáhlé hospodářské budovy z počátku 13. století objevili technici Pražské vodohospodářské společnosti v Rytířské ulici v Praze 1. Unikátní nález odkryli při výkopových pracích před položením nové kanalizace. O cenný objev se postarali archeologové z Muzea hlavního města Prahy.
9.7.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) zahájily rozsáhlou opravu a rekonstrukci kanalizace v Prosecké ulici v Praze 9. Opravy budou realizovány po celé délce dvou kanalizačních sběračů (hlavní stoky pro odvod odpadních vod z oblasti Proseka), která činí 1,5 km.
27.6.
Celkem 826 577 korun bude v letošním roce přiděleno 29 projektům realizovaným v Ústeckém a Libereckém kraji. Slavnostní předání Minigrantů se uskuteční ve čtvrtek 27. června 2013 v areálu Benedikt v Mostě.
11.6.
Pražští radní neschválili první krok k dlouhodobě připravované a kontroverzní přestavbě Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Radní projednávání zastavili kvůli tomu, že si chtějí nechat vypracovat právní posudky, zda je jejich postup správný. Novinářům to řekl náměstek primátora Pavel Richter a zastupující primátor Tomáš Hudeček.
11.6.
Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a Nadační fond Veolia ocenily dobrovolnickou práci svých zaměstnanců. v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA. Tento unikátní program má za cíl motivovat zaměstnance v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvalitu prostředí.
7.6.
V rámci ohlédnutí za tradiční výstavou Vodovody-Kanalizace 2013 přinášíme video reportáž z expozice společnosti Veolia Voda. Tentokrát se provozovatel vodárenské infrastruktury zaměřil na prezentaci projektu Kohoutkova.cz a systému pro monitorování spotřeby energií a vody, který byl nedávno implementován např. v Praze 11.
4.6.
Novým generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se od začátku června stal dosavadní finanční ředitel firmy Petr Mrkos (37). ČTK to dnes sdělila mluvčí skupiny Veolia Voda, do níž PVK patří, Marcela Dvořáková.
3.6.
Oslava Dne dětí pod názvem Kuře na pikniku u vody aneb Veselé putování vodním světem byla zároveň i oslavou 15. výročí charitativní sbírky Pomozte dětem a 10. výročí Nadačního fondu Veolia. Do areálu Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči přišlo 1. června slavit, bavit se a vybrat si z bohaté programové nabídky na sedm stovek dětí i jejich rodičů.
3.6.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) pokračují v odčerpávání vody z kanalizace, v provozu je veškerá čerpací technika, jsou uzavřeny všechny klapky na stokové síti a hradidlové komory.
3.6.
(aktualizováno) Českou republiku letos opět zasáhly povodně a další zkouškou procházejí protipovodňová opatření i vodohospodáři. Aktuálně přinášíme v přesném znění prohlášení Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) k situaci v Praze a krocích, které jsou v rámci ochrany proti povodním realizovány.
31.5.
Na přelomu roku 2011 a 2012 byl instalován systém centrálního energetického managementu Veolia Monitor do 29 mateřských a základních škol v Praze 11. V realizovaných objektech se nyní on-line měří spotřeba elektřiny a vody.
30.5.
Aktuální rozhovor s prvním náměstkem MŽP ČR Martinem Frélichem o čerpání evropských dotací z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), zdlouhavém procesu, chybách v přípravě či administraci a chystaném programu pro další období.
28.5.
Společnost Vodovody a kanalizace Břeclav v loňském roce opět zvýšila tržby, které činily 313 milionů korun. Je to o 5,4 procenta více než loni. Zisk poklesl o devět procent na 2,59 milionu korun. Vyplývá to z údajů v pozvánce na valnou hromadu. Jak tržby, tak zisk však překročily plán na rok 2012.
20.5.
Teplé počasí posledních dnů umožňuje majitelům domovních bazénů zahájit přípravy na letní sezónu a začít řešit, jakým způsobem doplnit chybějící vodu. Středočeské vodárny umožňují svým zákazníkům napouštění domovních bazénů dvěma způsoby, a to pomocí cisteren nebo vodovodních přípojek.
7.5.
Zhruba 70.000 Pražanů bylo včera odpoledne a večer bez vody kvůli havárii potrubí v Praze 4. Oprava potrubí potrvá až do úterního večera, dodávky vody do postižených oblastí se však podařilo včera krátce před 22:00 obnovit. ČTK to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
3.5.
Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY®, jehož donorem jsou společnosti skupiny Veolia Environnement, podporuje zaměstnance skupiny v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvality prostředí již 6 let.
29.4.
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes potrestal někdejšího vysokého úředníka Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petra Krupičku a jeho známého Milana Vondru za přijetí úplatku 1,6 milionu korun. Nepravomocným verdiktem uložil Krupičkovi i Vondrovi čtyřletý trest vězení.
16.4.
V některých částech Prahy nepoteče tento týden kvůli plánovaným opravám potrubí voda. Na omezení se musí v úterý a ve středu připravit obyvatelé Modřan, Břevnova a Holešovic, ve čtvrtek bude přerušena dodávka pitné vody v Hloubětíně a ve Stodůlkách. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
15.4.
Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) vyrobily za 1. čtvrtletí letošního roku 28,7 mil. m³ vody. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o pokles výroby o 2. mil. m³, což je o 6,5 %. Jedním z důvodů byla i mírná zima a tím i pokles velkých tekoucích havárií. Za 1. čtvrtletí 2013 vzniklo v Praze 650 tekoucích havárií, což bylo o 414 méně než za stejné období roku 2012.
9.4.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) letos investuje do vodohospodářské infrastruktury v Praze více než 1,7 miliardy korun. Jde o částku, kterou získala z poplatků za vodné a stočné. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválila rada a ČTK potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Králová.
3.4.
Pro své zákazníky, majitele chytrých telefonů s iOS nebo Android OS, připravila společnost Veolia Voda mobilní aplikaci Moje VodaPlus, díky níž získají zákazníci nepřetržitý a zabezpečený přístup ke svému elektronickému zákaznickému účtu. Druhá aplikace, nazvaná Moje voda, je určena široké spotřebitelské veřejnosti.
2.4.
Přesně před 15 lety 1. dubna 1998 byla do obchodního rejstříku v Praze zapsána Pražská vodohospodářská společnost jako jedna z nástupnických organizací privatizovaných státních podniků Pražské vodárny a Pražské kanalizace a vodní toky.
2.4.
Třicet tisíc obyvatel pražského Zahradního města, sídliště Skalka a sídliště Košík se dnes večer dočkalo vody z vodovodu. ČTK to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný. Po nedělní havárii potrubí lidé byli bez tekoucí vody déle než den.
25.3.
O víkendu 23. a 24. března 2013 navštívilo Muzeum pražského vodárenství 5116 lidí. „V historii pořádání dnů otevřených dveří ve vodárenském muzeu šlo o naprostý rekord. Je vidět, že technické památky mají stále více příznivců,“ řekl Ondřej Pokorný, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací. Muzeum bylo otevřeno v rámci oslav Světového dne vody.
20.3.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) pokračuje v obnově vodohospodářské infrastruktury v ulici U Lužického semináře v Praze na Malé Straně. Více než sto let starou kanalizaci nahradí nový řad. Otevření části komunikace umožní také položení nového rozvodu vody. Celkové náklady nepřesáhnou 10 milionů korun.
4.3.
Obvodní soud pro Prahu 5 začal řešit případ údajné korupce v Pražské vodohospodářské společnosti (PVS). Státní zástupkyně přednesla obžalobu, podle které si někdejší ředitel divize rozvoje PVS Petr Krupička a jeho známý Milan Vondra vzali úplatek 1,6 milionu korun za to, že zajistí souhlasné stanovisko společnosti na stavebním povolení pro výstavbu autosalonu v Praze.
14.2.
Jeden z obří betonových květináčů, které jsou rozmístěné v Praze 5, musel být dnes odstraněn, protože pod ním prasklo vodovodní potrubí. Upozornil na to server iDnes.cz. U havárie, která se stala v Ostrovského ulici na Smíchově, tak kromě techniků zasahoval i velký jeřáb, řekl dnes ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.
5.2.
Od ledna 2013 si mohou zákazníci Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. (PVK) prostřednictvím internetu zarezervovat termín schůzky v technickém oddělení v zákaznickém centru PVK v Dykově ulici. Dosud měli možnost si rezervovat schůzku v zákaznickém oddělení (úterý a čtvrtek), ale nově mohou i v technickém oddělení (pondělí a středa).
5.2.
Veolia Voda a Nadační fond Veolia již potřetí uspěly před Vánoci s prodejem designových karaf na vodu z křišťálového skla. Výtěžek benefiční akce je určen na uskutečnění jejich projektu Voda pro Afriku. Ten již třetím rokem pomáhá financovat vybrané projekty podporující vodní zdroje v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni.
1.2.
Před 40 lety, 1. února 1973, byly zahájeny pravidelné dodávky pitné vody z vodního díla Švihov (Želivka) do Prahy. Úpravna vody Želivka, která je největším provozem svého druhu v zemi, vyrobila za 40 let své existence přes čtyři miliardy metrů krychlových pitné vody.
1.2.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) opravily v letošním lednu 344 havárií na vodorovní síti, což je shodný počet jako v loňském lednu. PVK odstraňují havárie bez větších obtíží, řeší v průměru 10-15 havárií denně, což je také celoroční průměr.
31.1.
Před Obvodním soudem pro Prahu 5 dnes začíná hlavní líčení v případu údajné korupce v Pražské vodohospodářské společnosti (PVS).
17.1.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) bilancují loňský rok. Denní spotřeba pitné vody na 1 Pražana činila loni 109 litrů. PVK za minulý rok opravily 4516 havárií vodovodu, což je o 4,5% více než v roce 2011.
8.1.
V roce 2012 odhalily a prokázaly Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) celkem 451 případů černých odběrů, z toho v 320 případech šlo o na černo vypouštěné odpadní vody a v 131 o černé odběry pitné vody. Ve srovnání s rokem 2011 byl prokázán téměř stejný počet případů (v roce 2011 to bylo 449).
7.1.
Pražské vodovody a kanalizace opravily během vánočních svátků (od 22. 12. 2012 do 2. 1. 2013) 74 havárií vodovodu. Nejvíce oprav si vyžádaly vodovodní řady (35), přípojky (10) a šoupata (11).
14.12.
Pražské vodovody a kanalizace opravily za posledních 14 dní 160 havárií vodovodu. Oproti stejnému období minulého roku došlo k navýšení poruchovosti o 25%. Během prosince se také podařilo opravit 3 vodovodní řady velkého profilu 800 mm a to bez přerušení dodávky pitné vody pro spotřebitele.
11.12.
Rozhodli o tom dnes radní města. ČTK to řekl radní Radek Lohynský (ODS). Nyní Pražané platí 58,21 korun bez DPH za metr krychlový. Při zvýšení DPH na 15% zaplatí Pražané v příštím roce 74,35 korun za kubík vody.
7.12.
Navrhovaná cena vody pro rok 2013 je ve výši 72,88 korun za 1000 litrů kohoutkové vody. Navýšení je ve výši jedenácti procent. Cena vody v Praze však stále zůstavá na průměrných hodnotách ve srovnání se zbytkem České republiky.
6.12.
Veolia Voda ČR a Nadační fond Veolia I v letošním roce pokračují v projektu Voda pro Afriku spolu se společností Člověk v tísni. Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf bude opět poskytnut na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s. Vybrané finanční prostředky budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově.
5.12.
Představenstvo Úpravny vody Želivka a.s. oficiálně stáhlo žádost o dotaci na výstavbu technologie předčištění a rekonstrukce filtrace vody pro vodní nádrž Želivka. Se stažení nesouhlasí radní R. Lohynský. Je to začátek sporu uvnitř pražské koalice, resp. mezi stávajícím a novým správcem?
20.11.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončila v těchto dnech opravu vodovodního řadu v ulici Na Popelce a v jejím okolí. V rámci rekonstrukce zdejší komunikace se podařilo opravit také 97 metrů kanalizace a to pomocí bezvýkopové technologie.
12.11.
Jednalo se v drtivé většině případů o významné investice, které mají přímý vliv na provozování vodovodní i kanalizační sítě a v konečném důsledku i na kvalitu pitné vody. Pražané i obyvatelé Středočeského kraje mohli sledovat na vlastní oči, jak peníze vybrané na vodném a stočném přispívají ke zkvalitnění celé vodohospodářské sítě.
30.10.
Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední telefonický průzkum spokojenosti, který pro PVK provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS. Výzkumu se zúčastnilo 700 respondentů z Prahy z řad majitelů rodinných domů, správců bytových domů či bytových družstev, průmyslových zákazníků a firem.
18.10.
Při nedávné tiskové konferenci pražské TOP 09 byl oznámen úmysl převzít provoz Úpravny vody Želivka. Vzhledem k razantnosti projevu se jako logická jevila otázka PROČ? Provozování Želivky není přece tak ekonomicky výhodné, zisky lze očekávat v řádech 10-15 milionů. Není pravým důvodem spíše střet s PVS a snaho ovládnout obří investiční projekty?
18.10.
Někteří majitelé v minulosti podcenili kontrolní možnosti vodárenských provozovatelů a nesprávně napojili srážkové odvodnění na kanalizaci. Domnívali se zřejmě, že je velmi těžké něco podobného odhalit. Pražské vodovody a kanalizace však objevili jednoduchou a velmi účinnou metodu.
12.10.
Tento týden jsme byli přítomni pravidelné provozní zkoušce protipovodňových čerpadel, která slouží k ochraně pražské kanalizační sítě a města před zaplavením vodou. Zajímá vás, jak je v Praze chráněna stoková síť? Přečtěte si následující článek...
10.10.
Pražské vodovody a kanalizace ve své tiskévé zprávě shrnují uplynulé tři čtvrtletí letošního roku. Pokud vás zajímá, co všechno letos už zvládly, přečtěte si následující článek.
8.10.
V minulých týdnech poměrně bouřlivě oznámila pražská TOP 09 záměr převzít provoz Úpravy vody Želivka. Aktuálně přinášíme rozhovor s Tomášem Hudečkem, náměstkem primátora za TOP 09.
2.10.
Aktuální alkoholová kauza přináší problémy také českým a moravským vodohospodářům. Varují před možnou likvidací závadného i nezávadného alkoholu přímo v kanalizaci. Podívejme se, jak tuto situaci řeší ve středních Čechách a v Praze.
26.9.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) i nadále nabízejí hlavnímu městu spolufinancování modernizace Ústřední čistírny odpadních vod Praha (ÚČOV), a to i přesto, že chce metropole převzít provozování Úpraven vody Káraný a Želivka.
24.9.
TOP 09 na dnešní tiskové konferenci oznámila záměr převzít provoz úpraven vody Želivka a Káraný. To však není novinkou - v minulých týdnech jsme o této možnosti psali také u nás na Vodarenstvi.cz. Poněkud překvapivý byl však humbuk, který kolem této skutečnosti TOP 09 dělá a výpady směrem k dosavadnímu provozovateli PVK.
11.9.
Dny otevřených dveří pro veřejnost proběhnou ve dnech 22. a 23. září od 9.30 do 16.30 hodin. Muzeum pražského vodárenství najdete v budově vodárny v Praze-Podolí, Podolská 15. Vstup je zdarma. Akce proběhne v v rámci Dnů evropského dědictví.
31.8.
Prasklý vodovodní řad o průměru 300 mm v ul. Na Chodovci byl příčinou přerušení dodávky vody v ulicích Kremnická, Na Chodovci, Púchovská, Sliačská, Trnavská, Vrútecká a Žilinská na Praze 4. Dnes ve 14hodin byla dodávka vody již obnovena. (aktualizováno)
27.8.
Propad komunikace v ulici Prosecká způsobila závada na kanalizační zděné stoce o průměru 1750 mm. Odpadní voda vymlela část zdiva a následně i okolní terén. V současné době probíhá na místě monitoring podloží komunikace a oprava plynovodu, která bude dokončena během úterý.
23.8.
Nedostatek pitné vody Praze nehrozí, dostatečné rezervy má úpravna vody Želivka, která je hlavní úpravnou pro hlavní město Prahu. Ani delší horké počasí se nepodepsalo na kvalitě a množství vody ve Švihovské vodárenské nádrži, z které se v úpravně vyrábí pitná voda.
6.8.
Za prvních šest měsíců letošního roku odhalily a prokázaly Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK), celkem 251 případů černých odběrů, z toho v 66 případech šlo o černé odběry vody a v 185 případech byly na černo vypouštěny odpadní vody.
20.7.
Ještě včera se Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK) podařilo obnovit dodávky vody pro několik desítek tisíc lidí v Praze 4. Ve čtvrtek večer se totiž ocitli bez vody kvůli havárii na čerpací stanici Lhotka. Stanice byla kvůli prasklému potrubí pod vodou.
19.7.
Podle odborníků je počet hlodavců v Praze vyšší než počet obyvatel. Aktuální odhad činí dokonce 5 milionů kusů hlodavců. Pravidelnou deratizací se počet potkanů udržuje na přiměřené úrovni.
16.7.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odstranily za 1. pololetí letošního roku o 7 % havárií vodovodu více než loni. Nadprůměrně přitom narostlo havárií středního a velkého rozsahu, v prvním pololetí došlo k navýšení dokonce o 12 %. Narůst lze přičíst i mimořádným klimatickým podmínkám v zimním období, kdy teploty klesly až na -30 °C.
3.7.
Tři miliardy korun z evropských fondů nabízí Státní fond životního prostředí (SFŽP) obcím a svazkům obcí na výstavbu a renovaci čistíren odpadních vod a kanalizací. Výzvu pro podávání žádostí zveřejnilo ministerstvo životního prostředí v pátek. Přijímat je bude fond od 9. července do 9. srpna 2012.
2.7.
Nadační fond Veolia rozdělil během svého pětiletého působení už přes více než jedenáct milionů korun na celkem 425 projektů. Letos rozdělí mezi zaměstnance společností, kteří se na těchto charitativních a veřejně prospěšných aktivitách podílí více než čtyři miliony korun. Letošní předávání se uskutečnilo v pátek v Příbrami.
25.6.
Před časem Veolia voda vyhlásila soutěž pro středoškoláky –" I love kohoutková". Cílem bylo natočit krátké video s vyjádřením vztahu ke kohoutkové vodě. Ta už má nyní své vítěze. Z padesáti týmů se stal vítězem kolektiv z Uherského Hradiště.
15.6.
V několika ulicích pražských Kobylis stále neteče voda. V noci prasklo potrubí na Kobyliském náměstí, které vyřadilo dodávku odhadem pro několik set až tisícovku lidí. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) na opravě pracují, obnovení dodávek vody očekávají až v pátečních ranních hodinách, sdělil ČTK mluvčí PVK Ondřej Pokorný.
8.6.
Posláním Minigrantů je přinášet cílenou pomoc tam, kde je třeba. Jednotlivé projekty jsou navrhovány konkrétnímy dobrovolníky - zaměstnanci společností skupiny Veolia Environnement. Za pět let svého působení Minigranty finančně podpořily 425 veřejně prospěšných projektů vice než 11 milióny korun. Pojďme se inspirovat...
25.5.
V rámci včerejší tiskové konference u příležitosti 40. výročí Úpravny vody Želivka proběhla také prohlídka areálu, ze které jsme pro vás připravili krátkou fotogalerii. Nahlédněte s námi do míst, které jsou běžně pro veřejnost uzavřené.
25.5.
Největší úpravna vody v ČR a jedna z největších v Evropě byla uvedena do provozu 25. května 1972. Do letošního roku zde bylo vyrobeno přes 4 mld. m³ pitné vody pro 75% Prahy, částečně i Středočeský kraj a kraj Vysočina. Voda je ze Želivky distribuována do vodojemu v Jesenici u Prahy pomocí 52 km dlouhého štolového přivaděče o průměru 2,64 m.
23.5.
Na blogu Scuk byly vyhlášeny výsledky soutěže o nejhloupější výmluvu v restauraci, proč na požádání nemůžete dostat kohoutkovou vodu. Uvedené příběhy pobaví i zamrazí zároveň. Vítězové, kteří zaslali svůj příběh s nejhloupější výmluvou, vyhrávají krásné sklěněné karafy na vodu od Daniela Piršče, které do soutěže věnovala Kohoutkova.cz.
27.4.
Jako další v sérii rozhovorů na téma Kohoutkova.cz v českých restauracích a hotelech přinášíme rozhovor s Alešem Pikalem – F&B manažerem čtyřhvězdičkového hotelu Park Inn v Praze.
16.4.
Veolia Voda uzavřela v Paříži partnerskou smlouvu s New York city na podporu optimalizace kvality jeho veřejných vodovodů a kanalizací.
5.4.
Proč bychom si měli vážit, že nám z kohoutku teče dobrá voda a že ji můžeme bez problémů pít? Přečtěte si, jaké máme u nás výhody oproti nelichotivým statistikám ze zemí třetího světa.
26.3.
Společnosti skupiny Veolia voda připravily při příležitosti Světového dne vody novou soutěž pro středoškoláky s názvem „I love kohoutková“. Středoškoláci ve věku 15 – 18 let mohou vytvořit originální video o svém pozitivním vztahu k vodě z vodovodu a mohou tak vyhrát i dvacet tisíc korun.
22.3.
Rada hlavního města bude mít další dvě poradní komise. Jedna bude řešit plánovanou přestavbu ústřední čistírny odpadních vod, druhá se bude zabývat možnými prioritami Prahy pro další rozpočtové období EU. Složení komisí dnes schválila rada města, novináře o tom informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu.
20.3.
Zajímá vás, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do vašich domovů? Rádi byste nahlédli do tajů úpravny pitných vod nebo čističek odpadních vod? Nyní máte jedinečnou možnost. Navštívit letos můžete úpravnu pitné vody v Příbrami – Kozičín či například čistírny odpadních vod v Příbrami, Sedlčanech, Říčanech, Českém Brodě či Jesenici.
19.3.
AKTUALIZOVÁNO Muzeum pražského vodárenství v Podolí, které se otvírá jen vzácně, navštívilo o víkendu při příležitosti Světového dne vody rekordních 4.815 návštěvníků. Lákadlem byly nejen staré vodovodní systémy, modely stavidel, mlýnských strojů nebo historické čerpadlo z roku 1830.
19.3.
Společnost Veolia Voda obnovila pro zákazníky službu umožňující hradit faktury za vodné a stočné na terminálech společnosti Sazka. Informoval o tom dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
12.3.
Další příspěvek na blogu na Idnes.cz. Tentokrát o pražské čističce a evropských dotacích. Přenášíme v původním znění..
9.3.
Jak bude slavit Světový den vody Moravská vodárenská? V pondělí 19. března v Olomouci, Uničově, Prostějově, Zlíně a Vizovicích „otevírá dveře“ široké veřejnosti a kromě tradiční prohlídky nabízí i něco navíc...
24.2.
Noc univerzit je společný projekt Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity. V rámci této akce 28. února od 16.00 do 22.00 hod. je pro Vás připravena řada unikátních prohlídek do zákulisí vysokých škol. Vstup na akci je zdarma, pro děti je připravena řada poznávacích aktivit.
21.2.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK)zaznamenaly od pátku do neděle 85 havárií vodovodu. Průměrný počet poruch za poslední týden tak klesl ze 40 během předchozích mrazivých dnů na 30 denně, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Ondřej Pokorný.
9.2.
PVS oznámila dlouho očekávané změny na pozici předsedy představenstva. Odvolání součastného ředitele Martina Vlasty není jistě překvapením. Očekávaná byla také nomice na předsedu novým koaličním pražským partnerem - TOP 09.
8.2.
Ztráty vody ve vodovodní síti Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) loni klesly z předloňských 21,6 na 21,1 procenta. Úniky vody se firmě daří dlouhodobě snižovat. Za posledních 15 let se procento ztrát snížilo na polovinu.
7.2.
V Praze a okolí v důsledku silných mrazů v posledních dnech výrazně přibylo havárií vodovodu. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) řešily za poslední tři dny 99 poškození, což je několikanásobně větší množství, než činí běžný průměr v průběhu roku.
20.1.
Podle František Baráka, předsedy SOVAK ČR, by měla Praha hledat další cesty pro financování modernizace Ústřední čistírny odpadních vod. Přečtěte si aktuální vyjádření pro zpravodajský server Euro.cz.
18.1.
Projekt na modernizaci pražské čistírny odpadních vod patří mezi tři desítky těch, které zřejmě s definitivní platností nedosáhnou na podporu z evropských fondů.
12.1.
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyrobily v uplynulém roce více než 118 milionů krychlových metrů pitné vody. Je to o tři procenta méně než v roce 2010. ČTK to dnes oznámil mluvčí firmy Ondřej Pokorný. Havárií bylo 4309, tedy o osm procent více než před rokem.
2.12.
Dnes vyšel v deníku Právo rozhovor s předsedkyní dozorčí rady Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Květou Kořínkovou. Rozumně komfortní spotřeba vody v Praze se dá dle jejího názoru vyčíslit částkou sedm korun na den, což je méně než celorepublikový průměr.
25.11.
Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) letos opravovali téměř 4000 havárií vodovodu, což je asi o osm procent více než ve stejném období loňského roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Ondřej Pokorný. Nejvíce závad společnost zaznamenala v městské části Praha 4.
16.11.
Praha netrpělivě očekává experty z organizace JASPERS, která dotační projekty pomáhá připravovat a zároveň k nim zaujímá stanoviska. Návštěva je pro získání evropské dotace klíčová. Praha ze strategických důvodů o vyjednávání zatím spíše mlčí.
23.9.
Splečnost Veolia Voda finančně podpořila kompletní rekonstrukci mýtných domků na mostě Legií v Praze. Restaurátoři zde pracovali již od roku 2009. 2 mýtné domky byly slavnostně předány tento týden, zbylé 2 budou předány v říjnu.
23.9.
Velmi cenné sbírky různých druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů, unikátní sbírku vodoměrů a další historické přístroje a nástroje mohou zhlédnout návštěvníci, kteří o víkendu zavítají do Muzea pražského vodárenství v Praze 4 Podolí, které se nachází v budově Podolské vodárny.
15.9.
Praha zdá se našla způsob, jak postoupit v jednání ohledně získání evropské dotace na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod v Praze. Pomoci by měl bývalý eurokomisař Pavel Telička. O tom, že se mimořádně vyzná v bruselské byrokracii není pochyb.
14.9.
Ústřední pražskou čistírnu odpadních vod přestaví za 6,22 miliardy korun bez DPH sdružení firem nazvané ÚČOV Praha, v kterém jsou společnosti SMP CZ, Hochtief CZ, Degremont a WTE Wassertechnik.
13.9.
Radní hlavního města by dnes měli potvrdit vítěze miliardového tendru na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod. Komise, která nabídky posuzovala, už v srpnu doporučila sdružení firem ÚČOV Praha, v kterém jsou společnosti SMP CZ, Hochtief CZ, Degremont a WTE Wassertechnik.
7.7.
Aktuální rozhovor s generálním ředitelem Veolia Voda pro ČR Ing. Martinem Bernardem, MBA o úspěších v anketě CZECH TOP 100, chystaném zvýšení DPH i plánech Veolia Voda v České republice.
30.5.
Konference vytváří platformu pro politiky, vědce i zástupce soukromého sektoru. Letošní ročník má výstižné motto: "Budoucnost má řešení, ale musíme na něm začít pracovat už teď".
26.4.
Magistrát hlavního města Prahy provedl kontrolu staveb protipovodňových opatření v Praze a oznámil, že dojde ke změně celého systému kontroly. Magistrát hledá správce a provozovatele i pověřenou osobu pro měsíční dohled.
19.3.
Pražské vodovody a kanalizace pro vás v rámci Světového dne vody i letos připravili možnost zdarma navštívit Muzeum pražského vodárenství v Podolí. Otevřeno bude v sobotu 26. a v neděli 27. března od 9.30 do 16.30.
22.2.
Požadavky na uchazeče ve výběrovém řízení na přestavbu pražské čistírny odpadních vod budou zjednodušeny. Shodla se na tom dnes komise, která tendr přepracovávala. ČTK to řekl člen komise a radní Radek Lohynský (ODS).
31.1.
V Bruselu to po jednáních s představiteli Evropské komise, která o tom rozhodne, ČTK řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda. Dodal, že věří, že česká metropole peníze z Bruselu získá.
26.1.
Radní hlavního města dnes zřídili komisi, která má přepracovat tendr na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod.
20.1.
Nad novou čistírnou vznikne park, podle pražského primátora Bohuslava Svobody bylo zadání takové, že lidé nesmí poznat, že přešli ze Stromovky nad čistírnu. Zakryta bude posléze i současná čistírna. O tom, co nad ní vyroste, ale nebylo podle Boučka dosud rozhodnuto
19.1.
Praha nechá přepracovat miliardový tendr na přestavbu ústřední čistírny odpadních vod. Zjednodušeny budou především požadavky na uchazeče. Po jednání rady to dnes řekl novinářům primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
23.12.
Společnost Veolia Voda Česká republika odeslala 21. prosince na účet Člověka v tísni celkem 200 tisíc korun. Jde o výtěžek z prodeje karaf na vodu, který byl zahájen 1. prosince 2010.
22.12.
Voda v Praze podraží od začátku příštího roku o 6,8 procenta. Cena se zvýši o inflaci - potvrdil to mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný a mluvčí magistrátu Jiří Wolf.
1.12.
Cena vodného a stočného v Praze může v příštím roce vzrůst o 9,3 procenta na 61,76 korun. Výsledná cena by tak i v roce 2011 zůstala pod českým průměrem. Konečné rozhodnutí padne do konce prosince.
20.10.
V Budapešti vybudovala Veolia Eau energeticky soběstačnou čistírnu odpadních vod, která využívá originální metodu výroby bioplynu. Je možné spojit čištění odpadních vod se zpracováním odpadu, vyrábět elektrickou energii a přitom být energeticky soběstačný?
1.7.
Problematice čerpání dotací z OPŽP se věnujeme dlouhodobě. Dnes přinášíme pohled ze strany významné vodárenské společnosti Veolia Voda. V rozhovoru pro Lidové noviny se k politice evropských dotací vyjádřil Philippe Guitard, šéf Veolia Eau pro Evropu. Pro příští týden připravujeme článek věnující se specifikám u menším provozovatelů.
18.6.
Stará čistírna se zapojila do projektu Hospodářské komory pod názvem Praha technická. Pro návštěvníky je každé úterý připravena nová rozšířená zážitková trasa B.
19.4.
Návštěvníci uvidí unikátní technologické zázemí a navíc se podívají z téměř padesátimetrové vodárenské věže.
23.3.
V pondělí 22. března 2010 si celý svět připomínal Světový den vody. Také ČR se stala dějištěm rozsáhlých oslav věnovaných jedné z klíčových složek, jež umožňuje život na zemi. Téma letošního Světového dne vody bylo „Čistá voda pro zdravý svět“.
22.2.
19.2.
Stará čistírna – ekotechnické museum v pražské Bubenči se stala jednou z 38 nových národních památek. Nenechte si ujít její prohlídku!
1.9.
Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...
...S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE