Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Praha: ÚČOV odstavena z provozu, byl vyhlášen havarijní stav

Praha: ÚČOV odstavena z provozu, byl vyhlášen havarijní stav

Čerpadla na Ústřední čistírně odpadních vod (ÚČOV) již nezvládají velký přítok vody na čistírnu. Přítok vody přesáhl jejich kapacitu. Aby se zabránilo velkému poškození technologických zařízení na ÚČOV, byl na čistírně vyhlášen havarijní stav a zastaven přítok vody stokami.

V tuto chvíli jsou dočasně veškeré dešťové a odpadní vody odváděny přímo do Vltavy. Jakmile se situace zlepší, bude provoz čistírny obnoven, předpokládáme, že k tomu dojde buďto zítra nebo ve středu.

Na ÚČOV teď fungují pouze vnitřní procesy k zachování provozu čistící linky, kalového hospodářství a energocentra a zajištění ochrany majetku.

3. 6. 2013 PVK
Mohlo by vás zajímat
Panel OSN: Lidská činnost způsobuje globální oteplování, vlny veder i povodně Vice

Panel OSN: Lidská činnost způsobuje globální oteplování, vlny veder i povodně

10.8.

Lidská činnost jednoznačně způsobuje růst teploty na Zemi, stojí za nedávnými zásadními výkyvy klimatu, vlnou veder či záplavami, a vedla k menší stabilitě celé planety. Ve své zprávě to dnes uvedl Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC), který působí při OSN. Podle vědců se planeta v každém případě ohřeje o 1,5 stupně Celsia oproti předindustriální úrovni, otázkou pouze zůstává jak rychle.


Horní toky rozvodněných řeky už klesají, naopak dolní stoupají Vice

Horní toky rozvodněných řeky už klesají, naopak dolní stoupají

16.10.

Hladiny horních toků, které na Moravě, ve Slezsku a východních Čechách ve středu rozvodnil vydatný déšť, včera začaly klesat. Naopak v dolních úsecích se vlivem dotoku zvedají a uklidnění tam meteorologové čekají od pátku. 


Protipovodňová opatření v Česku mají zpoždění, zjistil NKÚ Vice

Protipovodňová opatření v Česku mají zpoždění, zjistil NKÚ

2.3.

Na protipovodňová opatření v Česku šla v letech 2016 až 2018 jen třetina předpokládaných investic, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Více než polovina ze 135 opatření, která ministerstva životního prostředí a zemědělství navrhovala na léta 2015 až 2021, tak podle kontrolorů do konce roku 2021 ani nezačne. 


Odborníci řeší, co s přívaly deště i se suchem ve městech Vice

Odborníci řeší, co s přívaly deště i se suchem ve městech

12.9.

Jak připravit města na střídající se sucha a přívalové deště nebo jak co nejpřesněji předpovědět povodně je mezi tématy konference o městském odvodnění ICUD 2017, která se koná tento týden. Do Prahy na ni přijelo více než 600 specialistů z 45 zemí. Konference potrvá do pátku.


Hladiny řek v ČR klesají, třetí stupeň je na Svratce v Dalečíně Vice

Hladiny řek v ČR klesají, třetí stupeň je na Svratce v Dalečíně

23.2.

Hladiny řek v zemi klesají a vylití z břehů na většině míst nyní nehrozí. Třetí stupeň povodňové aktivity je pouze na Svratce v Dalečíně na Vysočině. Dalších šest stanic dnes po 15:00 hlásilo podle informačního portálu ministerstva zemědělství první stupeň. Meteorologové ale varují před tím, že vydatný déšť a tání sněhu bude dál zvedat toky zejména na severu Čech.


Kvůli tání a dešti hrozí části Česka povodně Vice

Kvůli tání a dešti hrozí části Česka povodně

22.2.

Voda z tajícího sněhu zvedá spolu s deštěm hladiny toků v Česku. V Libereckém kraji a na Děčínsku platí od dnešního poledne povodňové ohrožení s extrémním stupněm nebezpečí. V Plzeňském kraji a na jihu Čech byla vyhlášena povodňová bdělost. Vodohospodáři proto odpouštějí některé nádrže a sledují stav říčních koryt, která mohou ucpat ledové kry.


KONFERENCE: Za povodněmi v září do Českých Budějovic Vice

KONFERENCE: Za povodněmi v září do Českých Budějovic

5.8.

Česká společnost vodohospodářská (ČSVH) pořádá 14-15. září již druhý ročník konference Povodně a hospodaření s vodou. Na akci se představí řada vodohospodářských odborníků a také nová předsedkyně ČSVH Ing. Miloslava Melounová.


Praha zlepší ochranu proti povodním, opraví měřicí stanice Vice

Praha zlepší ochranu proti povodním, opraví měřicí stanice

11.1.

Praha plánuje v rámci zkvalitnění protipovodňové ochrany města rekonstrukci limnigrafických stanic, které měří průtoky na vodních tocích. Opravy se týkají sedmi zařízení. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Opravovat se bude nejen na území Prahy, ale také ve Středočeském kraji na tocích u hranic Prahy. Na kolik práce vyjdou, není jasné, přesná cena vzejde z výsledku výběrového řízení.


Na prevenci proti záplavám ve třech povodích půjde 29 miliard Vice

Na prevenci proti záplavám ve třech povodích půjde 29 miliard

5.1.

Na preventivní opatření v povodí Labe, Dunaje a Odry, které významně ohrožují záplavy, půjde přes 29 miliard korun. V takzvaných plánech pro zvládání povodňových rizik jsou zahrnuty také investice do nové nádrže Nové Heřminovy na Bruntálsku. V prosinci tyto strategické dokumenty schválila vláda. Platit začnou podle ministerstva životního prostředí nyní v lednu, a to až do roku 2021, kdy budou aktualizovány.


Břeclav chce příští rok postavit smuteční síň a kruhový objezd i protipovodňová opatření Vice

Břeclav chce příští rok postavit smuteční síň a kruhový objezd i protipovodňová opatření

30.12.

Zahájení stavby nové smuteční síně nebo výstavba okružní křižovatky u hlavní pošty, ale také protipovodňová opatření a opravy světelných signalizací na křižovatkách budou patřit mezi největší investice Břeclavi v roce 2016. Podle mluvčího radnice Jiřího Holobrádka město vymezilo v rozpočtu na investice v příštím roce 74 milionů korun. Dalších 77 milionů půjde na opravy a udržování majetku.


Neworleanské vodárny a kanalizace zachraňují zátoku Vice

Neworleanské vodárny a kanalizace zachraňují zátoku

13.11.

Tisíce čtverečních metrů zátoky jsou každoročně zaplaveny odpadními vodami. Představenstvo vodovodních a kanalizačních služeb se snaží posílit funkci čistíren odpadních vod a zastavit tak vlnu způsobující každoroční špinavý příliv.


Protipovodňové opatření na Malši prý zničí krajinu v okolí řeky Vice

Protipovodňové opatření na Malši prý zničí krajinu v okolí řeky

11.11.

Českobudějovické občanské sdružení Malše a občanská iniciativa Zachraňme Malák nesouhlasí s řešením protipovodňového plánu řeky Malše, jak ho navrhlo město. Projekt je podle aktivistů zastaralý a nevychází z aktuálních údajů. Jeho uskutečnění by prý zničilo park, který se nachází v blízkosti Malého jezu a je pro České Budějovice významnou rekreační lokalitou.


Jak funguje největší protipovodňová ochrana na světě? Vice

Jak funguje největší protipovodňová ochrana na světě?

26.10.

Delta Works v Nizozemí je největším projektem na ochranu před povodněmi na světě. Projekt se skládá z několika protipovodňových bariér, přehrad, propustí a hrází. Tato velkolepá stavba byla prohlášena za jeden ze sedmi divů moderního světa americkou společností stavebních inženýrů. Podívejte se na video z historie i současnosti stavby a s animacemi krizových plánů


PVK otestovaly protipovodňovou přečerpávací stanici v Karlíně Vice

PVK otestovaly protipovodňovou přečerpávací stanici v Karlíně

14.10.

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) dnes otestovaly přečerpávací stanici v Karlíně. Firma zároveň dokončuje opravu stokové kanalizace. Obě zařízení jsou na Rohanském ostrově a jsou součástí protipovodňové ochrany Prahy. Novinářům to dnes řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.


Co mají společného Buenos Aires, Los Angeles a Tokio? Vice

Co mají společného Buenos Aires, Los Angeles a Tokio?

7.7.

Stoupající hladinu moře. Kvůli globálnímu oteplování se s problematikou záplav mohou brzy potýkat i další města. Podle OSN hrozí záplavy celkem 233 městům na celém světě – od New Yorku po Rio de Janeiro. Riziko přírodní katastrofy se zvyšuje, města se na ni ovšem také připravují.


Vodárny Kladno - Mělník dostaly 18 mil. Kč na povodňové škody Vice

Vodárny Kladno - Mělník dostaly 18 mil. Kč na povodňové škody

20.4.

Vodárny Kladno - Mělník dostaly dotaci 18 milionů korun na likvidaci povodňových škod od ministerstva zemědělství. Povodně v roce 2013 způsobily například na kanalizacích na Mělnicku škody za desítky milionů korun. Některé škody opravila na svoje náklady společnost Středočeské vodárny (SVAS), která kanalizace provozuje.


Na přehradu v Brně a dvě nádrže Nových mlýnů mohou motorové čluny Vice

Na přehradu v Brně a dvě nádrže Nových mlýnů mohou motorové čluny

17.4.

Motorové čluny mohou ode dneška podle nové vyhlášky ministerstva dopravy jezdit po Brněnské přehradě a dolní a horní nádrži vodního díla Nové mlýny na Břeclavsku. Brzy vodohospodáři pro čluny vybudují přístaviště. I když vyhláška povoluje provoz i ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku, státní podnik Povodí Moravy ho neumožní kvůli ochraně pitné vody. ČTK to řekl ředitel podniku Jan Hodovský.


V letech 2012-2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 mld Kč Vice

V letech 2012-2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 mld Kč

17.4.

V Česku v letech 2012 až 2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 miliardy korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes vzala na vědomí vláda. Peníze k financování staveb pocházely ze státního rozpočtu, úvěru u Evropské investiční banky a výnosů z privatizace. O projednání materiálu informovalo ministerstvo zemědělství (MZe)


Jihomoravský kraj chce zavést nový varovný systém před povodněmi Vice

Jihomoravský kraj chce zavést nový varovný systém před povodněmi

14.4.

Jihomoravský kraj plánuje zavést nový varovný protipovodňový systém pro všechna města a obce, která o něj projeví zájem. Na jižní Moravě je jich skoro 700. Díky systému a jeho prvkům by kraj ve spolupráci s Povodím Moravy hlídal hladiny vodních toků a v případě nebezpečí by mohl například lidem posílat SMS zprávy o situaci, řekl novinářům jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).


Na problematiku vody a prevenci povodní má jít z fondů 21 mld. Kč Vice

Na problematiku vody a prevenci povodní má jít z fondů 21 mld. Kč

23.3.

Více než 21 miliard korun by mělo jít z evropských fondů na zlepšení životního prostředí v oblasti vod a také na prevenci proti povodním. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) je plánuje vyhlásit mezi prvními výzvami z nového Operačního programu Životní prostředí pro roky 2014 až 2020. Úřad to uvedl na svém webu.


Na protipovodňovou ochranu půjdou v Olomouckém kraji tři miliardy Vice

Na protipovodňovou ochranu půjdou v Olomouckém kraji tři miliardy

17.3.

Povodí Moravy chce v Olomouckém kraji do roku 2019 investovat tři miliardy korun do protipovodňové ochrany několika měst a obcí. Necelá třetina plánovaných investic připadne na Olomouc. ČTK to sdělil generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.


Brno chce ochránit areál vodáren proti stoleté vodě Vice

Brno chce ochránit areál vodáren proti stoleté vodě

1.9.

Brněnský magistrát vypsal zakázku na ochranu areálu Brněnských vodáren a kanalizací v Brně-Pisárkách proti stoleté vodě. Zakázka má přepokládanou hodnotu 25 milionů korun. Zatím nemá vítěze, zbrzdilo ji správní řízení na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), zjistila ČTK z webu úřadu.


Některé rybníky nebyly na loňské povodně dostatečně připraveny Vice

Některé rybníky nebyly na loňské povodně dostatečně připraveny

16.7.

Některé rybníky, které postihly loňské záplavy, byly na velkou vodu nedostatečně připraveny a měly technické nedostatky. Vyplývá to ze souhrnné zprávy o povodních, kterou v pondělí 14.7.2014 schválila vláda. Předložil ji ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle dokumentu se ukázalo, že o malé vodní nádrže jejich vlastníci špatně pečují a nezajišťují jejich bezpečnost.


Povodí Labe začalo odstraňovat nánosy po loňských povodních Vice

Povodí Labe začalo odstraňovat nánosy po loňských povodních

9.6.

Povodí Labe začalo na dolním úseku řeky odstraňovat nánosy po loňských povodních. Čištění koryta potrvá dva roky a přijde na 243 milionů korun. Dalších 54 milionů korun bude stát oprava břehů, vyklízení náplavů, kácení křovin a podobně. ČTK to řekl ředitel závodu Dolní Labe Jindřich Zídek.


Oprava chrastavského koryta Jeřice po povodni stála 78 mil. Kč Vice

Oprava chrastavského koryta Jeřice po povodni stála 78 mil. Kč

10.12.

V Chrastavě skončila rekonstrukce koryta řeky Jeřice, které v srpnu 2010 zničila blesková povodeň. Oprava bezmála 3,5 kilometru dlouhého úseku řeky ve městě stála více než 78 milionů korun, původní odhad projektantů byl ale téměř dvojnásobný.


Do půlky prosince se rozhodne, kdo zaplatí opravu mělnické hráze Vice

Do půlky prosince se rozhodne, kdo zaplatí opravu mělnické hráze

28.11.

Do poloviny prosince se rozhodne, kdo a v jaké výši bude platit výdaje na opravu mělnické protipovodňové hráze, kterou poškodily povodně. ČTK to řekl starosta Mělníka Ctirad Mikeš (ČSSD).


Jižní část Olomouce chrání nová protipovodňová opatření Vice

Jižní část Olomouce chrání nová protipovodňová opatření

12.11.

Povodí Moravy dokončilo v Olomouci stavbu dalších protipovodňových opatření, díky kterým budou před záplavami z řeky Moravy lépe chráněni obyvatelé městských čtvrtí Nové Sady a Nový Svět. Vybudování protipovodňových úprav v úseku dlouhém půldruhého kilometru stálo 330 milionů korun a náklady pokryla dotace ministerstva zemědělství.


Beroun poprvé vyzkouší montáž mobilních hrází proti velké vodě Vice

Beroun poprvé vyzkouší montáž mobilních hrází proti velké vodě

7.11.

Beroun si ve čtvrtek poprvé vyzkouší montáž zhruba dvou kilometrů mobilních hrází, které jsou součástí nově postavených protipovodňových opatření za 125 milionů korun. Město pak bude mít mobilní hráze na deset let vypůjčené od státního podniku Povodí Vltavy, poté by mělo bariéry získat do svého majetku. Novinářům to včera řekla starostka Šárka Endrlová.


Náměšť n.O. chystá systém protipovodňových opatření Vice

Náměšť n.O. chystá systém protipovodňových opatření

5.11.

Systém protipovodňových opatření, která by měla ochránit město před záplavami, chystá Náměšť nad Oslavou. Návrh souboru drobných staveb a terénních úprav dnes schválili zastupitelé. Úpravy by se měly uskutečnit v nejbližších letech. Náklady v hodnotě desítek milionů korun by mělo nést Povodí Moravy. ČTK to řekl starosta Vladimír Měrka (SNK-Pro město Náměšť nad Oslavou).


Beroun má dokončené protipovodňové hráze, bude zkušební montáž Vice

Beroun má dokončené protipovodňové hráze, bude zkušební montáž

4.11.

V Berouně byla dokončena výstavba protipovodňových opatření, za které státní podnik Povodí Vltavy zaplatil téměř 125 milionů korun. Protipovodňové bariéry ještě musejí projít kolaudací a tento týden také bude provedena zkušební montáž mobilních hrází, které bude mít při povodních na starosti město.


Ve Zruči dokončili protipovodňovou ochranu za 110 milionů Kč Vice

Ve Zruči dokončili protipovodňovou ochranu za 110 milionů Kč

31.10.

Ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku dokončili protipovodňovou ochranu za 110 milionů korun. Město, často zkoušené záplavami, tak bude chráněno před stoletou vodou, sdělila včera ČTK mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.


Vodohospodáři dali v Břeclavi odtěžit ostrov ze štěrku z povodní Vice

Vodohospodáři dali v Břeclavi odtěžit ostrov ze štěrku z povodní

22.10.

Vodohospodáři nechali pod jezem na řece Dyji v Břeclavi odtěžit ostrov ze štěrku, který se vytvořil v červnu při zvýšených průtocích. Šlo o 770 metrů krychlových materiálu, který do domluvě se státním podnikem Povodí Moravy odtěžila a použila pro stavební účely břeclavská firma. ČTK to včera řekla mluvčí vodohospodářů Gabriela Tomíčková.


V Berouně se dokončuje výstavba protipovodňových bariér Vice

V Berouně se dokončuje výstavba protipovodňových bariér

18.9.

Do konce října by měla být dokončena protipovodňová opatření v Berouně, jejichž výstavba státní podnik Povodí Vltavy vyjde téměř na 125 milionů korun. ČTK to řekla berounská starostka Šárka Endrlová. Protipovodňová bariéra bude skoro tři kilometry dlouhá a má město ochránit před stoletou vodou. Její výstavba začala loni v listopadu.


Škody za 750 milionů bude Povodí Vltavy odstraňovat ještě 2 roky Vice

Škody za 750 milionů bude Povodí Vltavy odstraňovat ještě 2 roky

13.9.

Ještě minimálně dva roky bude Povodí Vltavy odstraňovat škody, které na vodohospodářském majetku způsobily červnové záplavy. Jak včera novinářům řekl generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala, státní podnik vyčíslil přibližně 740 škod za zhruba tři čtvrtě miliardy korun. Do konce roku chce Povodí Vltavy investovat ještě zhruba 80 milionů korun, například bude opravovat opevnění nádrží a břehů.


Zadržet více vody v krajině by měly nové poldry a nádrže Vice

Zadržet více vody v krajině by měly nové poldry a nádrže

12.9.

Zadržet více vody v krajině a vytvářet takzvané suché poldry a vodní nádrže s retenčními prostory chce ministerstvo zemědělství v rámci dalších protipovodňových opatření. Nyní připravuje jejich třetí etapu, která potrvá do roku 2019. Předpokládané finanční náklady jsou 4,5 miliardy korun. Návrh na třetí etapu protipovodňových opatření v současnosti schvaluje ministerstvo financí.


Praha kvůli škodám po povodních posílila rozpočet PVS o 200 mil. Vice

Praha kvůli škodám po povodních posílila rozpočet PVS o 200 mil.

22.8.

Praha v souvislosti s povodňovými škodami posílí rozpočet Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) o téměř 200 milionů korun. PVS tak bude hospodařit s bezmála dvěma miliardami korun. ČTK to zjistila z úterního usnesení rady. Červnové povodně způsobily v Praze škody za asi 4,2 miliardy korun. Nejvíc poničily infrastrukturu.


MZe zaslalo EU ke schválení návrh na pomoc farmám po povodních Vice

MZe zaslalo EU ke schválení návrh na pomoc farmám po povodních

31.7.

Ministerstvo zemědělství (MZe) zažádalo Evropskou komisi o odsouhlasení finanční pomoci subjektům, které poškodily povodně na začátku letošního června, informovala včera mluvčí úřadu Dana Večeřová. Po schválení komisí by mělo být českým zemědělcům, lesníkům a myslivcům či rybářům vyplaceno 763 milionů korun.


Vláda schválila kvůli povodním více peněz pro zemědělství Vice

Vláda schválila kvůli povodním více peněz pro zemědělství

25.7.

Vláda včera schválila navýšení letošního rozpočtu ministerstva zemědělství úřadu o 2,1 miliardy korun. Peníze jsou určeny na odstranění škod po letošních povodních. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom včera informoval ministr zemědělství Miroslav Toman. Peníze by podle Tomana mělo ministerstvo získat mimo jiné z rezerv rozpočtu.


Nebýt povodní, lodě by dnes měly v Labi 20 centimetrů vody navíc Vice

Nebýt povodní, lodě by dnes měly v Labi 20 centimetrů vody navíc

25.7.

Nebýt povodní, lodě by dnes měly v Labi 20 centimetrů vody navíc a ani nižší hladina by jim nebránila vyplout. Velká voda přinesla 150.000 metrů krychlových nánosů, odklízí je jediný buldozer. ČTK to včera řekl ředitel závodu Dolní Labe Povodí Labe Jindřich Zídek. Hladina vody je v současné době tak nízko, že po řece velké lodě prakticky plout nemohou.


Rokycany chystají s povodím protipovodňová opatření na Klabavě Vice

Rokycany chystají s povodím protipovodňová opatření na Klabavě

23.7.

Rokycany připravují s Povodím Vltavy zásadní protipovodňová opatření na řece Klabavě, náklady by v plnohodnotné variantě byly až 500 milionů korun. ČTK to řekl starosta Vladimír Šmolík (ČSSD).


Čištění odpadních vod po povodni se pozvolna obnovuje Vice

Čištění odpadních vod po povodni se pozvolna obnovuje

4.7.

Velká voda na začátku června zasáhla celkem 44 objektů na kanalizaci provozovaných společností Středočeské vodárny, a.s. (SVAS). Zcela zaplaveny byly ČOV Hostín, Kralupy nad Vltavou, Horní Počaply, Kozárovice, Libiš, Obříství, Vraňany.


Koryto potoka v Radslavicích čeká po bleskových povodních čištění Vice

Koryto potoka v Radslavicích čeká po bleskových povodních čištění

28.6.

Těžkou techniku se chystají příští týden nasadit vodohospodáři na koryto Radslavického potoka a Libuše u Radslavic na Přerovsku. Toky jsou zaneseny po sobotní bleskové povodni, která v obci zaplavila i některé domy. Podle starosty jsou toky zanesené především nad obcí. Vodohospodáři tvrdí, že se na náhlém vzestupu hladiny podepsala i vysázená kukuřice ve svažitém terénu nad obcí.


Zaměstnanci vodárny pomůžou svým spolupracovníkům Vice

Zaměstnanci vodárny pomůžou svým spolupracovníkům

27.6.

Více než 100 tisíc korun pomůže postiženým zaměstnancům společnosti Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) na zmírnění škod, které jim způsobila červnová povodeň. Peníze jsou určeny nejen jako pomoc pro lepší zvládnutí úklidu po povodních, ale i jako malý příspěvek k nákupu potřebného vybavení k nově obnovené domácnosti.


Královéhradecká provozní poskytne solidární slevu Vice

Královéhradecká provozní poskytne solidární slevu

24.6.

Pro zmírnění následků škod způsobených záplavami v červnu 2013 poskytne Královéhradecká provozní, a.s. podporu postiženým obyvatelům. Královéhradecká provozní je tak další vodárenskou společností, která poskytuje slevy zákazníkům, kteří se stali obětí letošních povodních.


Povodí umožní vodákům od soboty splouvat Vltavu v Českém Krumlově Vice

Povodí umožní vodákům od soboty splouvat Vltavu v Českém Krumlově

20.6.

Oblíbený jez Jelení lávka pod českokrumlovským zámkem bude pro vodáky opět průjezdný. V úterý byla ze dna řeky vyzvednuta hlavní překážka - staveništní most pod jezem, který tam strhla povodeň.


Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády Vice

Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády

18.6.

Hladina všech sledovaných toků ve středních Čechách klesla pod hranici povodňové aktivity. Hasiči stále čerpají vodu z lagun. Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády, sdělila dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.


Vodárenské společnosti ve spolupráci s MŽP nabízejí pomoc postiženým povodněmi Vice

Vodárenské společnosti ve spolupráci s MŽP nabízejí pomoc postiženým povodněmi

14.6.

Po domluvě s ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou nabídlo Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) pomoc lidem postižených povodněmi. Šest vodárenských společností odpustí vodné a stočné ve výši dvou měsíčních spotřeb všem odběratelům, kterým velké voda vytopila domácnosti.


PVK nabízejí pomoc postiženým povodněmi Vice

PVK nabízejí pomoc postiženým povodněmi

14.6.

Pražské vodovody a kanalizace, a.s.  (PVK) nabízejí všem zákazníkům – vlastníkům nemovitostí, kteří byli zasaženi povodněmi, solidární odpuštění vodného a stočného ve výši dvou měsíčních zálohových plateb, vycházejících z průměrné spotřeby za předchozí období.


Odhadované škody v rezortu MZe po povodních činí 3,5 mld. Kč Vice

Odhadované škody v rezortu MZe po povodních činí 3,5 mld. Kč

14.6.

Odhadované škody, které způsobily letošní povodně v rezortu ministerstva zemědělství (MZe), činí více než 3,5 miliardy korun, vyplývá z materiálu včerejšího jednání vlády, s nímž je ČTK obeznámena. Největší škody způsobila voda na vodohospodářském majetku.


Obyvatelé obcí na Nymbursku se připojují na městské vodovody Vice

Obyvatelé obcí na Nymbursku se připojují na městské vodovody

13.6.

Obyvatelé zaplavených obcí na Nymbursku začínají po povodních připojovat své domácnosti na městské vodovody. Voda v jejich studnách je stále kontaminovaná. ČTK to dnes řekli radní obcí Budiměřice, Rašovice, Šlotava, Vestec a Křinec.


SčVK nabízí pomoc občanům zasaženým povodněmi Vice

SčVK nabízí pomoc občanům zasaženým povodněmi

11.6.

Dodavatel pitné vody Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) po dohodě s majitelem vodohospodářské infrastruktury Severočeskou vodárenskou společností a.s. (SVS) vyjdou vstříc svým zákazníkům postiženým povodněmi.


PVK nabízejí zvýhodněné rozbory vody ve studních Vice

PVK nabízejí zvýhodněné rozbory vody ve studních

10.6.

Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) nabízejí majitelům studní zvýhodněné rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody za smluvní cenu 1000 Kč. Zvláště v současné době po prudkých deštích a povodních je třeba si nechat zkontrolovat vodu v soukromých studních.


PVK: Ústřední čistírna čistí veškeré odpadní vody Vice

PVK: Ústřední čistírna čistí veškeré odpadní vody

10.6.

Od neděle 9. června pražská Ústřední čistírna odpadních vod (ÚČOV) čistí veškeré odpadní vody, které přitékají z hlavního města. V neděli byly otevřeny poslední stoky a od té doby přitékají na čistírnu všechny odpadní vody z Prahy. Do Vltavy odchází vyčištěná vody v kvalitě jako před povodněmi. Přítok na ÚČOV je kolem 5 m3/s.


1. SčV nabízí rozbory vody se slevou Vice

1. SčV nabízí rozbory vody se slevou

10.6.

Majitelé studní a dalších vodních zdrojů ze zaplavených oblastí by nyní měli věnovat zvýšenou pozornost prověření jejich kvality. Vodohospodáři z 1.SčV., a.s. se jim proto rozhodli vyjít vstříc a nabízejí jim odborné rozbory vody s dvacetiprocentní slevou.


Z Lipna a Rožmberku musí vypustit miliony kubíků vody Vice

Z Lipna a Rožmberku musí vypustit miliony kubíků vody

10.6.

Hladiny řek na jihu Čech dál klesají. Nejvyšší stupeň platí stále na pěti tocích, a to v místech, kde vodohospodáři regulují odtok vody z vodních děl. Třeba z Lipna je třeba upustit 17 milionů metrů kubických vody, z Rožmberka devět milionů.


Velká část odpadních vod se v Praze již čistí Vice

Velká část odpadních vod se v Praze již čistí

7.6.

Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK) se podařilo připojit další kmenové stoky na Ústřední čistírnu odpadních vod (ÚČOV). Během dnešního dne došlo k navýšení kapacity a čistírna je schopná pojmout 5,5 m3/s odpadnívody. V běžném provozu přitom přitéká na ÚČOV zhruba 4 m3/s.


Středočeské vodárny nabízejí obcím vodu na úklid zdarma Vice

Středočeské vodárny nabízejí obcím vodu na úklid zdarma

6.6.

Obce, které byly postiženy povodní, mohou využít nabídku Středočeských vodáren, a.s. (SVAS) - vodu zdarma na úklid veřejného prostranství.


V Praze stále platí 3. stupeň povodňové aktivity Vice

V Praze stále platí 3. stupeň povodňové aktivity

6.6.

V Praze jsou stále v provozu povodňová mobilní čerpadla a budou na čerpacích místech do doby, dokud bude vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) pokračují v postupném zprovozňování čerpacích stanic na stokové síti, které byly zaplaveny vodou.


Protipovodňová opatření na jihu Čech eliminovala škody Vice

Protipovodňová opatření na jihu Čech eliminovala škody

6.6.

Nedávno dokončená protipovodňová opatření podle ředitele hornovltavského závodu Povodí Vltavy Zdeňka Zídka významně ovlivnila průběh záplav na jihu Čech. Jednoznačně zafungovala v Českém Krumlově, kde mohla nastat větší katastrofa než v roce 2002.


Bez pitné vody je v ČR kvůli záplavám zhruba 31.000 lidí Vice

Bez pitné vody je v ČR kvůli záplavám zhruba 31.000 lidí

5.6.

Zhruba 31.000 lidí v ČR přišlo kvůli záplavám o zdroj pitné vody. Povodně totiž podle hygieniků znečistily 636 studní a 72 veřejných vodovodů. ČTK to dnes oznámila mluvčí ministerstva zdravotnictví Viktorie Plívová. Lidé, kteří mají vlastní studnu, by měli podle úřadu vodu vyčerpat a studnu dezinfikovat.


SČVK: Voda z kohoutku je pitná Vice

SČVK: Voda z kohoutku je pitná

5.6.

Dodávaná voda z hlavních zásobních vodovodních řadů je pitná. Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) po celou dobu povodní dodávají kvalitní pitnou vodu. Obyvatelé měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice a dalších v celém Ústeckém kraji, se nemusejí obávat o kvalitu pitné vody dodávané do jejich domácností.


Pitná voda je dostupná ve všech částech Ústí nad Labem Vice

Pitná voda je dostupná ve všech částech Ústí nad Labem

5.6.

Pitná voda je dostupná ve všech částech Ústí nad Labem. Problémy jsou jen v obcích Malešov, Březí-Pohoří a části Kojetic, které jsou v kopcích nad městem. Byla tam kvůli silným dešťům znečištěna prameniště, informovalo město Ústí na svých webových stránkách.


Praha: Suchdol, Bohnice a Čimice jsou bez vody Vice

Praha: Suchdol, Bohnice a Čimice jsou bez vody

5.6.

V Praze se již povodňová situace stabilizuje, na pořad dne však přicházejí možné komplikace spojené s mimořádně podmáčeným terénem. První havárii zaznamenali Pražské vodovody a kanalizaci (PVK) dnes v Suchdole, kde bude dodávka vody obnovena ještě dnes odpoledne. Další pak postihla Čimice a Bohnice.


Praha: Ústřední čistírna je v provozu, čistí se část odpadních vod Vice

Praha: Ústřední čistírna je v provozu, čistí se část odpadních vod

5.6.

PVK dnes oznámili, že Ústřední čistírna odpadních vod v Praze je postupně zapojována do provozu. V plném provozu bude moci být nasazena po snížení průtoku Vltavy. Očekává se, že taková situace nastane během několika dní. Pitná voda stále vyhovuje hygienickým limitům, Pražané ji mohou pít zcela bez obav.


SVAS: Nezapomeňte uzavřít vnitřní rozvody Vice

SVAS: Nezapomeňte uzavřít vnitřní rozvody

4.6.

Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) upozorňují obyvatele z evakuovaných oblastí, aby před opuštěním nemovitosti nezapomněli uzavřít domovní rozvody pitné vody.


Pitná voda v Praze je pod neustálou kontrolou a splňuje hygienické limity Vice

Pitná voda v Praze je pod neustálou kontrolou a splňuje hygienické limity

4.6.

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) potvrzují - pitná voda v hlavním městě Praha splňuje veškeré limity a je vhodná k pití pro dospělé i děti. Čistírna odpadních vod bude zprovozněna v řádech dnů. Kanalizace je chráněna proti povodním.


Povodí Vltavy: aktuální průtok v Praze 3.190 kubíků/sekundu Vice

Povodí Vltavy: aktuální průtok v Praze 3.190 kubíků/sekundu

4.6.

Opět upozorňujeme na internetové stránky Povodí Vltavy, kde lze nají řadu velmi zajímavých a užitečných informací. Tentokrát jsme vybrali průtok (Q) a hladinu (H) Vltavy v Malé Chuchly v Praze. Je vidět, že údaje jsou stabilizované, ale přesto stále velmi vysoké.


Severní Čechy: Voda v lokálních prameništích není vhodná k použití Vice

Severní Čechy: Voda v lokálních prameništích není vhodná k použití

4.6.

Zásobování pitnou vodou je v současné době přerušeno v několika oblastech Severních Čech, kde došlo v důsledku silných dešťů ke znečištění pramenišť. Jedná se však jen o několik postižených obcí, kde je připravena náhradní dodávka pitné vody pomocí cisteren.


PVK: V Praze je pitná voda zcela v pořádku Vice

PVK: V Praze je pitná voda zcela v pořádku

3.6.

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyvrací desinformace ohledně kvality pitné vody v Praze. V některých médiích se informace hlavního hygienika Valenty týkající se postižených oblastí ve Středočeském kraji mylně vztáhla také na Prahu. Zde je ale pitná voda zcela bezproblémová a občané nemusí mít obavy z její konzumace.


Jaká je situace na Vltavské kaskádě? Vice

Jaká je situace na Vltavské kaskádě?

3.6.

Povodí Vltavy zveřejňuje aktuální informace o hladině vody v nádržích, na vodních tocích, srážkách i jakosti vod v tocích na svých webových stránkách. V tomto období jsou neocenitelným zdrojem informací. Dle aktuálních informací (20:30) jsou nádrže v rámci Vltavské kaskády na hranici své kapacity.


Severní Čechy: Vodohospodáři demontují technologie z čistíren odpadních vod Vice

Severní Čechy: Vodohospodáři demontují technologie z čistíren odpadních vod

3.6.

Kvůli stoupající hladině Labe demontovali vodohospodáři technologie na čistírnách odpadních vod v Hřensku. Chystají se k tomu i v Děčíně, v Litoměřicích a v Roudnici. Kvůli stoupající hladině řek bylo odstaveno asi 30 čerpacích stanic. ČTK o tom informovala mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK) Iveta Kardianová.


Severní Čechy: Déšť zhoršuje kvalitu vody lokálních pramenišť Vice

Severní Čechy: Déšť zhoršuje kvalitu vody lokálních pramenišť

3.6.

Zásobování pitnou vodou je v současné době přerušeno v několika oblastech, kde došlo v důsledku silných dešťů ke znečištění pramenišť.


Praha: Dodávka vody není ohrožena, v provozu je i ÚČOV Vice

Praha: Dodávka vody není ohrožena, v provozu je i ÚČOV

3.6.

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) pokračují v odčerpávání vody z kanalizace, v provozu je veškerá čerpací technika, jsou uzavřeny všechny klapky na stokové síti a hradidlové komory.


Valenta: V zasažených oblastech připraveno náhradní zásobování pitnou vodou Vice

Valenta: V zasažených oblastech připraveno náhradní zásobování pitnou vodou

3.6.

Hlavní hygienik Vladimír Valenta varoval dnes obyvatele oblastí zasažených záplavami před používáním vody z místních vodovodů. Zasaženo je 51 vodovodních řadů a stovka jich je v ohrožení. Zajištěno je náhradní zásobování vodou z cisteren, rozváží se také balená voda. Varování platí zejména pro Středočeský, Plzeňský a Jihočeský kraj.


České Budějovice: Vodárenská soustava povodni odolává. Kvalita pitné vody se nemění Vice

České Budějovice: Vodárenská soustava povodni odolává. Kvalita pitné vody se nemění

3.6.

Přestože je přehrada Římov zaplavována kalnou vodou z horního toku řeky Malše, pitná voda, která se z ní zpracováva v Úpravně vody Plav, je stále ve stejné kvalitě jako před záplavami.


Vodohospodáři ve Středočeském kraji mají zatím povodně pod kontrolou Vice

Vodohospodáři ve Středočeském kraji mají zatím povodně pod kontrolou

3.6.

Vodohospodáři 1. SčV.a.s. (Příbramsko, Říčansko, Českobrodsko) v současné době neregistrují žádné větší problémy v souvislosti s probíhajícími povodněmi. Veškeré zdroje pitné vody a úpravny vod jsou pod zvýšenou kontrolou.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE